כיצד להציג במהירות את שולחן העבודה שלך ב- Mac

אם אתה שומר קבצי עבודה על שולחן העבודה שלך, ייתכן שאתה ממזער את חלונות כדי להציג את שולחן העבודה. לחלופין, תרצה להציג את שולחן העבודה כדי להסתיר במהירות חלון אפליקציה. כך תוכל להציג במהירות את שולחן העבודה שלך ב- Mac.

השתמש בקיצור מקשים או עכבר

הדרך המהירה ביותר להציג את שולחן העבודה (מבלי להגדיר תכונה חדשה) היא להשתמש בקיצור מקשים. יש, למעשה, מספר דרכים בהן תוכלו לעשות זאת:

  • Command + F3:  השתמש במקשי הקיצור Command + F3 (Control Control) כדי להציג במהירות את שולחן העבודה. קיצור דרך זה עובד על רוב מחשבי המק המודרניים ביותר.
  • Fn + F11:  אם יש לך Mac ישן יותר, או אם אתה משתמש במקלדת שאין לה מקשי מדיה, אתה יכול להשתמש ב- F11 או בשילוב המקלדת Fn + F11 כדי לחשוף את שולחן העבודה.

אתה יכול גם ליצור קיצור דרך משלך (באמצעות המקלדת או העכבר) כדי לחשוף את שולחן העבודה. לשם כך, לחץ על הלוגו "Apple" שנמצא בפינה השמאלית העליונה של המסך ואז בחר באפשרות "העדפות מערכת".

כאן לחץ על האפשרות "בקרת משימות".

כעת תראה שני תפריטים נפתחים לצד האפשרות "הצג שולחן עבודה". מהצד שמאל תוכלו להקצות קיצור מקשים, ומהשני תוכלו לבחור קיצור דרך בעכבר.

אתה יכול לבחור מבין מקשי הפונקציה ומקש Shift, Command, Option ובקרה. התבונן במפתח שאינך משתמש בו לעתים קרובות. מבחינתנו, הבחירה במפתח Option הנכון הייתה הגיונית מכיוון שאנו ממעטים להשתמש בו.

אם אתה משתמש בעכבר עם כפתורים נוספים, תוכל גם להקצות אותו להצגת שולחן העבודה.

הקצה פינה חמה

אולי אינך יודע זאת, אך יש תכונה נסתרת ב- Mac שלך הנקראת Hot Corners. זה בעצם מאפשר לך לבצע פעולות פשוט על ידי כיוון הסמן באחת מארבע פינות המסך.

קשורים: כיצד ליצור קיצורי דרך "פינת חמה" חוסכת זמן ב- Mac שלך

לדוגמה, באפשרותך לפתוח את מרכז ההודעות, בקרת המשימה וכן, להציג את שולחן העבודה על ידי הזזת הסמן לאחד משולי המסך.

תמצא תכונה זו על ידי מעבר אל העדפות מערכת> בקרת משימות. כאן לחץ על כפתור "פינות חמות" שנמצא בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

כעת, לחץ על התפריט הנפתח שליד אחת הקצוות (המשכנו לפינה השמאלית העליונה) ובחר באפשרות "שולחן עבודה". לאחר מכן לחץ על כפתור "אישור" כדי לשמור את השינויים.

בהמשך, כאשר אתה מזיז את הסמן לפינה השמאלית העליונה של המסך, ה- Mac שלך יעביר את החלונות מיד ויראה את שולחן העבודה. כדי להסתיר אותו, דחוס את הסמן לאותו קצה פעם נוספת.

השתמש בתנועת משטח העקיבה

אם אתה משתמש ב- MacBook עם משטח עקיבה (או אם אתה משתמש ב- Magic Trackpad), אתה יכול להציג במהירות את שולחן העבודה באמצעות מחווה פשוטה.

קשורים: כיצד להשתמש במחוות משטח העקיבה של ה- Macbook שלך

פשוט פרוש את האגודל משלוש אצבעות על משטח העקיבה כדי לחשוף את שולחן העבודה. צבט פנימה עם האגודל ושלוש אצבעות כדי להסתיר את שולחן העבודה.

המחווה מופעלת כברירת מחדל בכל מחשבי מקינטוש, אך אם היא לא עובדת עבורך, עבור אל העדפות מערכת> משטח עקיבה> מחוות נוספות וכאן, ודא שהאפשרות "הצג שולחן עבודה" מסומנת.

השלב הבא? למד כיצד תכונת שולחנות העבודה המרובה יכולה לעזור בהגברת הפרודוקטיביות שלך ב- Mac.

קשורים: בקרת משימות 101: כיצד להשתמש בשולחן עבודה מרובה במחשב Mac