מהו קובץ PHP (וכיצד אוכל לפתוח קובץ)?

קובץ עם סיומת הקובץ .php הוא קובץ טקסט רגיל המכיל את קוד המקור שנכתב ב- PHP (זהו ראשי תיבות רקורסיביים שמשמעותם PHP: Hypertext Preprocessor) שפת התכנות. PHP משמש לעתים קרובות לפיתוח יישומי אינטרנט שעובדים על ידי מנוע PHP בשרת האינטרנט.

מהו קובץ PHP?

PHP נוצר בשנת 1994 על ידי רסמוס לרדורף כסט פשוט של סקריפטים שנכתבו בשפת התכנות C. מטרתו העיקרית הייתה לעקוב אחר מבקרים שצפו בקורות החיים המקוונים שלו. בתחילה הוא כינה את התסריטים האלה "כלי דף הבית האישי" (כלי PHP) ובהמשך ישנה את שמם ל- FI (מתורגמן טפסים), ולאחר מכן ל- PHP / FI, לפני שהחליט לבסוף על שמו הרקורטיבי הנוכחי. PHP משמש 78.9% מכל האתרים ששפת התכנות בצד השרת ידועה.

קבצי PHP מעובדים על ידי שרתי אינטרנט באמצעות מתורגמן, שמבצע את הקוד ואז משלב את התוצאות (שיכולות להיות כל סוג של נתונים, כמו שאילתות ממסד נתונים או תמונות) עם HTML שנוצר באופן דינמי כדי ליצור את דף האינטרנט שאתה רואה. זה מונע את הצפייה ממשית בקוד ה- PHP על ידי המשתמש, גם כאשר מסתכלים על קוד המקור של הדף.

לעתים קרובות כשאתה ממלא טופס מקוון או מגיש פרטי קשר לאתר, קוד ה- backend ישלח את המידע לשרת באמצעות סקריפט בתוך קובץ ה- PHP. וורדפרס מבוסס בכבדות על שימוש בקבצי PHP.

כיצד אוכל לפתוח אחת?

מכיוון שקבצי PHP הם קבצי טקסט רגיל הניתנים לקריאה אנושית, כל מה שאתה צריך כדי להציג אחד מהם הוא עורך טקסט פשוט כמו Notepad, Notepad ++, Sublime Text, Vi, וכן הלאה.

קשורים: כיצד להחליף פנקס רשימות בעורך טקסט אחר ב- Windows

אם אתה רק צריך להעיף מבט מהיר בתוך קובץ, אתה יכול להשתמש בפנקס הרשימות ולא צריך להוריד שום תוכנה אחרת. אם אתם מתכננים לערוך את הקוד, אנו ממליצים להשתמש בעורך המפרמט נכון את קוד ה- PHP. אני אשתמש ב- Notepad ++ ב- Windows בדוגמה שלי.

כברירת מחדל, כאשר אתה מתקין עורך טקסט כמו Notepad ++ הוא ישייך את רוב סיומות קבצי הטקסט / התכנות באופן אוטומטי, ולכן לחיצה כפולה על הקובץ אמורה לפתוח אותו בתוך התוכנית.

אם זה לא עובד, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ ולבחור את עורך הטקסט המועדף עליך מרשימת "פתח עם".

הדבר נכון גם בפלטפורמות אחרות כמו MacOS ו- Linux.

אם אתה מנסה להריץ או להפעיל קבצי PHP, יהיה עליך להוריד ולהתקין PHP במחשב שלך כדי לקמפל את הקוד. לשם כך, תוכל להשתמש בשרת מקומי כגון Varying Vagrant Vagrants, WampServer או XAMPP.

קשורים: כיצד להתקין PHP ב- IIS 7 עבור Windows Server 2008