כיצד להכניס פסקאות ב- Google Docs

הכנסת פסקאות ב- Google Docs מחייבת גישה לסרגל, שתמצא רק בגרסת האינטרנט המלאה. השליט אינו נוכח באפליקציות הסלולריות.

מכל סיבה שהיא, Google Docs לא הופכת את הסרגל לזמין באפליקציות הניידות שלו. Google Docs גם לא מאפשר לך ליצור כניסות על ידי עיצוב סגנונות. לכן, אם אתה רוצה ליצור כניסות, תצטרך להשתמש בגרסת האינטרנט המלאה, ותצטרך להפוך את הסרגל לגלוי.

כדי להתחיל, בחר את הפסקאות שעליהן תרצה להחיל את הכניסה שלך (או בחר את כל המסמך שלך על ידי לחיצה על Ctrl + A).

לאחר מכן, הסתכל על הסרגל בחלקו העליון של המסמך שלך (אם אינך רואה את הסרגל, עבור אל תצוגה> הצג סרגל). בצד שמאל של הסרגל, תראה שני סמנים בצבע תכלת מוערמים יחד: פס אופקי למעלה ומשולש כלפי מטה בתחתית.

הפס האופקי הוא סמן הכניסה לשורה הראשונה. הוא משמש כדי לשלוט בכניסה של השורה הראשונה בכל הפסקאות שבחרת. המשולש הוא סמן הכניסה השמאלית. הוא משמש לשליטה בכניסה של כל הפסקאות שבחרת.

כברירת מחדל, שני הסמנים מוגדרים בקצה הימני של השוליים השמאליים של העמודים (כך שהטקסט שלך מתחיל ממש בקצה השוליים), אך תוכל לשנות זאת.

נתחיל ביצירת סוג הכניסה הנפוץ ביותר - כניסה בשורה הראשונה. בחר פיסקה אחת או יותר, וגרור את סמן הכניסה לשורה הראשונה ימינה. זהו אלמנט קטן הדורש מעט לחיצה מדויקת, אז השתמש בפונקציית הזום של הדפדפן שלך אם אתה צריך.

כשאתה גורר את הסמן ימינה, מראה קו אנכי כדי שתוכל ליישר את הכניסה שלך, ומציג תיבה שחורה בחלק העליון המציינת כמה סנטימטרים אתה מזין. שחרר את הסמן כשתקבל אותו במקום והפסקאות שלך יציגו את הכניסה החדשה.

תוכל להשתמש בסמן הכניסה השמאלית אם ברצונך להכניס את כל השורות של הפסקאות שנבחרו מהשוליים השמאלים. בחר את הפסקאות שלך וגרור את סמן הכניסה השמאלית ימינה. הפעם, כל שורות הפסקאות מועברות ימינה. סוג זה של כניסה הוא שימושי אם ברצונך לכלול תמונות או כותרות צד לצד.

אתה יכול גם להשתמש בשילוב של שני הסמנים כדי ליצור משהו שנקרא כניסה תלויה (לפעמים נקרא כניסה שלילית), כאשר השורה הראשונה של הפסקה אינה מונעת, אלא כל השורות הבאות הן. אלה משמשים לעתים קרובות בביבליוגרפיות, בעבודות שצוטטו ובדפי הפניות.

זה הוא תהליך דו-שלבי. ראשית, גרור את סמן הכניסה השמאלית ימינה כדי לקבוע את רמת הכניסה הרצויה.

שנית, גרור את סמן הכניסה לשורה הראשונה חזרה שמאלה כדי למעשה לבטל את כניסת השורה.

Google Docs גם הופך את הלחצנים "הגדל כניסה" ו"הקטנת כניסה "לזמינים בסרגל הכלים. תראה אותם בקצה הימני של סרגל הכלים, אם כי אם אינך מציג את חלון הדפדפן במסך מלא, ייתכן שיהיה עליך ללחוץ על כפתור עם שלוש נקודות כדי לחשוף כל כפתור מוסתר. כפתורי הכניסה נראים כך:

לחץ על אחד כדי להקפיץ את הכניסה השמאלית המלאה (כל שורה של פסקאות נבחרות) ימינה או שמאלה על ידי חצי סנטימטר בכל לחיצה על כפתור. זוהי דרך מהירה לשלוט על כניסה של פסקאות שלמות, אך הכפתורים אינם נותנים לך כמעט גמישות לשימוש בסמנים על הסרגלים.