מהי שגיאת 502 Gateway Bad (וכיצד אוכל לתקן אותה)?

שגיאת 502 Gateway Bad מתרחשת כשאתה מנסה לבקר בדף אינטרנט, אך שרת אינטרנט אחד מקבל תגובה לא חוקית משרת אינטרנט אחר. לרוב, הבעיה היא באתר עצמו, ואין הרבה מה שאתה יכול לעשות. אך לפעמים, שגיאה זו יכולה להתרחש בגלל בעיה במחשב או בציוד הרשת שלך. הנה כמה דברים שתוכלו לנסות.

מהי שגיאת 502 Bad Gateway רע?

שגיאת 502 Bad Gateway משמעותה ששרת האינטרנט שהתחברת אליו משמש כ- proxy להעברת מידע משרת אחר, אך הוא קיבל תגובה גרועה מאותו שרת אחר. זה נקרא שגיאת 502 מכיוון שזה קוד מצב ה- HTTP שמשמש את שרתי האינטרנט לתיאור סוג זה של שגיאה. התגובות הרעות האלה יכולות להיות בגלל מספר סיבות שונות. יתכן שהשרת עומס יתר על המידה או שיש בעיות רשת בין שני השרתים, וזו רק בעיה זמנית. ייתכן גם שיש חומת אש מוגדרת כהלכה או אפילו שגיאת קידוד, וכי הבעיה לא תתוקן עד לטפל בבעיות אלה.

בדיוק כמו בשגיאות 404, מעצבי אתרים יכולים להתאים אישית את מראה השגיאה 502. אז אתה עשוי לראות 502 עמודים שונים באתרים שונים. אתרים עשויים להשתמש בשמות שונים במקצת לשגיאה זו. לדוגמה, ייתכן שתראה דברים כמו:

  • שגיאת HTTP 502 Gateway Bad
  • HTTP 502
  • שירות 502 עמוס זמנית
  • שגיאה זמנית (502)
  • שגיאת שרת 502: השרת נתקל בשגיאה זמנית ולא הצליח להשלים את בקשתך
  • 502 Bad Gateway Nginx

ברוב המכריע של הזמן, זו רק שגיאה בצד השרת של דברים שלא תוכלו לעשות כלום. לפעמים זו שגיאה זמנית; לפעמים זה לא. ובכל זאת, יש כמה דברים שאתה יכול לנסות בסוף הדברים שלך.

רענן את הדף

רענון הדף תמיד שווה זריקה. פעמים רבות שגיאת 502 היא זמנית ורענון פשוט עשוי לעשות את העבודה. רוב הדפדפנים משתמשים במקש F5 כדי להתרענן, ומספקים גם כפתור רענן איפשהו בשורת הכתובת. זה לא פותר את הבעיה לעתים קרובות מאוד, אבל לוקח שניה רק ​​לנסות.

בדוק אם האתר אינו פעיל עבור אנשים אחרים

בכל פעם שאתה לא מצליח להגיע לאתר (מכל סיבה שהיא), אתה יכול גם לבדוק אם זה רק אתה שיש לך בעיה להתחבר, או שאנשים אחרים נתקלים באותה בעיה. יש הרבה כלים לשם כך, אבל המועדפים שלנו הם isitdownrightnow.com ו- downforeveryoneorjustme.com. שניהם עובדים בערך אותו דבר. חבר את כתובת האתר שתרצה לבדוק ותקבל תוצאה כזו.

אם אתה מקבל דו"ח שאומר שהאתר לא מתאים לכולם, אין הרבה מה לעשות, אלא לנסות שוב מאוחר יותר. אם הדו"ח מראה שהאתר קיים, יתכן והבעיה בסופו של דבר. זה נדיר מאוד שזה המקרה עם שגיאת 502, אבל זה אפשרי, ותוכל לנסות כמה מהדברים שאנחנו מתארים בחלקים הבאים.

נסה דפדפן אחר

ייתכן כי בעיה בדפדפן שלך עלולה לגרום לשגיאת 502 Bad Gateway. אחת הדרכים הקלות לבדוק זאת היא להשתמש בדפדפן אחר ולראות אם הוא עובד. אתה יכול להשתמש ב- Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari או Microsoft Edge. אם אתה יכול לראות את השגיאה גם בדפדפן החדש, אתה יודע שזו לא בעיה בדפדפן, ועליך לנסות פתרון אחר.

נקה את המטמון ואת קובצי ה- Cookie של הדפדפן

אם ניסיון דפדפן אחר עובד, ייתכן שבדפדפן הראשי שלך יש קבצים שמורים או פגומים במטמון שעשויים לגרום לשגיאת 502. הסרת קבצים שמורים אלה וניסיון לפתוח את האתר עלולים לפתור את הבעיה.

בהחלט שווה לנסות, ויש לנו מדריך שימושי עבורך כיצד לנקות את ההיסטוריה שלך בכל דפדפן.

קשורים: כיצד לנקות את ההיסטוריה שלך בכל דפדפן

בדוק את התוספים והתוספים שלך

אם אתה משתמש בתוספים בדפדפן שלך, ייתכן שאחת או יותר מההרחבות גורמות לבעיה. נסה להשבית את כל התוספים שלך ואז לגשת לאתר. אם השגיאה נעלמת לאחר מכן, סביר להניח שתוסף גורם לבעיה. אפשר את התוספים שלך בזה אחר זה כדי למצוא את האשם.

קשורים: כיצד להסיר התקנה של תוספים בדפדפני Chrome, Firefox ודפדפנים אחרים

הפעל מחדש את המכשירים שלך

אז השתמשת בכלי לבדיקת אתרים וקבעת שהאתר בדיוק בשבילך. ובדקת דפדפן אחר ונתקלת באותה בעיה. אז אתה יודע שהבעיה היא כנראה משהו בסוף שלך, אבל זה לא הדפדפן שלך.

יתכן שיש בעיות מוזרות וזמניות במחשב שלך או בציוד הרשת שלך (Wi-Fi, נתב, מודם וכו '). הפעלה מחדש פשוטה של ​​המחשב והתקני הרשת עשויה לסייע בתיקון הבעיה.

שנה את שרתי ה- DNS שלך

לפעמים, בעיות DNS עלולות לגרום לשגיאות 502. שינוי שרתי ה- DNS שלך אינו תיקון סביר, אך הוא אפשרי. וזה לא קשה מדי לעשות זאת. אלא אם כן שינית אותם בעצמך, שרתי ה- DNS שלך כנראה מוגדרים על ידי ספק האינטרנט שלך. אתה יכול לשנות אותם לשרת DNS של צד שלישי כמו OpenDNS או Google DNS, וזה עשוי לפתור את הבעיה. וישנן סיבות נוספות שייתכן ותרצה להחליף שרתי DNS - כמו מהירות ואמינות טובים יותר.

עקוב אחר המדריך שלנו לקבלת הוראות שלב אחר שלב.

קשורים: המדריך האולטימטיבי לשינוי שרת ה- DNS שלך

קרדיט תמונה: מיכה / שוטרסטוק