כיצד להדפיס או לשמור רישום ספריות בקובץ ב- Windows

לעתים, ייתכן שתרצה להדפיס או לשמור רשימה של קבצים בספרייה. Windows אינו מציג דרך פשוטה לעשות זאת מהממשק שלה, אך לא קשה מדי להשיג זאת.

הדפסת רישום ספריות היא כנראה לא משהו שתצטרך לעשות לעתים קרובות, אך מדי פעם זה יכול להיות שימושי. אולי אתה רק רוצה רשימה מהירה להשוואה עם ספריה אחרת. אולי אתה צריך ליצור רשימה מודפסת מסיבה כלשהי בעבודה. או אולי אתה רק רוצה רשימת שמורים של האפליקציות המותקנות שלך. לא משנה מה הסיבות שלך, הדפסה או שמירה של רשימת ספריות לא קשה מדי. אנו נציג בפניך דרך מהירה לעשות זאת באמצעות שורת הפקודה (או PowerShell) וכלי צד שלישי שמקל על העניינים אם אתה צריך לעשות זאת לעיתים קרובות.

הדפיס רשימת מדריכים באמצעות Windows PowerShell

הדפסה או שמירה של רישום ספריות באמצעות PowerShell הוא תהליך פשוט ופשוט. ראשית עליך לפתוח את שורת הפקודה ולהגיע לספריה שעבורה ברצונך להדפיס את התוכן. אתה יכול לעשות זאת באחת משתי דרכים.

הראשון (והקל ביותר) הוא לחץ לחיצה ימנית על התיקיה ובחר בפקודה "פתח את חלון PowerShell כאן" מתפריט ההקשר. אם כבר חלון PowerShell פתוח, אתה יכול פשוט לנווט לתיקיה באמצעות cdהפקודה.

הערה: הליך זה פועל בדיוק באותה הדרך בין אם אתה משתמש ב- PowerShell או בשורת הפקודה, אז השתמש בכל מה שאתה מרגיש הכי בנוח איתו.

בהנחיה, הקלד את הפקודה הבאה (החלף את "filename.txt" בכל מה שאתה רוצה שייקרא לקובץ שהתקבל), ואז הקש Enter:

dir> filename.txt

Windows יוצר קובץ באותה ספרייה בכל שם שבחרת.

כאשר אתה פותח את הקובץ בפנקס הרשימות, או בעורך הטקסט או במעבד התמלילים המועדף עליך, תראה את אותה רישום בספריה שהיית רואה אילו היית משתמש dirבפקודה לבד בהנחיה.

אם אתה מעדיף רק רשימה של שמות הקבצים עצמם, תוכל לשנות את הפקודה הקודמת באמצעות /bהמתג:

cmd / r dir / b> filename.txt

הערה: cmd /rהחלק של פקודה זו אומר ל- PowerShell לבצע את הפקודה כפי שהוקלדה ואז לצאת. אם אתה משתמש cmd /rבשורת הפקודה, אינך צריך להוסיף את החלק של פקודה זו והיית פשוט מקליד dir /b > filename.txt.

פקודה זו נותנת לך קובץ טקסט שנראה יותר כך:

קשורים: כיצד להעתיק את רשימת הקבצים של התיקיה בלחיצה ימנית

ועוד טיפ בונוס קטן. אם אתה מוצא את עצמך זקוק ליצור קובץ עם רשימות ספריות לעיתים קרובות, כתבנו על פריצה קטנה המאפשרת לך להעתיק את רשימת הקבצים של הספריה ללוח שלך בלחיצה ימנית בלבד. זה הופך את הדברים לנוחים יותר, ומאפשר לך להדביק את רשימת הקבצים שהתקבלה בכל סוג של מסמך שתרצה.

הדפיסו רשימת מדריכים באמצעות כלי צד שלישי

אם לא אכפת לך להתקין כלי צד שלישי כדי לבצע את העבודה, רשימת מדריכים והדפסה מקלה על הדברים בכך שהיא מאפשרת לך ליצור רשימות ספריות שתוכל להתאים אישית, לשמור כקבצים או להדפיס.

הגרסה החינמית של Directory Directory & Print תעשה ככל הנראה את כל מה שאתה צריך, במיוחד אם אתה רק מחפש דרך להדפיס רשימות בסיסיות של קבצים בספריות בודדות. אם אתה זקוק לעוד יותר כוח, גרסת ה- Pro ($ 22) מוסיפה את היכולת לכלול מספר עצום של מטא-נתונים ומאפייני קבצים של Windows, לציין עומק רקורסיות לספריות משנה, מספק יכולות מיון נוספות ועוד.

קשורים: מהי אפליקציה "ניידת" ומדוע היא משנה?

רשימת מדריכים והדפסה זמינים כאפליקציה ניתנת להתקנה וגם כאל אפליקציה ניידת, אז בחר את המתאים לך.

השימוש באפליקציה הוא פשוט למדי. בכרטיסייה "מדריך" בחר בספרייה שעבורה ברצונך לרשום את התוכן. אתה יכול לבחור מתצוגת תיקיות היררכית או מרשימת התיקיות המועדפות.

בכרטיסייה "עמודות" בחר את העמודות שברצונך להציג ברשימה שלך משמאל ולחץ על כפתור "הוסף" (החץ הימני) כדי להוסיף עמודות אלה. השתמש בחצים למעלה ולמטה בצד שמאל כדי להתאים את מיקומי העמודות. ולחץ על כפתור "צור / עדכן רשימת קבצים" בכל עת כדי לראות כיצד הרשימה שלך מתבצעת.

בחר את האפשרויות המתקדמות הרצויות מתוך הכרטיסיות "תצוגה" ו"סינון "(אנו נשלח אותך לקבצי העזרה של האפליקציה לקבלת פרטים על אלה), ואז בכרטיסייה" פלט "בחר כיצד ליצור את רשימה. אתה יכול להדפיס אותו, להעתיק אותו ללוח, או לשמור אותו במספר פורמטים פופולריים.

מאפיין שימושי נוסף של רשימת הספריות וההדפסה הוא שתוכלו להוסיף אפשרות לתפריט ההקשר של תיקיות, מה שמאפשר לכם לפתוח במהירות את התיקיה באפליקציה. לשם כך עליך להפעיל תחילה את רשימת הספריות והדפסה כמנהל. לחץ לחיצה ימנית על קובץ ה- exe ובחר באפשרות "הפעל כמנהל".

לאחר טעינת האפליקציה, פתח את תפריט "הגדרה" ולאחר מכן בחר באפשרות "הוסף לתפריט ההקשר בספריה".

כעת, כדי ליצור רישום מהיר, פשוט לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תיקיה ובחר בפקודה "פתח ברשימת ספריות + הדפס" מתפריט ההקשר.

אתה יכול גם לגרור ולשחרר ספריה מסייר Windows לחלון התוכנית כדי ליצור במהירות רישום של אותה ספריה.