כיצד לתקן מחשב Windows קפוא

מחשבי Windows קופאים ממגוון סיבות. מופע אחד עשוי להיות קל, אך הקפאות חוזרות ונשנות מצביעות על בעיה שתרצה לפתור. כך לפרוק ולהחזיר מחשב תקוע - ולעצור את קפיאתו שוב.

כיצד לבטל הקפאה של מחשב Windows קפוא

ישנן מספר דרכים בהן ניתן לשחזר את המחשב הקפוא שלך, תלוי מה גרם לבעיה. לפעמים כל שעליך לעשות הוא לחכות כמה שניות - המחשב עלול להיתקע בזמן שהוא עושה עבודה ולפרוק את עצמו כעבור כמה שניות.

אם יישום במסך מלא, כמו משחק, קופא ומונע ממך לעזוב אותו, לחץ על Alt + F4. פעולה זו סוגרת את היישום אם המשחק רק נתקל בבעיות גרפיות, אך זה לא יעבוד אם היישום קפא לחלוטין.

כדי לראות אם המחשב עדיין מגיב, לחץ על Ctrl + Alt + מחק. ממסך זה, באפשרותך לפתוח את מנהל המשימות (ולסגור כל יישום פועל), או לצאת מהמחשב או להפעיל אותו מחדש. אם מסך זה אינו מופיע, ייתכן שלא תוכל לשחזר את המחשב מבלי לאתחל אותו מחדש.

אם תוכל לפתוח את מנהל המשימות, ייתכן שתוכל להתאושש מהקפאה. (אתה יכול גם ללחוץ על Ctrl + Shift + Esc כדי לפתוח את מנהל המשימות.)

בחר בכרטיסייה "תהליכים" - אם אינך רואה אותה, לחץ על "פרטים נוספים". אתר את כל התהליכים המשתמשים במעבד רב - תוכל ללחוץ על כותרת העמודה "מעבד" כדי למיין לפי שימוש במעבד ולראות את התהליכים התובעניים ביותר בראש הרשימה.

לחץ על תהליך כדי לבחור אותו, ואז לחץ על "סיום משימה" כדי לסיים את התוכנית בכוח. תאבד כל עבודה שלא נשמרה בתוכנית, אך אם היא קרסה ומשתמשת במעבד רב, ייתכן שבכל מקרה אין שום אפשרות לשחזר את הנתונים שלא נשמרו.

לפעמים, שולחן העבודה של Windows - כולל שורת המשימות ותפריט התחל - עלול לקפוא. לפעמים אתה יכול להפעיל מחדש את סייר Windows כדי לפתור בעיות אלה. לשם כך, אתר את "סייר Windows" ברשימת התהליכים, לחץ כדי לבחור בו ולאחר מכן לחץ על כפתור "הפעל מחדש".

אם אין לך עבודה שלא נשמרה, לחץ על לחצן ההפעלה בפינה השמאלית התחתונה של מסך Ctrl + Alt + מחק ובחר "הפעל מחדש". אני מקווה שהמחשב שלך יעבוד כרגיל לאחר אתחול מחדש, מכיוון שהדבר פותר בעיות רבות במערכת.

אתה יכול גם לנסות ללחוץ על Windows + L כדי לנעול את המסך ולחזור למסך הכניסה. אתה יכול להפעיל מחדש את המחשב שלך משם. עם זאת, אם Ctrl + Alt + Delete לא עבד, שיטה זו כנראה גם לא.

אם אף אחד מהשלבים הקודמים לא עובד, לחץ על Windows + Ctrl + Shift + B במקלדת. זהו שילוב מקשים חמים מוסתרים המפעילים מחדש את מנהלי ההתקן הגרפיים של המחשב האישי. אם הם מקור הבעיה, הדבר עלול לפרוק את המערכת שלך.

אם אף אחת מהשיטות הללו לא עובדת והמחשב שלך לא יגיב לשום דבר, יש רק דרך אחת להתאושש מכך - כיבוי קשה.

אתר את לחצן ההפעלה של המחשב שלך ואז לחץ והחזק אותו למשך 10 שניות. המחשב שלך ייכבה בכוח. המתן מספר שניות ואז אתחל אותו מחדש על ידי לחיצה על כפתור ההפעלה כרגיל.

זו לא הדרך הנקייה והבטוחה ביותר לכבות את המחשב. עליך להשתמש בשיטות כיבוי על המסך, אך אם היא אינה מגיבה, אין דרך אחרת לתקן אותה.

אם המחשב שלך כולל מסך כחול, זו הדרך היחידה לתקן את זה. כברירת מחדל, מחשבי Windows מופעלים מחדש באופן אוטומטי כאשר הם מסכים כחולים, אך אם אתה רואה מסך כחול של מוות (BSOD), והמחשב האישי שלך אינו מחדש, סביר להניח שכיבית אתחול מחדש אוטומטי. רשום את הודעת השגיאה ואז בצע כיבוי קשה או אתחול מחדש באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה.

קשורים: כיצד לגלות מדוע מחשב Windows שלך התרסק או קפא

כיצד לעצור את קפיאת המחשב בעתיד

הטיפים שלמעלה יכולים לעזור למחשב שלך להתאושש מהקפאה ולהביא לדברים לתפקד שוב כרגיל. אם זה רק הקפאה חד פעמית, אל תדאג מזה יותר מדי. למחשבים יש לפעמים בעיות קשיים כאלה. יכול להיות שיש באג במנהלי החומרה של המחשב שלך או בתוכנות אחרות.

אם הקפאות הן תופעה קבועה, עם זאת, משהו לא בסדר במחשב האישי שלך. זה יכול להיות בעיית תוכנה או חומרה. צג האמינות ו- BlueScreenView עשויים לכוון אתכם לכיוון הנכון.

אם ההקפאה התחילה לאחרונה, ועדכנת לאחרונה את המחשב האישי או התקנת תוכנה חדשה, נסה להפעיל את שחזור המערכת. זה מאפס את תוכנת המחשב שלך למצב ידוע. כדי למצוא אפשרות זו ב- Windows 10, עבור אל לוח הבקרה> מערכת ואבטחה> מערכת> הגנת מערכת> שחזור מערכת.

כדי להבטיח שתוכנות זדוניות אינן גורמות לבעיות במערכת שלך, אנו ממליצים להפעיל סריקה נגד תוכנות זדוניות. ב- Windows 10, אתה יכול לסרוק באמצעות האנטי-וירוס Defender המובנה ולנסות סריקת Malwarebytes בחינם. אתה יכול גם לנסות כלים אחרים נגד תוכנות זדוניות כדי לקבל חוות דעת שנייה (או שלישית).

הרבה יותר קשה להצמיד בעיות בחומרה. דברים רבים עלולים להיכשל. המחשב שלך יכול להתחמם יתר על המידה, למשל, או שיש בו זיכרון RAM פגום. אם המחשב שלך קופא באופן קבוע בזמן שאתה משחק במשחקי מחשב, הדבר עשוי להצביע על בעיה ביחידת עיבוד הגרפיקה של המחשב (GPU) (או, שוב, התחממות יתר.) עם זאת, רכיבים רבים אחרים במחשב שלך עלולים להיות אשם.

ודא שהמחשב שלך מאובק, מקורר כראוי, ואז בדוק את זיכרון ה- RAM שלו. אבחון של בעיות חומרה הוא מסובך. לעתים קרובות, כדי לבדוק במדויק, אתה צריך להחליף רכיב אחד לרכב ולראות אם זה פותר את הבעיה. אם המחשב האישי שלך עדיין באחריות, שקול לתת ליצרן להתמודד עם הבעיה. אחרי הכל, זה חלק ממה ששילמת (או הם משלם) אותם.

כדי לבטל את הסיכון לבאגים של תוכנה, מומלץ להתקין מחדש את Windows. ב- Windows 10, אתה יכול להשתמש בתכונה "אפס" כדי להחזיר את המחשב למצב כמו חדש. עם זאת, זכור כי פעולה זו תסיר את כל התוכניות המותקנות. אתה יכול גם לנסות "התחלה חדשה", אשר נותנת לך מערכת Windows 10 חדשה ללא השירותים שהיצרן המחשב הותקן מראש.

אם הרגע התקנתם עדכון גדול של Windows בעשרת הימים האחרונים, תוכלו גם לנסות להחזיר את המערכת לאחור.

אם המחשב שלך קופא במהלך תהליך האיפוס, נסה ליצור מדיה התקנה של Windows 10 במחשב אחר. הכנס אותו למחשב הקפוא, אתחל מאמצעי ההתקנה ואז התקן מחדש את Windows. אם המחשב שלך קופא בזמן התקנת Windows (או לאחר מכן), תדע שיש לך כמעט בעיה בחומרה.

קשורים: כיצד לגלות מדוע מחשב Windows שלך התרסק או קפא