כיצד להתקין ולהשתמש במעטפת Linux Bash ב- Windows 10

מערכת המשנה של Windows עבור לינוקס, שהוצגה בעדכון יום השנה, הפכה לתכונה יציבה בעדכון יוצרי הסתיו. כעת תוכל להפעיל את אובונטו ולפתוח את OpenSUSE ב- Windows, בקרוב עם הפצות של פדורה ועוד.

מה שאתה צריך לדעת על מעטפת ה- Bash של Windows 10

קשורים: כל מה שאתה יכול לעשות עם מעטפת ה- Bash החדשה של Windows 10

זו לא מכונה וירטואלית, מיכל או תוכנת לינוקס שמורכבת עבור Windows (כמו Cygwin). במקום זאת, Windows 10 מציע מערכת משנה מלאה של Windows המיועדת לינוקס להפעלת תוכנות לינוקס. זה מבוסס על עבודת Project Astoria הנטושה של מיקרוסופט להפעלת אפליקציות אנדרואיד ב- Windows.

תחשוב על זה כהפך מיין. בעוד שיין מאפשר לך להריץ יישומי Windows ישירות על לינוקס, מערכת המשנה של Windows לינוקס מאפשרת לך להריץ יישומי לינוקס ישירות ב- Windows.

מיקרוסופט עבדה עם Canonical כדי להציע סביבת מעטפת Bash מבוססת אובונטו מלאה הפועלת על גבי תת-מערכת זו. מבחינה טכנית, זה בכלל לא לינוקס. לינוקס היא ליבת מערכת ההפעלה הבסיסית, והיא אינה זמינה כאן. במקום זאת, זה מאפשר לך להריץ את מעטפת ה- Bash ואת אותם קבצים בינאריים שהפעלת בדרך כלל ב- Ubuntu Linux. מטהרי תוכנה חופשית טוענים לעתים קרובות שמערכת ההפעלה הממוצעת של לינוקס צריכה להיקרא "GNU / Linux" מכיוון שממש מדובר בתוכנות GNU רבות הפועלות על ליבת לינוקס. מעטפת ה- Bash שתקבל היא למעשה כל אותם כלי עזר של GNU ותוכנות אחרות.

בעוד שתכונה זו נקראה במקור "באש באובונטו בחלונות", היא גם מאפשרת להריץ את Zsh ופגזי שורת פקודה אחרים. כעת הוא תומך גם בהפצות אחרות של לינוקס. אתה יכול לבחור openSUSE Leap או SUSE Enterprise Server במקום אובונטו, וגם פדורה בדרך.

יש כאן כמה מגבלות. זה עדיין לא תומך בתוכנות שרתי רקע, וזה לא יעבוד באופן רשמי עם יישומי שולחן עבודה גרפיים של לינוקס. גם לא כל יישום שורת פקודה פועל מכיוון שהתכונה אינה מושלמת.

כיצד להתקין את Bash ב- Windows 10

קשורים: כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

תכונה זו אינה פועלת בגירסת 32 סיביות של Windows 10, לכן וודא כי אתה משתמש בגירסת 64 סיביות של Windows. הגיע הזמן לעבור לגירסת 64 סיביות של Windows 10 אם בכל זאת אתה עדיין משתמש בגרסת 32 סיביות.

בהנחה שיש לך Windows של 64 סיביות, כדי להתחיל, עבור אל לוח הבקרה> תוכניות> הפעל או כבה את תכונות Windows. הפעל את האפשרות "מערכת משנה של Windows עבור Linux" ברשימה, ואז לחץ על כפתור "אישור".

לחץ על "הפעל מחדש כעת" כאשר תתבקש להפעיל מחדש את המחשב שלך. התכונה לא תפעל עד שתאתחל מחדש.

הערה : החל מעדכון יוצרי הסתיו, אינך צריך עוד לאפשר למצב מפתח באפליקציית ההגדרות להשתמש בתכונה זו. אתה רק צריך להתקין אותו מחלון התכונות של Windows.

לאחר הפעלת המחשב מחדש, פתח את חנות Microsoft מתפריט התחל וחפש "לינוקס" בחנות. לחץ על "קבל את האפליקציות" תחת "לינוקס ב- Windows?" דֶגֶל.

הערה : החל מ- Fall Creators Update, אינך יכול עוד להתקין את אובונטו על ידי הפעלת הפקודה "bash". במקום זאת, עליך להתקין את אובונטו או הפצת לינוקס אחרת מאפליקציית החנות.

קשורים: מה ההבדל בין אובונטו, openSUSE ופדורה ב- Windows 10?

תראה רשימה של כל הפצות לינוקס הזמינות כרגע בחנות Windows. נכון לעדכון יוצרי הסתיו, זה כולל את אובונטו, openSUSE Leap ו- openSUSE Enterprise, עם הבטחה שפדורה תגיע בקרוב.

עדכון : דביאן וקאלי זמינים כעת בחנות, אך אינם מופיעים כאן. חפש "Debian Linux" או "Kali Linux" כדי למצוא ולהתקין אותם.

להתקנת הפצה של לינוקס, לחץ עליה ולאחר מכן לחץ על כפתור "קבל" או "התקן" כדי להתקין אותה כמו כל יישום חנות אחר.

אם אינך בטוח איזו סביבת לינוקס להתקין, אנו ממליצים על אובונטו. הפצת לינוקס פופולרית זו הייתה בעבר האפשרות היחידה הקיימת, אך מערכות לינוקס אחרות זמינות כעת לאנשים שיש להם צרכים ספציפיים יותר.

ניתן גם להתקין הפצות לינוקס מרובות והן יקבלו קיצורי דרך ייחודיים משלהם. אתה יכול אפילו להפעיל מספר הפצות לינוקס שונות בכל פעם בחלונות שונים.

כיצד להשתמש ב- Bash Shell ולהתקין תוכנת לינוקס

קשורים: כיצד להתקין תוכנת לינוקס במעטפת של באובונטו של Windows 10

כעת יש לך מעטפת bash בשורת פקודה מלאה המבוססת על אובונטו, או כל הפצה אחרת של לינוקס שהתקנת.

מכיוון שהם אותם קבצים בינאריים, אתה יכול להשתמש בפקודה apt או get-get של אובונטו להתקנת תוכנה ממאגרי אובונטו אם אתה משתמש באובונטו. פשוט השתמש בכל הפקודה שבה אתה משתמש בדרך כלל בהפצה של לינוקס. תהיה לך גישה לכל תוכנות שורת הפקודה של לינוקס שם, אם כי יישומים מסוימים עשויים עדיין לא לעבוד בצורה מושלמת.

כדי לפתוח את סביבת לינוקס שהתקנת, פשוט פתח את תפריט התחל וחפש אחר כל ההפצה שהתקנת. לדוגמה, אם התקנת את אובונטו, הפעל את קיצור הדרך של אובונטו.

אתה יכול להצמיד קיצור דרך זה ליישום לתפריט התחל, לשורת המשימות או לשולחן העבודה שלך כדי לקבל גישה קלה יותר.

בפעם הראשונה שתפעיל את סביבת לינוקס, תתבקש להזין שם משתמש וסיסמה של UNIX. אלה אינם חייבים להתאים לשם המשתמש והסיסמה שלך ב- Windows, אלא ישמשו בסביבת לינוקס.

לדוגמא, אם תזין "bob" ו- "letmein" כתעודות האישור שלך, שם המשתמש שלך בסביבת Linux יהיה "bob" והסיסמה שבה אתה משתמש בסביבת Linux תהיה "letmein" - לא משנה מה שם המשתמש שלך ב- Windows ו- סיסמא הם.

קשורים: כיצד להגדיר את הפצת ברירת המחדל של לינוקס ב- Windows 10

באפשרותך להפעיל את סביבת לינוקס המותקנת על ידי הפעלת wslהפקודה. אם מותקנות בהפצות לינוקס מרובות, תוכל לבחור בסביבת ברירת המחדל של לינוקס שהפקודה הזו משיקה.

אם התקנת את אובונטו, תוכל גם להריץ את ubuntuהפקודה להתקנתה. עבור openSUSE Leap 42, השתמש  opensuse-42. עבור SUSE Linux Enterprise Sever 12, השתמש sles-12. פקודות אלה מפורטות בכל דף הפצה של לינוקס בחנות Windows.

אתה עדיין יכול להפעיל את סביבת לינוקס המוגדרת כברירת מחדל על ידי הפעלת bashהפקודה, אך מיקרוסופט אומרת שהדבר הוצא משימוש. המשמעות היא bashשהפקודה עשויה להפסיק לתפקד בעתיד.

אם אתה מנוסה להשתמש במעטפת Bash ב- Linux, Mac OS X או בפלטפורמות אחרות, אתה תהיה ממש בבית.

באובונטו, עליך להקדים קידומת לפקודה  sudoכדי להריץ אותה עם הרשאות שורש. למשתמש "שורש" בפלטפורמות UNIX יש גישה מלאה למערכת, כמו המשתמש "מנהל מערכת" ב- Windows. מערכת הקבצים של Windows ממוקמת /mnt/cבסביבת מעטפת Bash.

השתמש באותן פקודות מסוף לינוקס בהן השתמשת כדי לעקוף. אם אתה רגיל לשורת הפקודה הרגילה של Windows עם פקודות DOS שלה, הנה כמה פקודות בסיסיות המשותפות הן ל- Bash והן ל- Windows:

 • שינוי מדריך: cdב- Bash, cdאו  chdirב- DOS
 • רשימת תוכן הספרייה:  lsב- Bash, dirב- DOS
 • העבר או שנה שם של קובץ: mvב- Bash moveוב-  renameDOS
 • העתק קובץ: cpב- Bash,  copyב- DOS
 • מחק קובץ: rmב- Bash,  delאו eraseב- DOS
 • צור מדריך:  mkdirב- Bash, mkdirב- DOS
 • השתמש בעורך טקסט: viאו nanoב- Bash,  editב- DOS

קשורים: חנון מתחיל: כיצד להתחיל להשתמש במסוף לינוקס

חשוב לזכור שבניגוד ל- Windows, מעטפת ה- Bash וסביבת החיקוי של לינוקס הם תלויי רישיות. במילים אחרות, "File.txt" עם אות גדולה אינו שונה מ- file.txt ללא הון.

לקבלת הוראות נוספות, עיין במדריך למתחילים שלנו לשורת הפקודה של לינוקס ומבואות דומים אחרים למעטפת Bash, שורת הפקודה של אובונטו ומסוף לינוקס באופן מקוון.

יהיה עליך להשתמש בפקודה apt כדי להתקין ולעדכן את התוכנה של סביבת אובונטו. הקפד להקדים קידומת לפקודות אלה sudo, מה שגורם להן לפעול כשורש - המקבילה של לינוקס למנהל. להלן פקודות apt-get שתצטרך לדעת:

 • הורד מידע מעודכן אודות חבילות זמינות: sudo apt update
 • התקן חבילת יישומים:  sudo apt install packagename(החלף את שם החבילה בשם החבילה).
 • הסר התקנת חבילת יישום:  sudo apt remove packagename(החלף את שם החבילה בשם החבילה.)
 • חפש חבילות זמינות:  sudo apt search word(החלף את "מילה" במילה שאתה מעוניין לחפש בשמות ותיאורים של החבילה.)
 • הורד והתקן את הגרסאות האחרונות של החבילות המותקנות שלך: sudo apt upgrade

אם התקנת הפצת SUSE Linux, תוכל להשתמש בפקודה zypper להתקנת תוכנה במקום זאת.

לאחר שהורדת והתקנת יישום, באפשרותך להקליד את שמה בהנחיה ולאחר מכן לחץ על Enter כדי להפעיל אותו. לפרטים נוספים, עיין בתיעוד היישום המסוים.

בונוס: התקן את הגופן של אובונטו לחוויית אובונטו אמיתית

אם אתה רוצה חוויית אובונטו מדויקת יותר ב- Windows 10, אתה יכול גם להתקין את הגופנים של אובונטו ולהפעיל אותם במסוף. אינך צריך לעשות זאת, מכיוון שגופן ברירת המחדל של שורת הפקודה של Windows נראה לנו די טוב, אך זו אפשרות.

כך זה נראה:

להתקנת הגופן, הורד תחילה את משפחת הגופנים של אובונטו מאתר אובונטו. פתח את קובץ ה- zip שהורד ואתר את הקובץ "UbuntuMono-R.ttf". זהו הגופן monospace של אובונטו, שהוא היחיד שמשמש במסוף. זה הגופן היחיד שאתה צריך להתקין.

לחץ פעמיים על הקובץ "UbuntuMono-R.ttf" ותראה תצוגה מקדימה של הגופן. לחץ על "התקן" כדי להתקין אותו למערכת שלך.

קשורים: ללמוד להשתמש בעורך הרישום כמו מקצוען

כדי שהגופן monospace של אובונטו יהפוך לאופציה במסוף, יהיה עליך להוסיף הגדרה לרישום Windows.

פתח עורך רישום על ידי לחיצה על Windows + R במקלדת, הקלדה regeditולאחר מכן הקשה על Enter. נווט למפתח הבא או העתק והדבק אותו בשורת הכתובת של עורך הרישום:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Console \ TrueTypeFont

לחץ לחיצה ימנית בחלונית הימנית ובחר חדש> ערך מחרוזת. תן שם לערך החדש  000.

לחץ פעמיים על מחרוזת "000" שיצרת זה עתה והזן Ubuntu Monoכנתוני הערך שלה.

הפעל חלון אובונטו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת הכותרת ולאחר מכן בחר בפקודה "מאפיינים". לחץ על הכרטיסייה "גופן", ואז בחר "אובונטו מונו" ברשימת הגופנים.

תוכנה שתתקין במעטפת Bash מוגבלת למעטפת Bash. אתה יכול לגשת לתוכניות אלה משורת הפקודה, PowerShell או מכל מקום אחר ב- Windows, אך רק אם אתה מפעיל את bash -cהפקודה.