כיצד להחליק סוג ב- iPhone או iPad

האם ידעת שאתה יכול כעת להחליק את סוג המקלדת שלך ב- iPhone או ב- iPad? תכונה זו מופעלת כברירת מחדל, אך אם עדיין לא ניסית אותה, תן לה ירייה! אתה עלול להיות מופתע כמה קל יותר (ומהיר יותר) זה מאפשר לך להקליד.

בואו נסתכל על QuickPath, השם המהודר של אפל בגירסתו למקלדות החלקות לסוגיהם של בעלי אנדרואיד משתמשים בחלק טוב יותר מזה עשור. יש אנשים שיכולים לכנות את ההקלדה הזו או הקלדת שקופיות - הכל אותו דבר.

למה לטרוח?

אפל הרשתה לראשונה מקלדות של צד שלישי ב- App Store עם יציאת iOS 8 בשנת 2014. מקלדות החלקה-סוג היו זמינות מלכתחילה, כך שבעלי אייפון ו- iPad הצליחו להשתמש בסגנון הקלדה זה כמעט עשור .

עם הגעתם של iOS 13 ו- iPadOS 13, אפל הוסיפה סוף סוף פונקציונליות זו למקלדת ה- iOS המקורית שלה. התכונה מופעלת בשנייה שאתה משדרג ל- iOS 13.

כשאתה מחליק סוג, אינך צריך להרים את האצבע מהמקלדת בין לחיצות המקשים. זה מועיל במיוחד כאשר אתה מקליד ביד אחת. זה בדרך כלל מהיר יותר מהקלדה בשתי ידיים בגלל שיעור השגיאות הגבוה בהרבה כשאתה משתמש באגודלים.

אנשים מעדיפים להקליד בדרכים שונות. הקלדת החלקה היא די נחמדה בפועל, אבל ייתכן שיהיה עליך לחזור ולתקן את מה שאתה מחליק.

תנסו ותראו מה אתם מעדיפים. הדבר הנחמד הוא שעכשיו אתה יכול להשתמש בשתי שיטות ההקלדה ולעבור הלוך ושוב בתדירות שתרצה.

כיצד להקליד על ידי החלקה באייפון שלך

השימוש ב- QuickPath עשוי לקחת קצת תרגול, אבל זה מאוד אינטואיטיבי ברגע שאתה עולה במהירות. כדי להתחיל, תפס את ה- iPhone והקלד כמה מילים או משפטים פשוטים.

נניח שאתה רוצה להקליד את המילה "אייפון". שים את האצבע על ה"אני "ואז החלק מעל ל" P "," H "ושאר האותיות ברצף, מבלי להרים את האצבע מהמסך. כשתסיים, המכשיר שלך צריך להשתמש באותיות רישיות גם בשבילך, הודות לתיקון אוטומטי.

כשאתה מחליק סוג, אתה יוצר דפוס שהמכשיר שלך יזהה ויסמך עליו בעתיד. כדי לבדוק זאת, הקלד "iPhone" שוב, אך הפעם, עשה זאת הרבה יותר מהר. אינך צריך להשהות על אף אותיות; ללכת מהר ככל שתרצה.

אחרי כל מילה, iOS גם מכניס רווח עבורך, כך שתוכל להמשיך להחליק את המילה הבאה שלך.

כיצד להשתמש החלק כדי להקליד ב- iPad שלך

אינך יכול להשתמש ב- QuickPath כברירת מחדל במקלדת iPad ברוחב מלא. גרירת האצבע לכל רוחב ה- iPad לא תהיה נוחה במיוחד. אתה יכול, עם זאת, להשתמש ב- QuickPath אם תפעיל את מקלדת האייפד המיניאטורית הצפה, שאותה תוכל לגרור כדי למקם מחדש.

לשם כך, צבט פנימה (כאילו אתה מתקרב) במקלדת ה- iPad המוגדרת כברירת מחדל ברוחב מלא. תראה מקלדת קטנה יותר שתוכל לגרור אותה סביב המסך והחלק את סוג המסך עליה.

כדי לחזור למקלדת הגדולה, פשוט צבט החוצה (כאילו התקרבת) במקלדת הקטנה יותר.

קשורים: כיצד להשתמש בתנועות עריכת טקסט ב- iPhone וב- iPad שלך

מילים עם אותיות כפולות

כשאתה משתמש ב- QuickPath, אתה מתייחס לאותיות כפולות (כמו שתי ה- P ב- "Apple", או לשתי ה- T ב- "Letter") כאות אחת. לדוגמה, כדי להחליק את הקלד "Apple", היית מתחיל ב- "A", מחליק אל "P" ואז מדלג ל- "L" ומסיים עם "E."

מנוע הניבוי שבלב QuickPath מוסיף את האות הנוספת (ברוב המקרים). "גם" הוא יוצא מן הכלל ברור מאליו; QuickPath משתמש לעתים קרובות במקום "to". עם זאת, זה תלוי הקשר, ולכן לעתים קרובות הוא מתקן את עצמו בזמן שאתה ממשיך להקליד.

לדוגמא, אם תקליד "זה כואב" והמילה הבאה שלך היא "הרבה", iOS תשתמש במקום זאת "מדי" ותתקן את כל המשפט. אבל אם המילה הבאה שלך היא "ללכת", לא נעשה שום תיקון.

לרוב, אתה אמור להיות מסוגל להקליד באופן טבעי ולסמוך על המכשיר שלך שיעשה את זה נכון.

מה אם QuickPath טועה במילים?

אם אתה צופה ש- QuickPath ישתבש מילה, אתה תמיד יכול להשהות לאחר שתקליד אותה ולהציץ בתיבת ההצעה של QuickType (שלוש המילים המוצעות שמופיעות מעל המקלדת על סמך מה שהטלפון שלך חושב שאתה מתכוון).

בדרך כלל המילה הנכונה תופיע בשדה QuickType. כדי להשבית מילה, פשוט הקש עליה. ה- iPhone שלך ​​ילמד מהתיקונים שאתה מבצע, ולכן (אני מקווה) שלא תצטרך לבצע כמה שיותר בעתיד.

להקשר יש את ההשפעה הגדולה ביותר על איזו מילה iPhone שלך ​​יבחר במקרה זה. לדוגמה, כשאני מקליד "החלקה", המכשיר שלי מתקן את זה ל"גורף ", כנראה בגלל שזו מילה נפוצה יותר. במילה "גורף" יש גם אימוג'י המשויך אליו, מה שיכול להשפיע גם על הבחירה.

כיצד לגשת למספרים, פיסוק וסמלים

דבר אחד שיכול להאט אותך כשאתה מחליק במהירות הבזק הוא פיסוק. למרבה המזל, יש דרך מהירה לבחור מספרים, סימני פיסוק וכמה סמלים נפוצים.

כל שעליך לעשות הוא להקיש והחזק את כפתור "123" כדי לעבור לתצוגת הסמל ואז להחליק למספר, לסמל או לסימני הפיסוק שבהם ברצונך להשתמש. שחרר את האצבע מעליו והיא מופיעה בשדה הטקסט. לאחר מכן המקלדת תחזור למצב הקלדה רגיל כדי שתוכל להמשיך בהודעה שלך.

אתה עדיין יכול לגשת לסמלי לחיצה ארוכה (כמו º מתחת למקש 0) כאשר אתה משתמש בשיטה זו. לשם כך, פשוט רחף מעל המפתח לרגע. למרבה הצער, אם אתה זקוק לאחד הסמלים העלומים יותר בעמוד השני, תצטרך להרים את האצבע.

כיצד לבחור אמוג'י

בחירת אמוג'י יכולה להיות גרירה בעת החלקה ב- QuickPath. עם זאת, הוא מאט גם את ההקלדה הרגילה. התרופה הטובה ביותר היא להקליד את שם האימוג'י שבו ברצונך להשתמש. זה אמור להופיע בתיבה QuickType מעל המקלדת.

הקש על האימוג'י, והוא מחליף את המילה האחרונה שהקלדת. אתה יכול להשתמש בטיפ זה גם כאשר אתה מקליד באופן קבוע. זה הרבה יותר מהר מאשר לגלול ולחפש אימוג'י מסוים. אולי תצטרך להתנסות קצת כדי למצוא את התיאור הנכון לאימוג'י שאתה רוצה.

מקלדות החלקה של צד שלישי

מקלדות החלקה של צד שלישי עבור iOS קיימות כמעט עשור. ורבים מהם (Swype, SwiftKey של מיקרוסופט ו- Gboard של גוגל) היו זמינים באנדרואיד לפני כן. לפני שחרורו של iOS 13, היית צריך להשתמש באפשרות של צד שלישי כדי להחליק סוג במכשיר Apple.

כעת, לאחר שהתכונה זמינה ב- iOS באופן מקורי, אין סיבה ענקית להשתמש במקלדת צד שלישי כדי להחליק סוג. סיבה נוספת שלא להשתמש בכזו היא פרטיות, מכיוון שמקלדות צד שלישי רבות מבקשות "גישה מלאה" כדי לספק את מכלול התכונות.

"גישה מלאה" פירושה שהמקלדת יכולה לראות מה אתה מקליד, בניגוד פשוט לרישום הקשות מקבילות למקלדת המערכת. זה מאפשר למפתח המקלדת לעשות דברים כמו ליישם מילון מותאם אישית או פונקציונליות של מנועי חיפוש.

אם יש לך מקלדת GIF מותקנת, היא זקוקה גם לגישה מלאה כדי לחפש GIF.

הבעיה עם גישה מלאה היא שאתה צריך לקחת את המילה של המפתח בשבילה שמה שאתה מקליד לא ייאסף, יאוחסן או ישמש בשום צורה שהיא. כששניים מאותם מפתחים הם גוגל ומיקרוסופט, ניתן להבין מדוע אתה יכול להסס לפני שתאפשר להם גישה מסוג זה.

כעת מיקרוסופט מחזיקה ב- SwiftKey, שהיא ככל הנראה מקלדת ההחלקה הידועה ביותר. כעת הוא זמין בחינם בכל הפלטפורמות. הניסיון של גוגל הוא Gboard, שכולל חיפוש מובנה בגוגל, שירותי תרגום וכמה נושאים מדהימים למדי. אפשרות נוספת היא Fleksy, שמתמקדת במהירות גולמית.

כבה את Slide כדי להקליד

אם אינך מעוניין להשתמש ב- QuickPath, כנראה שלעולם לא תיתקל בו, גם אם הוא מופעל. אם אתה רוצה לכבות את זה, פשוט עבור אל הגדרות> כללי> מקלדת והשבית את "החלק לסוג".

QuickPath לא היה שיפור ההקלדה החדש היחיד שאפל הציגה עם iOS 13. הקפד לבדוק את כל מגוון המחוות של עריכת טקסט הזמינות כעת ב- iPhone או ב- iPad שלך והתרשמי עם חבריך (או פשוט הפוך לקלדנית טובה יותר).