כיצד להגדיר שרת פרוקסי ב- iPhone או iPad

כאשר אתה מגדיר שרת proxy עבור רשת Wi-Fi, ה- iPhone או ה- iPad שלך ישתמשו בו בעת גישה לרשת זו. לעיתים זה נדרש בכדי לגשת לאינטרנט ברשת עסקית או בבית ספר, למשל. תעבורת הרשת שלך תישלח דרך ה- proxy שאתה מגדיר.

קשורים: מה ההבדל בין VPN ל- Proxy?

באופן כללי, תשתמש ב- proxy אם בית הספר או העבודה שלך מספקים לך את זה. אתה יכול גם להשתמש בשרת proxy כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך או לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים שאינם זמינים בארצך, אך אנו ממליצים על VPN במקום זאת. אם אתה צריך להגדיר פרוקסי ללימודים או לעבודה, קבל מהם האישורים הדרושים וקרא הלאה.

עבור אל הגדרות> Wi-Fi כדי לגשת להגדרות ה- proxy ב- iPhone או iPad. הקש על שם רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר. גלול מטה ותראה את האפשרות "HTTP Proxy" בתחתית המסך.

 

כברירת מחדל, אפשרות ה- HTTP Proxy מוגדרת כ- "Off". המשמעות היא שהאייפון שלך לא ישתמש בשרת proxy כלל כאשר הוא מחובר לרשת.

להפעלת זיהוי proxy אוטומטי, בחר "אוטומטי". ה- iPhone שלך ​​ישתמש בפרוטוקול הגילוי האוטומטי של Web Proxy, או WPAD, כדי לראות אם יש צורך בשרת proxy ברשת ה- Wi-Fi ולהגדיר באופן אוטומטי את הגדרות ה- proxy שלך אם יש צורך בכך. תכונה זו משמשת לעיתים קרובות ברשתות עסקים ובתי ספר. אם הרשת הנוכחית שלך אינה מספקת פרטי proxy באמצעות פרוטוקול WPAD, ה- iPhone או ה- iPad שלך לא ישתמשו ב- proxy, גם אם תבחר "אוטומטי" כאן.

כדי להשתמש בסקריפט תצורה של שרת proxy אוטומטי, המכונה לפעמים קובץ .PAC, בחר "אוטומטי" והזן את הכתובת של סקריפט התצורה האוטומטי של ה- proxy בתיבה "URL". במקום זאת iOS ישתמש בסקריפט התצורה האוטומטי של ה- proxy במקום ב- WPAD כדי לאפשר את ה- proxy שלך.

אם מנהל הרשת שלך או ספק שירותי ה- proxy שלך רוצה שתשתמש בסקריפט תצורה אוטומטי של ה- proxy, הוא יספק לך את כתובת הקובץ.

 

כדי לציין ידנית את כתובת שרת ה- proxy ואת היציאה שלו, בחר "ידני". הזן את כתובת שרת ה- proxy בתיבה "שרת" ואת היציאה שהיא דורשת בתיבה "יציאה". הארגון שלך או ספק שירותי ה- proxy שלך יספק לך את הפרטים האלה.

אם שרת ה- proxy דורש שם משתמש וסיסמה - ספק ה- proxy שלך יידע אותך אם כן - הפעל את האפשרות "אימות" כאן. הזן את שם המשתמש והסיסמה ששרת ה- proxy דורש בתיבות "שם משתמש" ו"סיסמה ".

 

אם ה- iPhone או ה- iPad שלך לא מצליחים להתחבר לשרת ה- proxy - למשל, אם שרת ה- proxy נכשל או אם אתה מזין את פרטיו בצורה שגויה - לא תוכל לגשת לאתרים ולכתובות רשת אחרות.

לדוגמה, ב- Safari תופיע ההודעה "Safari לא יכול לפתוח את הדף מכיוון שהשרת לא נמצא", וב- App Store תופיע ההודעה "לא יכול להתחבר ל- App Store". יישומים אחרים יציגו הודעות שגיאה ברשת משלהם.

יהיה עליך לתקן את הגדרות ה- proxy שלך לפני שתוכל להמשיך לגשת לאינטרנט באותה רשת Wi-Fi.

 

הגדרות ה- proxy שאתה מגדיר ייחודיות לכל רשת Wi-Fi. במילים אחרות, אם ברצונך להשתמש באותו proxy בשלוש רשתות Wi-Fi שונות, יהיה עליך להפעיל אותו בנפרד עבור כל רשת Wi-Fi, תוך הזנת פרטי השרת שלוש פעמים. הסיבה לכך היא שאולי תצטרך להשתמש ב- proxy בזמן שאתה מחובר לרשת ה- Wi-Fi במקום העבודה שלך, אך לא בבית או ברשתות Wi-Fi אחרות.

אם ברצונך להגדיר פרוקסי HTTP גלובלי המשמש בעת חיבור לכל רשתות ה- Wi-Fi, יהיה עליך "לפקח" על ה- iPhone או ה- iPad שלך וליצור פרופיל תצורה המאפשר שרת proxy בכל החיבורים. אפל רואה בכך תכונה עבור עסקים, בתי ספר וארגונים אחרים, ולכן היא דורשת כלי תצורה ברמה ארגונית.

קשורים: כיצד להכניס iPhone או iPad למצב "פיקוח" כדי לבטל נעילת תכונות ניהול חזקות