כיצד, מתי ומדוע להגדיר חיבור כפי שנמדד ב- Windows 10

Windows 10 מיועד למחשבים אישיים עם חיבורי אינטרנט ללא הגבלה, והוא בדרך כלל משתמש ברוחב הפס של ההורדה וההעלאה שלך כנדרש מבלי לשאול. הגדרת חיבור למדידה מחזירה אותך לשליטה וזה הכרחי בכמה סוגים של חיבורים.

תמיד תרצה לעשות זאת בחיבורים עם מכסי נתונים, נקודות חמות ניידות, חיבורי אינטרנט לווייניים, חיבורי חיוג וכל דבר אחר. זה נותן לך שליטה רבה יותר על החיבור שלך ומונע מ- Windows רוחב פס. בעדכון היוצרים, מיקרוסופט מאפשרת לך כעת להגדיר חיבור אתרנט קווי גם כמתוח.

קשורים: כיצד להתמודד עם מכסי רוחב פס באינטרנט

מה עושה הגדרת חיבור כמדוד

הגדרת חיבור לפי מדידה מונעת מ- Windows להשתמש ברוחב פס באופן אוטומטי במובנים רבים. הנה בדיוק מה שהוא עושה:

קשורים: כיצד למנוע מ- Windows 10 להוריד עדכונים אוטומטית

  • מבטל הורדה אוטומטית של מרבית עדכוני Windows : Windows לא תוריד אוטומטית את רוב העדכונים מ- Windows Update בחיבורי אינטרנט מדוד. תקבל כפתור "הורד" שתלחץ עליו בכל פעם שתרצה להתקין עדכונים. בעדכון היוצרים, מיקרוסופט נתנה כעת ל- Windows Update הרשאה להוריד עדכוני אבטחה קריטיים, גם אם החיבור שלך מסומן כמונה. מיקרוסופט הבטיחה שלא לנצל זאת לרעה.
  • מבטל הורדה אוטומטית של עדכוני אפליקציות : חנות Windows לא תוריד אוטומטית עדכונים עבור "אפליקציות החנות" המותקנות שלך בחיבורים מדודים. יישומי שולחן עבודה כמו Chrome, Firefox ואחרים ימשיכו לעדכן את עצמם כרגיל.

קשורים: כיצד לעצור את חלונות 10 מהעלאת עדכונים למחשבים אחרים דרך האינטרנט

  • משבית העלאת עמיתים לעדכונים : בחיבור מדוד, Windows 10 לא ישתמש ברוחב הפס של ההעלאה שלך כדי לשתף עדכונים עם מחשבים אישיים באינטרנט. Windows 10 עושה זאת כברירת מחדל, תוך שהיא צורכת את קצבת ההעלאה שעלולה להיות מוגבלת כדי להפחית את חשבונות רוחב הפס של מיקרוסופט.
  • ייתכן שאריחים לא יתעדכנו : מיקרוסופט אומרת כי האריחים החיים בתפריט התחלה או במסך התחל "עשויים" להפסיק לעדכן בחיבור מדוד.
  • יישומים אחרים עשויים להתנהג אחרת : אפליקציות - במיוחד אפליקציות מחנות Windows - יכולות לקרוא הגדרה זו ולהתנהג אחרת. לדוגמה, לקוח BitTorrent של "אפליקציה אוניברסלית" עלול להפסיק את ההורדה באופן אוטומטי כאשר הוא מחובר לחיבור מדוד.

קשורים: כיצד להגביל את מהירות ההעברה המותרת של OneDrive

נראה כי לקוח ה- OneDrive של Windows 10 אינו מכבד עוד את הגדרת "חיבור מדוד" ויסנכרן חיבורים מדודים, תוך התעלמות מהעדפותיך. שילוב ה- OneDrive של Windows 8.1 עבד באופן שונה ולא יסנכרן קבצים לא מקוונים בחיבור אינטרנט מדוד. זו רק אחת הדרכים הרבות ש- OneDrive ב- Windows 10 הוא צעד אחורה מ- Windows 8.1, ומיקרוסופט עשויה לשנות זאת בעתיד. עם זאת, תוכל להגביל את מהירות ההעברה המותרת של OneDrive בתוך היישום.

מתי עליך להגדיר חיבור כמדידה

מיקרוסופט אומרת שעליך להגדיר חיבור לפי מדידה אם ספק שירותי האינטרנט שלך מגביל את הנתונים שבהם אתה יכול להשתמש. עם זאת, ייתכן שתרצה לעשות זאת כדי למנוע מ- Windows להשתמש ברוחב הפס שלך למעט בעת בחירתך, במיוחד בחיבורים איטיים יותר:

  • חיבורי נתונים ניידים : אם יש לך מחשב נייד או טאבלט של Windows 10 עם חיבור נתונים נייד משולב, Windows 10 יגדיר את החיבור באופן אוטומטי למדידה עבורך.

קשורים: כיצד לשתף את חיבור האינטרנט של הטלפון החכם שלך: הסבירו נקודות חמות וקשירה

  • נקודות חמות של נתונים חכמים ונתונים ניידים : אם אתה מתחבר לרשת נתונים ניידת באמצעות קשירה באמצעות הטלפון החכם שלך באמצעות Wi-Fi - או באמצעות מכשיר ייעודי לנקודה חמה ניידת - יהיה עליך להגדיר אותו כמדויק לאחר החיבור. חלונות 10 לא יכולים לזהות אותם באופן אוטומטי.
  • חיבורי אינטרנט ביתיים עם מכסי רוחב פס : אם ספק שירותי האינטרנט שלך מיישם מכסי רוחב פס - גם אם הם רק מגבילים את הנתונים בין שעות מסוימות ביום - תרצה להגדיר את החיבור כפי שהוא נמדד ב- Windows.
  • חיבורי אינטרנט איטיים : אם אתה משתמש בחיבור לוויני או בחיוג לאינטרנט, ייתכן שתרצה להגדיר את החיבור כמתוח כדי למנוע מ- Windows לחפש את החיבור שלך על ידי הורדת עדכונים בזמן שאתה משתמש בו.
  • כל תרחיש שבו ברצונך לשלוט בעדכונים והורדות : ייתכן שתרצה ש- Windows יוריד והתקין עדכונים בלוח הזמנים שלך, וייתן לך שליטה מוחלטת מתי הורדת עדכונים אלה מותקנת בלוח הזמנים שלך.

כיצד להגדיר חיבור Wi-Fi כמדוד

כדי להגדיר חיבור Wi-Fi כפי שנמדד, עבור אל הגדרות> רשת ואינטרנט> Wi-Fi. לחץ על שם חיבור ה- Wi-Fi שאליו אתה מחובר.

הפעל את האפשרות "הגדר כחיבור מדוד" כאן.

שים לב שהדבר משפיע רק על רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר כעת. עם זאת, Windows תזכור הגדרה זו, ורשת ה- Wi-Fi המסוימת הזו תתייחס תמיד לרשת מדודה בכל פעם שתתחבר.

ברגע שתעזוב את רשת ה- Wi-Fi ותתחבר לרשת Wi-Fi אחרת שאינה נחשבת למדידה, Windows 10 יחדש את הורדת העדכונים באופן אוטומטי ושימוש בתכונות המוגבלות האחרות. יהיה עליך להגדיר את חיבור ה- Wi-Fi כפי שנמדד לאחר ההתחברות כדי למנוע זאת.

כיצד להגדיר חיבור אתרנט כמדוד

כדי להגדיר חיבור אתרנט קווי כמונה, עבור אל הגדרות> רשת ואינטרנט> אתרנט. לחץ כאן על שם חיבור ה- Ethernet שלך.

הפעל את האפשרות "הגדר כחיבור מדוד" עבור הרשת שאליה אתה מחובר.

שים לב שהדבר משפיע רק על חיבור אתרנט ספציפי. אם אתה מתחבר לרשת אחרת מאוחר יותר - למשל, אם אתה מתחבר לרשת Wi-Fi שאינה מסומנת כמונה - Windows 10 יתחיל להוריד עדכונים באופן אוטומטי כרגיל.

אפשרות זו נוספה בעדכון היוצרים של Windows 10. בגרסאות קודמות של Windows 10, אתה יכול להגדיר חיבור אתרנט רק כפי שהוא נמדד באמצעות פריצת רישום.

קשורים: כיצד להגדיר "שעות פעילות" כך ש- Windows 10 לא יופעל מחדש בזמן רע

חיבורי מדידה הם פתרון חלקי לאופי הרעב ברוחב הפס של Windows 10. עבור אנשים עם חיבורי אינטרנט מוגבלים, סביר להניח שעדיף לראות כאן אפשרויות נוספות. לדוגמא, אפשרות שאמרה ל- Windows להוריד עדכונים אוטומטית רק בין שעות מסוימות ביום תהיה אידיאלית עבור ספקי שירותי אינטרנט שמעלים את מכסה הנתונים בשעות מחוץ לשעות הפעילות. בעוד שעות פעילות מאפשרות לך לשלוט בשעה ביום שבו Windows 10 מתקין עדכונים, תכונה זו אינה מאפשרת לך לשלוט מתי Windows באמת מוריד אותם.