מה זה פלייסטיישן פלוס, והאם כדאי?

אם יש לך פלייסטיישן 4, שירות פלייסטיישן פלוס של סוני נדרש לשחק משחקים מרובי משתתפים באופן מקוון. עלות מנוי היא 10 דולר לחודש או 60 דולר לשנה. פלייסטיישן פלוס כולל גם הטבות נוספות, כמו משחקים בחינם בכל חודש והנחות לחברים בלבד בחלק מהמשחקים הדיגיטליים.

מה זה פלייסטיישן פלוס?

פלייסטיישן פלוס הוא שירות המנויים המקוונים למשחקים המקוונים של סוני לפלייסטיישן 4. נדרש לשחק משחקים מקוונים מרובי משתתפים ב- PlayStation 4. בין אם אתה משחק במשחק מרובה משתתפים תחרותי עם אנשים שמעולם לא פגשת או משחק שיתופי עם חבר שמתגורר כמה רחובות משם, תזדקק ל- PS Plus כדי לעשות את זה.

סוני הוסיפה גם כמה תכונות נוספות לשירות זה. רק חברי פלייסטיישן פלוס יכולים להעלות את שמירת המשחק שלהם ולאחסן אותם באופן מקוון שם ניתן לגשת אליהם במסוף אחר. חברי פלייסטיישן פלוס מקבלים כמה משחקים בחינם מדי חודש, והם מקבלים גם גישה למכירות בונוס מסוימות במשחקים דיגיטליים.

פלייסטיישן 4 לעומת פלייסטיישן 3 וויטה

קשורים: מה זה Xbox Live Gold, והאם זה שווה את זה?

בפלייסטיישן 4, ה- PS Plus של סוני עובד בדיוק כמו Xbox Live Gold ב- Xbox One. זה נדרש למשחקים מקוונים מרובי משתתפים.

עם זאת, אם יש לך פלייסטיישן 3 או פלייסטיישן ויטה, פלייסטיישן פלוס אינו נדרש למשחקים מרובי משתתפים מקוונים. אתה יכול לשחק במשחקים מקוונים בחינם. PS פלוס עדיין נותן לך גישה לכמה משחקים ומכירות בחינם אם יש לך PS3 או Vita, אבל זה הרבה פחות קריטי מאשר ב- PS4.

אתה צריך פלייסטיישן פלוס למשחקים מרובי משתתפים (ב- PS4)

אם אתה רוצה לשחק משחקים מקוונים מרובי משתתפים בפלייסטיישן 4 שלך, תצטרך פלייסטיישן פלוס. ככה זה בדיוק. אם תנסה להשתמש בתכונות המקוונות של מרובי משתתפים במשחק מבלי להירשם קודם, תראה הודעה המודיעה שאתה זקוק ל- PS Plus.

פלייסטיישן פלוס אינו נדרש למשחקי שחקן יחיד, ואינו נדרש בעת משחק משחקים מרובי משתתפים אם כל מי שמשחק במשחק יושב מול אותה קונסולה עם בקר. זה נדרש רק למשחקים מקוונים.

שירות זה גם אינו נדרש לשימוש בתכונות מקוונות אחרות, כולל אפליקציות מדיה כמו Netflix ו- YouTube, או דפדפן האינטרנט של PS4. אתה יכול להשתמש בכל התכונות הללו גם ללא מנוי.

אחסון מקוון למשחקי השמירה שלך

בפלייסטיישן 4 PS Plus מאפשר לך גם להשתמש באחסון מקוון למשחקים שמורים שלך. ה- PS4 שלך מעלה את משחקי השמירה שלך באופן אוטומטי לשרתים של סוני, ותוכל להוריד את הנתונים השומרים במסוף אחר - או באותה קונסולה, אם מחקת את משחקי השמירה.

זה מבטיח שתמיד יהיה לך עותק של משחקי השמירה שלך, גם אם קונסולת ה- PlayStation 4 שלך תמות ויש צורך לתקן אותה או להחליפה. תוכל למצוא תכונה זו במסך 'הגדרות'> 'ניהול נתונים שמורים על יישומים'. סימני הפלוס הצהובים לצד האפשרויות "נתונים שמורים באחסון מקוון" ו"העלאה אוטומטית "פירושם שתכונות אלה דורשות פלייסטיישן פלוס.

כיצד פועלים המשחקים החינמיים?

מדי חודש, סוני מציעה מספר משחקים בחינם למנויים של PS Plus - המכונים לפעמים משחקי "אוסף משחקים מיידי". במהלך החודש המשחקים הללו זמינים, תוכלו לבחור "לקנות" אותם בחינם בפלייסטיישן 4. לאחר מכן תוכלו להוריד את המשחק בחינם. אתה יכול לשמור עליו גם - אתה יכול להוריד ולהשמיע אותו שנה מהיום ש"רכשת "אותו, אם אתה מנוי.

אם אתה לא מממש את המשחק בזמן שהוא בחינם למשך חודש, אתה לא מקבל אותו בחינם. המשמעות היא שלא תקבל אף אחד מהמשחקים הקודמים בחינם כאשר תירשם כמנוי לפלייסטיישן פלוס. זה גם אומר שאם לא תוריד את המשחקים החינמיים שלך מדי חודש, תתגעגע לכמה ולא תקבל אותם בחינם. עם זאת, גיימרים שהיו חברים ב- PS Plus תקופה ארוכה עשויים להחזיק ספרייה מלאה במאות משחקים שרכשו בחינם.

אתה יכול להוריד ולשחק במשחקים החינמיים האלה רק כשיש לך מנוי פעיל לפלייסטיישן פלוס. אם המנוי שלך יפוג, לא תוכל לשחק במשחקים. אם תפעיל מחדש את המנוי שלך, תקבל שוב גישה לכל אותם משחקים בחינם שרכשת בעבר ותוכל לשחק בהם שוב

המשחקים החינמיים שמציעה סוני כוללים תמיד שילוב של משחקים לפלייסטיישן 4, לפלייסטיישן 3 ולפלייסטיישן ויטה. אם יש לך רק אחת מהקונסולות האלה - למשל, אם יש לך רק פלייסטיישן 4 - תוכל לשחק רק במשחקים עבור אותה קונסולה. אינך יכול לשחק במשחק פלייסטיישן 3 או ויטה בפלייסטיישן 4, אם כי חלק מהמשחקים החינמיים עשויים להיות זמינים למספר קונסולות.

תוכל לצפות במשחקים החינמיים הנוכחיים עבור מנויי PS Plus באתר האינטרנט של סוני, ורשימת המשחקים שסוני העניקה בעבר בוויקיפדיה. החל מאוגוסט 2017 תראו לא מעט משחקי אינדי ומשחקים ישנים יותר עם תקציב גדול. אל תצפו למשחקים האחרונים עם התקציב הגדול בתאריך השחרור שלהם, אם כי ייתכן שתראו אותם בחינם מספר שנים לאחר תאריכי השחרור שלהם.

כיצד פועלות העסקאות?

חלק מהמכירות בחנות פלייסטיישן זמינות רק למנויים של פלייסטיישן פלוס. מכירות אחרות מציעות מחיר גבוה יותר עבור אנשים שאינם מנויים, אך מחיר זול יותר עבור מנויים. במקרה זה תראה שני מחירים נפרדים עבור פריט בחנות פלייסטיישן. המחיר הצהוב עם סימן פלוס הוא המחיר למנויים של פלייסטיישן פלוס, ואילו המחיר הלבן הוא עבור אנשים שאינם מנויים.

לעתים קרובות סוני מנהלת מכירה כזו או אחרת, אך מכירות אלה לא תמיד מדהימות. זכור שבדרך כלל לא תקבל הנחה על משחקים חדשים גדולים ברגע שהם יוצאים. הנחות זמינות בדרך כלל רק במשחקים גדולים ישנים יותר, או אולי במשחקי אינדי קטנים חדשים יותר.

כל מה שאתה רוכש באמצעות מכירות אלה הוא שלך לשמור, גם לאחר שתוקף המנוי שלך יפוג.

אז האם זה שווה את זה?

בסך הכל, היתרון הגדול של פלייסטיישן פלוס הוא היכולת לשחק משחקים מקוונים מרובי משתתפים. PS Plus בהחלט שווה את זה אם אתה רוצה לשחק משחקים מרובי משתתפים בפלייסטיישן שלך 4. התשלום עבור תכונה זו עכשיו די סטנדרטי. Xbox Live Gold של מיקרוסופט היה חלוץ בגין תשלום עבור מרובי משתתפים מקוונים באמצעות ה- Xbox 360, ו- PS Plus של סוני עולה כעת את אותו סכום כסף בדיוק כמו ה- Xbox Live של מיקרוסופט. אפילו נינטנדו תתחיל בקרוב לגבות דמי מנוי עבור מרובי משתתפים מקוונים ב- Nintendo Switch. כל קונסולת משחקים החלה לגבות תשלום עבור מרובי משתתפים מקוונים, ולכן הדרך היחידה לשחק משחקים מקוונים בחינם היא לעבור למחשב אישי - או להישאר עם פלייסטיישן 3.

שאר התכונות הן בונוס. סוני אכן מציעה לא מעט משחקים בחינם, כך שתוכלו לקבל זרם קבוע של משחקים בחינם אם אתם סבלניים. עם זאת, אם יש לך רק PS4, תקבל רק כמה משחקים בחינם מדי חודש ולא תוכל לשחק בכל אחד מהם. אתה מוגבל רק למשחקים ש- Sony בוחרת עבורך, וייתכן שלא תאהב את הבחירה לפעמים. העסקאות נחמדות להיות, אבל הן לא עקביות ואתה לא יכול לסמוך על מציאת מכירה על משהו שתאהב. אתה תמיד יכול לקנות משחקים פיזיים משומשים, בכל מקרה - אלה הם לרוב זולים יותר מקניית משחקים דיגיטליים.

אתה יכול לקבל ניסיון בחינם

אתה יכול לקבל תקופת ניסיון בחינם של ארבעה עשר יום של פלייסטיישן פלוס בחנות פלייסטיישן. חלק מהמשחקים, וקונסולת הפלייסטיישן 4 עצמה, עשויים להגיע עם קוד ניסיון פלייסטיישן פלוס מודפס שתוכלו לממש בחנות.

ברכישה מסוני, PS Plus עולה 10 דולר לחודש, 25 דולר לשלושה חודשים (8.33 דולר לחודש) או 60 דולר לשנה (5 דולר לחודש). אם אתה יודע שתרצה את PS Plus למשך שנה, המנוי השנתי הוא העסקה הטובה ביותר. עם זאת, אינך יכול לבטל זאת ולקבל את כספך בחזרה אם תשנה את דעתך לאחר מספר חודשים. זה החיסרון.

אם אתה בוחר בתקופת הניסיון בחינם, היזהר מכיוון שהוא יתחיל לחייב אותך באופן אוטומטי עבור חברות חודשית לאחר מכן. ייתכן שתרצה לבטל את המנוי או לעבור לחברות שנתית במקום לשלם 10 דולר לחודש. אתה יכול גם לקנות כרטיסי זמן של PS Plus בחנויות קמעונאיות, אם כי הם יעלו אותו כמנוי דרך Sony, אלא אם כן תוכל למצוא אותם במבצע.

קשורים: מהי פלייסטיישן עכשיו, והאם זה שווה את זה?

יש למעשה דרך לשחק משחקי פלייסטיישן 3 בפלייסטיישן 4 - סוג של. זה באמצעות שירות הפלייסטיישן עכשיו של סוני, הדורש תשלום חודשי נפרד. שירות זה למעשה משחק את המשחקים בשרתים של סוני ו"זרם "אותם אליכם. זה נותן לך גישה לספרייה נפרדת של משחקים.