רישום חלונות מבוטל: מה אתה יכול לעשות עם זה

הרישום של Windows הוא מסד נתונים שבו Windows ותוכנות רבות מאחסנות את הגדרות התצורה שלהם. אתה יכול לערוך את הרישום בעצמך כדי לאפשר תכונות נסתרות ולעשות אפשרויות ספציפיות. שינויים אלה נקראים לעתים קרובות "פריצות רישום".

מהו הרישום של Windows ואיך זה עובד?

הרישום של Windows הוא אוסף של מספר מאגרי מידע. ישנן הגדרות רישום בכל המערכת החלות על כל המשתמשים, ולכל חשבון משתמש של Windows יש גם הגדרות ספציפיות למשתמש.

ב- Windows 10 ו- Windows 7, הגדרות הרישום ברחבי המערכת נשמרות בקבצים תחת C:\Windows\System32\Config\, בעוד שלכל חשבון משתמש של Windows יש קובץ NTUSER.dat משלו המכיל את המפתחות הספציפיים למשתמש C:\Windows\Users\Nameבספריה שלו . אינך יכול לערוך קבצים אלה ישירות.

אבל לא משנה היכן מאוחסנים הקבצים האלה, כי לעולם לא תצטרך לגעת בהם. כשאתה נכנס ל- Windows, הוא טוען את ההגדרות מהקבצים האלה בזיכרון. כאשר אתה מפעיל תוכנית, היא יכולה לבדוק את הרישום המאוחסן בזיכרון כדי למצוא את הגדרות התצורה שלה. כאשר אתה משנה את הגדרות התוכנית, זה יכול לשנות את ההגדרות ברישום. כשאתה יוצא מהמחשב שלך ונסגר, זה שומר את מצב הרישום בדיסק.

הרישום מכיל "מפתחות" ו"ערכים "דומים לתיקיות בתוך אותם מפתחות שיכולים להכיל מספרים, טקסט או נתונים אחרים. הרישום מורכב ממספר קבוצות של מפתחות וערכים כמו HKEY_CURRENT_USER ו- HKEY_LOCAL_MACHINE. קבוצות אלה נקראות "כוורות" בגלל אחד המפתחים המקוריים של דבורים שנואות על Windows NT. כן ברצינות.

מיקרוסופט הציגה את הרישום בחלונות 3.1, אך הוא שימש בתחילה רק עבור סוגים מסוימים של תוכנה. בעידן Windows 3.1, יישומי Windows שמרו לעתים קרובות הגדרות בקבצי תצורה של .INI שהיו פזורים ברחבי מערכת ההפעלה. כעת ניתן להשתמש ברישום על ידי כל התוכניות, והוא מסייע להפגיש את ההגדרות שאחרת היו מפוזרות במקומות רבים ושונים על פני הדיסק.

לא כל התוכניות שומרות את כל ההגדרות שלהן ברישום Windows. כל מפתח תוכניות יכול להחליט להשתמש ברישום לכל הגדרה, רק כמה הגדרות, או ללא הגדרות. תוכניות מסוימות מאחסנות את כל ההגדרות שלהן (או רק חלק מהן) בקבצי תצורה - למשל, תחת תיקיית היישום 'נתונים'. אבל Windows עצמה עושה שימוש נרחב ברישום.

מדוע אולי תרצה לערוך את הרישום

רוב משתמשי Windows לעולם לא יצטרכו לגעת ברישום. Windows עצמה ותוכנות רבות משתמשות ברישום, ולרוב אינך צריך לדאוג בקשר לזה.

עם זאת, אתה יכול לערוך את הרישום בעצמך באמצעות עורך הרישום, הכלול ב- Windows. זה מאפשר לך ללחוץ על הרישום ולשנות הגדרות רישום בודדות.

הרישום עצמו הוא בלגן גדול של מסד נתונים, ולא תמצאו הרבה על ידי לחיצה עליו בעצמכם, כמובן. אך לעתים קרובות תוכלו למצוא "פריצות רישום" באופן מקוון שיאמרו לכם אילו הגדרות עליכם לשנות כדי לבצע משימה מסוימת.

זה שימושי במיוחד כאשר אתה מחפש אפשרויות שאינן נחשפות בדרך כלל ב- Windows. כמה דברים אתה יכול להשיג רק על ידי פריצה לרישום. הגדרות אחרות זמינות במדיניות קבוצתית במהדורות מקצועיות של Windows, אך בדרך כלל ניתן לשנות אותן במהדורה ביתית של Windows על ידי כוונון הרישום.

האם זה בטוח?

עריכת הרישום אינה מסוכנת אם אתה יודע מה אתה עושה. פשוט עקוב אחר ההוראות ושנה רק את ההגדרות שאתה מורה לשנות.

אבל אם אתה נכנס לרישום ומתחיל למחוק או לשנות דברים באופן אקראי, אתה עלול לבלגן את תצורת המערכת שלך - ואולי אפילו להפוך את Windows לבלתי ניתן לניתוח.

אנו בדרך כלל ממליצים לגבות את הרישום (ואת המחשב שלך, שעליו תמיד צריך להיות גיבוי!) לפני עריכת הרישום, למקרה הצורך. אבל אם תקפיד על פי הוראות חוקיות, לא תהיה לך בעיה.

כיצד לערוך את הרישום

עריכת הרישום היא די פשוטה. כל מאמרי עריכת הרישום שלנו מציגים את התהליך כולו וקל לעקוב אחריו. אבל הנה מבט בסיסי על התהליך.

כדי להתחיל, תפתח את היישום עורך הרישום. לשם כך, לחץ על Windows + R כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח הפעלה. הקלד "regedit" ואז לחץ על Enter. אתה יכול גם לפתוח את תפריט התחל, להקליד "regedit.exe" בתיבת החיפוש ולחץ על Enter.

תתבקש להסכים להנחיית בקרת חשבון משתמש לפני שתמשיך. זה נותן לעורך הרישום את האפשרות לשנות את הגדרות המערכת.

נווט לאיזה מקש שאתה צריך לשנות בחלונית השמאלית. אתה תדע איפה אתה צריך להיות כי ההוראות לפריצת הרישום שאתה מנסה להחיל יגידו לך.

ב- Windows 10, אתה יכול פשוט להעתיק ולהדביק כתובת בשורת הכתובת של עורך הרישום ולחץ על Enter.

כדי לשנות ערך, לחץ עליו פעמיים בחלונית הימנית והזן את הערך החדש. לפעמים תצטרך ליצור ערך חדש - לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בחלונית הימנית, בחר את סוג הערך שאתה צריך ליצור והזן את השם המתאים לו. במקרים אחרים, ייתכן שיהיה עליך ליצור מפתחות (תיקיות) חדשים. גרזן הרישום יגיד לכם מה עליכם לעשות.

אתה סיימת. אתה יכול ללחוץ על "אישור" כדי לשמור את השינוי ולסגור את עורך הרישום. מתישהו תצטרך להפעיל מחדש את המחשב האישי שלך או לצאת ולהיכנס שוב כדי שהשינוי שלך ייכנס לתוקף, אבל זהו.

כל זה שביצוע פריצה של הרישום כרוך - כעת פתחת את עורך הרישום, איתרת את הערך שברצונך לשנות ושינית אותו.

ניתן גם לערוך את הרישום על ידי הורדה והפעלת קבצי .reg, המכילים שינוי שיוחל בעת הפעלתם. עליך להוריד ולהריץ רק קבצי .reg ממקורות שאתה סומך עליהם, אך הם קבצי טקסט, כך שתוכל ללחוץ לחיצה ימנית עליהם ולפתוח אותם בפנקס הרשימות.

יתרה מכך, אתה יכול ליצור קבצי פריצה משלך ברישום. קובץ .reg יכול להכיל מספר הגדרות שונות, כך שתוכל ליצור קובץ .reg המחיל באופן אוטומטי את כל פריצות הרישום והשינויים בתצורה המועדפים עליך על מחשב Windows בעת הפעלתו.

כמה פריצות רישום מגניבות שתוכלו לנסות

כתבנו על המון פריצות רישום. הנה כמה מהמועדפים שלנו:

 • הצג הודעה בכניסה: אתה יכול לגרום ל- Windows תמיד להציג הודעה בכל פעם שמישהו נכנס למחשב שלך.
 • הפעל את חוסם Crapware הסודי של Windows Defender: ב- Windows 10, Windows Defender סורק אוטומטית לאיתור תוכנות זדוניות ברקע. זה יכול להגן עליך גם מפני "תוכנות שעלולות להיות לא רצויות" (PUPs) אם תשנה הגדרת רישום.
 • נקה את תפריט ההקשר המבולגן שלך: באפשרותך להסיר ידנית ערכים מתפריט ההקשר העמוס בשולחן העבודה או במנהל הקבצים דרך הרישום.
 • הוסף יישום כלשהו לתפריט ההקשר של שולחן העבודה שלך: באפשרותך להוסיף כל יישום לתפריט ההקשר של שולחן העבודה שלך. לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה שלך ובחר את הערך כדי להפעיל אותו במהירות.
 • הוסף את "פתח באמצעות פנקס רשימות" לתפריט ההקשר לכל הקבצים: אם אתה מוצא את עצמך באופן קבוע מסתכל על סוגים שונים של קבצי טקסט בפנקס הרשימות, הוסף אפשרות "פתח באמצעות פנקס רשימות" לכל קובץ כדי להפוך את זה למהיר יותר.
 • עצור מכיבוי חשבונות משתמשים אחרים מהמחשב שלך: באפשרותך למנוע מכיבוי חשבונות משתמש ספציפיים במחשבך על ידי הפעלת גרזן רישום זה.
 • חסום על הפעלת יישומים ספציפיים של חשבונות משתמשים: באמצעות הרישום תוכל למנוע מחשבונות משתמשים אחרים של Windows להריץ יישומים ספציפיים במערכת שלך.

 • הפוך את כפתורי שורת המשימות שלך תמיד למעבר לחלון הפעיל האחרון: זהו המועדף האישי עליי. ב- Windows 7 ו- Windows 10, לחיצה על כפתורי שורת המשימות שלך מציגה לך בדרך כלל רשימת תמונות ממוזערות של כל החלונות הפתוחים שלך לאותו יישום, אם יש לו מספר חלונות פתוחים. הפריצה של LastActiveClick גורמת ללחיצה אחת לפתוח את החלון הפעיל האחרון שלך עבור אותו יישום, וחוסך לך קליק בעת החלפת חלונות. אתה עדיין יכול לרחף מעל סמל שורת המשימות כדי לראות תצוגה מקדימה של חלונותיו הפתוחים.
 • השבת את מסך הנעילה של Windows 10: אם אינך אוהב להחליק את מסך הנעילה בסגנון טאבלט וברצונך לראות מסך כניסה מסורתי בכל פעם שאתה מפעיל את המחשב, יוצא ממנו או נועל אותו, פריצת הרישום הזו היא בשבילך . הוא נוצר עבור Windows 8 אך עדיין עובד בגירסאות האחרונות של Windows 10.
 • הוסף "קח בעלות" לתפריט ההקשר: ב- Windows, הקבצים "בבעלות" המשתמשים. אם אתה משתמש מתקדם שמשנה את בעלות הקבצים לעתים קרובות, אתה יכול להוסיף פקודה "קח בעלות" לתפריט ההקשר כדי להאיץ זאת.
 • השבת צמצום Aero Shake של Windows: אתה יכול למנוע מ- Windows 7 או Windows 10 למזער את כל החלונות הפתוחים שלך בכל פעם שאתה מנער את שורת הכותרת של החלון עם הגדרה זו.
 • קבל את בקרת עוצמת הקול הישנה בחזרה ל- Windows 10: אם אתה מתגעגע לבקרת עוצמת הקול בסגנון Windows 7, פריצת הרישום הזו תחזיר אותה ל- Windows 10.

 • שנה את שם היצרן של המחשב האישי שלך: אתה יכול לשים שם משלך בשדה היצרן - וזה מגניב במיוחד אם בנית מחשב משלך. אתה יכול אפילו להוסיף לוגו משלך.
 • הסר את תיקיית "אובייקטים תלת-ממדיים" ממחשב זה ב- Windows 10: לא אוהב לראות את התיקיה החדשה "אובייקטים תלת-ממדיים" תחת מחשב זה? פריצת הרישום הזו תסיר אותה.
 • הסר תיקיות ממחשב זה ב- Windows 10: תוכל גם להסתיר את תיקיות שולחן העבודה, המסמכים, ההורדות, המוסיקה, התמונות והסרטונים, אם תרצה בכך.
 • הסר את OneDrive מסייר הקבצים ב- Windows 10: אם אינך רוצה להשתמש ב- OneDrive ב- Windows 10, גרזן הרישום הזה יסיר את התיקיה שלו מסייר הקבצים.
 • השבת את הסימון "שטח דיסק נמוך": חולה ב- Windows שמפריע לך על שטח דיסק נמוך במחשב שלך? ניתן להשבית את ההמחאה דרך הרישום. זה שימושי במיוחד אם Windows מפשל וממשיך להזהיר אותך מפני מחיצת התאוששות מוסתרת בדרך כלל, למשל.
 • עצור מ- Windows להוסיף “- קיצור דרך” לקיצורי דרך חדשים: רוצה להיפטר מ- “קיצור דרך” בשמות קיצורי דרך חדשים? הנה לך.
 • השבת את SMBv1 ב- Windows 7 מטעמי אבטחה: מטעמי אבטחה, פרוטוקול הישן של שיתוף קבצים SMBv1 מושבת כעת כברירת מחדל ב- Windows 8 ו- Windows 10. הוא עדיין מופעל כברירת מחדל ב- Windows 7 מטעמי תאימות ברשתות עסקיות, אך תוכל להשבית אותו לשיפור האבטחה.

בעבר סיקרנו פריצות שימושיות רבות אחרות ברישום. אם אתה רוצה לצבוט משהו ב- Windows, פשוט בצע חיפוש מהיר באינטרנט, ויש סיכוי טוב שתמצא פריצת רישום שתגיד לך כיצד לעשות זאת.