האם האייפון שלי עמיד למים?

מכשירי אייפון מודרניים עמידים במים, אך חוזק ההגנה משתנה מדגם לדגם. החלפת הסוללה או המסך של המכשיר שלך עשויים להשפיע על הגנה זו, תלוי מי ביצע את התיקונים.

חשוב גם להבין ש"עמיד במים "ו"עמיד למים" אינם אותו דבר. הנה מה שאתה צריך לדעת.

אילו מכשירי אייפון עמידים במים?

ל- iPhone 11 Pro ו- 11 Pro Max יש דירוג IP68. לדברי אפל, מכשירים אלה יכולים לעמוד בעומק של עד 4 מטר למשך 30 דקות. זהו הטלפון הכי "עמיד למים" שאפל ייצרה אי פעם.

ה- iPhone XS ו- XS Max מגיעים לשנייה קרובה, עם דירוג IP68. אפל טוענת כי מכשירים אלה יכולים לעמוד בעומק של 2 מטר למשך עד 30 דקות.

אייפון 7, 8, X ודגמי הפלוס / מקס בהתאמה שלהם קיבלו כל אחד מהם דירוג IP67 לעומק של מטר אחד עד 30 דקות.

ה- iPhone 6s חסר כל סוג של דירוג עמיד בפני מים או אבק, אך הפגין רמה גבוהה של עמידות במים בבדיקות צרכניות. יתכן שאפל בדקה את הטכנולוגיה העמידה במים שהפכה אותה באופן רשמי לאייפון 7. בשתי הגרסאות של ה- iPhone SE חסרת כל עמידות במים.

קשורים: כיצד פועלים דירוגי עמידות במים עבור גאדג'טים

הבנת עמידות בפני מתיז, מים ואבק

עמיד למים ועמיד במים זה לא אותו דבר כשמדובר באלקטרוניקה צרכנית. שעונים רבים עמידים במים, אך הם אינם יכולים להתמודד עם הרבה יותר מאשר התזה של מים. דגמי האייפון האחרונים עמידים במים, אך ישנם תנאים המצורפים לדירוג זה, כמו עומק ומשך החשיפה.

לאפל אין דרך לבדוק את עמידות המים של כל אייפון שיוצא מהמפעל. יחד עם זאת, ישנם בתקשורת דיווחים על טלפונים ששרדו חשיפה שעוברים הרבה מעבר לדירוג ה- IP6X שהוקצו להם בבדיקה.

תוכלו למצוא גם סיפורים שאינם מציירים תמונה ורודה כזו, כולל מכשירי אייפון חדשים לגמרי שנכשלו מיד לאחר הדבקה קצרה בלבד. אל תסמוך על דירוג ה- IP בצורה עיוורת; לא מובטח שה- iPhone שלך ​​יהיה עמיד למים למרות המאמצים הטובים ביותר של אפל.

כל אייפון חדש מאז האייפון 7 נשלח עם צורה כלשהי של עמידות בפני מים ואבק המגובה בבדיקות שבוצעו במעבדה. עם הגעת משפחת אייפון 11, עמידות המים הזו השתפרה עוד יותר. הגנה זו מוגדרת על ידי דירוג IP (Ingress Protection) של IP67 או IP68.

המספר הראשון קובע עד כמה המכשיר יעיל בהרתעת מוצקים כמו אבק וחול. במקרה זה 6 הוא הדירוג הגבוה ביותר, כלומר כל דגמי האייפון מאז האייפון 7 הם אטומים לחלוטין. לא אמורה להיות לך שום בעיה עם אבק או חלקיקים קטנים שייכנסו למכלול התצוגה או למארז.

המספר השני (7 או 8) קובע עד כמה המכשיר יעיל במניעת כניסת נוזלים. דירוג ה- IP67 מבטיח כי ניתן לטבול במכשיר לעומק של מטר אחד למשך עד 30 דקות ולהישאר פונקציונלי. דירוג IP68 פירושו שהמכשיר יכול לעמוד בעומקים של מעבר למטר אחד, אם כי משך הבדיקה והעומק המדויק מותירים בידי היצרן.

נזקי מים אינם מכוסים באחריות

למרות הדירוגים IP67 ו- IP68, אחריות ה- iPhone שלך ​​אינה מכסה נזקי מים. פירוש הדבר שאם ה- iPhone שלך ​​יפתח תקלה כתוצאה מנזק נוזלי, אפל לא תכבד את האחריות המוגבלת לשנה.

אם יש לך מדיניות AppleCare + עם כיסוי נזק בשוגג, אתה אמור להיות מסוגל לשלם אגרה קבועה כדי להחליף את המכשיר שלך ללא קשר למה שגרם לנזק.

הימצאותם של אינדיקטורים למגע נוזלי (LCI) יגלה אם ה- iPhone שלך ​​בא במגע עם נוזל שעלול להזיק למכשיר. אתה יכול לראות אינדיקטורים אלה בתוך מגש ה- SIM של כל iPhone 5 ואילך, וביציאות האוזניות והטעינה של דגמי iPhone ו- iPod קודמים.

כתוצאה מכך, אפל ממליצה לך להימנע מהפעילויות הבאות:

  • שחייה, רחצה או שימוש באייפון בסאונה או בחדר אדים
  • חשיפת המכשיר למים בלחץ או במהירות גבוהה (למשל מקלחת, גלישה)
  • ניקוי המכשיר באוויר לחץ
  • בכוונה להטביע את המכשיר מכל סיבה שהיא
  • פגיעה או פירוק המכשיר
  • שימוש באייפון מחוץ לטווחי הטמפרטורה או הלחות המוצעים

במילים אחרות, אפל ממליצה במפורש להטביע את האייפון שלך מתחת למים. נראה כי עמידות למים של iPhone היא קו הגנה אחרון. בעוד שהאייפון נבדק כדי לעמוד בדירוג מים IP67 או IP68, זה לא שווה בכוונה להרטיב את האייפון שלך. גורמים אחרים יכולים גם להשפיע על עמידות במים.

האם האייפון שלי עדיין עמיד במים לאחר תיקונים?

שירות שאושר על ידי Apple לא אמור להשפיע על עמידות המים של ה- iPhone שלך, אך תיקוני צד שלישי עלולים לגרום לכך שה- iPhone שלך ​​לא יהיה אטום למים לאחר מכן. בפורום iFixit, ג'סטין ברמן של Experimac מציין כי הדירוג העמיד במים קשור באופן הדוק לנוכחות רצועות דבק הממוקמות על מכלול התצוגה.

כאשר מכשיר נפתח, אטום עמיד במים נשבר, ואת הרצועות יהיה צורך להחליף כדי לשמור על עמידות במים. אם יש לך החלפת הסוללה או התצוגה על ידי אפל, אתה אמור להיות בסדר. תיקונים הם תמיד יקרים יותר כאשר הם מבוצעים על ידי אפל, אך בדרך כלל אתה מקבל את מה שאתה משלם עבור בצורה של חלקי חילוף של צד ראשון וטכנאים מוסמכים.

איפה שהעניינים מסתבכים זה כשאתה לוקח את המכשיר לטכנאי צד שלישי ללא הסמכה של אפל. עסקים אלה נמצאים בקניונים וברחובות הראשיים בכל רחבי העולם, והם בדרך כלל מציעים מחירים תחרותיים לנפגעים נפוצים בסמארטפונים, כמו מסכים שבורים וסוללות כושלות.

אם תחליט לקחת את ה- iPhone שלך ​​לאחד הקמעונאים האלה, הקפד לשאול אם רצועות הדבק במכלול התצוגה הוחלפו כהלכה. תצטרך לקחת את הטכנאי במילה שלהם. הדרך היחידה לברר זאת בוודאות היא להסתכן בטלפון שלך שייפגע במים. במידת האפשר, קח אותו לחנות Apple או לטכנאי שאושר על ידי Apple.

מה יכול להשפיע על עמידות במים של אייפון?

נזק לאייפון שלך עלול להשפיע על עמידותו במים. אם הטלפון שלך דופק חזק, אתה עלול לפגוע באטם הדבק השומר על מים ואבק. סביר יותר שזה יקרה אם אינך משתמש בתיק. כל סוג של שקע פיזי או נזק העלול לגרום לתנועת הרכיבים בתוך האייפון מגדיל את הסיכויים לנזק.

ניקוי הטלפון באוויר בלחץ עלול גם לסכן את החותם. אפל תמיד המליצה נגד ניקוי האייפון במוצרים כאלה. במקום זאת, עליך להשתמש בצמר גפן, מטלית רכה והרבה שומן במרפק. באפשרותך לנקות את יציאת הטעינה אם ה- iPhone שלך ​​אינו נטען כהלכה, אך אל תחשוף אותו לנוזלים על מנת לעשות זאת.

לבסוף, חוסר מזל ישן רגיל יכול גם להשפיע על מידת עמידות האייפון שלכם. אפל אינה תומכת בתביעות אחריות נגד נזקי מים מסיבה כלשהי. אפילו דגמי האייפון האחרונים והגדולים ביותר יכולים להגיע היישר מהמפעל עם ליקויים, ואיטום אינו יוצא מן הכלל.

גם אם יש לך AppleCare +, עדיין תצטרך לשלם את התשלום האחיד כדי להחליף את ה- iPhone 11 שלך עם IP68, אם הוא נפגע במים.

רוצה אייפון "הוכחת מים"? השתמש בתיק

אין להסתמך על עמידות המים המובנית בכל דגם אייפון בגין חשיפה רצינית למים. אם יש סיכוי גבוה שה- iPhone שלך ​​יירטב, כדאי לך להשקיע במקרה עמיד למים.

שפע חברות מתמחות ביצירת מארזים אטומים למים. מומלץ ללכת עם מותג שאתה סומך עליו מכיוון שאתה מתכוון לשים בו אמון רבה כדי לשמור על בטיחות המכשיר שלך. בזמן כתיבת שורות אלה קיימים עדיין מקרים של אייפון 11 החדש.

זכרו:  אם מקרים אלה נכשלים, החברות האחראיות לא יחליפו את המכשיר שלכם. אתה עדיין לוקח סיכוי כאשר אתה משתמש במוצרים אלה, אז שים לב לסיכונים.

Catalyst יוצר נרתיקי אייפון עמידים למים עד 10 מטר (33ft) עם דירוג מים IP68. תמורת כ- $ 90 תוכלו להגן על המכשיר שלכם בעת צלילה, שנורקלינג או טיולים במזג אוויר סוער. אתה מקבל גם הגנה מפני "זעזועים בדרגה צבאית" לטיפות של עד 2 מטר (6.6ft) הודות למעטפת הפוליקרבונט.

LifeProof הוא מותג מכובד נוסף בשוק התיקים המחוספס. סדרת LifeProof FRE מאפשרת לך לקחת את האייפון שלך לעומק של עד 2 מטר (6.6 רגל) למשך שעה, עם הגנת נפילה של 2 מטר (6.6 רגל).

ה- Hitcase PRO הוא מארז מצמיד עמיד למים ועמיד בפני זעזועים לשחייה, צלילה, ובאופן כללי להגנה על המכשיר מפני הסכנות של אורח חיים פעיל. בנוסף לאיטום של 10 מטר (33 רגל) ואמצעי הגנה מפני ירידה ל -5 מטר, תוכלו לחבר עדשות קנייניות ל- Hitcase שלכם לצורך צילום משופר בנייד.

מים ואייפונים עדיין לא מתערבבים

למרות ההתקדמות שאפל עשתה בהגנה על האייפון מפני נזקי מים, אנחנו עדיין לא יכולים להמליץ ​​לך להטביע את האייפון שלך מתחת למים. אפל מייעצת גם כנגד זה, מה שבא לידי ביטוי בייעוץ הלקוחות של החברה ותנאי האחריות.

לעת עתה, אנו ממליצים להשתמש בשכל הישר, להכניס את ה- iPhone שלך ​​למארז מגן ולהשקיע במארז אטום למים לחלוטין אם אתה מתכוון לצלם תמונות סלפי על פלומת עץ.