כיצד להוסיף באופן אוטומטי ציטוטים וביבליוגרפיות למיקרוסופט וורד

עיצוב נכון של ביבליוגרפיות תמיד שיגע את התלמידים. עם זאת, עם גרסאות מודרניות של מיקרוסופט וורד, התהליך מתייעל עד כדי כמעט אוטומטיות, והיום אנו נציג לך כיצד להוסיף ציטוטים וביבליוגרפיות למסמכי Word שלך.

הערה: הטכניקות שאנחנו הולכים לכסות כאן אמורות לעבוד עבור Microsoft Word 2007 ואילך. צילומי המסך מצולמים כולם בגירסה האחרונה של Word 2016, כך שהגרסה שלך עשויה להיראות שונה במקצת, אך היא פועלת באותה צורה.

יצירת מקורות והוספת ציטוטים לטקסט שלך

כשאתה עובד על מסמך Word כלשהו, ​​מקם את הסמן במקום שבו ברצונך להציב את הציטוט. עבור לכרטיסייה "הפניות" ברצועת הכלים, ואז לחץ על הלחצן "הוסף ציטוט".

התפריט הקופץ שמופיע מראה את כל המקורות שכבר הוספת (נגיע לזה עוד רגע), אך כדי להוסיף מקור חדש, פשוט לחץ על הפקודה "הוסף מקור חדש".

בחלון צור מקור שיופיע, תוכל להזין את כל המידע הרלוונטי כמעט לכל מקור. הגדרת ברירת המחדל עבור התפריט הנפתח "סוג המקור" היא ספר, אך פשוט פתח את התפריט הנפתח כדי לבחור סוגים אחרים של מקורות כגון מאמרים בכתבי עת, אתרי אינטרנט, ראיונות וכן הלאה. אז בחר את סוג המקור, מלא את השדות, תן למקור שלך שם תג (בדרך כלל גרסה מקוצרת של הכותרת) ואז לחץ על "אישור" כדי לסיים את המקור.

הערה : כברירת מחדל, Word משתמש בסגנון ציטוטים של APA, אך זה לא מוגבל לכך. אם אתה משתמש בשיטת ציטוט אחרת עבור המסמך שלך, לחץ על האפשרות "הצג את כל שדות הביבליוגרפיה" כדי למלא מידע נוסף.

Word מוסיף למסמך ציטוט למקור החדש שלך. ובפעם הבאה שאתה צריך לצטט את המקור המסוים הזה, פשוט לחץ שוב על כפתור "הוסף ציטוט". המקור שלך מופיע ברשימה (יחד עם כל מקורות אחרים שהוספת). בחר את המקור הרצוי, ו- Word מכניס נכון את הציטוט למסמך.

כברירת מחדל, Word משתמש בסגנון APA לציון ציטוטים, אך ניתן לשנות זאת על ידי בחירה באפשרות אחרת מהתפריט הנפתח "סגנון" ממש ליד כפתור "הוסף ציטוט".

פשוט חזור על השלבים האלה כדי להוסיף מקורות אחרים שאתה צריך, ולמקם ציטוטים איפה שאתה רוצה.

יצירת הביבליוגרפיה שלך

לאחר סיום המסמך, תרצה להוסיף ביבליוגרפיה המפרטת את כל המקורות שלך. עבור לסוף המסמך שלך וצור דף חדש באמצעות פריסה> הפסקות> מעבר דף. עברו על הכרטיסייה "הפניות" ולחצו על כפתור "ביבליוגרפיה". אתה יכול לבחור בין כמה סגנונות ביבליוגרפיה מעוצבים מראש עם כותרות, או שאתה יכול ללחוץ על האפשרות "הוסף ביבליוגרפיה" כדי להוסיף סגנון ללא כותרת או עיצוב נוסף.

בם! Word מוסיף את כל העבודות שציטטת במסמך לביבליוגרפיה, לפי הסדר והפורמט הנכונים לסגנון הכתיבה שהגדרת.

גבה ואחזר את המקורות שלך

מה אם אתה כותב לעתים קרובות מאמרים על נושאים דומים, ואינך רוצה להזין מחדש את מידע המקור ל- Word בכל פעם? המילה כבר כיסתה כאן. בכל פעם שאתה מזין מקור חדש, הוא נשמר במה ש- Word מכנה "רשימת המקור הראשי". עבור כל מסמך חדש, אתה יכול לאחזר מקורות ישנים מרשימת האב ולהחיל אותם על הפרויקט הנוכחי שלך.

בכרטיסייה "הפניות", לחץ על הלחצן "נהל מקורות".

החלון שמופיע מציג את כל המקורות שהשתמשת בהם בעבר. לחץ על מקור בצד שמאל של החלון, ואז לחץ על "העתק" כדי להחיל אותו על המסמך הנוכחי. חזור על פעולה זו עבור כל מקור שאתה זקוק לו, ואז לחץ על "אישור" לסיום.

אם הזנתם עשרות או מאות מקורות, תוכלו להשתמש בכלי החיפוש שבראש חלון זה כדי לצמצם במהירות את הרשימה לפי מחבר, כותרת, שנה או התג שהחלתם באופן אישי על המקור הבודד.

אם תצטרך להעביר את רשימת המקורות למחשב אחר ולעותק אחר של Word, תמצא את המקורות שלך המאוחסנים בקובץ XML במיקום הבא ( שם שם המשתמש הוא שם המשתמש שלך):

C: \ משתמשים \ שם משתמש \ AppData \ נדידה \ מיקרוסופט \ ביבליוגרפיה

לאחר העתקת קובץ זה למחשב אחר, לחץ על כפתור "נהל מקורות" ב- Word במחשב החדש ותוכל לחפש את הקובץ.

מקור תמונה: שוטרסטוק / מיקאל דמקייר