כיצד ליצור קורות חיים מקצועיים ב- Microsoft Word

לחיצה על כפתור השליחה בעת שליחת קורות החיים למעסיק פוטנציאלי יכולה להיות חוויה מורטת עצבים. אנו כאן כדי להראות לך כיצד ליצור קורות חיים באמצעות Microsoft Word ולספק כמה טיפים להבאתך לתהליך סינון קורות החיים, כך שתוכל ללחוץ על כפתור השליחה בביטחון.

מה זה קורות חיים?

קורות חיים, המכונים לעיתים קרובות קורות חיים (קורות חיים), הם סיכום הרקע והניסיון של האדם, כולל ניסיון בעבודה, השכלה ואפילו עבודה בהתנדבות, והשימוש הנפוץ ביותר בה הוא לשלוח למעסיקים פוטנציאליים בעת חיפוש אחר הזדמנות קריירה חדשה. לאמיתו של דבר, אף על פי שלקח צורה שונה בהרבה מזו של מה שהיית מצפה שרזומה ייראה היום, ליאונרדו דה וינצ'י אפילו עשה זאת בעצמו, ולעתים קרובות הוא מקבל קרדיט כאדם הראשון שיצר קורות חיים.

כמובן שהרזומה עבר שינוי מהיר מאז גרסתו של דה וינצ'י משנת 1482, באופן דרסטי בעידן מעבדי התמלילים והקלסת הדיגיטל בשנות השבעים - 40 שנה לאחר שהרזומה היה מוסד. קדימה קדימה להיום ולא רק שיש לך קורות חיים .doc או .pdf הסטנדרטיים שלך, אלא שתראה גם אנשים מעלים קורות חיים בווידיאו ומשתמשים בפלטפורמות מדיה חברתית כמו LinkedIn כדי למכור את עצמם לחברות.

עלינו להיות אסירי תודה על ההתפתחויות הללו מכיוון שעכשיו אנחנו יכולים לדלג על הקלמוס והדיו ולקפוץ היישר ל- Microsoft Word.

באמצעות תבנית קורות חיים של Microsoft Word

Microsoft Word מציע חבורה של תבניות קורות חיים. חלקם יפים; חלקם לא. אנו מאפשרים לך להחליט איזה סגנון מתאים לך ביותר, אך כאן תוכל למצוא אותם.

קדימה ופתח את Word. ברגע שתעשה זאת, תתקבל במספר תבניות שונות לבחירה, החל ממסמך ריק פשוט, מכתבים, קורות חיים או אפילו עלוני אירועים עונתיים. לחץ על הקישור "קורות חיים ומכתבים" מתחת לתיבת החיפוש כדי לראות רק את סוגי התבניות האלה.

כעת תראה את כל סגנונות קורות החיים השונים שיש ל- Word להציע. יש הרבה סגנונות וצבעים שונים לבחירת אחד, אז בחר מה מרגיש נכון. אם תגלול מעט ברשימה, תראה גם כמה תבניות קורות חיים פשוטות יותר המיועדות למטרות שונות - כמו סגנון כניסה ברמה כניסה, כרונולוגית או מורחבת.

חלק מהתבניות כבר מובנות ב- Word; אחרים הם הורדה מהירה וחינמית מ- Office.com (ואפילו לא תצטרך לעזוב את Word כדי לתפוס אותם). כאשר תלחץ כדי ליצור קורות חיים, וורד תודיע לך על גודל ההורדה (אם היא צריכה להוריד את התבנית). לחץ על כפתור "צור" וכעבור כמה שניות, אתה תהיה במסמך שלך ומוכן לעריכה.

זה כל מה שיש בזה! אבל מה אם לא מצאת קורות חיים שאהבת? למרבה המזל, ל- Word יש כמה כלי עיצוב שיעזרו לך ליצור את הרזומה המושלם.

יצירת קורות חיים בהתאמה אישית ב- Microsoft Word

לפני שנתחיל, חשוב לדעת שכל קורות חיים צריכים לשקף את החוויה האישית של האדם ואת השכלתו. מכיוון שהחוויה של כולם שונה, אין זה מפתיע שגם קורות החיים שלהם יהיו.

עם זאת, יש כמה הנחיות אסתטיות כלליות לביצוע קורות חיים שאנו ממליצים לך לעקוב אחריו.

קדימה ופתח מסמך נקי וריק ב- Word.

הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לקבוע את השוליים שלנו. עבור לכרטיסייה "פריסה" ולחץ על כפתורי "שוליים".

התפריט הנפתח מציג כמה אפשרויות שוליים שונות לבחירה. אם אינך מוצא את זה שאתה מחפש, תוכל ללחוץ על "שוליים מותאמים אישית" בתחתית ולהזין את המפרט שלך. בואו נעשה את זה.

לדברי המומחים, גודל השוליים הטוב ביותר הוא 1 "עבור החלק העליון והתחתון ו -0.63" עבור הצדדים. זה אולי נראה כמו מספר ספציפי באופן מוזר, אך המטרה היא לקבל כמה שיותר מידע (רלוונטי) על עצמך בדף מבלי להכריע את הקורא. עם האישורים הנ"ל, אנו משאירים מספיק מקום לבן בדף כדי שהקורא לא ירגיש חנוק.

לחץ על "אישור" לאחר שתזין את גדלי השוליים הרצויים לך.

החלטה איזה מידע לכלול

עכשיו, כשהשוליים שלנו מוגדרים, הגיע הזמן להתחיל להזין מידע.

המידע שאתה מכניס תלוי בעיקר במה שאתה מנסה להשיג והיכן אתה נמצא בקריירה המקצועית שלך. אם יש לך ניסיון של למעלה משנתיים, אז פירוט המידע הזה יקר בהרבה מאיזה בית ספר תיכון סיימת או מאילו מועדונים היית חלק בקולג '. כמו מכתב מקדים, קורות החיים שלך צריכים לתת מענה ייחודי למקבל. להתלבש כדי להרשים.

אז, איזה מידע עליכם להכניס? אנו נותנים לך את הסקירה הכללית ותוכל להחליט באילו תחומים עליך לפרט.

  • פרטי התקשרות
  • ניסיון מקצועי (זה גם בסדר לכלול כל עבודה בהתנדבות בתחתית סעיף זה)
  • חינוך
  • כישורים נוספים

עבור כל אלה, התאימו את המידע לתפקיד. אינך צריך להכניס לשם כך ניסיון עבודה לא רלוונטי אלא אם הכללה בו תיצור פער בחוויית העבודה שלך. אבל אם אתה מגיש מועמד לרואה חשבון, לאף אחד לא אכפת שמסרת פיצות לפני 12 שנה. ואתה כן רשום מיומנויות נוספות, וודא שהן רלוונטיות לתפקיד אליו אתה פונה. חברך בתיכון אולי מתרשם כמה אתה יכול לבעוט, אבל המעסיק העתידי שלך - לא כל כך.

דבר נוסף שיש לזכור הוא שתמיד עליך לפרט את החוויה שלך בסדר כרונולוגי הפוך. כלומר, ציין תחילה את החוויה האחרונה שלך וחזור משם.

ארגון המידע הזה

ישנן מספר דרכים לעשות זאת, אך ניתן לטעון שהדרך היעילה ביותר היא יצירת כותרות ואז הוספת טבלה לתוכן של כל קטע. בכך אתה לא רק מסוגל להעביר תוכן בקבוצות במקום בנפרד, דבר שיכול להוות כאב ראש בפני עצמו, אלא אתה גם יכול לתת לקורות החיים שלך טאץ 'ייחודי על ידי הוספת עיצובים לשולחן. בתמונה למטה, למשל, הוספנו גבול מקווקו בצד שמאל של הטבלה כדי ליצור אלמנט ויזואלי נחמד לקשור את רכיבי החוויה השונים.

ראשית, ראשית, בואו ונמצא כותרת שאנחנו אוהבים. בקטע "סגנונות" בכרטיסייה "בית", תמצא כמה סגנונות ברירת מחדל. אם אינך מוצא אחד שאתה אוהב, יש ל- Word תכונה המאפשרת לך ליצור משלך. ראשית, לחץ על החץ "עוד" בצד ימין של הסגנונות המובנים השונים.

תראה תפריט עם שלוש אפשרויות שונות. המשך ולחץ על "צור סגנון".

החלון "צור סגנון חדש מעיצוב" יופיע. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות כאן הוא לתת שם לסגנון, אז לחץ על "שנה".

כעת אתה אמור לראות חלון עם אפשרויות עיצוב רבות. לגבי גופנים, אין אפשרות הטובה ביותר. רק וודא שאתה משתמש במשהו נקי וקריא. "ג'ורג'יה" היא דוגמה מצוינת. גודל פונט בגודל 14 נק 'מתאים לכותרות, אך וודא שהוא מודגש כך שקל יותר למצוא את הקטע עבור הקורא.

האפשרות "הוסף לגלריית הסגנונות" תיבחר אוטומטית. טוב להשאיר אפשרות זו נבחרת כך שתהיה לך גישה נוחה לכותרת שלך עבור החלקים האחרים של קורות החיים שלך. אם בכוונתך להשתמש בכותרת זו שוב במסמכים עתידיים, תוכל להמשיך ולבטל את הבחירה באפשרות "רק במסמך זה", אך מכיוון שאנו מתכננים להשתמש בה רק לחדשנו, אנו נשמור על אפשרות זו.

לחץ על "אישור".

קדימה והקלד את הכותרת הראשונה שלך והחל עליה את הסגנון החדש. בדוגמה זו נשתמש תחילה ב"חוויה ".

עכשיו, בואו נשתמש בטבלה תחת הכותרת הראשונה שלנו כדי שנוכל לשמור על כל התוכן שלנו בשורה נכונה. הצב את נקודת ההכנסה שלך על השורה מתחת לכותרת החדשה שלך, עבור ללשונית "הוסף" ולחץ על כפתור "טבלה".

תראה רשת בגודל 10 × 8 בתפריט הנפתח. אתה יכול ליצור את גודל הטבלה על ידי הזזת העכבר מעל הרשת ולחיצה מתי הוא בגודל הרצוי. עבור קורות החיים שלך, תזדקק לעמודה אחת ומספיק שורות כדי להכיל את פיסות המידע הנפרדות שעליך לרשום. לדוגמא, אם ברשותך שלוש משרות קודמות בסעיף ניסיון, תרצה טבלה בגודל 1 × 3.

והנה איך זה נראה אחרי שהכנסנו את הטבלה למסמך.

נסיר את קווי הגבול בהמשך. ראשית, המשך והכנס את המידע שלך. אתה רוצה שהטקסט "כותרת משרה, חברה" יהיה 1 או 2 נק 'יותר משאר הטקסט, אך הקפד לשמור עליו קטן יותר מכותרת החלק. אם אתה רוצה שתואר התפקיד שלך יבלוט, תוכל לשנות את הצבע או להפוך אותו לנטוי, אך נסה לשמור עליו פשוט.

ברגע שזה מוכן, בואו נמשיך לשנות את גבולות השולחן שלנו. בחר את הטבלה על ידי הצבת נקודת ההכנסה שלך בכל מקום בתוכה. עבור לכרטיסייה "עיצוב" בקטע "כלי שולחן" ברצועת הכלים, ואז לחץ על כפתור "גבולות".

אם אתה רוצה לשמור על זה פשוט ולהסיר את כל שורות הטבלה שלך, בחר באפשרות "ללא גבול". בדוגמה זו אנו נותנים לשולחן שלנו מעט טעם, לכן נבחר באפשרות "גבולות והצללה".

מכיוון שאנו רוצים להתאים אישית את הגבול השמאלי של הטבלה שלנו, אנו נבחר באפשרות "מותאם אישית" בקטע "הגדרה". זה מאפשר לנו להשתמש בסעיף "תצוגה מקדימה" כדי לבטל את הבחירה בצדדים עליהם איננו רוצים גבולות. לחץ על התיבות המקיפות את התצוגה המקדימה כדי לכבות את כל הגבולות למעט השמאלי.

ברשימת "סגנון" תוכלו לבחור את עיצוב הגבול, הצבע והרוחב הרצוי. לחץ על "אישור" כשתהיה מוכן.

כעת עלינו לקבל קטע ניסיון על קורות החיים שלנו שמתחיל להתעצב. קצת משחק עם צבעים ואולי מרווח בין שורות השולחן, ואתה צריך להיות מוכן לצאת לדרך.

עכשיו, פשוט חזור על שלבים אלה עבור שאר הסעיפים והרזומה המקצועי שלך יסתיים תוך זמן קצר!

אשראי תמונה: fizkes / Shutterstock