האם אתה משתמש ב- IPv6 עדיין? האם בכלל צריך להיות אכפת לך?

IPv6 חשוב ביותר לבריאות האינטרנט לטווח הארוך. אך האם ספק שירותי האינטרנט שלך מספק קישוריות IPv6 עדיין? האם הרשת הביתית שלך תומכת בכך? האם בכלל אכפת לך אם אתה עדיין משתמש ב- IPv6?

המעבר מ- IPv4 ל- IPv6 יעניק לאינטרנט מאגר גדול בהרבה של כתובות IP. הוא אמור לאפשר לכל מכשיר לקבל כתובת IP ציבורית משלו, במקום להסתיר אותו מאחורי נתב NAT.

IPv6 חשוב לטווח הארוך

קשורים: מה זה IPv6, ולמה זה משנה?

IPv6 חשוב מאוד לבריאות האינטרנט לטווח הארוך. יש רק כ -3.7 מיליארד כתובות IPv4 ציבוריות. זה אולי נשמע הרבה, אבל זו אפילו לא כתובת IP אחת לכל אדם על פני כדור הארץ. בהתחשב בכך שיש לאנשים יותר ויותר מכשירים המחוברים לאינטרנט - הכל החל מנורות ועד תרמוסטטים מתחילים להתחבר לרשת - המחסור בכתובות IP כבר מתגלה כבעיה רצינית.

זה אולי לא משפיע על אלה מאיתנו במדינות מפותחות טובות עדיין, אך למדינות מתפתחות כבר נגמרות כתובות IPv4.

לכן, אם אתה עובד אצל ספק שירותי אינטרנט, מנהל שרתים מחוברים לאינטרנט או מפתח תוכנה או חומרה - כן, אתה צריך לדאוג ל- IPv6! אתה צריך לפרוס אותו ולהבטיח שהתוכנה והחומרה שלך פועלות כראוי איתו. חשוב להיערך לעתיד לפני שמצב ה- IPv4 הנוכחי יהפוך לבלתי מעשי לחלוטין.

אבל אם אתה פשוט משתמש טיפוסי או אפילו חנון טיפוסי עם חיבור לאינטרנט ביתי ורשת ביתית, האם באמת אכפת לך מהרשת הביתית שלך עדיין? כנראה שלא.

מה אתה צריך כדי להשתמש ב- IPv6

כדי להשתמש ב- IPv6 תזדקק לשלושה דברים:

  • מערכת הפעלה תואמת IPv6 : תוכנת מערכת ההפעלה שלך חייבת להיות מסוגלת להשתמש ב- IPv6. כל מערכות ההפעלה השולחניות המודרניות צריכות להיות תואמות - Windows Vista וגירסאות חדשות יותר של Windows, כמו גם גרסאות מודרניות של Mac OS X ו- Linux. Windows XP אינו מותקן כברירת מחדל בתמיכת IPv6, אך בכל מקרה אתה לא צריך להשתמש יותר ב- Windows XP.
  • נתב עם תמיכה ב- IPv6 : רבים - אולי אפילו רובם - נתבי צרכנים בטבע אינם תומכים ב- IPv6. בדוק את פרטי המפרט של הנתב שלך כדי לראות אם הוא תומך ב- IPv6 אם אתה סקרן. אם אתה מתכוון לקנות נתב חדש, סביר להניח שתרצה להשיג כזה עם תמיכה ב- IPv6 כדי להגן על עצמך בעתיד. אם עדיין אין לך נתב המותאם ל- IPv6, אינך צריך לקנות חדש רק כדי להשיג אותו.
  • ספק שירותי אינטרנט עם IPv6 מופעל : ספק שירותי האינטרנט שלך צריך גם להגדיר IPv6 בקצה שלהם. גם אם יש לך תוכנה וחומרה מודרניות, ספק שירותי האינטרנט שלך צריך לספק חיבור IPv6 כדי שתוכל להשתמש בו. IPv6 מתגלגל בהתמדה, אך לאט לאט - יש סיכוי טוב שספק האינטרנט שלך עדיין לא הפעיל אותו עבורך.

כיצד ניתן לדעת אם אתה משתמש ב- IPv6

הדרך הקלה ביותר לדעת אם יש לך קישוריות IPv6 היא לבקר באתר כמו testmyipv6.com. אתר זה מאפשר לך להתחבר אליו בדרכים שונות - לחץ על הקישורים בסמוך למעלה כדי לראות אם אתה יכול להתחבר לאתר באמצעות סוגים שונים של חיבורים. אם אינך מצליח להתחבר באמצעות IPv6, זה בגלל שמערכת ההפעלה שלך ישנה מדי (לא סביר), הנתב שלך לא תומך ב- IPv6 (אפשרי מאוד), או מכיוון שספק האינטרנט שלך עדיין לא הפעיל את זה עבורך (סביר מאוד) .

עכשיו מה?

אם אתה יכול להתחבר לאתר הבדיקה למעלה באמצעות IPv6, מזל טוב! הכל עובד כמו שצריך. ספק שירותי האינטרנט שלך עושה עבודה טובה בהשקת IPv6 במקום גרירת רגליים.

יש סיכוי טוב שלא יהיה לך ש- IPv6 יפעל כראוי. אז מה עליכם לעשות בקשר לזה - האם עליכם להגיע לאמזון ולקנות נתב חדש המותאם ל- IPv6 או לעבור לספק שירותי אינטרנט שמציע IPv6? האם עליכם להשתמש ב"מתווך מנהרות ", כפי שממליץ אתר הבדיקה, להתעלות ל- IPv6 דרך חיבור ה- IPv4 שלכם?

טוב, כנראה שלא. משתמשים אופייניים עדיין לא צריכים לדאוג לכך. חיבור לאינטרנט דרך IPv6 לא אמור להיות מהיר יותר, למשל. חשוב שספקי מערכות ההפעלה, חברות החומרה וספקי שירותי האינטרנט יתכוננו לעתיד ויזמינו את ה- IPv6, אך אינך צריך לדאוג לכך ברשת הביתית שלך.

IPv6 מתייחס לכל הגנה עתידית. אתה לא צריך להתחרות על יישום זה בבית עדיין או לדאוג לזה יותר מדי - אבל כשאתה צריך לקנות נתב חדש, נסה לקנות אחד שתומך ב- IPv6.

קרדיט תמונה: אדובי של תוהו ובוהו על פליקר, היספרטי על פליקר, ווקס אפקס על פליקר