4 דרכים מהירות לראות את ה- FPS של משחק מחשב (מסגרות לשנייה)

FPS אינו רק לצורך התרברבות. אם זה נמוך מדי, המשחק שלך סובל. אם הוא גבוה באופן עקבי, ייתכן שתוכל להקפיץ את ההגדרות שלך לחוויה נעימה יותר מבחינה ויזואלית. להלן מספר דרכים בהן אתה יכול לבדוק את ה- FPS של משחק המחשב שלך.

קל מתמיד להציג את ה- FPS של משחק המחשב. Steam מציעה כעת תצוגת FPS מובנית, וכך גם NVIDIA באמצעות תוכנת GeForce Experience שלה. מקליט וידיאו המשחק FRAPS עדיין נמצא בסביבה כדי לעזור לך להציג FPS במשחקים אם אינך משתמש ב- Steam או ב- NVIDIA. יש אפילו כלים שיאפשרו לך לפקח על FPS במשחקי UWP ב- Windows 10. וברגע שאתה יודע איזה סוג FPS אתה מקבל במשחקים, תוכל להתחיל לעבוד על שיפור ביצועי המשחק שלך.

קשורים: כיצד לעקוב אחר ה- FPS שלך במשחקי UWP ב- Windows 10

כיסוי המשחק של Steam

Valve הוסיפה לאחרונה מונה FPS לשכבת העל של Steam. ב- Steam (בזמן שאין משחקים פועלים) פשוט עבור אל Steam> Settings> In-Game ואז בחר מיקום לתצוגת FPS מהתפריט הנפתח "מונה FPS במשחק".

הסתכל בפינה של המסך שבחרת בזמן שאתה משחק במשחק ותראה את דלפק ה- FPS. זה תמיד מופיע בראש המשחק עצמו, אבל הוא קטן למדי ולא פולשני.

יתכן שתוכלו גם לגרום לתכונה זו לעבוד גם עבור משחקים שאינם של Steam. הוסף משחק לספריית Steam שלך על ידי פתיחת תפריט "משחקים" ובחירה באפשרות "הוסף משחק שאינו Steam לספרייה שלי". השיק את המשחק באמצעות Steam והשכבת-על עשויה לעבוד איתו, תלוי במשחק.

חוויית GeForce של NVIDIA

אם יש לך חומרת גרפיקה עדכנית של NVIDIA התומכת ב- ShadowPlay, תוכל גם להפעיל מונה FPS במשחק באמצעות חוויית NVIDIA GeForce. באפליקציה לחץ על כפתור "הגדרות".

בקטע "שתף", ודא שהשיתוף מופעל ואז לחץ על כפתור "הגדרות" שם.

בכיסוי ההגדרות, לחץ על כפתור "שכבות-על".

בחלון "שכבות-על" בחר בלשונית "מונה FPS" ואז לחץ על אחד מארבעת הרבעים כדי לבחור היכן ברצונך לדלפק ה- FPS שלך.

אם אתה משתמש ב- GeForce Experience, אתה יכול גם להשתמש בפרופילי המשחק של NVIDIA כדי לבחור באופן אוטומטי את ההגדרות המומלצות על ידי NVIDIA למשחקים שונים שיפעלו בצורה הטובה ביותר בכרטיס המסך שלך. NVIDIA רואה בכך דרך לייעל את המשחקים ולגרום להם להיראות טוב יותר מבלי שתעבד ותבדוק את אפשרויות הגרפיקה של המשחק בדרך המיושנת.

השתמש באפשרויות המובנות של המשחק

במשחקים רבים יש דלפקי FPS מובנים שתוכלו להפעיל. תלוי במשחק שאתה משחק, לפעמים קשה למצוא אפשרות זו. זה יכול להיות הכי קל פשוט לבצע חיפוש באינטרנט אחר שם המשחק ו"לראות FPS "כדי לברר אם למשחק יש אפשרות FPS מובנית וכיצד להפעיל אותו. אתה יכול גם לנסות לבחון את אפשרויות המשחק בעצמך. בהתאם למשחק, ייתכן שתוכל להפעיל FPS במגוון דרכים:

  • אפשרויות וידאו או גרפיקה.  ייתכן שיש אפשרות "הצג FPS" על מסך הגדרות הווידאו או הגרפיקה של המשחק. אפשרות זו יכולה להיות מוסתרת מאחורי תפריט משנה "מתקדם".
  • קיצור מקשים.  בחלק מהמשחקים אפשרות זו מוסתרת מאחורי קיצור מקשים. לדוגמה, ב- Minecraft, אתה יכול להקיש על F3 כדי לפתוח את מסך ניפוי הבאגים. מסך זה מציג את ה- FPS שלך ופרטים אחרים.
  • פקודות קונסולות.  במשחקים רבים יש קונסולות מובנות בהן ניתן להקליד פקודות. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך להשתמש באפשרות הפעלה מיוחדת כדי להפעיל את המסוף לפני שהוא זמין. לדוגמה, אם אתה מנגן את DOTA 2, אתה יכול להרים את קונסולת המפתחים (יהיה עליך להפעיל אותה תחילה), ולהפעיל את הפקודה cl_showfps 1 כדי להפעיל מונה FPS על המסך.
  • אפשרויות הפעלה.  חלק מהמשחקים עשויים לדרוש אפשרות הפעלה מיוחדת שעליך להפעיל בזמן הפעלת המשחק. אתה יכול לעשות זאת על ידי שינוי שולחן העבודה של המשחק או קיצור הדרך בתפריט התחל. במשגר כמו Steam או Origin, תוכלו גם להיכנס למאפייני המשחק ולשנות משם את האפשרויות שלו. ב- Steam, לחץ לחיצה ימנית על משחק, בחר מאפיינים, לחץ על הגדר אפשרויות הפעלה בכרטיסיה כללי והזן את האפשרויות שהמשחק דורש.
  • קבצי תצורה.  משחקים מסוימים עשויים לדרוש שתפעיל אפשרות נסתרת קבורה בקובץ תצורה כלשהו. גם אם משחק אינו דורש זאת, ייתכן שתוכל להרוויח מכך. לדוגמה, שחקני DOTA 2 שרוצים תמיד לראות את ה- FPS שלהם יכולים לשנות את קובץ autoexec.cfg של המשחק כדי להפעיל באופן אוטומטי את cl_showfps 1הפקודה בכל פעם שהמשחק מתחיל.

FRAPS

קשורים: כיצד להזרים משחק מחשב ב- Twitch עם OBS

עד ליישום תכונה זו בתוכנות כמו Steam ו- GeForce Experience, גיימרי מחשב השתמשו לעתים קרובות ב- FRAPS כדי להציג להצגת דלפק FPS במשחק. FRAPS היא בעיקר אפליקציית הקלטת וידאו, אך אינך צריך להקליט את המשחקים שלך כדי להשתמש במונה FPS שלה.

אם אינך משתמש בחוויית GeForce של Steam או של NIVIDIA - ולמשחק שלך אין אפשרות מונה FPS מובנית - תוכל לנסות את FRAPS. התקן אותו, הפעל אותו ולחץ על כרטיסיית FPS כדי לגשת להגדרות הכיסוי. דלפק ה- FPS מופעל כברירת מחדל ולחיצה על F12 תעלה אותו בפינה השמאלית העליונה של המסך. השתמש בהגדרות בצד ימין של הכרטיסייה "FPS" כדי לשנות את מקש הקיצור, לציין פינת מסך אחרת או להסתיר את כיסוי העל.

לאחר שתגדיר את ההגדרות שלך, עליך להשאיר את FRAPS פועל, אך תוכל למזער אותו למגש המערכת שלך. לאחר מכן תוכל ללחוץ על F12 - או על כל מקש הקיצור שהגדרת - כדי להציג ולהסתיר את מונה FPS.

קרדיט תמונה: Guilherme Torelly בפליקר