מהם נתונים של EXIF, וכיצד אוכל להסיר אותם מהתמונות שלי?

נתוני EXIF ​​של תמונה מכילים המון מידע על המצלמה שלך, ואולי היכן התמונה צולמה (קואורדינטות GPS). כלומר, אם אתה משתף תמונות, יש הרבה פרטים שאחרים יכולים ללקט מהם.

EXIF מייצג פורמט קובץ תמונה להחלפה. בכל פעם שאתה מצלם תמונה עם המצלמה הדיגיטלית או הטלפון שלך, קובץ (בדרך כלל JPEG) נכתב לאחסון המכשיר שלך. בנוסף לכל החלקים המוקדשים לתמונה בפועל, הוא מתעד גם כמות ניכרת של מטא-נתונים משלימים. זה יכול לכלול תאריך, שעה, הגדרות מצלמה ומידע אפשרי בנושא זכויות יוצרים. ניתן גם להוסיף מטא-נתונים נוספים ל- EXIF, למשל באמצעות תוכנת עיבוד תמונות.

לבסוף, אם אתה משתמש בטלפון מצלמה או במצלמה דיגיטלית עם יכולות GPS, הוא יכול להקליט מטא נתונים של מיקום גיאוגרפי EXIF. זה שימושי לתיוג גיאוגרפי, מה שיוצר כל מיני אפשרויות חדשות, כגון מתן אפשרות למשתמשים באתרי שיתוף תמונות לראות תמונות שצולמו במיקומים ספציפיים, להציג היכן צולמו התמונות שלך על גבי מפה ולמצוא ולעקוב אחר אירועים חברתיים.

עם זאת, EXIF ​​ובמיוחד נתונים עם תיוג גיאוגרפי, אומר הרבה מאוד על הצלם, שאולי ירצה לשתף את כל המידע הזה או לא. כך תוכל להציג את נתוני ה- EXIF ​​שלך, להסיר אותם ולבסוף כיצד לבטל את הקלטת המיקום הגיאוגרפי במכשירי Android ו- iOS.

צפייה והסרה של נתוני EXIF

כשאתה מצלם עם המצלמה או הטלפון שלך, הוא מתעד מטא נתונים של EXIF, שאותם תוכל להציג אחר כך במאפייני התמונה. הרבה מהדברים האלה הם ארציים, ולמעשה, אתה כנראה מודאג רק מנתוני המיקום הגיאוגרפי.

אינך יכול למנוע את הוספת מטא נתונים של EXIF ​​לצילומים שלך, אם כי אתה יכול למנוע תיוג גיאוגרפי על ידי כיבוי פשוט במצלמה או באפליקציית המצלמה שלך. אם לתמונה שלך כבר יש תיוג (או אם ברצונך להסיר את כל נתוני ה- EXIF ​​שלה) תוכל לעשות זאת לאחר מעשה.

כדי להציג ולהסיר נתוני EXIF ​​ב- Windows, בחר תחילה בתמונה או בתמונות שברצונך לתקן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "מאפיינים".

אם ברצונך להוסיף מטא-נתונים, תוכל לבחור ערכים ולערוך את "הפרטים". אם ברצונך להפשיט את המטא-נתונים מהתמונות שלך, עם זאת, ברצונך ללחוץ על "הסר מאפיינים ומידע אישי" בתחתית תיבת הדו-שיח של המאפיינים.

בתיבת הדו-שיח הסר מאפיינים, תוכל ליצור עותק של התמונות שלך כאשר "כל המאפיינים האפשריים" הוסרו. לחלופין, תוכל ללחוץ על "הסר את המאפיינים הבאים מקובץ זה" ואז סמן את התיבות שליד כל פריט שברצונך למחוק.

קל לעשות זאת ב- Windows, אך במערכת ההפעלה X תצטרך לנקוט בתוכנות צד שלישי אם ברצונך לפשט את המטא-נתונים בקלות ומלאה מהתמונות שלך. אתה יכול להסיר את נתוני המיקום של תמונות בתצוגה מקדימה. פתח את התמונה שלך, בחר כלים> הצג מפקח או לחץ על Command + I במקלדת שלך. לאחר מכן לחץ על הכרטיסייה "GPS" ועל "הסר פרטי מיקום" בתחתית.

כמובן, יש עדיין המון מידע אחר, שתרצה לכרות.

למרבה המזל ישנן אפשרויות חינמיות, אולי הקלה שבהן היא ImageOptim, לפשט את תמונותיך ב OS X. אם אתה משתמש ב- ImageOptim וברצונך לשמור את המטא-נתונים בתמונות שלך, אנו ממליצים לך ליצור עותקים. ImageOptim מפשט ושומר באופן מיידי את התמונות שלך, מה שחוסך לך טונות של זמן אך יגרום לך לאבד מטא נתונים שתרצה לשמור באופן פרטי.

ל- ImageOptim יש מספר העדפות שעליך לבדוק לפני שתתחיל.

ברגע שתהיה מאושר, וביצעת את ההתאמות הנדרשות, אתה יכול לגרור את התצלומים שלך לחלון ImageOptim וכפי שציינו, מטה הנתונים של EXIF ​​של התמונה שלך הופשטו באופן מיידי, בלי לשאול שאלות, ללא לחצנים ללחיצה.

לאחר בדיקה נוספת אנו רואים כי לא נותר דבר במאפייני התצלום שלנו מלבד המידע הבסיסי ביותר.

הסרת EXIF ​​היא רעיון חכם, במיוחד אם אתה מודע במיוחד לפרטיות, אולם כפי שציינו, ככל הנראה הדאגה הגדולה ביותר שלך היא מידע על מיקום גיאוגרפי. אתה יכול למנוע אי פעם לאחסן נתוני מיקום גיאוגרפי בתמונות שלך על ידי כיבוים ב- Android ו- iOS.

כיצד למנוע תיוג גיאוגרפי באנדרואיד וב- iOS

כדי לעשות זאת ב- Android 4.4.x KitKat, פתח את אפליקציית המצלמה והקש על העיגול העגול מימין ללחצן הצמצם, ומתוך התפריט המתקבל, הקש על סמל "הגדרות".

כעת, בתפריט ההגדרות הקש על כפתור "מיקום".

אתה יכול לדעת שהמיקום הגיאוגרפי מושבת כעת בגלל הסמל המונח על כפתור האפשרויות.

אם אתה משתמש באפליקציית המצלמה החדשה יותר, כמו זו שנכללת כעת ב- Android 5.0 Lollipop, התהליך הוא מעט פשוט יותר. החלק ימינה כדי לחשוף את האפשרויות והקש על גלגל השיניים "הגדרות" (הוא יהיה בפינה השמאלית התחתונה במצב דיוקן).

במסך ההגדרות המתקבל, כבה את האפשרות "שמור מיקום". שים לב, באפליקציית המצלמה אין אינדיקציה ברורה אם אפשרות המיקום מופעלת או כבויה, אז וודא שאתה בודק לפני שתתחיל לצלם ולשתף את התמונות שלך.

אם אתה משתמש במכשיר iOS, פתח את ההגדרות שלך והקש על פקדי "פרטיות".

בפרטיות, הקש על הלחצן "שירותי מיקום".

שירותי מיקום מאפשרים לך לכבות את הכל לחלוטין בכישלון אחד, או שתוכל להתאים אפליקציות ותכונות בנפרד. לעת עתה, הקש על "מצלמה" (תוכל לכוונן את כל האחרים לפי רצונך).

בהגדרות מיקום המצלמה, הקש או וודא שנבחר "לעולם לא".

מעכשיו ועד שתפעיל אותה מחדש, המצלמה לא תתעד קואורדינטות GPS במטא הנתונים של EXIF ​​שלך.

זו העונה לצילומים ולשיתוף באופן חופשי עם בני משפחתך וחבריך, אך ייתכן שתשתף מידע רב יותר ממה שתרצה. בעוד שרוב המטא-נתונים בתמונות אינם מזיקים, זה יכול לחשוף הרבה מאוד אודותיך. אם זו הכוונה שלך, אז אתה יכול ללכת.

אם לא, יש לך כמה אפשרויות להסיר את כל המטא נתונים האלה מהתמונות שלך. ואם אתה פשוט רוצה למנוע מהמצלם שלך להקליט את המיקום שלך, אתה יכול לעשות זאת גם כן. אם יש לך מצלמה ייעודית עם GPS מובנה, אתה רוצה לבדוק את חוברת ההוראות של היצרן כדי ללמוד כיצד לכבות את זה.

האם יש לך שאלות הערות שתרצה לחלוק לגבי EXIF? אנא דבר בחופשיות בפורום הדיונים שלנו והודיע ​​לנו מה אתה חושב.