כיצד למצוא מנהלי התקנים רשמיים של Windows לכל מכשיר

כל חומרת המחשב שלך, מלוח האם ועד מצלמת האינטרנט, זקוקה למנהלי התקנים לתפקוד תקין. כך תוכל להוריד את מנהלי ההתקנים הרשמיים של החומרה שלך, בין אם אתה משתמש ב- Windows 10 או 7.

Windows מוריד אוטומטית מנהלי התקנים

אם המחשב האישי והמכשירים המחוברים שלו פועלים כראוי, ככל הנראה אינך צריך להוריד מנהלי התקנים. כאשר אתה מתקין את Windows במחשב או מחבר ציוד היקפי למחשב שלך, Windows מוריד ומתקין באופן אוטומטי את מנהלי ההתקנים המתאימים. יצרני מכשירים מעלים את מנהלי ההתקנים הרשמיים הללו ל- Windows Update כדי ש- Windows יוכל להתקין אותם באופן אוטומטי. כל העדכונים החשובים מועברים גם באמצעות Windows Update. זו הדרך הבטוחה ביותר לעדכן את מנהלי ההתקנים שלך ב- Windows, מכיוון שהם עוברים בדיקות מקיפות למדי על ידי מיקרוסופט.

ל- Windows Update יש יותר מנהלי התקנים ב- Windows 10, כך שזה עובד טוב יותר במערכות Windows 10. אבל אפילו מחשבי Windows 7 יכולים להשיג דרייברים רבים באמצעות Windows Update.

במקרים מסוימים, תרצה להוריד את מנהלי ההתקן הרשמיים ישירות מהיצרן במקום ממיקרוסופט. אם הרגע התקנתם את Windows במחשב האישי או חיברתם ציוד היקפי ומשהו לא עובד כמו שצריך, הגיע הזמן להשיג את מנהלי ההתקנים הרשמיים מאתר ההורדות של היצרן. אם אתה זקוק לתוכנת חומרה שאינה כלולה במנהלי ההתקנים הסטנדרטיים של Windows - למשל, מנהלי התקנים למשטח מגע או עכבר עשויים לכלול לוחות בקרה עם הגדרות נוספות אם תקבל אותם מהיצרן - זו גם סיבה טובה להשיג אותם מהיצרן. .

אנו ממליצים גם להתקין את מנהלי ההתקן הגרפיים העדכניים ביותר עבור חומרת הגרפיקה NVIDIA, AMD או אינטל של המערכת שלך אם אתה משחק במשחקי מחשב. מנהלי ההתקנים הזמינים מ- Windows Update נוטים להיות ישנים יותר, מה שאומר שהם לא יעבדו טוב עם משחקים חדשים יותר. למנהלי ההתקנים של Windows אין כלים שימושיים כמו NVIDIA GeForce Experience ו- AMD ReLive שתקבלו מהיצרן. כלים אלה מאפשרים לך לבצע אופטימיזציה למשחקים שלך, להקליט ולזרום את המשחק שלך, לצלם צילומי מסך ולעדכן בקלות את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך בעתיד.

קשורים: כיצד לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך לביצועי משחק מקסימליים

תזדקק ליצרן ומספר הדגם של המכשיר שלך

כדי להוריד ידנית מנהל התקן עבור פיסת חומרה, יהיה עליך לדעת את יצרן החומרה, כמו גם את מספר הדגם שלו. מידע זה מודפס על אריזות המכשיר, על כל הקבלות שיש לך, ולעתים קרובות אפילו על המכשיר עצמו אם אתה מסתכל היטב. אתה יכול גם להוריד את הגרסה החינמית של Speccy, שיכולה להראות לך מידע זה על רבים מהמכשירים שלך.

קשורים: כיצד לקבל מידע מפורט על המחשב האישי שלך

אם רכשת מחשב שולחני או מחשב נייד, אתה רק צריך לדעת איזה יצרן ומספר המחשב יש לך. לדוגמא, אם אתה זקוק למנהל Wi-Fi עבור Dell XPS 13 (דגם 2018), אינך צריך לדעת איזו חומרת Wi-Fi פנימית יש לו. אתה רק צריך לעבור לאתר של Dell, לחפש את הדף XPS 13 (דגם 2018) ולהוריד את מנהל ההתקן Wi-Fi עבור אותו מחשב. שם הדגם והמספר מודפסים לעתים קרובות על תווית איפשהו במחשב האישי, וצריכים להיות גם על כל תיבה או קבלה שברשותך.

כמובן שאם בנית מחשב משלך תצטרך לדעת באילו רכיבים פנימיים השתמשת. יהיה עליך להשיג את מנהלי ההתקנים של כל רכיב חומרה מאתר יצרן זה.

כיצד לזהות מכשיר ב- Windows

באפשרותך להשתמש במנהל ההתקנים כדי להציג התקני חומרה המחוברים למחשב האישי שלך. כדי לפתוח אותו ב- Windows 10, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כפתור התחל ולאחר מכן בחר באפשרות "מנהל ההתקנים". כדי לפתוח אותו ב- Windows 7, לחץ על Windows + R, הקלד "devmgmt.msc" בתיבה ואז לחץ על Enter.

עיין ברשימת ההתקנים בחלון מנהל ההתקנים כדי למצוא את שמות התקני החומרה המחוברים למחשב האישי שלך. שמות אלה יעזרו לך למצוא את הנהגים שלהם.

אם אתה רואה "התקנים לא ידועים" כלשהם, מדובר במכשירים שאינם פועלים כראוי מכיוון שאין להם התקן מנהל התקן כלל. לעתים קרובות תוכלו לזהות מכשיר לא ידוע על ידי התבוננות במזהה החומרה שלו.

קשורים: כיצד למצוא דרייברים להתקנים לא ידועים במנהל ההתקנים

קישורי הורדה רשמיים של הנהג

אנו ממליצים לך לקבל את מנהלי ההתקנים שלך ישירות מהאתרים הרשמיים של יצרן החומרה. דלג על האפליקציות ה"מורידות דרייברים "הרמויות שאתה עשוי לראות באופן מקוון. הנה רשימה של המקומות הרשמיים להשיג נהגים:

Acer מספקת מנהלי התקנים עבור ה- Aspire, Predator, TravelMate ומחשבים אחרים, כמו גם אביזרים שונים מתוצרת Acer.

משתמשי Alienware יכולים להשיג תוכנת מנהלי התקנים מאתר האינטרנט של Dell, מכיוון ש- Dell מחזיקה במותג Alienware.

AMD מציעה הורדות מנהלי התקנים עבור מעבדי ה- Radeon שלה וכן מכשירי APU של AMD כמו Ryzen הכוללים גרפיקה של Radeon. האתר של AMD מארח גם מנהלי התקנים של ערכת שבבים שעשויים להזדקק ללוחות אם עם ערכות שבבים של AMD - במילים אחרות, אם למערכת שלך יש מעבד AMD.

Apple מספקת תוכנת תמיכה ב- Boot Camp המכילה מנהלי התקנים של Windows עבור מחשבי Mac שלה, בהנחה שאתה מפעיל Windows ב- Mac שלך באמצעות Boot Camp.

ASUS מארחת מנהלי התקנים למחשבים ניידים ושולחניים כמו סדרת מוצרי ZenBook ו- Republic of Gamers (ROG), כמו גם ציוד אחר ממותג ASUS.

Brother מציעה מגוון מנהלי התקנים עבור המדפסות, מכונות הפקס והסורקים שלה.

האתר של קנון מספק מנהלי התקנים עבור המצלמות הדיגיטליות, המדפסות והסורקים שלו.

Corsair הופכת כלי חומרה לזמינים עבור עכברי המשחק, המקלדת והאוזניות שלה.

קריאייטיב מספק הורדות לחומרת Sound Blaster שלה ולציוד היקפי אחר.

דל הופכת מנהלי התקנים עבור מוצרי Inspiron, Latitude, XPS ומוצרי חומרה אחרים למחשבים זמינים באופן מקוון, וכן מנהלי התקנים עבור כל מוצרי Dell אחרים שיש לך.

Epson מציעה הורדות עבור המדפסות, הסורקים, הפרויקטים והתקני החומרה האחרים שלה.

HP מספקת מנהלי התקנים עבור קווי ה- Pavilion, EliteBook, ProBook, Envy, Omen ועוד, וכן מדפסות HP ומוצרים אחרים.

אינטל מציעה הורדות מנהלי התקנים לכל דבר, החל בגרפיקה המשולבת של אינטל וכלה בחומרת ה- Wi-Fi שלה, בקרי אתרנט, לוחות אם עם ערכות שבבים של אינטל וכונני מצב מוצק של אינטל. יתכן שתצטרך לדלג בין כמה חישוקים כדי להתקין את מנהלי ההתקן הגרפיים העדכניים ביותר של אינטל אם יצרן המחשבים האישיים שלך ינסה לעצור אותך.

לנובו מארחת הורדת מנהלי התקנים עבור מחשבי ThinkPad, IdeaPad, Yoga ומחשבים אחרים, בנוסף לאביזרים אחרים של Lenovo.

אתר Logitech מציע הורדות לעכברים, למקלדות, למצלמות האינטרנט ולציוד היקפי אחר.

מיקרוסופט מציעה הורדות מנהלי התקנים עבור מוצרים כמו עכברים ומקלדות של מיקרוסופט. עבור מכשירי Surface, מיקרוסופט מפיצה בדרך כלל מנהלי התקנים רק דרך Windows Update. עם זאת, הורדות ידניות של מנהלי התקנים למשטח זמינות גם אם אתה באמת זקוק להן.

MSI מספקת הורדות עבור מחשבים ניידים, מחשבים שולחניים, לוחות אם, כרטיסי גרפיקה, ציוד היקפי למשחקים ומוצרים אחרים.

NVIDIA מציעה מנהלי התקנים עבור חומרת הגרפיקה GeForce כמו גם עבור מוצרי NVIDIA אחרים, כמו סדרת ה- GPU של TITAN.

Razer מארחת הורדות תוכנה עבור כלי השירות Razer Synapse ו- Razer Surround, המיועדים לעכברי המשחק של Razer, למקלדות ולאוזניות.

Realtek הופך את מנהלי ההתקנים לאודיו לזמינים באתר האינטרנט שלה, אם כי סביר להניח שתוכל להשיג את מנהלי האודיו בחדות גבוהה של Realtek עבור המחשב האישי שלך גם מהמחשב האישי או מיצרן לוחות האם.

מרכז ההורדות של סמסונג מציע מנהלי התקנים עבור מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים של Windows, כמו גם כל מוצר אחר של סמסונג, כולל כונני מצב סולידי.

סוני עדיין מארחת הורדות מנהלי התקנים עבור מחשבים ניידים VAIO שהופסקו, כמו גם אביזרים שונים מתוצרת סוני.

SteelSeries מציעה את כלי החומרה SteelSeries Engine עבור אוזניות המשחק, העכברים והמקלדות.

האתר של Synaptics רק ממליץ לך לקבל מנהלי התקנים למשטח המגע של Synaptics מיצרן המחשבים הניידים שלך ולא להשתמש במנהלי התקנים כלליים. עבור לדף הייצור של המחשב הנייד שלך.

טושיבה מארחת הורדות מנהלי התקנים למחשבים שלה ולציוד היקפי אחר.

Western Digital מספקת קושחה וכלים המיועדים לשימוש בכונני אחסון Western Digital.

עבור מותגים אחרים, פשוט היכנס לאתר הרשמי של היצרן וחפש דף הורדה.

מקור תמונה: אפריקה סטודיו / Shutterstock.com.