כיצד להתאים אישית את שורת המצב באנדרואיד (ללא השתרשות)

האם אי פעם רצית לשנות את שורת המצב בטלפון או בטאבלט אנדרואיד שלך? אולי רצית לשנות את מיקום השעון, להוסיף אחוז סוללה או פשוט לקבל מראה אחר.

לא משנה מה הסיבה שלך, יש דרך פשוטה להתאים אישית את שורת המצב שלך - והיא אפילו לא דורשת גישה לשורש. זה אפשרי בזכות אפליקציה בשם Material Status Bar, שאותה תוכלו להוריד בחינם מחנות Google Play.

שלב ראשון: התקן את שורת המצב של החומר והעניק הרשאות

הורד והתקן את האפליקציה מחנות Play, מצא אותה במגירת היישומים שלך ופתח אותה. תתבקש להעניק לאפליקציה הרשאות די מרחיקות לכת, אך הן נחוצות כדי שהאפליקציה תפעל.

שלושת הדברים שתצטרך לעבור בהגדרות אנדרואיד הם נגישות, התראות וכתיבה. האפליקציה תיתן לך קיצורי דרך לשלושתם. ראשית, הקש על נגישות.

במסך זה, הקש על סרגל סטטוס חומר.

זה יבדוק פעמיים כדי לוודא שברצונך להעניק לשורת סטטוס חומר את ההרשאה. הקש על אישור.

לאחר מכן, השתמש בלחצן חזרה כדי לחזור לאפליקציית סרגל המצב החומר ובחר התראות. הפעל את המתג בפינה השמאלית העליונה ואז הקש על אפשר.

ולבסוף, חזור שוב לאפליקציה באמצעות כפתור הגב ובחר כתוב. הפעל את המתג בפינה השמאלית העליונה.

הצלחתם! הגדרת את האפליקציה בהצלחה. עכשיו בואו נשחק עם זה.

שלב שני: התאם אישית את שורת המצב

בתפריט הראשי של האפליקציה יש כמה אפשרויות, אז בואו נעבור דרכן. אך ראשית, כדי להפעיל את האפליקציה, ודא שהמתג בפינה הימנית העליונה מופעל, כפי שמוצג להלן.

תחת ערכת נושא, יש לך ארבע אפשרויות: סוכרייה על מקל, שיפוע, כהה שיפוע ושטוח. כברירת מחדל, הוא מוגדר כ- Lollipop, וזה מה שאתה רואה לעיל. עם זאת, אני מעריץ גדול של הנושא השטוח, שנראה כך:

זה תואם באופן אוטומטי את שורת המצב לאותו צבע בדיוק כמו סרגל הפעולות (זה מה שגוגל מכנה את סרגל הצבעים האחיד בחלק העליון של רוב האפליקציות). אם היא לא מצליחה לבחור את הצבע הנכון עבור אפליקציה, או שאתה רק מה שמשהו קצת שונה, תוכל להגדיר צבעים מותאמים אישית לכל יישום בודד תחת רשימת האפליקציות.

ניתן גם לצלם צילום מסך של כל אפליקציה ולהשתמש בבורר הצבעים כדי לשלוף צבעים ישירות ממנה. כך נראה דפדפן Chrome ללא שורת המצב החומרית:

וזה היה Chrome לאחר שהגדרתי צבע כתום מותאם אישית עבור שורת המצב:

אפשרות שורת המצב השקופה מיועדת אך ורק למסך הבית שלך, והיא פועלת רק אם יש לך תמונה סטטית (לא גלילה) של מסך הבית. מסך הבית הגלילה שלי זרק אותו קצת, כפי שאתה יכול לראות:

זה גם לא יכול לעשות שורת מצב שקופה לאפליקציות אחרות. בעוד שרוב האפליקציות אינן משתמשות בשורת סטטוס שקופה, חלקן - כמו מפות Google - יאבדו את השקיפות שלהן וישתמשו באפשרות הצבע המוגדרת כברירת מחדל.

אם אתה מחליק פנימה משמאל, או מקיש על סמל שלוש השורות בפינה השמאלית העליונה, תוכל לגשת למספר תפריטים נוספים.

תחת התאמה אישית, אתה יכול לבצע עוד כמה שינויים קטנים שמצאתי שהם מאוד שימושיים, כמו הגדרת שעון מרכזי והצגת אחוזי סוללה.

בתפריט לוח ההודעות, תוכל לשנות את מראה לוח ההודעות כאשר אתה מוריד משורת המצב.

אין כאן הרבה לעבוד איתו, בהתחשב בכך שיש רק שלושה נושאים שהם שונים מאוד זה מזה. הנה אחד מהם:

גרסאות אנדרואיד טרום נוגט בדרך כלל דורשות החלקה אחת מטה כדי לראות התראות והחלקה שניה מטה כדי לחשוף את ההגדרות המהירות. סרגל המצב החומרי, לעומת זאת, נוקט בגישה דמוית סמסונג יותר בכך שחלונית הגדרות מהירות גלילה אופקית נראית בכל עת.

אתה יכול גם לשנות את אופן הפעולה של הודעות Heads Up באפליקציה זו, כולל היכולת להופיע בתחתית המסך או רק מעט נמוכות יותר כדי שלא יכסה את שורת המצב. שני ה"סגנונות "היחידים הזמינים הם כהים או בהירים.

ואם אי פעם תעבור למכשיר חדש, תבהב ROM חדש או תצטרך לאפס את המכשיר הנוכחי שלך משום מה, תוכל לגבות בקלות את הגדרות האפליקציה ולשחזר אותן בכל עת.

אם יש לך רשימה ארוכה של צבעי אפליקציות מותאמים אישית, זה יכול לחסוך זמן עצום.

שלב שלישי: היפטר ממודעות עם הגרסה בתשלום (אופציונלי)

לסרגל המצב החומר יש גם גרסה חינמית וגם גרסה של 1.50 $ Pro. הגרסה החינמית שבדקתי היא פונקציונלית לחלוטין. ההיבט המעצבן ביותר הוא המודעות המסך המלא בתדירות גבוהה, אך הן מתרחשות רק בזמן שאתה נמצא באפליקציה. ומכיוון שאתה יכול פשוט להקים את האפליקציה פעם אחת ואז לעולם לא לפתוח אותה שוב, הם ממש לא מטרידים.

שתי הסיבות העיקריות שאולי תרצה לשדרג לגירסת Pro הן: היכולת להשתמש בחלונית ההודעות שלך עם שורת המצב של חומר, וגישה לנושאים נוספים בלוח ההודעות. ברור שזה גם מסיר מודעות.

כך נראה אחד מאותם נושאים חלופיים:

אז אם אתה לא מרוצה מאופן פעולתו של לוח ההודעות בגרסה החינמית, ייתכן שיהיה שווה רק 1.50 דולר לקפיצה עבור גרסת ה- Pro.

וזה כל מה שיש בזה! בעזרת האפליקציה הקטנה הזו תוכלו לקבל שורת סטטוס מדהימה וניתנת להתאמה אישית של עיצוב חומרים.

אם זה לא בדיוק מה שחיפשת, כדאי לך לנסות להשריש את המכשיר שלך כדי לקבל התאמות אישיות עמוקות יותר, כמו היכולת לקבל לוח התראות בסגנון אנדרואיד נוגט. וללא קשר לאיזה צביעה אתה הולך, אתה תמיד יכול להוסיף כמה קיצורי דרך לאפליקציה בחלונית ההודעות שלך.