עד כמה תואמים לאחור Xbox Series X ו- S?

קונסולות ה- Xbox Series X ו- S של מיקרוסופט שמות דגש רב על תאימות לאחור עם קונסולות ה- Xbox הקודמות. הם יכולים להריץ כמעט כל משחק Xbox One - וזו רק ההתחלה. כך עובדת תאימות לאחור.

סדרות X ו- S מחבקות תאימות לאחור

שתי קונסולות סדרת ה- Xbox מגיעות עם רשימה מרשימה של כותרים תואמים, כאשר כל מה שעובד כיום על משפחת Xbox One פועל גם בסדרת ה- Xbox. ההבדל היחיד בין סדרה X ו- S הוא האם אתה פועל ממדיה פיזית, מכיוון שלסדרה S חסר כונן דיסק אופטי.

Xbox Series X ו- S תואמים לאחור כמעט לכל משחק Xbox One מקורי, 568 משחקי Xbox 360 ו- 39 משחקי Xbox מקוריים. כותרות ה- Xbox One היחידות שלא יפעלו בסדרת ה- Xbox הן אלה שדורשות Kinect, מכיוון ש- Kinect כבר לא נתמך.

זה הופך בסך הכל לשלושה דורות של קונסולות במכונה אחת, לא כולל משחקים חדשים המיועדים לסדרה X ו- S. בדוק את הרשימה המלאה של כותרים תואמים לאחור באתר של מיקרוסופט.

בחלק מהמשחקים רואים שיפורים גדולים

רבים מכותרים אלה יראו שיפורים גדולים באופן פעולתם בזכות הביצועים המשופרים של הקונסולות האחרונות של מיקרוסופט. זה כולל הרבה מהדורות נוכחיות וקרובות של Xbox One (הדור הקודם), שיקבלו עדכונים המאפשרים לחומרה המודרנית לדחוף משחקים עוד יותר.

ב- Xbox, רוב השדרוגים הללו יהיו בחינם. לדוגמה, גרסת ה- Xbox One של Cyberpunk 2077 לא תפעל רק בסדרת ה- Xbox באמצעות אותו דיסק, אלא תקבל עדכון בחינם מתישהו לאחר ההשקה בכדי לגרום לו להראות טוב עוד יותר. מפרסמים אחרים, כמו Activision, בחרו לגבות עמלת שדרוג עבור כותרים כמו Call of Duty: Black Ops - המלחמה הקרה .

מיקרוסופט מכנה שדרוגים אלה לאחר השוק Smart Delivery, וזו שיטה לייעל את הכותר ללא קשר למסוף שבו משתמשים. בעוד ששני סדרות X ו- S מקבלים משלוח חכם, בעלי סדרות S יצטרכו להמתין עד שהאופטימיזציה של סדרה S תהיה זמינה (בעוד שמשתמשי סדרה X יוכלו לנצל מיד.)

נכון ליציאת הקונסולה ב -10 בנובמבר 2020, ישנם לפחות 40 משחקים (שניהם משוחררים ועתידיים) שנרשמו לקבלת עדכוני משלוחים חכמים בחינם. רשימה זו כוללת כותרות של צד ראשון כמו Halo: Master Chief Collection ו- Sea of ​​Thieves , וכן פלוגות צד שלישי Assassin's Creed Valhalla , Doom Eternal ו- Far Cry 6 .

גם אם משחקי Xbox One לא מקבלים שדרוג, הם צריכים לבצע ביצועים טובים יותר מכל Xbox קודם בזכות הכוח הנוסף. מבקרים רבים ציינו שינויים "טרנספורמטיביים" במשחקים כמו Just Cause 3 , שמבקרים כינו את הגבול לא ניתנים להשמעה בקונסולות הוותיקות יותר בגלל טיפות ביצועים.

Auto-HDR הוא עוד תכונה חדשה שיכולה לעזור בשיפור המראה והתחושה של המשחק. זו הגדרה אופציונאלית הממירה וידאו סטנדרטי לסרטון בטווח דינמי גבוה. לא כל משחק תומך בתכונה, אך רובם כן. מיקרוסופט הפכה אותה לביטול הסכמה, ולא להצטרף, כך שרק משחקים עם בעיות יבטלו אותה.

מה שמדהים הוא שאוטו-HDR עובד על כותרות כל הדרך חזרה ל- Xbox המקורי. בחלק מהמשחקים האפקט יכול להיות מעט מוגזם ומנוגד, אך ניתן להשבית אותו תחת הגדרות המסוף שלך אם אתה מעדיף.

רוב האביזרים הישנים עובדים גם כן

פרט לקינקט, אביזרי Xbox One המורשים רשמית יעבדו מצוין עם Xbox Series X. זה כולל בקרים, שניתן להשתמש בהם כדי להשמיע כל דבר, החל מכותרות Xbox קלאסיות ועד המהדורות האחרונות של סדרות X ו- S.

חלק מהאוזניות האופטיות עשויות לדרוש עדכוני קושחה כדי לעבוד עם המסוף החדש, ואם היצרן אינו מספק עדכונים אלה, אלה לא יעבדו על החומרה העדכנית ביותר. מיקרוסופט השיקה את התוכנית "עוצב עבור Xbox" כדי להקל על רכישת אביזרים בעתיד.

רשימת האביזרים התואמים כוללת את ה- Adaptive Controller המעולה של מיקרוסופט לגיימרים עם מוגבלות פיזית, מתאמי סמארטפונים כמו Razer Kishi ו- MOGA XP5-X Plus, ובקר אלחוטי אלחוטי בסדרה 2 של 180 דולר.

העבר את Xbox One ו- Xbox 360 שמור נתונים

מיקרוסופט גם אפשרה להביא את נתוני השמירה שלך ממערכת ישנה, ​​כולל Xbox One ו- Xbox 360. ב- Xbox One זה פשוט כמו הפעלת שמירת ענן, דבר שרוב בעלי Xbox One כבר עשו .

הערה:  אינך זקוק ל- Xbox Live Gold (או למנוי פרימיום כלשהו) בכדי להביא את חיסכון ה- Xbox One שלך, אך אתה זקוק ל- Xbox Live Gold כדי להעביר קבצים שמורים מקונסולת Xbox 360.

כדי להפעיל את התכונה, הפעל את ה- Xbox One שלך, עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון> משחקים שמורים בענן ובחר באפשרות "אפשר משחקים שמורים בענן". אם ההגדרה כבר מופעלת, שמירותיך כבר מאוחסנות בענן. אם ההגדרה הושבתה, הקדש למסוף זמן מה להעלות את הנתונים.

כאשר אתה משחק משחק Xbox One ב- Xbox Series X או S שלך, המסוף יבדוק בענן אם יש נתונים שנשמרו. כל שעליך לעשות הוא לבחור את נתוני השמירה הישנים שלך כאשר תתבקש להמשיך מהמקום בו הפסקת. למרבה הצער, התהליך אינו פשוט עבור ה- Xbox 360.

ב- Xbox 360, יש לאפשר שמירת ענן באופן ידני לכל משחק. זה נעשה על ידי העברת נתוני שמירה מהכונן הקשיח לענן. לשם כך, עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון ובחר את הכונן המקומי שבו מאוחסנים קבצי השמירה שלך. עכשיו בחר משחקים ובחר כותרת, ואז בחר שמור והקש על העבר> משחקים שמורים בענן.

חזור על פעולה זו כנדרש לכל משחק אחר (או לכולם). אין דרך לעשות זאת באופן ידני באמצעות USB, או בהמוניהם באמצעות הענן.

אחסן ושחק משחקים ישנים יותר בכוננים חיצוניים

שטח האחסון הוא יוקרתי בקונסולות האחרונות, עם כונן מצב מוצק 1TB הכלול בסדרה X ו- 512GB בסדרה S. אמנם אחסון זה מהיר ועשוי לחולל פלאים בזמני הטעינה, אולי כדאי לך להתאפק. על השימוש בו לכותרות Xbox ישנות יותר.

משחקי סדרת Xbox המיועדים לקונסולות האחרונות דורשים שימוש ב- SSD להפעלה. ללא המהירות הנוספת שמעניק הכונן הפנימי (או כרטיס ההרחבה הקנייני), משחקים אלה לא יעבדו. לא תוכל להתקין כותרות מהדור הבא כמו Halo: Infinite בכונן קשיח USB רגיל.

לכותרות ישנות יותר אין דרישה זו, מכיוון שמשחקים ישנים תוכננו עם כוננים קשיחים מכניים איטיים יותר. כתוצאה מכך, מיקרוסופט אפשרה לאחסן משחקים ישנים יותר בכוננים חיצוניים. זה תלוי בך אם אתה הולך על כונן קשיח מסתובב מיושן, או משהו קצת יותר מצחיק כמו כונן מוצק חיצוני.

ניתוח מוקדם של Digital Foundry הראה כי SATA SSD חיצוני מציע את הביצועים הטובים ביותר בכותרים ישנים שאינם מאוחסנים בכונן הפנימי, כאשר SSD חיצוני של NVME מגיע בשנייה קרובה מאוד. סיבובים קשיחים מסתובבים הם עדיין אופציה, אך הטכנולוגיה מראה את גילה כעת.

להגדרת כונן קשיח או העברת משחקים בין כוננים, לחץ על כפתור Xbox בבקר שלך ובחר פרופיל ומערכת> הגדרות. נווט אל מערכת> אחסון כדי לראות רשימה של כוננים. בחר כונן חדש ובחר "פורמט" כדי להכין אותו לשימוש. בחר כונן ואחריו "העבר העתק" כדי לראות רשימה של משחקים מותקנים. בחר כמה משחקים שתרצה ובחר "העבר נבחר" כדי להעביר נתונים לנפח חיצוני.

משתמש ב- Xbox One עם כונן חיצוני? מצב קל!

כבר בבעלותך Xbox One עם כונן חיצוני? כבה את המסוף הישן שלך, נתק את הכונן וחבר אותו למסוף החדש. בתנאי שאתה משתמש באותו Gamertag, סדרה X או S שלך יזהו את הכונן הקשיח וכל המשחקים המותקנים עליו.

יהיה עליך להוריד מחדש את כל המשחקים שנשמרו בכונן הפנימי של המסוף האחרון שלך, או להעתיק אותם ידנית באמצעות סעיף אחסון תחת הגדרות> מערכת.

אם אינך בטוח איזה Xbox חדש להשיג, בדוק כיצד Xbox Series X ו- S נערמים.

קשורים: Xbox Series X לעומת Xbox Series S: מה כדאי לקנות?