כיצד לשתף קובץ Google Docs, Sheets או Slides כדף אינטרנט

באמצעות כונן Google תוכל לשתף כל קובץ Google (ממסמכים, גיליונות או שקופיות) באופן מקוון כדף אינטרנט שניתן לראות מכל אחד. אתה יכול אפילו לשתף קבצי HTML פשוטים כדי לשמש כעמוד הנחיתה של האתר שלך. כך תעשה זאת.

שיתוף קובץ גוגל כדף אינטרנט הוא דרך נהדרת לפרסם מידע לאינטרנט עבור קהל גדול. כל מה שתשתף הוא ציבורי לחלוטין, ואם אתה משתמש במחרוזת החיפוש הנכונה, ניתן למצוא אותו דרך כל מנוע חיפוש כדף קל משקל באינטרנט.

כשאתה משתף קובץ באינטרנט, Drive יוצר עותק שלו עם כתובת אתר ייחודית. זה מאפשר לך לערוך ולפרסם שינויים כשתרצה, וזה גם מונע מהצופים לראות כל חומר מקור.

זכור: כל דבר שאתה מפרסם באינטרנט זמין לכל אדם לראות, ולכן לעולם אל תכלול מידע רגיש או פרטי בקבצים שלך.

כיצד לשתף קובץ Google Docs

הפעל את הדפדפן שלך, עבור אל Google Docs ואז פתח את הקובץ שברצונך לשתף. לחץ על קובץ> פרסם באינטרנט.

לאחר מכן לחץ על "פרסם" כדי להפוך את הקובץ שלך לגלוי באינטרנט.

לחץ על "אישור" כדי לאשר שברצונך לפרסם את הקובץ באינטרנט.

כעת תוכל להעתיק את הקישור (Ctrl + C במערכת ההפעלה Windows / Chrome או Cmd + C ב- MacOS), להטמיע אותו באתר האינטרנט שלך, או לשתף אותו באמצעות Gmail, Facebook או Twitter.

אם אינך מעוניין שהדף יתעדכן באופן אוטומטי בכל פעם שתבצע בו שינויים, לחץ על החץ לצד "תוכן והגדרות שפורסמו". לאחר מכן לחץ על התיבה שליד "פרסם מחדש באופן אוטומטי כאשר נעשים שינויים" כדי לבטל את הסימון.

כאשר ברצונך להסיר את הקובץ מהאינטרנט, חזור אל קובץ> פרסם באינטרנט. הרחב את "תוכן והגדרות שפורסמו" ולחץ על "הפסק את הפרסום".

קשורים: המדריך למתחילים ל- Google Docs

כיצד לשתף קובץ Google Sheets

עבור אל אתר Google Sheets, פתח את הקובץ שברצונך לשתף ולחץ על קובץ> פרסם באינטרנט.

אם אינך רוצה לשתף את כל המסמך, תוכל לבחור גיליון יחיד לפרסום מקוון. לשם כך לחץ על "מסמך שלם" ולאחר מכן בחר את הגיליון מהתפריט הנפתח.

לחץ על "פרסם".

לחץ על "אישור" כדי לאשר שברצונך לפרסם את הקובץ באינטרנט.

שוב, אתה יכול להעתיק את הקישור (Ctrl + C במערכת ההפעלה Windows / Chrome או Cmd + C ב- MacOS), להטמיע אותו באתר שלך או לשתף אותו באמצעות Gmail, Facebook או Twitter.

אם אינך רוצה שהדף יתעדכן באופן אוטומטי בכל פעם שאתה מבצע בו שינויים, לחץ על "תוכן שפורסם והגדרות" ולאחר מכן בטל את הסימון של התיבה לצד "פרסם מחדש באופן אוטומטי כאשר נעשים שינויים"

כדי להפסיק את פרסום הדף לחלוטין, חזור אל קובץ> פרסם באינטרנט, ואז לחץ על "הפסק את הפרסום".

קשורים: המדריך למתחילים ל- Google Sheets

כיצד לשתף קובץ שקופיות של גוגל

כשאתה משתף קובץ Slides באינטרנט, Google Drive משמש כשחקן ומאפשר למבקרים להציג את המצגת שלך בדף שלך. ניתן להגדיר שקופיות להתקדם אוטומטית ב -1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 או 60 שניות.

כדי לשתף את קובץ השקופיות שלך באינטרנט, עבור אל דף הבית של Google Slides, פתח מצגת ואז לחץ על קובץ> פרסם באינטרנט.

לחץ על התפריט הנפתח בקטע "שקופיות לקידום אוטומטי:" ובחר את המרווח בו תרצה שהשקופיות יתקדמו. לחץ על תיבות הסימון אם ברצונך שהמצגת שלך תתחיל ברגע שהנגן נטען ואם ברצונך שהוא יופעל מחדש לאחר השקופית האחרונה. לחץ על "פרסם" לאחר שתבחר.

לחץ על "אישור" כדי לאשר שברצונך לפרסם את הקובץ באינטרנט.

לאחר מכן תוכל להעתיק את הקישור (Ctrl + C במערכת ההפעלה Windows / Chrome או Cmd + C ב- macOS), להטמיע אותו באתר האינטרנט שלך, או לשתף אותו באמצעות Gmail, Facebook או Twitter.

כשתרצה להסיר את הקובץ מהאינטרנט, חזור חזרה לקובץ> פרסם באינטרנט, הרחב את התפריט "תוכן והגדרות שפורסמו" ולחץ על "הפסק את הפרסום".

קשורים: המדריך למתחילים לשקופיות של גוגל

כיצד לשתף קובץ HTML

סעיף זה דומה לשיטת Google Docs. אתה משתף מקובץ Docs, אבל אתה יכול להשתמש ב- HTML ובכמה CSS בסיסיים כדי לעצב הכל. זה מאפשר לך ליצור אתר פסאודו ללא צורך לקנות דומיין או אירוח.

ראשית, צור קובץ HTML עם הקוד עבור דף הבית של האתר שלך ושמור אותו במחשב שלך.

לאחר מכן, עבור אל כונן Google שלך ​​והעלה את קובץ ה- HTML. תוכל גם לגרור ולשחרר אותו ישירות מהמחשב שלך לדף האינטרנט של Drive להעלאה.

לחץ לחיצה ימנית על הקובץ ואז לחץ על פתח באמצעות> Google Docs.

Google Docs פותח את הקובץ ומעצב את ה- HTML שלך בתוך קובץ Docs. לחץ על קובץ> פרסם באינטרנט, בדיוק כפי שעשית בעבר.

לאחר מכן לחץ על "פרסם" כדי להפוך את הקובץ שלך לגלוי באינטרנט.

כששואלים אותך אם אתה בטוח שברצונך לפרסם את הקובץ באינטרנט, לחץ על "אישור".

שוב תוכל להעתיק את הקישור (Ctrl + C במערכת ההפעלה Windows / Chrome או Cmd + C ב- MacOS), להטמיע אותו באתר האינטרנט שלך, או לשתף אותו באמצעות Gmail, Facebook או Twitter.

שים לב שכל השינויים שתבצע בקובץ Docs מופיעים מיד בדף האינטרנט. עם זאת, אם ברצונך להוסיף קוד HTML נוסף, עליך לערוך את הקובץ המקורי ולאחר מכן לבצע מחדש את תהליך ההעלאה והשיתוף.

בנוסף, Docs רואה בתגים כלשהם טקסט מילולי ולא יפרמט אותם כהלכה.

אם אינך רוצה שהדף יתעדכן אוטומטית בכל פעם שאתה מבצע שינויים, לחץ על "תוכן שפורסם והגדרות" ולאחר מכן בטל את הסימון בתיבה "פרסם מחדש באופן אוטומטי כאשר השינויים נעשים".

כאשר ברצונך להסיר את הקובץ מהאינטרנט, חזור אל קובץ> פרסם באינטרנט. הרחב את "תוכן והגדרות שפורסמו" ולחץ על "הפסק את הפרסום".

בעוד ששיתוף מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות מ- Google Drive עובד נפלא, ישנם מספר ניתוקים כשמדובר בפרסום קבצי HTML כדף אינטרנט.

אם אתה משתמש ב- Google Drive כדי לארח את האתר שלך, כמות הפונקציונליות ותכונות העיצוב הזמינות מוגבלת באופן דרסטי בהשוואה לאירוח אתרים רגיל. כנראה שעדיף להשתמש בגוגל דרייב רק כדף נחיתה בסיסי לשימוש אישי.