כיצד לסרוק (או לסרוק מחדש) ערוצים בטלוויזיה שלך

אז אתה מנסה לצפות בטלוויזיה חופשית דרך האוויר, אבל אתה לא יכול למצוא שום ערוץ. זה נורמלי לחלוטין. אתה רק צריך להפעיל סריקת ערוצים מהירה (או לסרוק מחדש), ויהיה לך טוב להתחיל.

מדוע עלי לחפש ערוצים?

הטלוויזיה הדיגיטלית (ATSC 1.0) שימשה כסטנדרט לטלוויזיה משודרת בחינם מאז שנות ה -90. וכמו כל טכנולוגיה בת 20 שנה, היא קצת משונה. אתה מצפה שטלוויזיה תדע אילו תחנות מקומיות זמינות, כמו רדיו, אבל זה לא המקרה. במקום זאת, הטלוויזיה שלך שומרת רשימה של התחנות הזמינות. מוזר, הא?

האם אתה יודע כמה טלוויזיות (ומכשירי קשר) ישנים היו צריכים להיות מכוונים לתחנות ביד? ובכן, כשאתה מחפש ערוצים בטלוויזיה, זה בעצם מבצע עבורך את התהליך הזה. הטלוויזיה עוברת לאט בכל תדר טלוויזיה אפשרי, ומכינה רשימה של כל ערוץ זמין בדרך. ואז, כשאתה הולך לצפות בטלוויזיה מאוחר יותר, אתה פשוט מדפדף ברשימה הזו. מטבע הדברים, הרשימה הזו צריכה להיות מעודכנת כל פעם מחדש, ועליך להתחיל את תהליך הסריקה מחדש.

מתי עלי לחפש ערוצים?

עליך לחפש ערוצים בכל פעם שיש שינוי בתדרי השידור המקומיים. זה אומר שעליך לסרוק מחדש בכל פעם שאתה זז, בכל פעם שאתה קונה טלוויזיה או אנטנה חדשים, ובכל פעם שתחנת טלוויזיה מקומית עוברת לתדר שידור אחר.

בעבר זה תורגם בערך ל"אם הטלוויזיה לא עובדת, חפש ערוצים ". אבל כרגע, אמריקה עוברת מעבר טלוויזיה משודר. בשל מנדט FCC, שדרנים עוברים בהתמדה לתדרים מוכנים ל- 4K, ATSC 3.0 שאינם מפריעים לתדרים הסלולריים. כתוצאה מכך, כל הטלוויזיות יאבדו לאט לאט את הערוצים המקומיים. בנוסף, ערוצים חדשים לגמרי יכולים לצוץ באזור שלך, והטלוויזיה שלך לא תדע שהם שם.

הפתרון? חפש ערוצים חדשים בכל חודש, או בכל פעם שאתה מבחין ששידור מקומי נעלם. זה תהליך קל, וכדאי לעשות זאת למען טלוויזיה OTA בחינם.

כיצד לסרוק (או לסרוק מחדש) לערוצים

סריקה (או סריקה מחודשת) לערוצים היא בעיקר תהליך אוטומטי. כל שעליך לעשות כדי להניע את התהליך באמצעות מספר שלבים פשוטים. ולמרות ששלבים אלה שונים עבור כל טלוויזיה, התהליך די דומה בכל טלוויזיה שם בחוץ.

  1. ודא שהטלוויזיה שלך מחוברת לאנטנה.
  2. לחץ על כפתור "תפריט" בשלט הרחוק שלך. אם אין לך שלט, לטלוויזיה שלך צריך להיות כפתור "תפריט" מובנה.
  3. מצא ובחר באפשרות "סריקת ערוצים" בתפריט הטלוויזיה שלך. אפשרות זו מסומנת לפעמים כ"סריקה מחודשת "," כוונון "או" כוונון אוטומטי ".
  4. אם אינך מוצא את האפשרות "סריקת ערוצים", עיין בתפריט "הגדרות", "כלים", "ערוצים" או "אפשרויות" בטלוויזיה. בחלק מהטלוויזיות עליך ללחוץ על כפתור "קלט" וללכת ל"אנטנה ".
  5. לאחר שהטלוויזיה שלך מתחילה לסרוק לערוצים, מצא מה לעשות. סריקת ערוצים יכולה להימשך למעלה מ -10 דקות.
  6. לאחר השלמת הסריקה, הטלוויזיה שלך תציג כמה ערוצים זמינים או תחזיר אותך לשידור.
  7. עדיין חסר לך כמה ערוצים? נסה להפעיל סריקה נוספת, או השתמש באתר של מוהו כדי לבדוק שוב אילו ערוצים זמינים באזור שלך. יתכן שתצטרך להזיז את האנטנה שלך לקבלת קליטה טובה יותר.

אם אתה מתקשה למצוא את האפשרות "סריקת ערוצים" בטלוויזיה שלך, זה הזמן להתייעץ במדריך. בדרך כלל תוכלו למצוא מדריך על ידי חיפוש ברשת אחר יצרני הטלוויזיה והדגם יחד עם המילה "ידני".

מדוע הטלוויזיה שלי לא מצליחה לחפש ערוצים באופן אוטומטי?

יש להודות שמדובר בתהליך מגושם, מעט מעצבן. אם מכשירי רדיו אינם צריכים לבצע סריקות מייגעות, מדוע טלוויזיות אינן יכולות לחפש ערוצים באופן אוטומטי?

ובכן, הם כן - בערך. סריקה (או סריקה מחודשת) היא תהליך אוטומטי; אתה רק מכריח את הטלוויזיה שלך להיכנס לתהליך הזה. הסיבה לכך שהטלוויזיה שלך לא חותרת ערוצים חדשים באופן אוטומטי ללא רשותך, היא שבכן, זה יהיה מגונה ומפריע לצפייה בטלוויזיה שלך.

זכרו, עסקינן בטכנולוגיה בת 20 שנה. אין בזה שום דבר רע; יש לו רק כמה מוזרויות. אחד המוזרויות האלה הוא שבעוד שטלוויזיה סורקת, אי אפשר להשתמש בה לצפייה בטלוויזיה. אם הטלוויזיה שלך סרקה באופן שגרתי לערוצים חדשים ללא רשותך, תצטרך להתמודד עם התקפי דממה אקראיים של עשר דקות כל פעם מחדש. זה יכול אפילו לקרות בזמן שאתה צופה באופרת סבון חשובה או במשחק כדורגל.

אם אתה תוהה מדוע הרדיו שלך לא צריך לבצע סריקות אוטומטיות, זה בגלל שקל לכוון רדיו בזמן אמת. אות רדיו טוב מלא בתערובת של חלקים חזקים ושקטים (מוסיקה), ואילו אות רע מתמלא בסטט מונוטוני או בשקט. אז לרוב מכשירי הרדיו יש מעגל כוונון מובנה שפשוט בודק את תגובת המשרעת של תדרי הרדיו. כאשר אתה לוחץ על "הבא" ברדיו שלך, הוא פשוט מפעיל כמה תדרים דרך מעגל הכוונון וננעל בכל מה שיש בו שילוב של חלקים חזקים ושקטים.

אל תדאג; סריקת הערוץ תיעלם בקרוב

כפי שהזכרנו קודם, ה- FCC עובר לתקן השידור ATSC 3.0. זהו שינוי מרתק שכדאי לבחון. בעשור הבא ATSC 3.0 יאפשר לנו לצפות בטלוויזיה משודרת ב -4 K כמעט בכל מכשיר, כולל טלפונים, טאבלטים ומכוניות.

מטבע הדברים, סריקת ערוצים תהיה כאב במכשיר כף יד או במכונית. כאשר אתה מסתובב בעיר (או אפילו ברחבי הבית שלך) התדרים ישתנו באיכות ובזמינות. לכן, ה- FCC יבטל את הצורך בסריקת ערוצים ב- ATSC 3.0. בסופו של דבר, תשכח שאי פעם היית צריך לשבת 10 דקות מול הטלוויזיה שלך בזמן שהיא מחפשת אחר ערוצים, והמדריך הזה ייעלם לתוך האתר.

קשורים: ASTC 3.0 הסביר: הטלוויזיה המשודרת מגיעה לטלפון שלך