כיצד להשתמש במלחם: מדריך למתחילים

צורת אמנות אחת שגיקים מעריכים מאוד היא הלחמה, אך לא כולנו מכירים את הטכניקה הנכונה. זו מיומנות קלה להוסיף לקורות החיים הגיקים שלך, אז בואו ללמוד כיצד וכמה פרויקטים ישנים מהמדף.

(אשראי תמונה: oskay)

מה זה הלחמה?

(אשראי תמונה: תמונות ברשות הציבור)

מגהץ הלחמה הוא כלי בעל קצה מתכתי שמתחמם ממש. אנחנו מדברים כמו 800 מעלות פרנהייט, אם כי אתה יכול להתאים את הטמפרטורה על ברזל טוב. תפקידו להעביר חום לדברים כמו חוטים, מובילי טרנזיסטורים ורפידות על גבי PCB. לאחר חימום האזורים המתאימים כראוי, מורחים הלחמה. אם אתה מתכנן הלחמה, עדיף לך לבזבז 30-40 דולר על מגהץ 20-30 וואט במקום על 15 דולר זול. תקבל כלי עמיד יותר שיעבוד למגוון רחב הרבה יותר של יישומים ותקבל בקרת חום נכונה לאתחול. ישנם גם אקדחי הלחמה זמינים, אך עליך להשתמש בהם רק בעת תיקון כבלים עבים ולעולם לא על גבי PCB, מכיוון שבקצות יש מתח חי שעובר דרכם שיכול לפגוע באלקטרוניקה רגישה.

(אשראי תמונה: תמונות ברשות הציבור)

הלחמה היא צינור דק, בדרך כלל מגולגל בסלילים, עשוי מסגסוגות מתכת שונות. תפקידו להחזיק את המרכיבים האישיים יחד. הרכיבים הבודדים וכמויותיהם עשויים להשתנות, אך עבור מוצרי אלקטרוניקה ממוחשבים, אתה בדרך כלל מסתכל על 60% פח ו -40% עופרת. יש גם הלחמה ללא עופרת, אם כי יש לה טמפרטורות התכה גבוהות ופחות "יכולת הרטבה", כלומר יתכן שתזדקק למלחם טוב יותר בכדי להשתמש בה והסרתה עשויה להיות מייגעת יותר. הלחמה ללא עופרת עדיפה על הסביבה ויש לה יתרונות אחרים, והם מתפקדים פחות או יותר באותה צורה.

החלק הפנימי של הצינור מלא ב"שטף ", חומר שנפטר מחמצון ועוזר לנקות את המשטחים המעורבים בתהליך ההיתוך. לשימוש אלקטרוני, אתה רוצה הלחמה של קורין / קורוזין-פלוקס. נעשה שימוש בשטף חומצה בצנרת והחומצה עלולה לפגוע ברכיבים הרגישים ב- PCB.

בטיחות קודמת לכול!

(אשראי תמונה: intherough)

רבים שמעולם לא השתמשו במלחם חוששים מפגיעה בציוד, אך חשוב יותר היא הסכנה לעצמכם! מגהצי הלחמה מתחממים ממש (חשבו, והלחמה עצמה היא מתכת מותכת. הקפידו להרכיב משקפי בטיחות, להרחיק בגדים ושיער רופף, ולהיזהר באצבעות. עדיף, השתמשו בכפפות מגן. הלחמה יכולה להכיל עופרת. , אז הקפד לשטוף את הידיים ביסודיות לאחר הטיפול בה. חשוב מאוד גם לעבוד באזור מאוורר היטב מכיוון שאדי הרוזין עלולים לגרום נזק לריאות שלך בשאיפה. בכנות, זה יותר שכל ישר והכנה פשוט נקט אמצעי זהירות מתאימים ויהיה לך בסדר.

ניקוי וקישוט הטיפ

(אשראי תמונה: מעבדות מיי)

על מנת להוביל חום כראוי, הלחמה שלך צריכה להיות נקיה מכל הלחמה ישנה. לאחר שנחשף לאוויר הוא מתחמצן וכך מבודד מפני חום. אנו רוצים להוביל חום כדי שנוכל ליישם הכל במהירות וביעילות. טיפ מלוכלך פירושו שתצטרך להחזיק את הברזל זמן רב יותר ולהסתכן בנזק חום ל- PCB, ואף אחד לא רוצה את זה. שמור על ספוג רטוב בהישג יד, ולאחר שהלחם מחומם לחלוטין, גרד אותו ברכות על הספוג כדי להסיר הלחמה ישנה. הקצה צריך להיות נחמד ומבריק, או לפחות קרוב מאוד אליו.

בשלב הבא אנו הולכים "לדלות" את הטיפ. זה יגן על הקצה ויאפשר לחום להתנהל טוב יותר באמצעות נוכחות הלחמה חדשה. על הברזל החם יש למרוח בזהירות כמות קטנה של הלחמה טרייה ולצפות את הקצה. זה עדיין צריך להיות מבריק אם עשית את זה נכון. ברגע שתדליקו את הקצה עליכם להתחיל להלחין את הרכיבים שלכם יחד. אחרי כל מספר הצטרפות יש לנקות ולהדליק מחדש, ושוב לפני שמכניסים את הברזל לאחסון. זה באמת יעזור להגדיל את אורך החיים של הכלי שלך. מלחם טוב אמור להחזיק שנים בדרך זו בקלות.

הצטרפות לחלקים

(אשראי תמונה: הלחמה היא קומיקס קל)

החזיק את הברזל ביד הדומיננטית שלך ופיסת הלחמה ארוכה ביד השנייה שלך. בעת הלחמה של שני רכיבים יחד, אתה רוצה לגעת באזור בו הם מצטרפים עם הלחמה. החזק אותו שם למשך שנייה, ואז החלק את הלחמה מתחת לקצה המגהץ, כשהוא מכנס אותו למעגל המעגל (עיין בתמונה לעיל, סמן מצביע על הלחמה). החזק אותו למשך שנייה אחת או שתיים, והאכיל כמה הלחמה אתה צריך. סכום זה ישתנה בהתאם לפרויקט, ליישום ולקוטר הלחמה, אז עיין בהוראות שלך ועיין בתמונות כדי לקבל מושג טוב על התוצאה הסופית.

(אשראי תמונה: הלחמה היא קומיקס קל)

עכשיו זה באמת חשוב. משוך תחילה את ההלחמה והמשיך להחזיק את הברזל עוד שנייה. זה מאפשר להלחמה להמשיך להמיס ולהתאגד, ויוצרים מפרק טוב. לאחר מכן, אתה יכול להסיר את הברזל. התהליך הכולל לא אמור לארוך יותר מחמש שניות, ובדרך כלל אתה מכוון ל3-4.

המתן מספר שניות ואל תפריע להלחמה. הוא מתקרר מהר מאוד, אך תנועה או נשיפה על המפרק יגרמו להידרדרות. חיבור הלחמה רע ייראה ממש מחומצן, משעמם מדי וגרגרי. זה גם נראה כמו כדור הלחמה שנוצר על האזור. חיבור טוב צריך להיות חלק ואחיד, ודפנותיו יהיו קעורות. זה לא ייראה כמו כדור מורם, זה ייראה שטוח.

הסרת הלחמה

בעת הסרת חיבור או ביטול טעות, לעתים קרובות תוכל לפתור את המקור ולהוסיף מגע של הלחמה חדשה. אם אתה רוצה לעשות את הצעד הנוסף ולעשות את זה נכון, אתה יכול להסיר את הלחמה הישנה לחלוטין ולהתחיל עם אזור עבודה רענן. ישנם שני כלים שתוכלו להשתמש לשם כך, "פראייר הלחמה" מבוסס ואקום, או פתיל הלחמה.

(אשראי תמונה: Wikimedia Commons)

פראייר הלחמה הוא למעשה משאבה זעירה דמוית מזרק. זה יוצר ומשתמש בלחץ ואקום כדי לשאוב הלחמה מכל מה שהוא פועל. זה כלי נהדר שיש ועובד טוב.

(אשראי תמונה: Wikimedia Commons)

פתיל הלחמה הוא ארוג נחושת שהלחמה הישנה מתחברת אליו. זה יקר יותר וניתן להוציא אותו, ולכן בדרך כלל אני לא ממליץ עליו. עם זאת, חלק מהעבודות ייהנו מאוד מהגימור הנקי שמספק פתיל הלחמה. לשני הכלים יש את הצדדים החזקים שלהם, והסיכוי הוא שבקריירת ההלחמה שלך תצטרך להשתמש בזה או אחר במיוחד מפעם לפעם. חשוב מאוד שיהיה אזור עבודה נקי, מכיוון שהוא מספק את התוצאות הטובות ביותר וממזער את הסיכון לנזק.

הלחמה אינה קשה במיוחד. אתה רק צריך להתמקד, לשמור על יד יציבה ולהיות בטוח. מלחם טוב יתגלה כהשקעה נפלאה, ויוביל לסידור הרבה יותר רחב של פרויקטים גיקים העומדים לרשותכם. עכשיו שאתה יודע איך, התאמן כך שאתה מוכן להפגין את הכישורים שלך!

יש לכם כמה "טיפים" הלחמתיים משלכם? שתף את הסיפורים שלך המותח בתגובות!