כיצד לזהות שיר בכל טלפון חכם, מחשב או טאבלט

מה השיר ההוא שמתנגן כרגע? בשלב מסוים, הדבר הטוב ביותר היה לקוות שחברך ידע - או לנסות להקשיב למילים ולחפש אותם. עכשיו אתה יכול פשוט לטלפון, לטאבלט או למחשב האישי להאזין לו. כל זה מובנה במערכות הפעלה מודרניות.

Shazam הייתה האפליקציה שבאמת הביאה זיהוי שירים להמונים, והיא עדיין זמינה בסמארטפונים וטאבלטים מודרניים. אבל, אתה לא באמת צריך את Shazam יותר. למרות שהם לא מבינים את זה ברור, עוזרים קוליים כמו סירי, גוגל עכשיו וקורטנה יכולים כולם לזהות שירים.

אייפון ואייפד

במכשירים עם iOS, סירי יכולה לזהות את רוב השירים. תכונה זו מופעלת על ידי Shazam, אם כי אינך זקוק לאפליקציית Shazam הנפרדת המותקנת בכדי להשתמש בה.

כדי להתחיל, פתח את סירי על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הבית - או פשוט אמור "היי, סירי" אם התכונה הזו מופעלת. אמור משהו כמו "איזה שיר מתנגן?" או "תן שם למנגינה הזו." סירי תקשיב לשיר ותזהה אותו עבורך.

קשורים: למד כיצד להשתמש בסירי, העוזרת האייפונית השימושית

סירי מספק כפתור "קנה" שיאפשר לכם לקנות את השיר ב- iTunes, אך תוכלו גם רק לציין את האמן ואת שם השיר, ואז למצוא אותו בשירות אחר.

קשורים: כיצד לראות רשימת שירים שזיהית באמצעות סירי

ואם אתה רוצה למצוא רשימת שירים שכבר זיהית עם סירי, פשוט עבור לחנות iTunes.

דְמוּי אָדָם

גוגל בנתה זיהוי שירים באפליקציית החיפוש של גוגל באנדרואיד. ניתן לטעון שחלק מ- Google Now, זיהוי שירים הוא אחת מפקודות הקוליות "OK Google" הרבות בהן תוכלו להשתמש באנדרואיד.

קשורים: כיצד להגדיר ולהשתמש ב- Google Now באנדרואיד

כדי לזהות שיר, אתה יכול פשוט לומר "בסדר גוגל, מהו השיר הזה?" - בתנאי שהאפשרות Google אישור מופעלת. אם לא, הקש על המיקרופון בסרגל החיפוש בחלק העליון של מסך הבית שלך ואמר "מהו השיר הזה?"

גוגל מציעה גם קיצור דרך "בסדר גוגל, Shazam השיר הזה" אם התקנת את אפליקציית Shazam. זה יפתח מיד את אפליקציית Shazam במקום להשתמש בתכונה לזיהוי שירים של גוגל.

חלונות 10

ב- Windows 10 תוכל להשתמש בקורטנה לזיהוי שירים. פתח את Cortana (או אמור "היי Cortana" אם הפעלת את זה), ואמר "מהו השיר הזה?" Cortana תשמע מוסיקה באמצעות המיקרופון של המכשיר שלך ואז תזהה אותה עבורך.

אתה יכול אפילו לזהות שירים המושמעים במחשב שלך בדרך זו - רק וודא שאתה לא מאזין באוזניות והמיקרופון של המכשיר שלך ירים את השמע מהרמקולים שלו.

זה אמור לעבוד באותה צורה גם בטלפונים של Windows Phone 8.1 ובטלפונים של Windows 10, הכוללים גם את Cortana. זה אפילו יעבוד עם אפליקציית Cortana לאנדרואיד ו- iOS.

macOS X

עכשיו, כשסירי היא חלק מ- macOS X, אתה יכול להשתמש בה כדי לזהות שירים בדיוק כמו שאתה יכול ב- iPhone וב- iPad.

פתח את סירי - או פשוט אמור "היי, סירי" אם התכונה הזו מופעלת. אמור משהו כמו "איזה שיר מתנגן?" או "תן שם למנגינה הזו." סירי תקשיב לשיר ותזהה אותו עבורך.

בדיוק כמו במכשירי iOS, סירי מופעלת על ידי Shazam. אם התקנת את Shazam, תוכל לקפוץ ישירות לשיר באפליקציית Shazam, אך אינך צריך שיהיה לך את אפליקציית Shazam כדי להשתמש בזיהוי השיר של סירי.

חלונות 7, לינוקס, מערכת ההפעלה של Chrome וכל דבר עם דפדפן אינטרנט

Midomi.com הוא כלי מבוסס אינטרנט המסופק על ידי SoundHound - מתחרה של Shazam. זה הדבר הכי קרוב שיש לגרסה מבוססת אינטרנט של Shazam.

כלי זה מורה לך "לשיר או לזמזם" שיר מסוים, אך אינך צריך לעשות זאת. השמע את השיר האמיתי עבור המיקרופון של המחשב שלך לשמיעה והוא יזהה את השיר.

כמו בכלים שלעיל, Midomo יכול לאסוף שמע שמגיע מרמקולי המחשב שלך, כך שתוכל להשתמש בו כדי לזהות שיר שמתנגן במחשב עצמו.

קשורים: כיצד לחפש בגוגל כמו מקצוען: 11 טריקים שעליך להכיר

ברור שזיהוי השיר מסתמך על התאמת השיר אליו אתה מאזין לטביעת אצבע של אותו שיר שהוקלט במסד נתונים אי שם. זה בדרך כלל לא יעבוד עם שירים המושמעים בשידור חי, וייתכן שזה לא יעבוד על שירים אם יש הרבה רעש אחר בסביבה. אם אתה יכול לשמוע חלק מהטקסטים, פשוט לחבר אותם לגוגל או למנוע חיפוש אחר לעיתים קרובות עושה פלאים. נסה לצרף את המילים במרכאות כדי למצוא דפים המכילים בדיוק את אותם ביטויים. אני מקווה שתמצא דפי מילים המשויכים לשיר המסוים הזה.

קרדיט תמונה: ברט ג'ורדן בפליקר