איזו גרסה של Chrome יש לי?

כרום הוא כרום, נכון? אתה מוריד את הדפדפן של גוגל - כיום הפופולרי ביותר בעולם - והיית חושב שאתה חווה את אותה חוויה כמו כולם. אבל כמו רוב יצרני התוכנה הגדולים, גוגל משחררת את Chrome ב"ערוצים "שונים, ובודקת תכונות בגרסאות לא יציבות יותר לפני שהם מגיעים לבניית הגרסאות שמאות מיליוני אנשים משתמשים בה מדי יום.

בין אם אתה רוצה לדעת באיזה מספר גרסה אתה משתמש, באיזה ערוץ פיתוח אתה משתמש, או שמדובר ב 32 סיביות או 64 סיביות, דף אודות יגלה לך כל מה שאתה צריך לדעת.

לחץ על כפתור "תפריט" הראשי (שלוש הנקודות האנכיות בפינה השמאלית העליונה של החלון), ואז לחץ על עזרה> אודות Google Chrome.

זה יראה לך את הגרסה, ואחריו מספר ארוך, ואולי כמה ערכים בסוגריים. אם עבר זמן מה שעדכנת את Chrome, הדפדפן עשוי להתחיל הורדה באופן אוטומטי ולבקש ממך להפעיל מחדש כשהוא מוכן.

אז מה המשמעות של כל הדברים האלה? בוא נעבור אותם בזה אחר זה.

מספר גרסה: שתי הספרות הראשונות הן מה שחשוב

כשאנשים מדברים על "הגרסה" של Chrome, הם מתכוונים בדרך כלל למהדורות הגדולות יותר, שנשלחות על ידי גוגל בערך כל חודשיים. ישנם טלאים קטנים יותר לשיפור האבטחה והמהירות, אך המהדורות הגדולות הן המחזיקות שינויים בממשק ותכונות חדשות הפונות למשתמש. בליטות הגרסא העיקריות הן שני המספרים הראשונים במחרוזת הגדולה ההיא: במחשב שלמעלה פועל "Chrome 56", ששינה את HTML5 לברירת מחדל, הוסיף הגדרות API של Bluetooth והוסיף תמיכה בכלי CSS חדשים.

ערוצי שחרור: עד כמה אתה יציב?

המהדורה הסטנדרטית של Chrome פשוט משתמשת בקוד מספר עבור מזהה הגרסה שלה. אבל אם אתה רואה את "בטא", "Dev" או "Canary" אחריו, פירוש הדבר שאתה מריץ גרסה של Chrome לפני ההפצה. תוכל לעבור בין גרסאות אלה באמצעות הוראות אלה, אך הנה פירושן.

יציב כרום

אם אינך רואה אף אחד ממזהים אלה אחרי מספר הגרסה שלך, אתה מריץ את הגרסה היציבה של Chrome. זה שרוב האנשים משתמשים בו, זה שגוגל מקשרת אליו כשאתה מחפש "להוריד את Chrome" ב- Edge או ב- Internet Explorer. הגרסה היציבה עשתה את הבדיקה הנרחבת ביותר של המגרש והיא מה שגוגל רוצה שרוב האנשים ישתמשו בהם. זה האחרון לקבל תכונות חדשות, אבל אם אתה רוצה חוויית גלישה בטוחה ויציבה ללא הפתעות, זו בשבילך.

בטא של Chrome

ערוץ בטא הוא גרסה קודמת של התוכנה המיועדת לבדיקת תכונות חדשות לפני שהן מגיעות לקהל הרחב בהרבה במבנה היציב. גוגל מעדכנת את ביתא בערך אחת לשבוע, כאשר עדכונים גדולים מגיעים מדי שישה שבועות. זה בדרך כלל גרסת גרסה אחת לפני יציבה. כך שכאשר הגרסה היציבה של Chrome הייתה על 50, Chrome Beta היה על 51. מאפיינים חדשים יותר כוללים שינויים במנוע העיבוד למהירות או דיוק, התאמות לממשק המשתמש, אפשרויות חדשות בתפריט דגלים וכו '.

Chrome Dev

עכשיו אנחנו נכנסים לקצה העמוק על הבריכה. Chrome Dev הוא גרסה אחת או שתיים לפני יציבה, בדרך כלל מתעדכן לפחות פעם בשבוע, והוא משמש לבדיקת שינויים מקיפים יותר בדפדפן שעשויים להפוך את המהדורה הכללית לאחר מכן או לא. גרסת ה- Dev מועדת יותר לקרוס, לתלות כרטיסיות, שגיאות טיוח, סיומות לא תואמות ובעיות דומות (אם כי עבור רוב האתרים זה יהיה בסדר).

כנרית כרום

זהו המערב הפרוע של כרום. שלוש הגרסאות המלאות לפני המהדורה היציבה מתעדכנות מדי יום, וכותרת Canary מעידה על מטרתה. כמו כנרית במכרה פחם, אם משהו ישתבש, הוא ישתבש תחילה במבנה זה. Canary הוא בעיקר כלי למפתחים שבודקים בעיות תאימות. בניגוד לגרסאות בטא ו- Dev, התקנת ה- Canary build לא תחליף התקנת Chrome רגילה ב- Windows או Mac OS - תוכל להריץ אותן זו לצד זו אם תרצה.

32 סיביות או 64 סיביות: כמה זיכרון יכול Chrome להשתמש?

קשורים: עליך לשדרג ל- Chrome של 64 סיביות. זה מאובטח יותר, יציב ומהיר יותר

לבסוף, תראה "32 סיביות" או "64 סיביות" בסוגריים לצד מספר הגרסה שלך. גרסת ה- 64 סיביות של Chrome היא זו שתקבל אם יש לך מחשב בעל יכולת 64 סיביות. (אם אינך בטוח, הנה כיצד לגלות.)

בנוסף לזכות גישה לבריכות זיכרון גדולות יותר ליעילות טובה יותר (מה שתרצה, מכיוון ש- Chrome זוזל זיכרון כמו כדורי Pac-Man), לגרסת 64 סיביות יש כמה תכונות אבטחה משופרות.

ב- MacOS ובלינוקס, Chrome הוא כעת 64 סיביות כברירת מחדל. יש להפנות את משתמשי Windows באופן אוטומטי להוריד את הגרסה הנכונה שלהם מגוגל, אך אם מסיבה כלשהי אתה מריץ את גרסת 32 הסיביות במחשב 64 סיביות, עליך בהחלט לשדרג.

כיצד לשדרג או לשדרג לאחור את Chrome

אם אתה משתמש בגרסה נמוכה יותר של Chrome בשולחן העבודה שלך וברצונך לעלות גבוה יותר, כמו לעבור מ- Stable ל- Beta או Beta ל- Dev, פשוט הורד והתקן את הגרסה החדשה יותר מהדף הרלוונטי באתר האינטרנט של גוגל.

למרבה הצער, שדרוג לאחור לא כל כך קל: יהיה עליך להסיר את Chrome לחלוטין ממערכת ההפעלה שלך, ואז להתקין מחדש את החבילה הישנה יותר. זכור כי Canary היא תוכנית עצמאית, ותותקן ותוסר אותה בנפרד מ- Chrome Stable, Beta או Dev.

ב- Android ו- iOS הדברים קצת שונים:  כל  הגרסאות של Chrome נפרדות לחלוטין. כך לדוגמא, אם תרצה, תוכל להפעיל את Chrome Stable, Chrome Beta, Chrome Dev  ו-  Chrome Canary בבת אחת - אתה רק צריך להוריד את אלה שאתה רוצה מחנות האפליקציות או מחנות Play. כדי להסיר אחד מהם, פשוט הסר את ההתקנה של האפליקציה.