כיצד להשתמש ב- Windows Defender Antivirus המובנה ב- Windows 10

ל- Windows 10 מובנה אנטי-וירוס בזמן אמת בשם Windows Defender, והוא למעשה די טוב. זה פועל באופן אוטומטי ברקע, ומבטיח שכל משתמשי Windows מוגנים מפני וירוסים ונבזים אחרים. ככה זה עובד.

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

החל מ- Update Creators עבור Windows 10, ממשק Windows Defender השתנה מעט, והוא שולב במרכז האבטחה החדש של Windows Defender - המספק גם גישה לכלים הקשורים לאבטחה כמו הגנה משפחתית, הגדרות חומת אש, ביצועי מכשיר ודוחות בריאות, ובקרות אבטחה בדפדפן. אם עדיין לא עדכנת לעדכון היוצרים, אתה עדיין אמור להיות מסוגל לעקוב די טוב.

מהו Windows Defender?

מיקרוסופט הציעה אפליקציית אנטי-וירוס עצמאית בשם Microsoft Security Essentials בימי Windows XP, Vista ו- 7. עם Windows 8, המוצר סידר מעט, הורכב עם Windows ושמו שונה ל- Windows Defender. וזה די טוב, אם משהו שקית מעורבת. נכון שאפליקציות אנטי-וירוס אחרות - כמו BitDefender ו- Kaspersky - מגנות מפני וירוסים נוספים במדדי המידה.

אבל גם Windows Defender מתגאה בכמה יתרונות. זו ללא ספק האפליקציה הכי לא פולשנית, שמטפלת בדברים ברקע מתי שהיא יכולה ולא מנדנדת כל הזמן. Windows Defender גם משחק נחמד יותר עם דפדפני אינטרנט ויישומים אחרים - מכבד את הגדרות האבטחה והפרטיות שלהם יותר מרוב אפליקציות האנטי-וירוס האחרות.

קשורים: כיצד להריץ Malwarebytes לצד אנטי-וירוס אחר

מה אתה משתמש תלוי בך, אך Windows Defender הוא לא בחירה גרועה (והתגבר על רוב הבעיות שלו מכמה שנים אחורה). עם זאת, אנו ממליצים להריץ אפליקציה נגד תוכנות זדוניות כמו Malwarebytes בנוסף לכל אפליקציית האנטי-וירוס שתבחר.

נצלו את הסריקות והעדכונים האוטומטיים

כמו אפליקציות אנטי-וירוס אחרות, Windows Defender פועל באופן אוטומטי ברקע, וסורק קבצים כשהם מורידים, מועברים מכוננים חיצוניים ולפני שאתה פותח אותם.

קשורים: מדוע תוכנות אנטי-וירוס מסכנות וירוסים במקום למחוק אותם?

אתה בכלל לא צריך לחשוב על Windows Defender. זה יצוץ רק כדי ליידע אותך כאשר הוא ימצא תוכנה זדונית. זה אפילו לא ישאל אותך מה אתה רוצה לעשות עם התוכנה הזדונית שהיא מוצאת - זה פשוט מנקה את הדברים ומסגר את הקבצים באופן אוטומטי.

מדי פעם תראה קופץ להודעות כדי ליידע אותך מתי בוצעה סריקה, ובדרך כלל תוכל לראות את פרטי הסריקה האחרונה על ידי פתיחת מרכז הפעולות ב- Windows 10.

אם Windows Defender אכן יגלה איום, תראה גם הודעה שתודיע לך שהיא נוקטת בפעולה כדי לנקות את האיומים הללו - ולא נדרשת ממך שום פעולה.

קשורים: לא תוכל להשבית (או לעכב) עדכוני Windows ב- Windows 10 Home

עדכוני הגדרות אנטי-וירוס מגיעים אוטומטית דרך Windows Update ומותקנים כמו כל עדכון מערכת אחר. סוגים אלה של עדכונים אינם דורשים אתחול מחדש של המחשב שלך. בדרך זו, אל תצטרך לדאוג לעדכן את Windows Defender, כי הכל מטופל בשקט ובאופן אוטומטי ברקע.

צפו בהיסטוריית הסריקה ותוכנות זדוניות בהסגר

אתה יכול להציג את היסטוריית הסריקה של Windows Defender בכל עת שתרצה, ואם תקבל הודעה שהוא חסם תוכנות זדוניות, תוכל גם להציג את המידע הזה. כדי להפעיל את מרכז האבטחה של Windows Defender, פשוט הקש על התחל, הקלד "מגן" ואז בחר "מרכז האבטחה של Windows Defender".

בחלון מרכז האבטחה של Windows Defender, עבור ללשונית "Windows Defender" (סמל המגן) ואז לחץ על הקישור "היסטוריית סריקה".

מסך "היסטוריית הסריקה" מציג את כל האיומים הנוכחיים, בתוספת מידע על הסריקה האחרונה שלך. אם אתה רוצה לראות את ההיסטוריה המלאה של איומים בהסגר, לחץ על הקישור "ראה היסטוריה מלאה" בחלק זה.

כאן תוכל לראות את כל האיומים ש- Windows Defender הביא להסגר. כדי לראות עוד על איום, לחץ על החץ מימין. וכדי לראות עוד יותר, לחץ על הקישור "ראה פרטים" שמופיע כאשר אתה מרחיב איום מסוים.

קשורים: כיצד ניתן לדעת אם נגיף הוא למעשה חיובי כוזב

אינך באמת צריך לעשות שום דבר אחר כאן, אך אם לא היה לך Windows Defender למחוק את האיום כאשר הוא נמצא, תינתן לך האפשרות לעשות זאת על גבי מסך זה. תוכל גם לשחזר את הפריט מההסגר, אך עליך לעשות זאת רק אם אתה בטוח לחלוטין שהתוכנה הזדונית שזוהתה היא חיובית כוזבת. אם אינך בטוח לחלוטין, 100 אחוז, אל תאפשר לו לפעול.

בצע סריקה ידנית

קשורים: מדוע אינך צריך לבצע סריקות אנטי-וירוס ידניות (ומתי)

חזרה לכרטיסייה הראשית "Windows Defender", תוכל גם להפעיל את Windows Defender סריקה ידנית מהירה על ידי לחיצה על כפתור "סריקה מהירה". בדרך כלל, לא תצטרך להתעסק בכך מכיוון ש- Windows Defender מציע הגנה בזמן אמת וגם מבצע סריקות אוטומטיות רגילות. עם זאת, אם אתה רק רוצה להיות בטוח - אולי פשוט עדכנת את הגדרות הנגיף שלך - אין שום נזק בהפעלת סריקה מהירה.

תוכל גם ללחוץ על הקישור "סריקה מתקדמת" באותו מסך כדי להפעיל שלושה סוגים שונים של סריקות:

  • סריקה מלאה: הסריקה  המהירה סורקת רק את הזיכרון ואת המיקומים הנפוצים שלך. סריקה מלאה בודקת כל קובץ ותוכנה פועלת. זה יכול לקחת שעה או יותר בקלות, לכן עדיף לעשות זאת כאשר אינך מתכנן להשתמש הרבה במחשב האישי שלך.
  • סריקה מותאמת אישית: סריקה מותאמת  אישית מאפשרת לך לבחור תיקיה מסוימת לסריקה. תוכל גם לעשות זאת על ידי לחיצה ימנית על תיקיה כלשהי במחשב האישי שלך ובחר "סרוק באמצעות Windows Defender" מתפריט ההקשר.
  • סריקה מקוונת של Windows Defender:  קשה להסיר תוכנות זדוניות בזמן ש- Windows פועל. כאשר אתה בוחר סריקה לא מקוונת, Windows מפעיל מחדש ומפעיל סריקה לפני שנטען על המחשב האישי.

הגדר את הגדרות ההגנה מפני וירוסים ואיומים

כברירת מחדל, Windows Defender מאפשר הגנה בזמן אמת באופן אוטומטי, הגנה מבוססת ענן והגשת דוגמאות. הגנה בזמן אמת מבטיחה ש- Windows Defender ימצא אוטומטית תוכנות זדוניות על ידי סריקת המערכת שלך בזמן אמת. אתה יכול להשבית את זה לתקופה קצרה במידת הצורך מסיבות ביצוע, אך Windows Defender יפעיל מחדש באופן אוטומטי את ההגנה בזמן אמת כדי לשמור על בטיחותך בהמשך. הגנה מבוססת ענן והגשת דוגמאות מאפשרות ל- Windows Defender לשתף מידע על איומים ועל קבצי התוכנה הזדונית בפועל שהיא מגלה עם Microsoft.

כדי להפעיל או להשבית אחת מההגדרות הללו, לחץ על הקישור "הגדרות הגנה מפני וירוסים ואיומים" בכרטיסייה הראשית "Windows Defender".

ואז החלף את ההגדרות על המסך שמופיע.

הגדר אי הכללות עבור תיקיות או קבצים מסוימים

אם תגלול למטה בתחתית אותו דף "הגדרות הגנה מפני וירוסים ואיומים", תוכל גם להגדיר אי הכללות - קבצים, תיקיות, סוגי קבצים או תהליכים  שאינך  רוצה ש- Windows Defender יסרוק. פשוט לחץ על הקישור "הוסף או הסר אי הכללות".

אם האנטי-וירוס מאט באופן דרמטי אפליקציה מסוימת שאתה יודע שהיא בטוחה על ידי סריקה, יצירת אי הכללה יכולה להאיץ את העניינים שוב. אם אתה משתמש במכונות וירטואליות, ייתכן שתרצה לא לכלול קבצים גדולים אלה מתהליך הסריקה. אם יש לך ספריית תמונות או וידאו ענקית שאתה יודע שהיא בטוחה, אתה לא באמת רוצה סריקה שתאט את העריכה שלך.

כדי להוסיף אי הכללה, לחץ על הלחצן "הוסף אי הכללה", בחר את סוג ההדרה שאתה רוצה להוסיף מהתפריט הנפתח ואז הכוון את Windows Defender לכל מה שאתה רוצה לא לכלול.

קשורים: אנטי-וירוס מאט את המחשב שלך? אולי כדאי להשתמש בהחרגות

רק הקפידו להשתמש בהחרגות במשורה ובחכמה. כל אי הכללה שתוסיף מפחיתה מעט את אבטחת המחשב, מכיוון שהם אומרים ל- Windows Defender שלא לחפש במקומות מסוימים.

מה אם מתקינים אנטי-וירוס אחר?

Windows 10 מבטל אוטומטית את Windows Defender אם מתקינים אפליקציית אנטי-וירוס אחרת. בעוד שמותקנת אפליקציית אנטי-וירוס אחרת, Windows Defender לא ימשיך לבצע סריקות בזמן אמת, כך שהיא לא תפריע לאפליקציה האחרת שלך. אתה עדיין יכול להשתמש ב- Windows Defender כדי לבצע סריקה ידנית - או לא מקוונת - כגיבוי לאפליקציית האנטי-וירוס המועדפת עליך.

אם אי פעם תסיר את האנטי-וירוס האחר, Windows Defender יתחיל להילוך אוטומטי שוב וישתלט עליו, ויספק הגנה על אנטי-וירוס.

שים לב, עם זאת, ניתן להתקין אפליקציות מסוימות נגד תוכנות זדוניות - כמו Malwarebytes - לצד Windows Defender ושניהם יציעו הגנה חינם בזמן אמת.

לא משנה איזה מוצר אנטי-וירוס אתה מעדיף, טוב שכל התקנה חדשה של Windows בהמשך תגיע עם הגנה אנטי-וירוס מובנית בסיסית לפחות. אמנם זה לא יכול להיות מושלם, אבל Windows Defender עושה עבודה ראויה, הוא פולשני מינימלי, ובשילוב עם שיטות מחשוב וגלישה בטוחות אחרות - זה אולי מספיק.