כיצד להשתמש ולהתאים אישית את מרכז הפעולות של Windows 10

עם מרכז הפעולות, Windows 10 סוף סוף מספק מקום מרכזי להתראות ולפעולות מהירות לחיות. כך ניתן להשתמש בו ולהתאים אותו אישית.

במשך הזמן הארוך ביותר, התראות ב- Windows היו משהו בדיחה. אפילו ב- Windows 8, שלבסוף סיפק התראות טוסט שעלולות לצוץ ואז לפוג, לא הייתה שום דרך לראות התראות שפג תוקפן שאולי פספסת. Windows 10 מתקן זאת באמצעות מרכז הפעולות, חלונית החלקה שמקבצת ומציגה התראות, וגם מספקת גישה לפעולות מהירות כמו Wi-Fi, שעות שקטות ואור לילה.

מרכז הפעולה הוא פשוט לשימוש, וזה גם די להתאמה אישית.

צפה בהודעות במרכז הפעולות

התראות טוסט עדיין שולטות ב- Windows 10, מחליקה החוצה מהקצה הימני התחתון של שולחן העבודה שלך (ממש מעל אזור ההודעות בשורת המשימות) בכל פעם שאפליקציה צריכה להודיע ​​לך משהו.

אם לא תבטל את ההודעה בעצמך, היא תיעלם אוטומטית לאחר כשש שניות. בכל פעם שיש לך התראות חדשות, סמל מרכז הפעולות באזור ההודעות הופך לבן ומציג תג מספר שמראה כמה התראות חדשות יש (משמאל למטה). אם אין התראות חדשות, סמל זה נראה ריק וללא תגים (בצד ימין).

לחץ על סמל זה (בכל מצב שהוא נמצא) כדי לפתוח את מרכז הפעולות, חלונית שמחליקה החוצה מהקצה הימני של התצוגה שלך. מרכז הפעולות מציג את כל ההתראות האחרונות שלך, מקובצות לפי אפליקציות.

כאשר אתה לוחץ על התראה במרכז הפעולות, מה שקורה תלוי באפליקציה שהודיעה לך. לרוב, לחיצה על התראה משיגה משהו רלוונטי. לדוגמא, לחיצה על הודעת צילום המסך של OneDrive בצילום המסך לדוגמה שלנו לעיל פותחת את OneDrive לתיקיה המדוברת ומדגישה את הקובץ המסוים.

לפעמים ההודעה מסבירה את תוצאות הלחיצה עליה. בדוגמה שלנו, לחיצה על ההודעה מ- Razer Synapse על עדכון זמין מתחילה את העדכון.

נקה הודעות ממרכז הפעולות

אם אתה מעביר את העכבר מעל כל הודעה מסוימת בחלונית הפעולה, אתה יכול ללחוץ על כפתור "נקה" (ה- X) בפינה השמאלית העליונה כדי לנקות את ההודעה מהתצוגה. שים לב שכאשר אתה מנקה הודעה, אין דרך לאחזר אותה.

באפשרותך לנקות את כל ההתראות עבור קבוצת אפליקציות על ידי העברת העכבר מעל לשם האפליקציה, ואז לחיצה על כפתור "נקה" המופיע שם.

ולבסוף, תוכלו למחוק את כל ההתראות על ידי לחיצה על הטקסט "נקה הכל" בסמוך לפינה הימנית התחתונה של מרכז הפעולות (ממש מעל לחצני הפעולה המהירה).

התאם אישית התראות

אינך יכול להתאים אישית הרבה כיצד מרכז הפעולות מציג התראות, אך ישנן דרכים להתאים את ההתראות עצמן. כל זה קורה באפליקציית ההגדרות, אז לחץ על Windows + I כדי להפעיל אותו ואז לחץ על האפשרות "מערכת".

בדף הגדרות "מערכת", עבור לקטגוריה "התראות ופעולות".

בחלונית הימנית, גלול מטה לקטע "התראות" ותמצא את מה שאתה צריך.

להלן סקירה של ההגדרות העיקריות:

  • הצג התראות על מסך הנעילה: כבה את זה כדי למנוע התראות כלשהן כאשר המחשב שלך נעול.
  • הצג תזכורות ושיחות VoIP נכנסות במסך הנעילה: כיבוי התראות במסך הנעילה עדיין מאפשר להציג תזכורות ושיחות נכנסות. כבה הגדרה זו גם כדי להשבית סוגים אלה של התראות במסך הנעילה.
  • הראה לי את חוויית היכרות Windows  ו- קבל טיפים, טריקים, והצעות : Turn off משתי ההגדרות הבאות אם אתה לא מעוניין לראות טיפים, הצעות או מודעות.
  • קבל התראות מאפליקציות ומשולחים אחרים: השבת הגדרה זו כדי להשבית התראות לחלוטין.

אם תגלול מטה מעט יותר בחלונית הימנית, תראה הגדרות התראה עבור שולחים בודדים ("שולחים" הם מה ש- Windows מכנה אפליקציות ומקורות התראה אחרים).

שים לב שלא בהכרח תראה כל אפליקציה שהתקנת כאן. לחלק מהאפליקציות יש הגדרות התראה משלהם שתצטרך להגדיר מתוך האפליקציה. ובכל זאת, כל אפליקציה שתקבל דרך חנות Windows, כמו גם יישומי שולחן עבודה רבים, ניתנות להגדרה מקטע זה.

כבה את המתג שליד כל אפליקציה ברשימה כדי להשבית התראות ממנה.

לחץ על שם של אפליקציה כדי לפתוח דף נוסף המאפשר לך להתאים אישית את ההגדרות לאפליקציה בפירוט רב יותר.

בדף ההגדרות של אפליקציה, אתה יכול להשבית התראות לאפליקציה, לבחור אם יוצגו באנרים או יופעלו צלילים, למנוע הוספה של התראות למרכז הפעולות, ואפילו לשלוט במספר ההתראות שהאפליקציה יכולה להציג בפעולה מֶרְכָּז.

קשורים: כיצד לתעדף הודעות במרכז הפעולות של Windows 10

בתחתית הדף תמצא אפילו פקדים לשליטה בעדיפות ההודעות של האפליקציה במרכז הפעולות, ומאפשר לך לשלוט (לפחות במידה מסוימת) היכן ברשימת מרכז הפעולות ההודעות האלה מופיעות.

וטיפ נוסף בשבילכם: אם מסיבה כלשהי אתם לא אוהבים את זה בכלל, תוכלו להשבית את מרכז הפעולות לחלוטין.

התאמה אישית של כפתורי פעולה מהירה

בתחתית מרכז הפעולות תראה ארבעה או שמונה כפתורי פעולה מהירה, תלוי בגודל המסך והרזולוציה שלך. כברירת מחדל, אלה כוללים לחצנים עבור פוקוס אסיסט, רשת, לילה לילה וכל ההגדרות בשורה העליונה. לחץ על כפתור כדי לבצע את הפעולה המשויכת (כלומר להפעיל ולכבות את אור הלילה).

ואם תלחץ על הטקסט "הרחב" ממש מעל לחצנים אלה ...

... תחשוף את כל כפתורי הפעולה המהירה הזמינים.

ניתן להתאים אישית את לחצני הפעולה המהירה הללו במידה צנועה. אמנם אינך יכול להוסיף לחצני פעולה מהירים משלך, אך אתה יכול לשלוט באילו לחצנים יופיעו במרכז הפעולות ובאיזה סדר.

לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ואז לחץ על האפשרות "מערכת".

בדף הגדרות "מערכת", עבור לקטגוריה "התראות ופעולות".

בחלונית הימנית, ממש למעלה, תראה את הקטע "פעולות מהירות" ואת כל כפתורי הפעולה המהירה הזמינים.

גרור את אחד הלחצנים מסביב כדי להתאים את סדר הופעתם במרכז הפעולות.

אם ישנם כפתורים שבכלל מעדיפים שלא להופיע במרכז הפעולות, לחץ על הקישור "הוסף או הסר פעולות מהירות".

השתמש במתגים בדף המתקבל כדי להפעיל או לכבות את הלחצנים הספציפיים.

ולפני שאתה יודע את זה, מרכז הפעולות שלך יראה בדיוק כמו שאתה רוצה.

כפי שאתה יכול לראות, מרכז הפעולות הוא תוספת מבורכת למערכת ההפעלה Windows. לבסוף, יש לך מקום לראות התראות שאולי פספסת ואת היכולת לקבל הגדרות מערכת ספציפיות ממש בהישג ידך.