כיצד לשלוט באופן ידני במעריצי ה- Mac שלך

כברירת מחדל, אפל מפעילה את מעריצי ה- Mac שלך באופן אוטומטי - ללא שום דרך להגדיר אותם - והיא מעלה אותם מעלה כאשר המערכת שלך מתחממת מדי. אפליקציית בקרת מאווררי Mac בחינם מאפשרת לך לשלוט באופן ידני במעריצים שלך. ישנן שתי סיבות שתרצה לעשות זאת - כדי לאפשר ל- Mac שלך לרוץ מהר יותר אך חזק יותר, או לאט יותר אך שקט יותר. השליטה האוטומטית של אפל מכוונת למקום כלשהו באמצע.

כמה אזהרות

ה- Mac שלך מצער את המעבד שלך כאשר הוא מתחמם מדי, מאט אותו משמעותית עד שהטמפרטורה תשתלט. בדרך כלל זה נכנס פנימה לפני שהטמפרטורה הופכת גבוהה מדי, אך אתה יכול לדחוף ידנית את המעבד שלך רחוק יותר על ידי הגדלת מהירות המאוורר רחוק יותר ממה שאפל בדרך כלל מאפשרת. זה עושה הרבה רעש, ולכן השליטה האוטומטית מנסה להאט אותו.

מצד שני, אם אתה שונא רעשי אוהדים, אתה יכול לדחות אותם ידנית. זכור כי זה יגרום למערכת שלך להיות חמה הרבה יותר, ועלול להוביל לחוסר יציבות במערכת אם תניח לה ללכת רחוק מדי.

עם כל אחת מהאפשרויות, עליכם לפקח על טמפרטורות המעבד שלכם ורכיבים אחרים ולוודא שאינכם גורמים נזק למערכת שלכם. ייתכן גם כי הפעלת אוהדים במהירות מקסימאלית לתקופות ממושכות עלולה לגרום לנזק, לכן נסה לא לענות את המחשב הנייד שלך.

אוהדים שולטים

התחל על ידי הורדת האפליקציה Macs Fan Control והעברתה לתיקיית היישומים. כאשר הוא מתחיל, תראה רשימה של כל האוהדים שלך ואת האפשרות להגדיר פקדים מותאמים אישית. "אוטומטי" שומר על התנהגות ברירת המחדל, אך פתיחת "מותאם אישית" מאפשרת לך להגדיר ערך סל"ד ספציפי, או להגדיר טמפרטורת יעד.

אפשרות הערך המבוססת על חיישן מחקה את ההתנהגות האוטומטית אך מאפשרת לך לבחור כמה חם תרצה שהמערכת שלך תהיה. אתה יכול לדחוף את הטמפרטורה המרבית גבוה יותר אם אתה רוצה ביצועים רבים יותר, או להוריד אם תרצה שהאוהדים שלך יהיו שקטים יותר.

כנגיעה נחמדה, האפליקציה גם מאפשרת לך לפקח על חיישני הטמפרטורה במערכת שלך. העיקריים שיש להיזהר מהם הם טמפרטורות הליבה של המעבד.

אם אינך רוצה שהאפליקציה תהיה פתוחה כל הזמן, תוכל להגדיר את אחד המאווררים והחיישנים שיוצג בתפריט התפריט באמצעות סמל האפליקציה; לחץ על כפתור "העדפות" בפינה השמאלית התחתונה כדי להגיע להגדרות אלה.

זה מוסיף חיישן נחמד בסרגל התפריטים, וזה לא תופס יותר מדי מקום אם אתה מציג אותו על שתי קווים.

על פי ההעדפות הכלליות, יש לך גם אפשרות להפעיל את היישום בהפעלה ולהציג את הטמפרטורות בפרנהייט.

נקודות זכות תמונה: Anake Seenadee / Shutterstock