מה לעשות כאשר ה- Mac שלך לא ייכבה

מחשבי מקינטוש הם כמו כל מחשב אחר. לפעמים הם לא יתחילו, ולפעמים הם לא ייסגרו. אם ה- Mac שלך מסרב להיסגר, כך בכל מקרה לכבות אותו - ונקווה לתקן את הבעיה לצמיתות.

כיצד לכבות את ה- Mac שלך

כיבוי ה- Mac שלך פשוט כמו לחיצה על לוגו Apple בסרגל התפריטים בחלק העליון של המסך, ואז בחירה באפשרות "כיבוי ..." ואחריו "כיבוי" בתיבה שמופיעה. אם אתה מרגיש חסר סבלנות במיוחד, אתה יכול להחזיק את כפתור Option במקלדת תוך לחיצה על אפשרות התפריט כדי למנוע את הופעת תיבת האישור בכלל.

לאחר שתתחיל בתהליך הכיבוי, עליך להמתין. גם אם תשאיר את התיבה מסומנת כ"פתוח מחדש חלונות בעת התחברות חזרה ", עדיין תצטרך לחכות שייסגרו היישומים והחלונות שפתוחים כעת לפני שהמחשב שלך נכבה.

בהנחה שה- Mac שלך לא ייכבה, הגיע הזמן לנסות עוד כמה דברים.

תוכנה עלולה לגרום לבעיות כיבוי

לפעמים תוכנה יכולה למנוע מכיבוי המק שלך כהלכה. לפעמים ה- Mac שלך יודיע לך ש"היישום חסום נסגר "ולפעמים לא תראה שום שגיאה. ראשית, נסה לסגור את כל היישומים שלך על ידי לחיצה ימנית (או לחיצה על שתי אצבעות) על הסמלים שלהם במעגן, ובחירת "צא".

אתה יכול לאלץ אפליקציות שאינן מגיבות או לא נסגרות. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני (או לחץ על שתי אצבעות) על סמל האפליקציה, החזק את מקש האפשרויות במקלדת שלך, ואז לחץ על "צא בכוח" והיישום אמור להיסגר. לאחר מכן תוכל לנסות לכבות שוב.

אם זה לא עובד, יתכן שתהליך רקע קרס וגורם לבעיה. פתח את צג הפעילות (לחץ על Command + מקש הרווח ואז חפש אותו) ולחץ על הכרטיסיה CPU. אתה יכול להזמין את העמודה "% CPU" על ידי סדר יורד כדי לראות אם אפליקציות משתמשות בכמות גבוהה של מעבד. אם הם כן, לחץ עליהם כדי להדגיש אותם ואז לחץ על ה- "X" בפינה השמאלית העליונה כדי להרוג את התהליך.

אפליקציות אחרות שעשויות לקרוס יודגשו באדום, ואחריה תווית שאומרת "(לא מגיב)." יהיה עליך ללחוץ על אלה ואז ללחוץ על "X" כדי להרוג גם אותם. בהנחה שנפטרת מתהליכים שגויים, הגיע הזמן לנסות לכבות שוב.

נתק את ציוד היקפי כלשהו

ציוד היקפי עשוי גם לגרום לבעיות כשמנסים לכבות את ה- Mac שלך. לקבלת התוצאות הטובות ביותר נתק כל ציוד היקפי מחובר ונסה שוב. אם אתה משתמש ב- iMac, אתה יכול לנסות לנתק את הכל מלבד העכבר או משטח העקיבה הקסם (למרות שמקלדות לא אמורות לגרום לבעיה).

הסר את הכוננים החיצוניים בבטחה על ידי לחיצה ימנית עליהם ובחירת "הוצא [DISK]" או על ידי לחיצה וגרירה של עוצמת הקול לפח האשפה. אם אינך מצליח להשיג כונן להוצאתו, יתכן ומצאת את הבעיה שלך. ייתכן שתראה חלון חדש שצץ עם אפשרות "להוציא כוח ..." שתוכל לנסות.

אחרת, אתה יכול לאלץ את ההוצאה באמצעות הטרמינל באמצעות הפקודה הבאה (החלף את "DISK" בכל מה שנקרא בכונן שלך):

diskutil unmountDisk force / Volumes / DISK

כדי לקבל רשימה של כוננים צמודים, הפעל תחילה פקודה זו:

רשימת diskutil

כאשר כל השאר נכשל: הפעל מחדש את ה- Mac שלך

אם ה- Mac שלך עדיין לא יכבה, הדבר היחיד שנותר לעשות הוא "למשוך את התקע" באופן איורני ולכפות על כיבוי. זה עובד גם על מחשבי Mac שולחניים וגם על MacBooks. לשם כך, לחץ תחילה על מקשי הבקרה והפקודה והחזק אותו לחצן ההפעלה של המק.

אם אין לך כפתור הפעלה, תצטרך להחזיק במקום את שליטה ופיקוד בתוספת כפתור הוצא או את לחצן זיהוי המגע. שמור על לחצן לחיצה ממושכת במשך כ -10 שניות, ולאחר מכן על מסך ה- Mac שלך להיות שחור. המתן כ -30 שניות לפני שתפעיל את המכונה שוב.

הערה: יש להשתמש בזה רק כמוצא אחרון. תהליך הכיבוי מוצב כדי להגן על קבצי מערכת ליבה שתמיד צריכים להיות סגורים כראוי לפני כיבוי המכונה. סביר להניח שה- Mac שלך יפעל בסדר גמור לאחר הפעלה מחדש בכפייה, אך תמיד יש סיכון לעשות זאת. אם משהו השתבש וה- Mac שלך כבר לא יופעל, למד כיצד לתקן Mac שלא יאתחל.

הפעלה מחדש תתקן את הרוב המכריע של הבעיות המונעות מכיבוי המק שלך כהלכה. אם בעיה זו הופכת תכופה יותר, יהיה עליך להגיע למקור הבעיה באמצעות השלבים הבאים.

מניעת בעיות כיבוי בעתיד

אם הבעיה נגרמת על ידי תוכנה, אתה יכול לנקוט כמה צעדים לקראת תיקון הבעיה. אם אפליקציה מפסיקה את הליך הכיבוי שלך, נסה לחפש עדכוני תוכנה שעשויים לפתור את הבעיה. ייתכן שתרצה לנטוש את האפליקציה לטובת חלופה אם קיימת אפשרות כזו. נסה להפעיל מחדש את ה- Mac  מבלי  להפעיל תחילה את תוכנת הבעיה.

MacOS גם צריך להיות מעודכן באופן קבוע כדי לעקוב אחר הבעיות. אתה יכול לבדוק אם קיימים עדכוני תוכנה תחת העדפות מערכת> עדכון תוכנה. בזמן שאתה שם, תוכל להפעיל עדכונים אוטומטיים על ידי לחיצה על "מתקדם ..." ואז סימון התיבות הרלוונטיות.

אתחול למצב בטוח

הפעלה מחדש של ה- Mac במצב בטוח עשויה גם לסייע במניעת התרחשות הבעיה בעתיד. כאשר אתה מפעיל את ה- Mac במצב בטוח, דיסק ההפעלה ייסרק אחר בעיות ו- MacOS ינסה לתקן את כל הבעיות שמתגלות. מצב בטוח מוחק גם מטמונים של גופן, גרעין ומערכת, יחד עם כמה דברים אחרים.

כדי לאתחל את ה- Mac למצב בטוח:

  1. כבה את ה- Mac שלך (יתכן שתצטרך לכבות בכוח).
  2. לחץ על לחצן ההפעלה ואז לחץ לחיצה ממושכת על מקש Shift (אחד מהם).
  3. שחרר את מקש Shift כשתראה את חלון הכניסה והתחבר כרגיל.

כאשר אתה מפעיל מחדש את המחשב, הוא יאתחל למצב רגיל. מצב בטוח אינו מצב ההפעלה החלופי היחיד עבור ה- Mac שלך, עיין ברשימה המלאה של מצבי האתחול של MacOS ולמה הם משמשים.

אפס את ה- SMC וה- PRAM / NVRAM שלך

בקר ניהול המערכת (SMC) אחראי על פונקציות ברמה נמוכה ב- Mac שלך, כולל ניהול צריכת חשמל, טעינת סוללה ותאורה אחורית של המקלדת. לפעמים בעיות חשמל יכולות להיגרם על ידי ה- SMC, לכן הגיוני לנסות לאפס את ה- SMC אם אתה נתקל בבעיות כיבוי כרוניות.

התהליך הוא פשוט אך שונה תלוי אם יש לך מקבוק עם סוללה פנימית, מקבוק עם סוללה נשלפת או מחשב שולחני כמו iMac. גלה כיצד לאפס את ה- SMC ב- Mac המסוים שלך.

זיכרון RAM לא נדיף (NVRAM) או זיכרון פרמטר (PRAM) משמש את ה- Mac שלך לאחסון הגדרות כמו העדפת דיסק ההפעלה, רזולוציית תצוגה ומידע על אזור הזמן. אין זה סביר ש- NVRAM / PRAM ישפיע על האופן שבו Mac שלך נכבה, אך אם אתה עדיין נתקל בבעיות בשלב זה, זה כנראה שווה זריקה.

התהליך לאיפוס זיכרון זהה לרוחב:

  1. ודא שה- Mac שלך כבוי.
  2. לחץ ושחרר את לחצן ההפעלה (או כפתור Touch ID בחלק ממקבוקי ה- MacBook) ואז לחץ והחזק מיד את Option + Command + P + R במקלדת.
  3. לאחר כ -20 שניות תוכל לשחרר את המקשים האלה, וה- Mac שלך אמור להפעיל כרגיל.

לאחר איפוס NVRAM / PRAM, ייתכן שיהיה עליך לשנות הגדרות כמו רזולוציית תצוגה, דיסק אתחול ואזור זמן. עכשיו נסה להפעיל מחדש או לכבות את ה- Mac בדרך כלל כדי לראות אם עדיין יש לך בעיות.

עדיין יש לך בעיות? נסה את האפשרות הגרעינית

כאשר כל השאר נכשל, אתה תמיד יכול לעצב את הכונן ולהתקין מחדש את MacOS. תחילה עליך לגבות את ה- Mac שלך עם מכונת הזמן כדי לשמור את הקבצים שלך. הימנע משימוש בתוכנת שיבוט דיסק כלשהי של צד שלישי לגיבוי (אחרי הכל התקנה נקייה).

לאחר מכן תוכל לבצע את ההוראות למחיקת MacOS ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה מאפס. זכור כי תצטרך לשחזר את הגיבוי של מכונת הזמן שלך ולהתקין מחדש כל תוכנה שתרצה לאחר שתעשה זאת. זה לא תהליך מהיר, אז הקדיש שעה או שעתיים לפני שתתחיל.

התקנה חדשה אמורה לנקות את הבעיה לתמיד. זה יכול גם לפתור בעיות אחרות הנגרמות כתוצאה מתוספות ליבות שנותרו ותוכנות שהוסרו חלקית. יתכן שתבחין שה- Mac שלך מהיר יותר ויהיה לך גם הרבה מקום פנוי.