כיצד להטמיע גופנים במסמך Microsoft Word

כאשר אתה שולח למישהו עותק של מסמך Word או מצגת ה- PowerPoint שלך ואין לו גופן מותקן, Microsoft Office מראה את המסמך עם גופן ברירת המחדל במקום זאת. זה יכול לבלגן את כל הפריסה ולגרום למסמך להראות שונה לחלוטין, אך אתה יכול לתקן זאת על ידי הטמעת גופנים במסמכים שלך.

איך זה עובד

כאשר אתה מפעיל אפשרות זו, Office לוקח את קובץ הגופן מהמערכת שלך ומטביע עותק ממנו למסמך Office. זה מגדיל את גודל המסמך, אך מי שיפתח את המסמך יוכל לראות את המסמך עם הגופן המיועד לו.

אתה יכול לעשות זאת רק בגירסאות Windows של Microsoft Word, PowerPoint ו- Publisher. זה לא עובד בגרסאות ה- Mac, iPhone, iPad, Android או אינטרנט של Word או PowerPoint.

זה עובד גם אם הגופן שאתה מנסה להטביע מאפשר הטבעה. בקבצי הגופנים במערכת שלך יש "הרשאות הטבעה". Office מכבד את ההרשאות הללו, כך שאולי לא תוכל להטמיע כמה גופנים, או שהמסמך שהתקבל לא יכול להיות ניתן לעריכה לאחר הטמעת הגופנים. במילים אחרות, הנמען יכול רק להציג את המסמך ולהדפיס אותו, ולא לערוך אותו. זה תלוי בגופנים שבהם אתה משתמש.

כיצד להטמיע גופנים

להטמעת גופן, לחץ על תפריט "קובץ" תוך כדי עבודה על מסמך בגירסאות Windows של Word, PowerPoint או Publisher.

לחץ על הקישור "אפשרויות" בתחתית התפריט שמופיע.

לחץ על "שמור" בחלונית השמאלית.

תחת "שמור נאמנות בעת שיתוף מסמך זה", בדוק את האפשרות "הטמע גופנים בקובץ".

כדי להקטין את גודל הקובץ של המסמך שהתקבל, הקפד לבדוק את האפשרות "הטמע רק את התווים המשמשים במסמך (הכי טוב להפחתת גודל הקובץ)". Office ישתלב גופן רק אם משתמשים בו במסמך. אחרת, Office ישתלב בקובץ גופנים אחרים מהמערכת שלך, גם אם לא השתמשת בהם.

השאר את האפשרות "אל תטמיע גופני מערכת נפוצים". זה יעזור גם להקטין את גודל הקובץ על ידי השמטת גופני מערכת של Windows שכנראה שהנמען התקין.

לחץ על "אישור" כדי לשמור את השינויים ולשמור את המסמך כרגיל. הגופנים בהם השתמשת במסמך יוטמעו בקובץ.