כיצד לבדוק מקום פנוי בדיסק ב- Mac

כולנו דואגים לפגוע בגבולות שטח האחסון של ה- Mac שלנו. אנחנו צריכים מקום להורדת אפליקציות חדשות, התקנת עדכונים ואחסון עבודות היצירה שלנו. להלן שתי הדרכים המהירות והשימושיות ביותר לראות כמה מקום פנוי נשאר לך.

כיצד לבדוק במהירות מקום פנוי בדיסק באמצעות Finder

הדרך הבסיסית ביותר לבדוק מקום פנוי בדיסק ב- Mac היא באמצעות Finder. פתח חלון Finder חדש על ידי לחיצה על Command + N או על בחירת File> Window Finder חדש בשורת התפריטים. (אתה יכול גם להשתמש בקיצור דרך ידוע מעט כדי לפתוח אחד מכל מקום.)

בחלון שנפתח, לחץ על הכונן שתרצה לבדוק בסרגל הצד. בתחתית החלון תראה כמה מקום נשאר בכונן.

אתה מחפש שורה שקוראת משהו הדומה ל"זמין 904 GB ", אך עם מספר אחר, תלוי כמה מקום פנוי יש לך באמת בכונן.

אתה יכול לחזור על שלב זה בכל כונן המחובר ל- Mac שלך על ידי לחיצה על שם הכונן בסרגל הצד של חלון Finder. ברגע שיש לך רק כמה ג'יגה פנויים, זה הזמן לחשוב על מחיקת דברים כדי לפנות מקום למערכת לתפקד כראוי.

קשורים: כיצד לפתוח את Finder באמצעות קיצור מקשים ב- Mac

כיצד לראות שימוש מפורט בדיסקים ב- "אודות Mac זה"

מאז Mac OS 10.7, אפל כללה גם כלי מובנה לצפייה גם בשטח דיסק פנוי וגם בשימוש מפורט בדיסק אליו ניתן לגשת דרך החלון "About this Mac". כך תוכלו לראות זאת.

ראשית, לחץ על תפריט "Apple" בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחר "About Mac זה".

בחלון שצץ, לחץ על כפתור "אחסון". (תלוי בגרסת ה- MacOS שלך, זה עשוי להיראות כמו לשונית במקום כפתור).

תראה חלון שמפרט שטח דיסק זמין לכל כונני האחסון שלך, כולל כוננים קשיחים, כונני SSD וכונני USB חיצוניים. עבור כל כונן, MacOS מפרקת גם את האחסון לפי סוג קובץ בתרשים עמודות אופקי.

אם אתה מעביר את העכבר מעל גרף העמודות, macOS תתייג מה פירוש כל צבע וכמה מקום סוג זה של קבצים תופס.

אם ברצונך לקבל מידע מפורט עוד יותר על אילו סוגי קבצים תופסים מקום רב ביותר, לחץ על כפתור "נהל". החלון שצץ כולל חלונית "המלצות" מלאה בכלים המאפשרים לך לפנות מקום בדיסק על ידי ניקוי קבצים שאולי אינך זקוק להם יותר, כולל ריקון אוטומטי של האשפה שלך על בסיס קבוע.

באותו חלון, תוכלו ללחוץ על אחת מהאפשרויות בסרגל הצד כדי לראות פירוט של השימוש בדיסק לפי סוג קובץ.

ממשק זה מאפשר לך גם למחוק קבצים שעשויים להיות חשובים, אז היזהר. אבל אם אתה יודע מה אתה עושה, זו יכולה להיות דרך שימושית מהירה לפנות שטח דיסק בקמצוץ.

ישנן דרכים רבות אחרות לפנות מקום בדיסק ב- Mac, כולל שימוש בכלי עזר של צד שלישי, הסרת קבצים כפולים ומחיקת קבצי מטמון זמניים. ניקוי מחשב ממולא יתר על המידה יכול להיות מספק, אז תהנו!

קשורים: 10 דרכים לפנות מקום בדיסק בכונן הקשיח של Mac