כיצד להחזיר או להסיר התקנה של עדכון Windows בעייתי

בקושי עבר חודש אחרי שאמרנו לך לאפשר ל- Windows Update לעדכן את המחשב באופן אוטומטי לפני שמיקרוסופט החליטה לגרום לנו להראות רע על ידי שחרור כמה עדכונים נוראיים ששברו את המחשבים של אנשים. כך תוכל להחזיר דברים לאחור אם עדכון ישבור הכל.

קשורים: מדוע עליך להתקין עדכוני Windows באופן אוטומטי

איננו מגבים את דעתנו כי שמירה על עדכון חלונות אוטומטית היא המדיניות הטובה ביותר, ועדיין מאוד לא סביר שתושפע מעודכן רע אחר, אך מכיוון שברק לפעמים מכה פעמיים, עדיף לדעת כיצד להתאושש ליתר ביטחון.

השלב הראשון: אתחול למצב בטוח

בכל פעם שאתה מבצע שינויים במערכת כדי לפתור בעיה, יהיה עליך להיכנס למצב בטוח כדי לגרום לשינויים אלה לקרות. זהו מצב מיוחד של Windows שאינו טוען שום דבר נוסף מלבד מה ש- Windows צריך לאתחל.

משתמשי חלונות 7 יכולים פשוט להשתמש במקש F8 כדי להיכנס לתפריט האתחול ולעבור למצב בטוח, אך חלונות 8 ו -10 מקשים על כך, ולכן יצטרכו להחזיק את מקש Shift תוך לחיצה על הפעלה מחדש כדי להגיע לתפריט האתחול. ואז עוברים שלל שלבים אחרים.

הסר את ההתקנה של עדכוני Windows מתוכניות ותכונות

ברגע שאתה נכנס ל- Windows, אתה יכול פשוט לעבור לתוכניות ותכונות ואז ללחוץ על "הצג עדכונים מותקנים" בחלונית השמאלית של החלון. אתה יכול גם לחפש טקסט זה אם אתה מעדיף.

לאחר מכן תוכל לבחור בעדכון הבעייתי ולחץ על כפתור הסר התקנה.

אם אינך בטוח איזה עדכון גרם לבעיה, ברור שתוכל לבדוק את התאריכים בעדכונים, או להשתמש בבורר הנפתח הקטן בעמודה "מותקן" כדי לבחור רק את העדכונים שהותקנו על תאריך או טווח מסוימים, שיכולים לעזור מאוד בזיהוי הבעיה.

לאחר שבחרת אותו, תוכל להסיר את ההתקנה בדיוק כמו קודם.

חלופה: השתמש בשחזור המערכת

אם אינך מצליח לגרום למחשב שלך אפילו לאתחל למצב בטוח, או שנראה כי הסרת ההתקנה של העדכון אינה פותרת את הבעיה, הדרך הבטוחה היחידה שבה תוכל לגרום למחשב שלך להתחיל לעבוד שוב היא באמצעות שחזור המערכת כדי לשים הדברים חוזרים למצב עובד.

קשורים: כיצד לבצע אתחול למצב בטוח ב- Windows 10 או 8 (הדרך הקלה)

למרות שאתה יכול להשתמש בשחזור המערכת מ- Windows הרגיל עצמו, עדיף לך להשתמש בו ממצב בטוח או מאפשרויות התיקון של דיסק ההתקנה. במחשב Windows 7 או Vista ניתן בדרך כלל פשוט ללחוץ על F8 כדי להעלות את המצב הבטוח ואת הכלים האחרים, אך אם אתה משתמש ב- Windows 8 תצטרך להיכנס למצב בטוח בדרך אחרת.

עבור Windows 8 אתה יכול לעבור לפתרון בעיות> אפשרויות מתקדמות ואז תמצא את האפשרות להיכנס לשחזור המערכת. עבור Windows 7, אתה יכול להשתמש באפשרויות שחזור המערכת של דיסק האתחול.

אם אתה משתמש במצב בטוח, אתה יכול פשוט לחפש "שחזור מערכת" בתפריט התחל או במסך ולמשוך אותו למעלה. בחר את נקודת השחזור ממנה ברצונך לשחזר, ואז עיין באשף כדי שזה יקרה.

אני מקווה שברגע שתעבור את כל זה יהיה לך מחשב עובד שוב.