כיצד לנקות את מטמון ה- DNS של Google Chrome ב- Windows

שטיפת מטמון ה- DNS שלך יכולה להיות כלי שימושי לפתרון שגיאות חיבור מארח שתיתקל ב- Google Chrome או בדפדפנים אחרים. זה פשוט מאוד לביצוע וניתן לעשות זאת ישירות ב- Chrome או מחלון שורת פקודה מוגבהת ב- Windows 7 או 8.

מהו מטמון ה- DNS?

מטמון ה- DNS של הדפדפן שלך (מערכת שמות תחומים) הוא למעשה מאגר נתונים קטן המאחסן את כל כתובות ה- IP (פרוטוקול אינטרנט) לאתרים אליהם אתה נכנס. המטרה העיקרית של מסד נתונים זה היא להקל על המחשב שלך להגיע ולגשת לכתובות ה- IP של אתרי אינטרנט כאשר השרתים שלהם משתנים או אם הם יוצרים שרתים חדשים.

כאשר כתובות ה- IP מיושנות או אם אתר עובר לשרת חדש, אתה עלול להיתקל בשגיאות DNS כשאתה מנסה לגשת אליהן. לפעמים, עקב המשך השימוש והגישה לאתרים עם דירוג בטיחות אינטרנט מושלם פחות, מטמון ה- DNS שלך עלול גם להיות פגום. זה המקום שבו שטיפת מטמון DNS שימושית.

מה זה שטיפה?

בדיוק כמו שטיפה בשירותים ונפטרים מכל מים ישנים המאוחסנים במיכל, שטיפת DNS תגרום למחשב למחוק את כל המידע הקיים בנוגע לשמות DNS וכתובות IP שנשמרו. לאחר ביצוע שטיפה, בפעם הבאה שתנסה לגשת לאתר, המחשב שלך יבקש את כל פרטי ה- IP וה- DNS החדשים הקשורים לאתר זה וכתוצאה מכך חוויית גלישה ללא שגיאות.

שוטף את המטמון דרך Google Chrome

אם אתה נתקל בבעיות גלישה הקשורות ל- DNS או שגיאת מארח, לפעמים זה יכול לעזור לבצע שטיפה של DNS ושקע באמצעות דפדפן Google Chrome שלך. על מנת לפתור בעיות אלה, בצע את הצעדים הפשוטים הבאים.

התחל בפתיחת Google Chrome והקלד כתובת זו: chrome: // net-internals / # dns  ולחץ על "Enter".

אם תסתכל על צילום המסך שלנו, תבחין שיש 24 רשומות פעילות ורשימה עם פרטים על כל כתובות ה- IP שמטמון ה- DNS אסף ושמר.

כדי לשטוף את מטמון ה- DNS של דפדפן Google Chrome שלך, פשוט מצא את הכפתור שאומר "נקה מטמון מארח" ולחץ עליו. אתה יכול ללחוץ עליו יותר מפעם אחת אם אתה רוצה לוודא שהוא עשה את מה שהוא אמור היה, אך בדרך כלל קליק בודד מספיק. תבחין שמספר הערכים הפעילים ירד ל -0 ורשימת האתרים אליהם נכנסת נוקתה.

השלב הבא יהיה לשטוף את כל השקעים  על ידי ניווט לכרום: // רשת פנימי / שקעים # או על ידי לחיצה על התפריט הנפתח בפינה הימנית העליונה של המסך ובחירת "שקעים".

לאחר שהגעת לדף השקעים, יהיה עליך ללחוץ על שתי האפשרויות העומדות לרשותך כדי לשטוף את כולן. ראשית לחץ על "סגור שקעי סרק" ואז על "בריכות שקעים שטופות".

לחלופין, תוכל להשתמש בתפריט הנפתח הממוקם בצד ימין למעלה של המסך כדי לבצע את שתי הפעולות לאחר הניווט אל "Chrome: // net-internals /"

שטוף DNS עם Windows 7 ו- 8

יהיה עליך להתחיל בהתחלת חלון שורת פקודה מוגבה. חלון שורת הפקודה המוגבה מובחן מחלון שורת פקודה רגיל מכיוון שהשם בפינה השמאלית העליונה של החלון יקרא "מנהל מערכת: שורת פקודה". באמצעות שיטה זו תוכל לתפעל את המחשב שלך עם גישה בלתי מוגבלת.

אם אתה משתמש ב- Windows 7, לחץ על "התחל" ואז הקלד "cmd" בסרגל החיפוש. פשוט לחץ לחיצה ימנית על סמל "שורת הפקודה" ואחריו לחץ על האפשרות "הפעל כמנהל".

אם אתה משתמש ב- Windows 8, יהיה עליך להשתמש בחיפוש מסך התחל ואז לחץ לחיצה ימנית כדי לפתוח כמנהל.

עכשיו שיש לך חלון שורת פקודה מוגבה במחשב Windows 7 או 8 שלך, זה הזמן להתחיל את שטיפת ה- DNS. זה פשוט כמו להקליד "ipconfig / flushdns" ל- CMD וללחוץ על "Enter". אם הצלחתם, תראו את ההודעה המוצגת בתמונה הבאה.

אם ברצונך לאמת ידנית כי מטמון ה- DNS של המחשב שלך נשטף, הקלד פקודה זו: "ipconfig / displaydns" ולחץ על "Enter".

תבחין כי ההודעה המוצגת היא "לא ניתן היה להציג את מטמון ה- Resolver DNS." המשמעות היא שאין מה לראות במטמון וההדחה הצליחה. אם אתה רוצה לראות משהו מופיע, פשוט פתח את Google Chrome. ברגע ש- Google Chrome פתוח, חזור לחלון שורת הפקודה והקלד שוב את הפקודה "ipconfig / displaydns".

התמונה לעיל מציגה רשימה של כל הפריטים וכתובות ה- IP שנשמרו במטמון ה- DNS החדש שלך. כעת תוכלו לצאת מחלון שורת הפקודה ולחדש את הגלישה באינטרנט ללא סיכון של שגיאת DNS, מכיוון שכל אתר אליו תיכנסו יופיע כערך חדש במטמון שלכם.