מהו mDNSResponder ומדוע הוא פועל ב- Mac שלי?

אתה מגדיר חומת אש של Mac, או פשוט בודק מה פועל באמצעות צג פעילויות, כאשר אתה מבחין במשהו שמסתובב פועל: mDNSResponder. מהו התהליך הזה, ואתה צריך להיות מודאג? לא: זהו חלק מרכזי ב- macOS.

קשורים: מה מוגן ומדוע הוא פועל ב- Mac שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו ב- Monitor Monitor, כמו kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd, powerd, coreauthd, configd, ועוד רבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

מהו mDNSResponder?

התהליך של ימינו, mDNSResponder, הוא חלק מרכזי בפרוטוקול בונז'ור. בונז'ור הוא שירות הרשת האפס עם תצורה אפל, שמשמעותו בעצם היא כיצד מכשירי אפל מוצאים זה את זה ברשת. התהליך שלנו, mDNSResponder, סורק באופן קבוע את הרשת המקומית שלכם ומחפש מכשירים אחרים התומכים ב- Bonjour.

מדוע לחפש מכשירים אחרים? כדי להפוך את הרשת לפשוטה. אחת הדוגמאות לעבודה זו היא שיתוף הספרייה של iTunes. פתח את iTunes ותוכל לראות ולעיין בספריות iTunes אחרות ברשת המקומית שלך. בונז'ור היא הסיבה שזה עובד: הפרוטוקול מאפשר לשני מחשבים באותה רשת למצוא אחד את השני בקלות, כלומר רשימת ספריות iTunes המשותפות תמיד מעודכנת.

Bonjour מאפשר יותר מאשר רק שיתוף iTunes - זה עוזר לאכלס את רשימת המכשירים "המשותפים" ב- Finder. בונז'ור מאכלס גם את שיתוף התמונות בתמונות, את רשימת המכשירים התואמים ל- Airplay ומציאת מדפסות במהירות. מכיוון שאותו תהליך פועל ב- Windows, ניתן להשתמש בבונז'ור גם להתחברות מהירה למחשבי Windows המריצים תוכנות כמו iTunes - כך עובד שיתוף ספריות iTunes בין מחשבים ומחשבי מקינטוש.

תוכנות צד שלישי יכולות גם להשתמש ב- Bonjour: לדוגמה, תוכלו להזרים אודיו מ- iTunes ל- Kodi, גם אם אתם מריצים Kodi ב- Windows, אם מותקנת ב- Bonjour. תוכנית פשוטה בשם Bonjour Browser מאפשרת לך לגלוש במהירות בכל המכשירים המותאמים ל- Bonjour ברשת שלך.

אם אתה משתמש בחומת אש של Mac, תראה חלונות קופצים על mDNSResponder. חסימת גישה זו לתהליך זה מונעת את עבודתו של בונז'ור, מה שמקשה על השימוש ברשת המקומית שלך. בנסיבות מסוימות, השבתה של Bonjour עשויה למנוע ממך להתחבר לאינטרנט לחלוטין, ולכן כנראה שעדיף פשוט לאפשר ל- mDNSResponder לגשת לרשת שלך.

לרוב, אתה לא צריך לשים לב ל- mDNSResponder שגוזל הרבה מעבד או זיכרון. אם כן, הפעלה מחדש של ה- Mac שלך אמורה לפתור את הבעיה ברוב המקרים.

רגע, אפל לא הסירה את mDNSResponder?

אתה עשוי לחשוב שאפל הסירה את mDNSResponder מ- macOS לפני שנים, ואתה די נכון. על פי ארס טכניקה, אפל הפסיקה את mDNSResponder ליוסמיטי בקצרה בשנת 2014, רק כדי לגלות שהרבה דברים נשברים בלעדיה. אפל החזירה את mDNSResponder כעבור שנה לאל קפיטן, שכנראה תיקן 300 באגים שונים של MacOS בתנועה מהירה אחת. זה גורם לנו לחשוד ש- mDNSResponder לא ייעלם ממקוס שוב בקרוב.

קרדיט צילום: guteksk7 / Shutterstock.com