כיצד לחבר כל בקר משחק קונסולות למחשב Windows או Mac

בקרי קונסולות לא תמיד עובדים ברגע שאתה מחבר אותם למחשב Windows או Mac. ריכזנו רשימת מדריכים כדי שתוכלו ללמוד כיצד לגרום לבקר האהוב עליכם לעבוד עם המחשב שלכם.

רוב הבקרים המיועדים לשימוש במחשבים אישיים, כמו בקרי USB של Logitech, יהיו התקנים תואמי HID ויתמכו בפרוטוקול XInput או DirectInput, בו תוכלו להשתמש ברוב המשחקים. חלקם עשויים להסתדר מהקופסה ואחרים עשויים להזדקק למנהל התקן מותאם אישית. עבור בקרי קונסולות, במיוחד ישנים יותר, ייתכן שתצטרך מתאם חומרה אם הוא לא מתחבר ל- USB, מכיוון שתמיכת Bluetooth נפגעת או מתגעגעת.

מדריך זה מכסה את Windows ו- MacOS, אך רוב בקרי ה- HID יעבדו גם על לינוקס. זה רק יידרש מעט תצורה, שמשתמשי לינוקס כנראה מכירים.

פלייסטיישן 4 (DualShock 4)

Windows תומך בבקרי Sony PS4 ללא תוכנה נוספת כל עוד מחברים אותם באמצעות USB. תזדקק למתאם חומרה כדי להשתמש בבקר באופן אלחוטי.

מחשבי מקינטוש תומכים גם בבקרים האחרונים של סוני כברירת מחדל, אפילו עם חיבור אלחוטי. למרבה הצער, בקרים אלה מופיעים כמכשיר קלט כללי, אשר לא יכול לעבוד בכל המשחקים.

פלייסטיישן 3 (DualShock 3)

Windows זקוק למנהל התקן מותאם אישית עבור בקרי PS3. זה קצת מסובך בהגדרה, אבל קיבלנו את ההוראות.

מחשבי מקינטוש תומכים בבקרים אלה ללא תוכנה נוספת. פשוט התחבר אלחוטי באמצעות Bluetooth או חבר אותו באמצעות כבל USB.

פלייסטיישן 1 ו -2 (DualShock 1 ו -2)

בקרי PS1 ו- PS2 של סוני ישנים יותר ואינם משתמשים ב- USB. אתה יכול להשיג מתאם, אך כנראה שעדיף לאסוף DualShock 3, מכיוון שהוא כמעט זהה אך עם תמיכה אלחוטית ו- USB.

Xbox אחד

חלונות נתמכים באופן מלא מחוץ לקופסה, מכיוון שמדובר בבקר הדגל של מיקרוסופט. פשוט חבר והפעל, או התחבר באמצעות Bluetooth. אתה יכול אפילו לעדכן את הקושחה של הבקר מהמחשב שלך אם אתה משתמש ב- Windows 10.

מחשבי מקינטוש תומכים בקרי Xbox One באופן אלחוטי ללא שום דבר נוסף, אך תזדקקו לתוכנה נוספת אם תרצו לחבר את הבקר באמצעות USB. באופן ספציפי, אתה זקוק למנהל ההתקן 360Controller, המרחיב את התמיכה בבקרי USB Xbox One קוויים.

אקס בוקס 360

Windows תומך בבקרי 360 קווית כברירת מחדל, אך בקרים אלחוטיים יזדקקו למתאם USB מיוחד.

Mac זקוק למנהל התקן מותאם אישית. עקב בעיות בהרחבות הליבה (kexts,) התמיכה האלחוטית גורמת לפאניקה של הליבה, והיא מושבתת במנהל התקן זה.

Xbox מקורי (Xbox "1")

תזדקק למתאם ולכמה מנהלי התקנים מותאמים אישית, אך זה לא נראה קל לגמרי. ל- MacOS יש מנהל התקן ישן יותר, אך ייתכן שהוא לא עובד בגירסאות חדשות יותר של MacOS. כמו כן, אם אתה משוגע, אתה יכול לוותר לחלוטין על המתאם ולחבר כמה כבלים יחד, אם כי אנו לא ממליצים על כך.

בקר מתג Nintendo

בקר ה- Switch Pro של נינטנדו פועל באופן אוטומטי לאחר חיבורו באמצעות Bluetooth ב- Windows ו- MacOS, אך יהיה עליכם להגדיר אותו ב- Steam לשימוש במשחקים.

קשורים: כיצד לחבר את מתג ה- Nintendo Switch Joy-Con או בקרי Pro למחשב האישי שלך

שלטי Wii ובקרי Wi U Pro

Windows יחבר את הבקר כברירת מחדל, אך ייתכן שלא ניתן יהיה להשתמש בו כבקר בכל האפליקציות. Dolphin, אמולטור ה- Wii, תומך בשימוש בהם ככניסות, אך לא היה לנו כל אחד לבדיקת השימוש בכל המערכת.

מק נתמך באותה צורה - רק בדולפין. שימוש בכל המערכת נתמך טכנית, אך אנו ממליצים בחום למצוא בקר חדש. MacOS סיירה שברה את התמיכה בנהג היחיד, Wjoy, אך היא עודכנה במזלג חדש. עם זאת, גם המהדורה הנוכחית לא עובדת, לכן יהיה עליכם לבנות את ההתחייבות האחרונה ממקור ב- Xcode, לעדכן חבורה של יעדי בנייה, לתקן כמה שגיאות, לחתום עליה באמצעות חשבון מפתח של אפל, ואז אחרי הכל. שעליך לאתחל למצב שחזור ולהשבית את הגנת תקינות המערכת  כדי להתקין אותו. רק אז תוכלו לחבר כראוי את הבקר.

בקרי GameCube

כמובן שתצטרך מתאם, אך Windows ו- Mac צריכים להיות נתמכים כברירת מחדל באמצעות HID. התמיכה עשויה להשתנות, אם כי תלוי במתאם שתקבל. אתה יכול להשיג רשמי, אבל נראה שמתאם ה- Mayflash עובד בסדר במחצית המחיר. למתאם זה יש מתג כך שתוכלו להשתמש בו במחשב וגם בקונסולה, מה שיהפוך אותו למכשיר HID ולא לקונסולה קניינית בלבד. Dolphin יכול לתקשר איתו ישירות, עם זאת, יתמוך במצב ה- Wii U, שיכול לתקן כמה באגים עם היציאות הנוספות.

שים לב כי יישום ה- HID של macOS עוקף את התקשורת הישירה של דולפין עם המכשיר, כך שהוא אינו תומך בכך שחוברים בקרים מרובים מחוברים. יש דרך לעקיפת הבעיה, אך ייתכן שהיא לא תפעל עם כל מתאם. זה אכן כולל השבתת SIP, אם כי רק עבור הרחבות kext, וזה קצת יותר בטוח.

בקרי גיבור גיטרה

זה קצת מוזר, שכן ל- Guitar Hero יש גרסאות קונסולה רבות ושונות, אך עדיין קיימת קהילה משגשגת במחשב עם CloneHero. רובם צריכים לעבוד עם מתאם, לכן עדיף לבדוק הוראות בוויקי שלהם.

בקרים אחרים

בקרי רטרו אחרים בדרך כלל זקוקים למתאמים, אלא אם כן תקבלו גרסאות USB מעודכנות שלהם. על רוב המתאמים להשתמש בחיבורי XInput ו- DirectInput רגילים ויש להגדיר אותם ב- Steam ובכל אחת מהאפליקציות שלמטה.

בקרי צד שלישי ישתנו בהתאם למה שתקבל, אך רובם צריכים להשתמש באותם חיבורי XInput רגילים. בדרך כלל היא תפרט את התאימות שלה באמזון, אז הקפד לקנות תואם, או תרים משהו יותר מיינסטרים.

אם הבקר שלך לא מופיע כאן, או אם אינך יכול לגרום לו לעבוד עם מדריכים אלה, חיפוש מהיר בגוגל אחר שם הבקר בתוספת גרסת מערכת ההפעלה שלך ו"הנהג "שלך אמור להוביל אותך לתוצאות ראויות.

אם אתה צריך למפות מחדש את הבקר שלך, תוכל להשתמש במצב התמונה הגדולה המובנה של Steam כדי לעשות זאת. אם אתה צריך להשתמש בו במשחק שאינו Steam, אתה יכול לנסות AntiMicro עבור Windows ומהנה עבור MacOS, שניהם בחינם.