כיצד לעצור את הפעלת אפליקציות Windows 10 ברקע

לאפליקציות החדשות של Windows 10 יש הרשאה לרוץ ברקע כדי שיוכלו לעדכן את האריחים החיים שלהם, להביא נתונים חדשים ולקבל התראות. גם אם אתה אף פעם לא נוגע בהם, הם עשויים לרוקן קצת סוללה. אבל אתה יכול לשלוט אילו אפליקציות מורשות לרוץ ברקע.

גם אם אתה משתמש ביישומים אוניברסליים, אתה לא בהכרח רוצה שהם יפעלו ברקע. לדוגמה, כברירת מחדל, לאפליקציות כמו אפליקציית "Get Office" - שקיימת רק כדי להטריד אותך לגבי רכישת Microsoft Office - יש הרשאה לרוץ ברקע.

למנוע מאפליקציות ספציפיות לפעול ברקע

קשורים: כיצד לראות אילו יישומים מרוקנים את הסוללה שלך ב- Windows 10

לאפליקציות יש אישור לרוץ ברקע יופיע על מסך השימוש בסוללה, שמעריך כמה כוח כל אחד משתמש במערכת שלך. אבל אתה לא צריך לחכות שהם יתחילו לרוקן את הסוללה - אם אתה לא משתמש בהם, אתה יכול להשבית אותם עכשיו.

כדי לראות לאילו אפליקציות יש הרשאה לרוץ ברקע, פתח את תפריט התחל או מסך התחל ובחר באפשרות "הגדרות". לחץ או הקש על סמל "פרטיות" בחלון ההגדרות.

גלול מטה לתחתית הרשימה ובחר באפליקציות רקע. תראה רשימה של אפליקציות שיש להן הרשאה לרוץ ברקע באמצעות מתג הפעלה / כיבוי. הגדרת ברירת המחדל של כל אפליקציה היא "פועלת", ומאפשרת לכל אפליקציה לרוץ ברקע אם היא אוהבת. הגדר את האפליקציות שאינך רוצה להריץ ברקע כ- "Off".

זכור שיש לזה חיסרון. אם אתה מונע מאפליקציית האזעקות לפעול ברקע, למשל, כל האזעקות שתגדיר לא ייכבו. אם תמנע מאפליקציית הדואר לרוץ ברקע, היא לא תודיע לך על הודעות דוא"ל חדשות. בדרך כלל אפליקציות פועלות ברקע כדי לעדכן את האריחים החיים שלהן, להוריד נתונים חדשים ולקבל התראות. אם אתה רוצה שאפליקציה תמשיך לבצע פונקציות אלה, עליך לאפשר לה להמשיך לרוץ ברקע. אם לא אכפת לך, אל תהסס למנוע מהאפליקציה לרוץ ברקע. אתה עדיין יכול להשתמש באפליקציה כרגיל, אך ייתכן שתצטרך להמתין עד שתביא נתונים חדשים לאחר שתפעיל אותה.

מנע מכל האפליקציות לפעול ברקע עם מצב חיסכון בסוללה

תוכל גם להשתמש במצב חיסכון בסוללה בכדי להשיג זאת. כאשר מצב חיסכון בסוללה מופעל, אף אפליקציה לא תפעל ברקע אלא אם כן תאפשר להם זאת באופן ספציפי. זה יחסוך כוח סוללה. מצב חיסכון בסוללה מופעל באופן אוטומטי כאשר הסוללה שלך נופלת ל -20% כברירת מחדל, אך תוכל גם להפעיל אותו על ידי הקשה או לחיצה על סמל הסוללה באזור ההודעות שלך והקשה או לחיצה על אריח ההגדרות המהירות "חיסכון בסוללה".

זה שימושי במיוחד אם אתה בסדר עם יישומים הפועלים ברקע רוב הזמן, אבל אתה רוצה לנתק אותם כדי לחסוך בחשמל כאשר אתה באמת צריך למתוח את הסוללה שלך.

תוכל להתאים אישית את מצב חיסכון בסוללה גם מאפליקציית ההגדרות. פתח את אפליקציית ההגדרות, בחר "מערכת", בחר בקטגוריה "חיסכון בסוללה" ולחץ או הקש על הקישור "הגדרות חיסכון בסוללה". אפליקציות לא יורשו לפעול ברקע כאשר מצב חיסכון בסוללה מופעל אלא אם כן הוסיפו אותן ידנית לרשימה "מותר תמיד" כאן.

מה לגבי יישומי שולחן עבודה?

קשורים: כיצד להפוך את האתחול של Windows 10 למחשב מהיר יותר

אף אחת מההגדרות הללו אינה שולטת ביישומי שולחן העבודה המסורתיים של Windows, למרבה הצער. הם חלים רק על אפליקציות אוניברסליות חדשות בסגנון סלולרי של חלונות 10 - המכונות במקור אפליקציות "מטרו" ב- Windows 8, אשר ל- Windows 10 יש יותר שליטה עליהן. זו הסיבה שתהליך זה דומה לאופן שבו היית מונע מאפליקציות לפעול ברקע במכשיר iPhone או iPad.

אם ברצונך למנוע מאפליקציות שולחן עבודה לרוץ ברקע, תצטרך לעשות זאת בדרך המיושנת: סגור יישומי שולחן עבודה כאשר אינך משתמש בהם. עליך גם לוודא שאפליקציות לא מסתתרות באזור ההודעות שלך ורצות שם ברקע. לחץ או הקש על החץ משמאל למגש המערכת שלך כדי להציג את כל סמלי מגש המערכת, ואז לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני וסגור יישומים שאינך מעוניין שיפעלו ברקע. אתה יכול להשתמש בכרטיסיה אתחול במנהל המשימות כדי למנוע מאפליקציות רקע אלה להיטען אוטומטית גם בעת הכניסה.

אם אתה באמת לא אוהב את היישומים האוניברסאליים החדשים האלה, יש דרך להסיר את היישומים המובנים של Windows 10. הצלחנו להסיר את ההתקנה של רובן, אך הדבר אינו נתמך באופן רשמי ו- Windows 10 עשוי להתקין מחדש באופן אוטומטי את היישומים האלה בעתיד לאחר שתסיר אותם. מוטב לך רק למנוע מהם לרוץ ברקע, לבטל את הצמדת האריחים ולשכוח מהם.