מדוע לא כדאי להשתמש ברוצח משימות באנדרואיד

יש אנשים שחושבים שרוצחי משימות חשובים באנדרואיד. על ידי סגירת אפליקציות שפועלות ברקע, תקבלו ביצועים משופרים וחיי סוללה - בכל מקרה זה הרעיון. במציאות, רוצחי משימות יכולים להפחית את הביצועים ואת חיי הסוללה.

רוצחי משימות יכולים לאלץ אפליקציות הפועלות ברקע להפסיק ולהסיר אותן מהזיכרון. יש רוצחי משימות שעושים זאת באופן אוטומטי. עם זאת, אנדרואיד יכולה לנהל תהליכים בצורה חכמה בעצמה - היא לא זקוקה להרוצאת מטלות.

אנדרואיד לא מנהלת תהליכים כמו חלונות

מרבית משתמשי האנדרואיד מכירים את Windows. ב- Windows, תוכניות רבות הפועלות בו זמנית - בין אם הן חלונות על שולחן העבודה שלך או יישומים במגש המערכת שלך - יכולות להפחית את ביצועי המחשב שלך. סגירת יישומים כאשר אינך משתמש בהם יכולה לסייע בזירוז מחשב Windows שלך.

עם זאת, אנדרואיד אינו חלונות ואינו מנהל תהליכים כמו Windows. שלא כמו ב- Windows, שם יש דרך ברורה לסגור יישומים, אין דרך ברורה "לסגור" יישום Android. זה מתוכנן ואינו מהווה בעיה. כשעוזבים אפליקציית Android, חוזרים למסך הבית או עוברים לאפליקציה אחרת, האפליקציה נשארת "פועלת" ברקע. ברוב המקרים, האפליקציה תושהה ברקע ולא תשתמש במשאבי מעבד או רשת. חלק מהאפליקציות ימשיכו להשתמש במשאבי מעבד ורשת ברקע, כמובן - למשל, נגני מוסיקה, תוכניות להורדת קבצים או אפליקציות שמסתנכרנות ברקע.

כשאתה חוזר לאפליקציה שבה השתמשת לאחרונה, אנדרואיד "מבטל השהיה" של האפליקציה הזו ואתה ממשיך למקום בו הפסקת. זה מהיר מכיוון שהאפליקציה עדיין מאוחסנת בזיכרון ה- RAM שלך ומוכנה לשימוש חוזר.

מדוע רוצחי משימות רעים

תומכי רוצחי המשימות מבחינים כי אנדרואיד משתמשת בזיכרון RAM רב - למעשה אנדרואיד שומרת בזיכרונה הרבה אפליקציות וממלאות את ה- RAM! עם זאת, זה לא דבר רע. ניתן לעבור במהירות לאפליקציות המאוחסנות בזיכרון RAM מבלי שאנדרואיד תצטרך לטעון אותן מהאחסון האיטי יותר שלה.

זיכרון RAM ריק הוא חסר תועלת. זיכרון RAM מלא הוא זיכרון RAM שמשמש היטב את יישומי המטמון. אם אנדרואיד זקוקה ליותר זיכרון, היא תפסיק בכוח ליישום שלא השתמשת בו זמן מה - כל זה קורה באופן אוטומטי, מבלי להתקין רוצחי משימות.

רוצחי משימות חושבים שהם יודעים טוב יותר מאנדרואיד. הם פועלים ברקע, עוזבים אוטומטית מאפליקציות ומסירים אותם מזיכרון אנדרואיד. הם עשויים גם לאפשר לך להפסיק בכוח מאפליקציות בעצמך, אך אינך צריך לעשות זאת.

רוצחי משימות אינם רק חסרי תועלת - הם יכולים להפחית את הביצועים. אם רוצח משימות מסיר אפליקציה מה- RAM שלך ואתה פותח את האפליקציה שוב, היישום יהיה טעון איטי יותר מכיוון שאנדרואיד נאלצת לטעון אותה מאחסון המכשיר שלך. זה גם ישתמש יותר בסוללה מאשר אם פשוט השארת את האפליקציה בזיכרון ה- RAM שלך מלכתחילה. אפליקציות מסוימות יופעלו מחדש אוטומטית לאחר שרוצח המשימות יפסיק אותן, תוך שימוש במשאבי מעבד וסוללה רבים יותר.

בין אם זיכרון RAM ריק או מלא, זה לוקח כמות זהה של כוח סוללה - הקטנת כמות האפליקציות המאוחסנות בזיכרון RAM לא תשפר את כוח הסוללה שלך או תציע יותר מחזורי מעבד.

כאשר רוצחי משימות יכולים לעזור

בשלב זה, יש כנראה אנשים שחושבים שזה לא נכון - הם השתמשו בעבר ברוצח משימות וזה עזר להגדיל את חיי הסוללה שלהם ולשפר את ביצועי טלפון האנדרואיד שלהם.

זה באמת יכול להיות נכון. אם ברקע יש לך אפליקציה גרועה שמשתמשת במעבד ומשאבים אחרים, רוצח משימות שסוגר את האפליקציה שלא מתנהגת יכול לשפר את חיי הסוללה שלך ולהפוך את הטלפון שלך למהיר יותר.

עם זאת, שימוש ברוצח משימות להתמודדות עם אפליקציה שאינה מתנהגת זה כמו להשתמש ברובה ציד כדי להרוג זבוב - אתה עלול לפתור את הבעיה שלך, אך אתה גורם נזק רב אחר בתהליך.

במקום להשתמש ברוצח משימות במצב זה, עליכם לזהות את האפליקציה הרעה ולהסיר אותה ולהחליפה באפליקציה שעובדת כראוי. כדי לאתר את האפליקציה שמתנהגת בצורה לא טובה, אתה יכול לנסות את אפליקציית מנהל המשימות של Watchdog - זה יראה לך אילו יישומים משתמשים בפועל במעבד ברקע, ולא אילו יישומים מאוחסנים בזיכרון באופן לא מזיק.

רוצחי משימות יכולים גם לגרום לבעיות אחרות על ידי הריגת יישומים שברצונך להריץ ברקע - למשל, אם אתה משתמש באפליקציית שעון מעורר, אתה עלול לגלות שרוצח המשימות שלך אילץ את אפליקציית השעון המעורר להפסיק, ומונע מהאזעקה לצאת .

CyanogenMod, אנדרואיד ROM פופולרי שפותח על ידי הקהילה, אפילו לא יקבל דוחות באגים ממשתמשים המשתמשים ברוצחי משימות, באומרו שהם גורמים ליותר בעיות ממה שהם פותרים.

לסיכום, לא כדאי להשתמש ברוצח משימות - אם יש לכם אפליקציה שמתנהגת בצורה לא נכונה שמבזבזת משאבים ברקע, עליכם לזהות אותה ולהסיר אותה. אבל אל תסיר רק אפליקציות מה- RAM מהטלפון או מהטאבלט שלך - זה לא עוזר להאיץ שום דבר.