הכלי הטוב ביותר לחילוץ ודחיסת קבצים עבור Windows

אם אתה משתמש ב- Windows, אתה כנראה צריך להתקין כלי ליצירה וחילוץ קבצי ארכיון. Windows כולל רק תמיכה מובנית בקבצי ZIP, אך כלים של צד שלישי מוסיפים תמיכה לסוגי ארכיונים נפוצים אחרים כמו RAR ו- 7z. הם מציעים גם תכונות הצפנה מובנות, המאפשרות לך להגן באופן מאובטח על ארכיונים שאתה יוצר באמצעות משפט סיסמה.

7-Zip: הטוב ביותר עבור רוב האנשים

WinZip ו- WinRAR עשויים להיות שמות ביתיים, אך אנו ממליצים שלא להשתמש בהם. כלים אלה הם יישומי תוכנה מסחריים שמנדנדים לך להוציא כסף ולא רק לעשות את עבודתם ולצאת מהדרך. WinZip עולה מינימום 30 דולר, ואילו WinRAR עולה 29 דולר. אנו ממליצים על כלי הקוד הפתוח 7-Zip במקום זאת.

7-Zip אינו היישום המבריק והמודרני ביותר. לא עומדת מאחוריה מחלקת שיווק גדולה, כך שלא תראו פרסומות עבור 7-Zip ברשת. במקום זאת, זה פשוט יישום קוד פתוח לשימוש חופשי שעושה את עבודתו ללא תלונות. זה עובד על כל הגרסאות המודרניות של Windows, החל מ- Windows XP ועד Windows 10.

7-Zip תומך במגוון סוגי ארכיונים שונים. 7-Zip יכול ליצור ולחלץ קבצי 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ו- WIM. זה יכול גם לחלץ (אך לא ליצור) AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR , RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ו- Z. זה כנראה יותר פורמטים ממה שאתה צריך.

קשורים: מדדים: מהו פורמט דחיסת הקבצים הטוב ביותר?

פורמט 7z של תוכנית זו הציע את הדחיסה הגבוהה ביותר במבחני המידה שלנו, אך נותן לך את החופש לבחור בפורמט 7z לדחיסה מרבית או ליצור ארכיוני ZIP לתאימות מרבית. וכאשר אתה נתקל בקובץ ארכיון באופן מקוון, 7-Zip יכול כנראה לפתוח אותו.

7-Zip כולל מנהל קבצים משלו, בו תוכלו להשתמש כדי לנווט במערכת הקבצים ולחלץ קבצים. עם זאת, הוא משתלב גם בסייר הקבצים או בסייר Windows, ומאפשר לך ללחוץ לחיצה ימנית על קבצים בקלות ולהשתמש בתפריט 7-Zip כדי לחלץ או לדחוס אותם בדרכים שונות.

קשורים: כיצד ליצור מיקוד מוצפן או ארכיונים 7z בכל מערכת הפעלה

בעת דחיסה לקובץ ZIP או 7z, 7-Zip מאפשר לך להגדיר סיסמה שמצפנת את הקובץ באמצעות הצפנת AES-256 מאובטחת. זה מאפשר שיטה קלה להצפנת קבצים במהירות ובאופן מאובטח. לדוגמה, ייתכן שתרצה להצפין את החזרי המס שלך או מסמכים פיננסיים אחרים לפני שתאחסן אותם איפשהו.

קשורים: כיצד להחליף את הסמלים המכוערים של 7-Zip באלה שנראים טוב יותר

יש אנשים שחושבים שהסמלים של 7-Zip נראים ישנים, מיושנים ופשוט מכוערים בדרך כלל. אם אתה לא אוהב את האופן שבו 7-Zip נראה כברירת מחדל, אתה יכול להחליף את הסמלים ולגרום ל- 7-Zip להיראות טוב יותר עם מנהל הנושאים 7-Zip.

PeaZip: הטוב ביותר אם אתה רוצה משהו יפה יותר או עוצמתי יותר

יש אנשים שפשוט לא יכולים להתגבר על הממשק של 7-Zip, גם לאחר השימוש במנהל Theme 7-Zip כדי לסדר את זה. אם אתה מוצא ש- 7 Zip נראה מיושן מדי ושוקל להגיע לארנק שלך כדי לשלם עבור רישיון WinRAR או WinZip, אל תעשה זאת. במקום זאת, נסה את PeaZip. כמו 7-Zip, זה לגמרי בחינם ובקוד פתוח.

ל- PeaZip ממשק מודרני יותר שנראה מחוץ לשער. הוא כולל גם הרבה תכונות מתקדמות שרוב האנשים לא יזדקקו לו, אך יש אנשים שיעריכו. לדוגמא, PeaZip מאפשר לך ליצור משימה מתוזמנת שדוחסת באופן אוטומטי את הקבצים שבחרת בארכיון על פי לוח זמנים, מה שיכול להועיל לגיבויים. יש לו מערכת תוספים המאפשרת לך להתקין תוספים כמו UNACE, שמאפשרת לך לפתוח את ארכיוני ה- ACE של WinAce. PeaZip מציע גם תמיכה בפורמטי ארכיון כמו ZIPX ו- ARC, פורמטים ארכיביים חדשים ככל הנראה שלא תיתקלו בטבע, אך אשר אינם נתמכים על ידי 7-Zip.

PeaZip הוא כלי נהדר, אך עדיין אנו ממליצים על 7-Zip בסך הכל. אם אתה זקוק לתכונות החזקות יותר של PeaZip או מעדיף את מראה הממשק שלו, עם זאת, אנו ממליצים לך לנסות את הכלי במקום.

תמיכת ZIP מובנית ב- Windows: הטוב ביותר אם אינך יכול להתקין תוכנה

לא כולם יכולים להתקין תוכנה, או אפילו להוריד אפליקציות ניידות כמו 7-Zip Portable. אם אתה מוצא את עצמך צריך ליצור ולחלץ קבצי ארכיון רק עם התוכנה שמותקנת ב- Windows במערכת נעולה, אתה יכול לעשות זאת.

ישנם כמה מגבלות עיקריות. ראשית, אתה יכול לעבוד רק עם קבצי ZIP. Windows יכולה ליצור ארכיוני ZIP ולחלץ ארכיוני ZIP, אבל זהו זה - אין פורמטים אחרים. אתה גם לא יכול להצפין את ארכיוני ה- ZIP שלך עם משפט סיסמה או לעשות שום דבר אחר מפואר.

תכונה זו קלה לשימוש אם אתה זקוק לה. כדי להציג את התוכן של קובץ ה- zip, לחץ עליו פעמיים. Windows פותח אותו כאילו זו תיקיה. באפשרותך להעתיק ולהדביק קבצים או לגרור ולשחרר אותם אל קובץ ה- ZIP או ממנו כדי לחלץ קבצים מקובץ ה- ZIP, או כדי להוסיף קבצים חדשים לקובץ ה- ZIP. תוכל גם למחוק או לשנות שם של קבצים כאן והם יוסרו מקובץ ה- ZIP או ישתנו שם בתוכו.

כדי לחלץ קובץ ZIP במהירות, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר באפשרות "חלץ הכל". Windows קופץ תיבה המאפשרת לבחור היכן יישלפו הקבצים.

כדי ליצור קובץ ZIP, בחר קובץ או תיקיה אחד או יותר במנהל הקבצים שלך, לחץ עליהם באמצעות לחצן העכבר הימני ואז בחר שלח אל> תיקיה דחוסה (מכווצת). Windows יוצר קובץ ZIP חדש המכיל את הקבצים שבחרת, ואז תוכל לשנות את שמו לכל מה שתרצה.

תכונה מובנית זו אינה הכלי החזק או הנוח ביותר, אך היא תשמש אתכם בקמצוץ - בהנחה שאתם פשוט זקוקים לתמיכה בקבצי ZIP וללא תכונות מהודרות.