הסבירו את כל PowerToys של מיקרוסופט עבור Windows 10

מיקרוסופט עובדת קשה על PowerToys עבור Windows 10. פרויקט קוד פתוח זה מוסיף תכונות רבות עוצמה ל- Windows, החל משינוי שם קבצים בכמות גדולה ועד לחלופת Alt + Tab המאפשרת לך לחפש חלונות מהמקלדת.

במקור פרסמנו מאמר זה ב -1 באפריל 2020. עדכנו אותו במידע על PowerToy האחרונה: ColorPicker. זה חלק מ- PowerToys 0.20, שמיקרוסופט פרסמה ב- 31 ביולי 2020.

כיצד להשיג את Microsoft PowerToys

אתה יכול להוריד את PowerToys מ- GitHub ולאפשר את התכונות הרצויות מתוך יישום הגדרות PowerToys. זה בחינם ובקוד פתוח. הורד את קובץ ה- MSI "PowerToysSetup" מהאתר ולחץ עליו פעמיים כדי להתקין אותו.

כדי לגשת להגדרות PowerToys לאחר התקנת היישום והפעלתו, אתר את סמל PowerToys באזור ההודעות (מגש המערכת) בשורת המשימות שלך, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר "הגדרות".

כיצד לעדכן את PowerToys

האם מותקנת לך גרסה ישנה יותר של PowerToys? כעת תוכל לחפש עדכונים ישירות מחלונית ההגדרות הכלליות. תחת הגדרות כלליות, גלול מטה ולחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" בתחתית החלונית כדי לבדוק גרסה חדשה.

החל מגרסה 0.18, באפשרותך גם לאפשר לתכונה "הורד עדכונים באופן אוטומטי" כדי ש- PowerToys יוכלו להוריד ולהתקין עדכונים באופן אוטומטי.

אם אינך רואה כפתור זה, תצטרך להוריד את חבילת PowerToys האחרונה מ- GitHub ולהתקין אותה לעדכון.

בורר צבעים, בוחר צבעים מהיר למערכת

אנשים שעובדים עם גרפיקה, ממעצבי אתרים ועד צלמים ואמני גרפיקה, צריכים לעתים קרובות לזהות צבע ספציפי ולהשתמש בו. זו הסיבה שלכלים כמו Photoshops יש כלי בורר צבעים (eyedrop) המאפשר לך לכוון את סמן העכבר לחלק מהתמונה כדי לזהות בדיוק מהו הצבע.

בורר צבעים הוא כלי טיפת עיניים שעובד בכל מקום במערכת שלך. לאחר הפעלתו ב- PowerToys, לחץ על Win + Shift + C כדי לפתוח אותו בכל מקום. תראה את קוד הצבע המוצג הן ב- hex והן ב- RGB, כך שתוכל להשתמש בו בתוכניות אחרות.

לחץ פעם אחת וקוד הצבע המשושה יועתק ללוח שלך כדי שתוכל להדביק אותו. אם אתה מעדיף RGB, אתה יכול לפתוח את מסך בורר הצבעים בחלון הגדרות PowerToys ולבחור להעתיק במקום זאת את קוד הצבע RGB כשתלחץ.

PowerToys Run, משגר יישומים מהיר

PowerToys Run הוא משגר יישומים מבוסס טקסט עם תכונת חיפוש. שלא כמו תיבת הדו-שיח הקלאסית של Windows (Win + R), יש לה תכונת חיפוש. בניגוד לתיבת החיפוש של תפריט התחלה, הכל קשור להפעלת דברים במחשב שלך במקום לחפש באינטרנט באמצעות בינג.

בנוסף ליישומים, PowerToys Run יכול למצוא במהירות קבצים. זה יכול אפילו למצוא חלונות פתוחים ולעבור - פשוט חפש את שם החלון שלהם.

כדי לפתוח אותו, לחץ על Alt + רווח. קיצור מקשים זה ניתן להתאמה אישית מחלונית PowerToys Run בהגדרות PowerToys.

התחל להקליד ביטוי לחיפוש יישומים, קבצים ואפילו חלונות פתוחים. השתמש במקשי החצים כדי לבחור פריט ברשימה (או פשוט המשך להקליד כדי לצמצם אותו) ולחץ על Enter כדי להפעיל את היישום, לפתוח את הקובץ או לעבור לחלון.

ל- PowerToys Run יש כמה תכונות אחרות, כמו כפתור "פתח כמנהל" ו"פתח תיקיה מכילה "עבור כל אפשרות ברשימה. בעתיד יהיו לו תוספים כמו מחשבון.

מנהל מקלדות, למיפוי קיצורי מקשים מחדש

מנהל המקשים מספק ממשק קל למיפוי מקשים בודדים במקלדת וקיצורי מקשים מרובים.

הכלי "מקלדת מחדש" מאפשר לך לשנות מפתח יחיד למפתח חדש. באפשרותך להפוך כל מקש במקלדת לתפקד כמו כל מקש אחר - כולל מקשי פונקציה מיוחדים. לדוגמא, תוכל להפוך את מקש Caps Lock שאף פעם אינך משתמש בו למפתח חזרה לדפדפן לצורך ניווט קל יותר באינטרנט.

החלונית "קיצורי דרך מחדש" מאפשרת לך לשנות קיצורי מקשים מרובים לקיצורי דרך אחרים. לדוגמה, Win + E בדרך כלל פותח חלון סייר קבצים. אתה יכול ליצור קיצור מקשים חדש Win + Space שפותח חלון סייר קבצים. קיצורי המקשים החדשים שלך יכולים לעקוף את קיצורי המקשים הקיימים המובנים ב- Windows 10.

PowerRename, שינוי שם של קבצים בכמות גדולה

PowerToys של מיקרוסופט כוללים כלי לשינוי שם אצווה בשם "PowerRename". כאשר תכונה זו מופעלת, באפשרותך ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ או תיקיה אחד או יותר בסייר הקבצים ולבחור "PowerRename" בתפריט ההקשר כדי לפתוח אותו.

חלון הכלי PowerRename יופיע. באפשרותך להשתמש בתיבות הטקסט ובתיבות הסימון בכדי לאחסן במהירות שם קבצים. לדוגמא, ניתן להסיר מילים משם קובץ, להחליף ביטויים, להוסיף מספרים, לשנות מספר סיומות קבצים בבת אחת ועוד. אתה יכול אפילו להשתמש בביטויים רגולריים. חלונית התצוגה המקדימה תעזור לך לכוונן את הגדרות השמות שלך לפני שתעבור עם שינוי שם הקבצים

כלי שירות זה פשוט בהרבה מרוב כלי שינוי שם האצווה של צד שלישי הזמינים עבור Windows.

Resizer Image, Resizer Image Bulk

PowerToys מציע שינוי גודל תמונה מהיר המשתלב עם סייר הקבצים. כשהוא מופעל, בחר קובץ תמונה אחד או יותר בסייר הקבצים, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר "שנה גודל תמונות".

החלון Resizer Image ייפתח. לאחר מכן תוכל לבחור גודל עבור קבצי התמונה או להזין גודל מותאם אישית בפיקסלים. כברירת מחדל, הכלי ייצור עותקים שהוגדלו בגודלם של קבצי התמונה שנבחרו, אך ניתן גם לשנות את הגודל ולהחליף את הקבצים המקוריים. אתה יכול אפילו ללחוץ על כפתור "הגדרות" ולהגדיר אפשרויות מתקדמות כמו הגדרות איכות מקודד תמונה.

כלי זה הוא דרך מהירה לשנות את גודל קובץ תמונה אחד או יותר מבלי לפתוח יישום מסובך יותר.

FancyZones, מנהל חלונות מבוסס אזור

FancyZones הוא מנהל חלונות המאפשר לך ליצור פריסות של "אזורים" עבור חלונות על שולחן העבודה שלך. בדרך כלל Windows מאפשר לך "להצמיד" חלונות בסידור 1 × 1 או 2 × 2. FancyZones מאפשר לך ליצור פריסות מורכבות יותר.

כברירת מחדל, אתה יכול ללחוץ על Windows + (זה טילדה, המקש מעל מקש Tab) כדי לפתוח את עורך האזורים. ואז, תוך כדי גרירה ושחרור של חלון, אתה יכול ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש Shift (או כפתור עכבר אחר, כמו לחצן העכבר הימני) כדי לראות את האזורים. שחרר חלון באזור והוא ייכנס לפריסה זו על המסך.

FancyZones מציעה דרך מהירה להגדרת פריסות חלונות מורכבות מבלי לשנות את גודל החלון בקפידה. פשוט זרוק חלונות לאזורים. אתה יכול להגדיר את כל האפשרויות הרבות וקיצורי המקשים שלה על ידי פתיחת חלון הגדרות PowerToys ולחיצה על "FancyZones" בסרגל הצד.

מדריך קיצור דרך (עבור מקש Windows)

Windows ארוז בקיצורי מקשים המשתמשים במקש Windows. לדוגמה, האם ידעת שאתה יכול ללחוץ על Windows + E כדי לפתוח חלון סייר קבצים, על Windows + i כדי לפתוח חלון הגדרות, או על Windows + D כדי להציג את שולחן העבודה שלך? אתה יכול גם ללחוץ על Windows + 1 כדי להפעיל את קיצור הדרך הראשון ליישום משמאל בשורת המשימות שלך, Windows + 2 כדי להפעיל את השני וכן הלאה.

מדריך קיצור המקשים של Windows יעזור לך ללמוד ולזכור קיצורי דרך אלה. כשהוא מופעל, תוכל להחזיק את מקש Windows במקלדת למטה למשך כשנייה אחת כדי להציג שכבת-על המציגה קיצורי דרך נפוצים. שחרר את המפתח כדי לבטל את הכיסוי.

תצוגה מקדימה של סייר הקבצים (עבור SVG ו- Markdown)

סייר הקבצים כולל חלונית תצוגה מקדימה, שיכולה להציג תצוגה מקדימה של תמונות וסוגי קבצים אחרים ישירות בסייר הקבצים. לחץ על Alt + P בסייר הקבצים כדי להציג או להסתיר אותו. בחר קובץ ותראה מיד תצוגה מקדימה.

כאשר מטפלי התצוגה המקדימה של סייר הקבצים מופעלים ב- PowerToys, Windows יוכל להציג תצוגות מקדימות של תמונות SVG (גרפיקה וקטורית ניתנת להרחבה) ומסמכים המעוצבים ב- Markdown.

מה קרה לחלון ווקר?

עדכון : PowerToy זה מוזג כעת ל- PowerToys Run. אתה יכול להקליד את הכותרת של חלון בתיבת הפעלה PowerToys כדי למצוא אותו ולעבור אליו.

חלון ווקר הוא חלופת Alt + Tab מבוססת טקסט עם תכונת חיפוש. כדי לפתוח אותו, לחץ על Ctrl + Win. תראה תיבת טקסט מופיעה.

התחל להקליד ביטוי כדי לחפש חלונות פתוחים התואמים לו. לדוגמה, אם יש לך כמה חלונות דפדפן Chrome פתוחים, אתה יכול להקליד "Chrome" ותראה רשימה של אותם. השתמש במקשי החצים כדי לגלול בין החלונות ולחץ על Enter כדי לבחור אחד.

כלי זה יכול להיות מועיל מאוד אם יש לך הרבה חלונות פתוחים וחופשים אחר אחד במיוחד. לדוגמא, אם עשרה חלונות דפדפן שונים פתוחים ואתה מחפש אחד שמציג אתר מסוים, תוכל ללחוץ על Ctrl + Tab, להתחיל להקליד את שם האתר ולמצוא את חלון הדפדפן המציג אתר זה.

חבילת PowerToys עדיין בשלבים המוקדמים שלה, עם כלים נוספים שתוכננו לפני המהדורה 1.0. מיקרוסופט מצפה לשחרר את הגרסה הסופית בספטמבר 2020.

אנו נעדכן מאמר זה בתכונות חדשות עם פרסומם.

קשורים: מתג החלפת Alt + Tab של חלונות 10 עם הטריקים האלה