הדרכים הטובות ביותר לחיבור כרטיס גרפי חיצוני למחשב הנייד שלך

מחשבים ניידים, במיוחד מחשבים ניידים למשחקים, הם מחקר בפשרות. מכונות קטנות יותר קלות ונוחות יותר לנסיעה, אך תיבות גדולות וכבדות יותר מציעות את כרטיסי המסך הייעודיים הנחוצים למשחקים מתקדמים. כרטיס גרפי חיצוני מאפשר לך לקבל את העוגה שלך (בלי שקר) ולאכול אותה גם כן.

מהו eGPU?

GPU חיצוני (או בקיצור eGPU) הוא תיבה ייעודית המשלבת חריץ PCIe פתוח, ספק כוח בסגנון שולחן עבודה וכרטיס גרפי בגודל מלא המתחבר למחשב הנייד שלכם. כשתעשה זאת, יש לך כוח וקישוריות בשולחן העבודה מבלי לוותר על העיצובים המודרניים המחשבים הניידים המודרניים האלה.

דברים מסוג זה ניסו בעבר, אך לאחרונה חלה עלייה במוצרים אלה. רוחב הפס הגבוה והווידאו בחיבורי כבלים בודדים כמו USB 3.0 ו- Thunderbolt 3 איפשר סוף סוף את סוג החיבורים המהירים שנדרשים כדי להוריד עיבוד GPU לחומרה חיצונית, תוך שהוא מסתמך על לוח האם הפנימי של המחשב הנייד לצורך מחשוב רגיל. בונוס נוסף: הרבה GPUs חיצוניים מגיעים עם יציאות USB נוספות, אתרנט ועוד, מה שאומר שקל לחבר ולשחק עם המון חומרה נוספת, כמו צגים מרובים או מקלדות משחק ועכברים.

נכון לעכשיו, הסטנדרט בפועל לפעולה ברוחב הפס הגבוה הזה הוא Thunderbolt 3. עם חיבור של 40 ג'יגה-סיביות המסוגל להתמודד עם וידיאו, שמע, נתונים וחיבור אינטרנט בו זמנית, בתוספת כוח של עד 100 וואט על חומרה נתמכת, זה כבל אחד שבאמת יכול לעשות את כל זה. ומכיוון שהוא משתמש ביציאת ה- USB-C הסטנדרטית (זו שנמצאה ב- Macbook החדשה, גרסאות מאוחרות יותר של ה- XPS 13 ויותר ויותר מחשבים ניידים מדי יום), היא הופכת להתאמה רבה יותר מבחינת חומרה טהורה.

עם זאת, תוכנה היא נושא אחר. נכון לעכשיו רוב מערכות ה- GPU החיצוניות נשענות על מנהלי התקנים מורכבים וספציפיים למדי, המאפשרים למחשבים ניידים למסור את העומס משבב הגרפיקה המשולב שלהם לכרטיס המסך הייעודי NVIDIA או AMD. זה כמה דברים מורכבים, ולכן פתרונות אוניברסליים הם נדירים, וחברות כמו Dell ו- Razer תומכות רק בגרפיקה חיצונית בדגמים ספציפיים למחשבים ניידים. כמה אפשרויות כלליות יותר, כמו גם תקנים ישנים יותר כמו USB 3.0 ו- Thunderbolt 2, מציעים אפשרויות רבות יותר אך ביצועים גרפיים גרועים יותר.

אפשרויות ה- eGPU הטובות ביותר בשוק כרגע

עדכון : הנוף של eGPU השתנה מאז שפרסמנו מאמר זה במקור בשנת 2017. הנה הבחירות שלנו עבור מיטב ה- eGPU בשנת 2020.

למרבה הצער, GPUs חיצוניים הם עדיין קטע מתפתח ומספר שנים לאחר הצגת הדגמים הראשונים הם נותרים רזים על הקרקע. להלן האפשרויות הנוכחיות של יצרני המחשבים הגדולים.

רייזר ליבה

מחיר : 500 דולר


חיבור : Thunderbolt 3


תאימות : להב רייזר ולהתגנבות להב

זו ככל הנראה מערך הגרפיקה החיצוני הידוע ביותר, ולו רק על ידי נוכחותו העצומה של רייזר במרחב אביזרי המשחקים השולחניים. ה- Razer Core הוא קופסה שחורה קטנה שמצליחה להיות עדיין אטרקטיבית, הודות לאספקת חשמל 500 וואט בשרנית עבור כרטיסי המסך הגדולים והגרועים ביותר, חיבורי USB 3.0 מובנים לכוננים ואביזרים חיצוניים, ו- Ethernet ייעודי לאינטרנט מהיר חיבורים. יש לו מקום למכשירי AMD ו- NVIDIA הגדולים ביותר בשוק, התואמים לכרטיסי חריץ כפולים באורך של עד 12.2 אינץ '(310 מ"מ). זו גם האופציה המסוגננת ביותר ברשימה זו, עם תמיכה בממשק ה- API הפתוח של Razer ל- Chroma RGB.

אבל במחיר של 500 דולר - בלי כרטיס המסך עצמו - זה אחד היקרים ביותר. לדברי רייזר, זה אינו מגביל את הפונקציונליות של חיבור הגרפיקה של Thunderbolt 3 למכונות משלו, אך המחשבים הניידים היחידים המוסמכים לעבוד עם ה- Core הם Razer's Blade ו- Blade Stealth, שהם יקרים יותר ומציעים פחות אפשרויות התאמה אישית מאשר מתחרים רבים. ניסוי ה- Core עם מערכות גנריות יותר הביא לתוצאות מעורבות, כך שרכישתו ללא מחשב נייד רייזר נלווה היא משהו שטויות.

מגבר גרפי Alienware

מחיר : 200 דולר


חיבור : קנייני


תאימות : Alienware 13, 15, 17

מותג המשנה של Dell, Alienware, נמצא על סיפונה של מהפכת eGPU, וכפי שאתה יכול לחשוד, ההיצע שלה הוא מהזולים בשוק. מה שחסר למגבר הגרפי בפנאש הוא מפצה עם תג המחיר של 200 $ שלו (ללא GPU ומחשב נייד, כמובן). זוהי גם האפשרות היחידה של eGPU מבית מותג גדול המשתמשת בתקן USB 3.0 הישן יותר, מה שלצערנו פירושו שתאימות ל- AMD XConnect, מערכת מנהלי ההתקנים הקניינית למחצה של AMD לטיפול בקלות ב- eGPU, כבר לא. יש לך מגוון אפשרויות תואמות למחשבים ניידים, החל מ- Alienware 13 הזעירה יחסית ועד ל- Alienware 17 המפלצתי ... שכנראה ממילא אינו זקוק ל- GPU חיצוני לרוב המשחקים.

אבל תג המחיר הנמוך יותר מגיע עם כמה קורבנות. המגבר מוגבל לכרטיסי גרפיקה שאורכם 10.5 אינץ ', מה שהופך את חלק מדגמי ה- NVIDIA וה- AMD הבומבסטיים ביותר ללא תואמים. בעוד שלמגבר הגרפי יש ארבע יציאות USB 3.0 להרחבה, אין יציאת אתרנט, כלומר יש לך כבל נוסף אחד לחבר למחשב הנייד שלך אם אתה רוצה חיבור גיימינג מהיר ביותר. זה גם ממש מטלטל ש- Dell תומכת רק במחשבים ניידים של Alienware, במקום לכלול את קו ה- XPS התועלתני יותר שלהם - מה שיעשה שילוב נהדר.

תיבת השטן PowerColor

מחיר : 450 דולר


חיבור : Thunderbolt 3


תאימות : כל מחשב עם Thunderbolt eGFX

PowerColor היא יצרנית GPU ואביזרים, לא מוכרת מערכות ייעודית כמו Razer או Dell. באופן מתאים, ה- Devil Box המרושע לכאורה תואם לכל מחשב מבוסס Windows שיכול להשתמש ביציאת Thunderbolt 3 עם גרפיקה חיצונית, בתוספת כל כרטיס גרפי AMD או NVIDIA (כולל כאלה שלא יוצרו על ידי PowerColor עצמה). התיבה תומכת בכל הפעמונים והשריקות של הליבה של Razer, כולל מעבדי GPU גדולים במיוחד, חיבור אתרנט, ועד 375 וואט של כוח לכרטיס המסך. יש לו אפילו חריץ SATA III פנימי להחלקה בכונן קשיח בגודל 2.5 or או SSD לגיבוי או לאחסון חיצוני - מגע נחמד.

תיבת השטן היא מעט יקרה במחיר של 450 דולר, אך הפוטנציאל לתאימות מרובת מערכות שווה ככל הנראה את הכסף הנוסף למי שמתכנן לשמור אותה באמצעות מספר שדרוגים של מחשב נייד ו- GPU. מיתוג "חותמת הנווד" ומיתוג "DEVIL" הם אולי לא כוס התה של כולם, אבל היי, תמיד תוכלו לזרוק אותה מתחת לשולחן העבודה שלכם.

עגינה למשחקים MSI

מחיר : ארוז רק עם MSI Shadow GS30


חיבור : קנייני


תאימות : MSI Shadow GS30 / 32

תחנת המשחקים MSI, שזמינה רק בצרור יקר עם המחשב הנייד של חברת Shadow GS30 המותג בגיימינג, היא האופציה הפחות תכליתית ברשימה זו. עם זאת, הוא לא ממש מנסה לאותו שוק: ה- Dock Gaming הוא מכשיר נלווה, שנדחס בתוספות כמו הגדרת רמקול 2.1, יציאות מיקרופון ואוזניות, חריץ SATA 3.5 sized בגודל מלא ומותג Killer. כרטיס רשת. הוא נועד לשבת ממש מתחת למחשב הנייד כמעמד משוכלל, כאשר המחבר הקנייני מתחבר ישירות לתחתית המחברת. ה- Dock Mini המשחק החדש מעט יותר מלוטש וזוויתי יותר, אך משמיט את הרמקולים ומוסיף פתחי קירור לקירור פסיבי.

ה- Dock Gaming הוא באמת אופציה רק ​​אם אתם בטוחים לחלוטין שאתם רוצים את Shadow GS30 בפרט ... ומכיוון שלא הוא וגם ה- Dock עודכנו משמעותית מזה זמן מה, זה כנראה לא רעיון נהדר אלא אם כן תמצאו אותו על הנחה מסיבית.

עיצובים קרובים

האמור לעיל זמין כעת, אך אם אתה מוכן לחכות, ישנם עוד כמה פתרונות eGPU באופק, כולל:

  • ASUS ROG XG Station 2 : ה- XG Station 2 הוא הכלי היחיד של eGPU עד כה יהיה תואם במפורש לטאבלט של Windows: קו ה- ASUS Transformer Book Premium החדש. (זה כמו Surface Pro, רק טייוואני.) זה גם תואם לאחד מהבניינים החזקים יותר של מחשב ה- NUC הזעיר-זעיר של אינטל, אם כי חיבורו לשולחן עבודה קטן נראה כמנצח את הנקודה של מערכת Plug-and-Play. . ההורדה העיקרית היחידה כאן היא ש- ASUS לוקחת את הזמן המתוק שלה בהשגת ROG XG Station 2 לשוק: כמעט חודשיים לאחר ההכרזה, אין שום רמז לתאריך פרסום או מחיר.
  • Gigabyte GP-T3GFx : כמו תיבת השטן לעיל, מרק האלפבית של ג'יגה בייט של מארז eGPU מתוכנן עם מחשבה על תאימות מרבית. זה יכול להתמודד עם כרטיסי המסך הגדולים ביותר ועליו לעבוד עם מערכת תואמת eGFX ו- Thunderbolt 3, אם כי עיצוב אנכי זה משמיט תוספות כמו יציאות USB וחריצי SATA. למרבה הצער, לא ראינו עור או שיער של המוצר המתקיים מאז ש- Gigabyte הראה אותו בקיץ שעבר, חשבנו שהוא רשמי עדיין מגיע.
  • The Wolfe : פרויקט Kickstarter זה הוא eGPU שתוכנן עם מחשבי משתמשי מקינטוש. בנוסף למארז האלומיניום המתבקש לחלוטין, הוא אטום עם NVIDIA GeForce GTX 1050 או 1060 בפנים, והניסיון להחליף את הכרטיס יבטל את האחריות. החיסרון הוא שהוא קטן ונייד יותר ממוצרי eGPU אחרים. צוות ההפקה של וולף עדיין טוען כי המוצר מגיע לאתרו, אך לאחר קמפיין מבוטל של קיקסטארטר בגלל בעיות רישוי של Thunderbolt, העתיד נראה עגום.

אחרים אולי בדרך בעתיד הרחוק יותר, אבל זה מה שאנחנו יודעים כרגע.

האפשרות DIY: גלגל eGPU משלך

אף אחד מהאמור לעיל לא מדגדג? זה  הוא אפשרי להכין eGPU משלך עם שילוב של הכבלים הנכונים, יציאת PCIe המותקנת על פרוסת לוח אם מותאמת אישית, וספק כוח נפרד לשולחן העבודה. החדשות הרעות הן שמדובר עדיין בטריטוריה לא נחקרת ברובה, הנתמכת על ידי קהילה נלהבת אך קטנה של מודמים וקומץ ספקי חלקים. מארזי PCIe של Thunderbolt 2 מציעים פיתרון All-in-One, אך רוחב הפס עבור גרפיקה נמוך מהמוצרים לעיל, ותמיכת הנהג יכולה להיות לא טובה. מתאמי PCIe כללים יותר דורשים מארז מותאם אישית או התקנה באוויר הפתוח, ולעתים קרובות אין דרך לדעת שהוא יעבוד עם מחשב נייד ספציפי, אלא לבנות אותו בפועל, להתקין מנהלי התקנים ולחבר אותו. לעת עתה, eGPUs הקמעונאי. הם כנראה הימור בטוח יותר אם יקר יותר - תמיד תוכל להחזיר אותם אם הם לא עובדים.

קרדיט תמונה: יון הואנג יונג / פליקר