4 דרכים קלות להדפסה מרחוק דרך הרשת או האינטרנט

הדפסה מרחוק לא חייבת להיות קשה, בין אם ברצונך להדפיס למדפסת במסדרון או למחצית העולם. אנו נסקור כמה דרכים פשוטות בהן ניתן להדפיס מבלי להיות מחובר ישירות למדפסת שלך.

אנו מתמקדים באפשרויות הקלות ביותר כאן. לא נסקור על הגדרת פרוטוקול הדפסה באינטרנט (IPP) או על JetDirect ומאפשר זאת דרך חומת האש שלך או תצורות רשת מסובכות של Windows, מכיוון שאלה הן האפשרויות המתאימות ביותר למקצוען ה- IT.

השג מדפסת אלחוטית

גם אם אתה עדיין מדפיס, אינך זקוק למדפסת נפרדת המחוברת לכל מחשב בביתך. מדפסות חדשות רבות הן מדפסות רשת שיכולות להתחבר לרשת שלך באמצעות Wi-Fi. לאחר החיבור, אתה מתקין את תוכנת מנהל ההתקן המתאימה בכל מחשב וכל המחשבים יכולים להדפיס למדפסת זו ברשת.

בניגוד לשיתוף מדפסת מקומית עם Windows, אינך צריך להשאיר את המחשב הראשי דולק - כל עוד המדפסת פועלת, תוכל להדפיס ישירות אליו.

מדפסות אלה מאפשרות לך להדפיס אליהם רק ברשת המקומית, כך שתצטרך כמה טריקים אחרים אם ברצונך להדפיס אליהם דרך האינטרנט.

שתף מדפסת ברשת המקומית שלך

Windows מקל על שיתוף מדפסות בין מחשבים ברשת המקומית שלך. זה אידיאלי אם ברשותך מדפסת מקומית המתחברת למחשב באמצעות USB. לאחר שתגדיר שיתוף מדפסות, המדפסת תפעל כמעט כמו מדפסת ברשת. כל עוד המחשב אליו מדפסת מחוברת מופעל, כל מחשב מורשה אחר ברשת יכול להדפיס אליו.

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת ב- Windows 7 או Windows 8 היא באמצעות תכונת הקבוצה הביתית. כל שעליך לעשות הוא להגדיר קבוצה ביתית ולבדוק את האפשרות מדפסות כדי לשתף את המדפסות המחוברות שלך. הצטרף למחשבים האחרים שלך לקבוצה הביתית והם יראו את המדפסת ברשת מופיעה ברשימת המדפסות הזמינות שלהם, בהנחה שהמחשב שמשתף את המדפסת מקוון.

כמו במדפסות רשת רגילות, זה עובד רק ברשת המקומית. אתה יכול לשתף מדפסות בין מחשבים שאינם באותה קבוצה ביתית, אך קל יותר פשוט להשתמש בקבוצה ביתית.

גש למדפסות מרוחקות באמצעות Google Cloud Print

Google Cloud Print הוא פתרון ההדפסה מרחוק של גוגל. מדפסות חדשות רבות כוללות תמיכה מובנית ב- Google Cloud Print. אם מדפסת אינה כוללת תמיכה בענן, תוכל להנגיש אותה באמצעות Google Cloud Print על ידי הגדרת Google Cloud Print ב- Google Chrome.

לאחר הגדרת מדפסת שתעבוד עם Google Cloud Print, היא משויכת לחשבון Google שלך. לאחר מכן תוכל לגשת מרחוק למדפסת באמצעות אישורי חשבון Google שלך. תוכל גם לשתף את אחת המדפסות שלך עם חשבון Google אחר, כך שתוכל לאפשר לאנשים אחרים להדפיס מרחוק למחשב שלך באותה קלות כאילו אתה משתף איתם קובץ דרך Google Drive.

עד לאחרונה, Google Cloud Print היה קצת חידוש. Google Chrome כולל תמיכה בענן Cloud Print, ותוכלו להשתמש באפליקציות Cloud Print ב- iOS וב- Android כדי להדפיס מרחוק למדפסות Cloud Print. עם זאת, גוגל השיקה לאחרונה שירות מדפסת ענן של גוגל לשולחן העבודה של Windows. התקן אותו ו- Google Cloud Print יהיה זמין בדיאלוג ההדפסה הסטנדרטי, כך שתוכל להדפיס מרחוק למדפסות Cloud Print ממיקרוסופט אופיס או מכל אפליקציית שולחן עבודה אחרת.

להדפסה דרך האינטרנט, Google Cloud Print מציע את החוויה המלוטשת ביותר וחוויית ההתקנה הקלה ביותר עבור משתמשים ממוצעים.

השתמש ב- VPN כדי לגשת למדפסות ברשתות מרוחקות

אם ברצונך לגשת למדפסות רשת רגילות או למדפסות המשותפות באמצעות רשת Windows כאשר אינך נמצא ברשת המקומית, תוכל להשתמש ברשת פרטית וירטואלית או VPN. התחבר ל- VPN והמחשב שלך ייצור מנהרה מאובטחת לשרת ה- VPN ברשת המרוחקת. כל התעבורה שלך תישלח מעל מנהרה זו, כך שהמחשב שלך יתנהג כאילו הוא מחובר לרשת המרוחקת. פירוש הדבר כי מדפסות משותפות מקומיות, כמו גם משאבי רשת אחרים כמו שיתופי קבצים של Windows, יהיו נגישים.

לאחר שהמחשב שלך מחובר ל- VPN, המדפסת תהיה זמינה ותוכל להדפיס אליו ממש כאילו אתה נמצא באותה רשת מקומית. רשתות עסקים רבות מקימות רשתות VPN כך שעובדיהן יוכלו להתחבר מרחוק לרשת העסקית, כך שאולי כבר תוכלו לעשות זאת באמצעות חיבור ה- VPN הקיים שלכם.

הגדרת VPN משלך מסובכת יותר משימוש ב- Google Cloud Print, אך ניתן לעשות זאת. Windows כולל תמיכה נסתרת בהגדרת שרת VPN. אירוח שרת VPN משלך אינו אידיאלי לביטחון - קל יותר פשוט להשתמש ב- Google Cloud Print אם אינך רוצה לדאוג לאבטחה.

ישנם מגוון רחב של דרכים שונות אחרות להדפיס מרחוק. לדוגמה, מדפסות מסוימות ברשת יכולות לקבל מסמכים בכתובת דוא"ל ולהדפיס באופן אוטומטי את כל המסמכים שמגיעים לכתובת זו. חלקם עשויים לעבוד עם Bluetooth או AirPrint של אפל כדי לקבל עבודות הדפסה באופן אלחוטי.

קרדיט תמונה: ג'מימוס בפליקר