האם תוכלו לחבר מגיני נחשולים וכבלי הארכה זה לזה?

זה תמיד נראה כאילו אין מספיק שקעים בסביבה ולאלקטרוניקה אף פעם אין חוט מספיק ארוך, כאשר מגיני נחשול וכבלים מאריכים מועילים. האם ניתן להשתמש בהם זה בזה?

מה שאתה צריך לדעת על מגני נחשולים וכבלי הארכה

לפני שנכנס לתכלס של חיבור דברים לדברים אחרים, חשוב שתדע קודם קצת על מגני נחשולים וכבלים מאריכים. אחרת, אתה יכול לחפש עולם של חוסר מזל אם אתה רק מתחיל לשרשר מגן נחשול יחד.

מגיני נחשולים, כפי שאתה יכול לנחש מהשם, הגן על האלקטרוניקה מפני נחשולי מתח וקוצים, שהם עליות מתח פתאומיות. אלה יכולים לקרות במהלך מכת ברק, הפסקות חשמל או סתם תקלה אקראית ברשת החשמל.

קשורים: הגן על הגאדג'טים שלך: מדוע אתה צריך מגן נחשולים

חשוב על המתח כעל כמות לחץ המים בצינור. אלקטרוניקה כמו זרם לחץ קבוע שמקורו במקור, אך כאשר נחשול מתח פתאומי של לחץ, הוא יכול להכריע את האלקטרוניקה ולגרום לנזק.

וכדאי לשים לב שלא כל רצועות החשמל הן גם מגיני נחשול. רצועות חשמל רגילות רק מספקות טווח הגעה ושקעים נוספים.

באשר לכבלי הארכה, הם מעט פשוטים ונפוצים יותר במשקי בית. עם זאת, לא כולם נוצרו שווים, ועליכם להיות מודעים למספר דברים לפני שתתפסו רק כבל מאריך ותשתמשו בו בכדי להפעיל את המכשירים שלכם, ובעיקר "מד" הכבל (המכונה עובי הכבל). תִיוּל).

קשורים: איזה סוג של כבל מאריך עלי להשתמש?

כמובן, שאלה גדולה שיש לכם היא האם מגיני נחשול וכבלי מאריך יכולים להתקיים בשלום, והתשובה היא: טכנית, כן, אבל לא כדאי לכם.

האם אתה יכול לחבר מגן נחשולים לכבל מאריך?

על הנייר, כן, אתה יכול. הדבר הגדול ביותר הוא לוודא שכבל המאריך יכול להתמודד עם אותה כמות עומס כמו מגן נחשול (או יותר).

לדוגמא, למגן נחשול זה של בלקין יש כבל 14 מד, כך שתרצה לוודא שכבל המאריך שלך הוא 14 מד או יותר. אחרת, אתה מסתכן להעמיס יותר מדי על כבל המאריך וליצור לעצמך סכנת שריפה.

קשורים: מדוע (ומתי) עליך להחליף את מגן החשמל שלך

בסופו של יום, עם זאת, לא מומלץ להשתמש בכבל מאריך לשימוש זמני יותר, בעיקר משום שאתה מסתכן בכפוף לכבל הארכה לבלאי ממושך שהוא לא תוכנן עבורו. בנוסף, אותו חיבור נוסף שבו אתה מתחבר לכבל ההארכה הוא חיבור נוסף שיכול להשתחרר עם הזמן וליצור סיכון. אבל הכי חשוב, זה מנוגד לתקנות OSHA ו- NEC.

אז מה כדאי לעשות במקום? השתמש במגן נחשול עם כבל ארוך מספיק כדי להגיע לשקע הקרוב ביותר, או התקן שקע נוסף קרוב יותר למקום שאתה זקוק לו. אפשרויות אלה אינן הנוחות ביותר, אך הן הבטוחות ביותר.

האם אתה יכול לחבר את כבלי הארכה לכבל מאריך אחר?

שוב, מבחינה טכנית אתה יכול, אבל זה לא מומלץ, מכיוון שהוא נחשב לסכנת אש. וזה גם מנוגד לתקנות OSHA ו- NEC.

זה לרוב מסתכם באורך, מכיוון שכבלי הארכה יכולים להיות ארוכים כל כך - ככל שהכבל ארוך יותר, כך ההתנגדות החשמלית גדולה יותר, שמפחיתה את כמות החשמל שניתן להזין למכשירים. כשאתה מתחיל להוסיף כבלים מאריכים, אתה מסתכן בכך שהריצה תהיה ארוכה מדי ותת-כוח תחת המכשירים שלך - לא בטוח.

יתר על כן, כאמור בסעיף הקודם, החיבורים הנוספים שבהם אתה מחבר את כבלי הארכה שלך זה לזה מתווספים לנקודות כשל שלא ממש צריכות להיות שם מלכתחילה.

אז במקום לשרשר כבלים מאריכים זה לזה, עשו לעצמכם טובה ופשוט השתמשו בכבל הארכה אחד לצרכים שלכם.

האם אתה יכול לחבר מגן נחשול למגן נחשול אחר?

זה אולי ה- No-No הגדול ביותר מכל המוזכר כאן, ואם אתה נמצא בנקודה שבה נגמרות התקעים למגן המתח שלך, כנראה שבכל מקרה יש לך יותר מדי דברים מחוברים. אז הוספת מגן נחשול נוסף לכך תיצור בעיה נוספת על גבי הנוכחי שלך.

כמו כן, ניתן להפריע ליכולות ההגנה של מגן נחשולים (להבדיל מפס חשמל רגיל בלבד) אם מגן נחשול אחר מחובר אליו, אולי עד למצב בו אף מגן נחשול אינו יכול לבצע את עבודתו ביעילות.

קשורים: מה ההבדל בין רצועת חשמל למגן נחשולים?

נוסף על כך, רוב יצרני מגן נחשול מבטלים את האחריות אם תשרשר אותם יחד. אה, והאם הזכרנו שזה גם מנוגד לתקנות OSHA ו- NEC? כנראה שמתם לב לנושא חוזר כאן.

בסופו של דבר, ככל הנראה לא תפגע בשום דבר אם תנקוט באמצעי הזהירות הנכונים (וודא שכבלי הארכה מדורגים עבור תפוקת החשמל וכו '), אך זה לא ממש סיכון שכדאי לקחת, במיוחד בהתחשב בכך שישנם אחרים ( וטוב יותר) פתרונות לנצל.