מה חדש בעדכון של Windows 10 באוקטובר 2018

העדכון של Windows 10 באוקטובר 2018, הידוע גם בשם גרסה 1809 ושם הקוד רדסטון 5 במהלך תהליך הפיתוח שלו, הגיע ב -2 באוקטובר 2018. שדרוג גדול זה כולל היסטוריה של הלוח שמסתנכרן בין המכשירים שלכם ועיצוב כהה המיוחל לסייר הקבצים. תחילה הוגדר להביא כרטיסיות לכל היישומים שלך, אך תכונה זו לא הצליחה לחתוך.

טקסט מהמחשב באמצעות אפליקציית "הטלפון שלך"

Windows 10 כולל כעת אפליקציית "הטלפון שלך" שתפגיש את תכונות שילוב הסמארטפונים של Windows 10 ותקל עליהן בהגדרה. מיקרוסופט אפילו שמה קיצור דרך לאפליקציה זו על שולחן העבודה המוגדר כברירת מחדל.

עבור משתמשי טלפון אנדרואיד שמריצים אנדרואיד 7.0 ואילך, אפליקציית הטלפון שלך מאפשרת לך לשלוח הודעות טקסט מהמחשב שלך ולגשת באופן מיידי לתמונות מהטלפון שלך במחשב האישי. בעתיד, מיקרוסופט מתכננת להוסיף התראות סינכרון מטלפון האנדרואיד שלך. זה כבר זמין באפליקציית Cortana, אך מיקרוסופט רוצה להקל עליהם בגילוי.

פחות תכונות זמינות למשתמשי אייפון בגלל מגבלות הפלטפורמה של אפל. עם זאת, התכונה "המשך במחשב האישי" זמינה גם למשתמשי אייפון וגם לאנדרואיד. תכונה זו מאפשרת לך להשתמש בגיליון המניות של הטלפון החכם שלך כדי לשלוח קישור שאתה צופה בטלפון למחשב שלך, ולעבור במהירות מהמסך הקטן למסך הגדול. תכונה זו הייתה קיימת כבר ב- Windows 10, אך אפליקציית הטלפון שלך מקלה על גילוי והגדרה של תכונות אלה.

קשורים: כל הדרכים שבהן Windows 10 עובד עם Android או iPhone

היסטוריית הלוח והסנכרון

עדכון אוקטובר 2018 זוכה לכמה תכונות לוחיות חדשות חזקות. עכשיו יש היסטוריה של הלוח אליה אתה יכול לגשת על ידי לחיצה על Windows + V. באפשרותך לסנכרן את היסטוריית הלוחות בין המכשירים שלך, ולתת לך לוח שמסנכרן את עצמו בין המחשבים שלך. תוכל גם לסנכרן ידנית על ידי לחיצה על סמל בחלון הקופץ של הלוח, ומונע מ- Windows לסנכרן נתונים שעלולים להיות רגישים כמו סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי.

בעתיד, מיקרוסופט תוסיף תמיכה בלוח הענן למקלדת SwiftKey שלה לאנדרואיד, אייפון ואייפד. תוכל להעתיק ולהדביק בין הטלפון לטאבלט למחשב Windows שלך.

קשורים: שימוש בלוח החדש של Windows 10: היסטוריה וסנכרון ענן

ערכת נושא אפלה לסייר הקבצים

Windows 10 כולל כעת נושא כהה עבור סייר הקבצים. זה מופעל באופן אוטומטי אם אתה עושה ערכת נושא כהה ברחבי המערכת מתוך הגדרות> התאמה אישית> צבעים.

מיקרוסופט הוסיפה תמיכה בערכת נושא כהה לתפריטי ההקשר של סייר הקבצים, כולל תפריט ההקשר שמופיע בעת לחיצה ימנית על שולחן העבודה. יש גם נושא כהה חדש עבור חלונות הדו-שיח הפתוחים ושמירת הקבצים הסטנדרטיים.

קשורים: מיקרוסופט מוסיפה נושא כהה לסייר הקבצים בעדכון האחרון של Windows 10

SwiftKey מגיע ל- Windows 10

מיקרוסופט רכשה את מקלדת SwiftKey עוד בשנת 2016. SwiftKey זמין עדיין לטלפונים אנדרואיד, מכשירי אייפון ואייפד, וכעת הוא מגיע ל- Windows 10.

מקלדת המגע המובנית כעת "מופעלת על ידי" SwiftKey. נכון לעכשיו, הדבר זמין רק בהקלדה באנגלית (ארצות הברית), אנגלית (בריטניה), צרפתית (צרפת), גרמנית (גרמניה), איטלקית (איטליה), ספרדית (ספרד), פורטוגזית (ברזיל) ורוסית.

כדברי מיקרוסופט, "SwiftKey נותן לך תיקונים אוטומטיים ותחזיות מדויקים יותר על ידי לימוד סגנון הכתיבה שלך." הוא מציע גם תמיכה של החלקה לסוג, ומאפשר לך להקליד על ידי החלקה של האצבע מאות לאות במקום הקשה על כל אות.

נדחה: "מגדיר" מביא כרטיסיות לכל אפליקציה

תכונת הסטים החדשה הייתה השינוי המשמעותי ביותר במבני Insider של Redstone 5. כמעט בכל חלון על שולחן העבודה שלך היה כעת סרגל כרטיסיות, ותוכל לשלב כרטיסיות ממספר יישומים שונים באותו חלון.

פירוש הדבר של- Windows היו סוף סוף כרטיסיות של סייר הקבצים, אך סטים הציעו הרבה יותר מזה. לדוגמה, ייתכן שיהיה לך חלון המכיל מסמך Microsoft Word, דף אינטרנט של Microsoft Edge וכרטיסיה סייר קבצים. אתה יכול לגרור ולשחרר כרטיסיות אלה בין חלונות, ויש קיצורי מקשים כמו Ctrl + Windows + Tab למעבר ביניהם.

ערכות עובדות כמעט עם כל יישומי שולחן עבודה מסורתיים, כל יישום אוניברסלי ואפילו יישומי Microsoft Office כמו Word, Excel ו- PowerPoint. יישומי שולחן עבודה שיש להם סרגל כותרות מותאם אישית משלהם אינם תומכים בערכות. לדוגמה, לאפליקציות כמו Google Chrome, Mozilla Firefox, iTunes ו- Steam אין כרטיסיות סטים.

למרבה הצער, תכונה זו הוסרה מבניית 17704, אשר פורסמה ב- 27 ביוני 2018. מיקרוסופט רוצה יותר זמן ללטש את סטים ואומרת שהיא תחזור בעדכון עתידי. צפו לראות את זה בגירסה הבאה של Windows 10, בשם הקוד Windows 10 19H1, אשר ככל הנראה ישוחרר באביב, 2019.

קשורים: כיצד להשתמש בערכות ב- Windows 10 כדי לארגן אפליקציות בכרטיסיות

נדחה: Alt + Tab מציג כעת כרטיסיות, מדי

יחד עם הצגת תכונת הסטים, מיקרוסופט שינתה גם את אופן הפעולה של Alt + Tab. קבוצות כרטיסיות ואפילו כרטיסיות הדפדפן של Microsoft Edge מופיעות לצד החלונות הפתוחים שלך כאשר אתה לוחץ על Alt + Tab. אתה יכול לשחזר את ההתנהגות הישנה של Alt + Tab אם ברצונך לראות חלונות רק כאשר אתה Alt + Tab.

שינוי זה אינו משפיע על יישומים כמו Google Chrome ו- Mozilla Firefox, המשתמשים בכרטיסייה המותאמת אישית שלהם. עם זאת, אם אי פעם Chrome ו- Firefox יאפשרו תמיכה בכרטיסיות סטים, הכרטיסיות שלהם יופיעו גם במתג Alt + Tab.

מכיוון שהסטים הוסרו, בינתיים, Alt + Tab כבר לא יציג כרטיסיות עד שיחזור.

קשורים: Windows 10 משנה את האופן שבו Alt + Tab עובד, הנה מה שאתה צריך לדעת

תצוגה מקדימה של חיפוש בתפריט התחל

בתכונת החיפוש של תפריט התחלה, המכונה גם תכונת החיפוש של Cortana, יש כעת תצוגות מקדימות של חיפוש. כאשר אתה מתחיל להקליד כדי לחפש משהו, Windows מציג כעת חלונית תצוגה מקדימה עם מידע נוסף על התוצאה שלך.

לדוגמה, אם תפריט התחלה מחליט שחיפוש באינטרנט הוא התוצאה הטובה ביותר לחיפוש שלך, תראה תוצאות חיפוש של בינג ממש בתפריט התחל. אם תחפש יישום, תראה אפשרויות כמו "הצמד להתחלה" עבור יישום זה. תראה תצוגה מקדימה של מסמך גם אם Windows מחליט שמסמך מסוים במחשב האישי שלך הוא התוצאה הטובה ביותר.

כשאתה מחפש יישום, תראה לחצן "עבור להורדה" בחלונית התצוגה המקדימה של החיפוש שתעביר אותך ישירות לדף ההורדה שלו.

יחד עם שינוי זה, לא ניתן עוד להשבית חיפוש באינטרנט בתפריט התחל באמצעות מדיניות קבוצתית.

כלי צילום מסך חדש עם כלי ביאור

ל- Windows 10 יש כעת כלי גזירת מסך חלקלק חדש. אתה יכול להשתמש בו כדי לצלם צילום מסך של קטע במסך, חלון יחיד או כל המסך שלך. לאחר שצילמתם צילום מסך, הכלי החדש Snip & Sketch מאפשר לכם לצייר עליו ולהוסיף הערות, כולל חצים והדגשות.

כלי הגזירה הזה מופיע כאשר אתה לוחץ על Windows + Shift + S כדי לפתוח אותו. עם זאת, יש הגדרה תחת הגדרות> קלות גישה> מקלדת שגורמת לכלי החדש להופיע כאשר אתה לוחץ על מקש מסך ההדפסה במקלדת.

אם תפעיל במקום זאת את כלי הגזירה הישן, תראה הודעה שאומרת כי "כלי הגזירה יוסר בעדכון עתידי." מיקרוסופט לא הסירה את הכלי Snipping מהעדכון באוקטובר 2018, אך ייתכן שהוא יוסר בגירסה הבאה של Windows 10, Windows 10 19H1.

קשורים: שימוש בכלי צילום המסך החדש של Windows 10: קליפים והערות

עדכוני הדפדפן של Microsoft Edge

מיקרוסופט עשתה המון עבודה גם ב- Edge. התפריט "..." של Edge ודף ההגדרות עוצבו מחדש. התפריט החדש נותן פקודות נפוצות כמו "כרטיסייה חדשה" ו"חלון חדש "כפתורים גדולים יותר, ודף ההגדרות החדש מחולק לקטגוריות כך שקל יותר למצוא הגדרות ספציפיות.

Edge מציגה כעת אפשרות "הפעלה אוטומטית של מדיה" תחת הגדרות> מתקדם. אתה יכול לשלוט באילו אתרים מותר להפעיל סרטונים באופן אוטומטי. ברירת המחדל היא "אפשר" ומאפשרת לאתרים להפעיל סרטונים כאשר אתה מציג כרטיסייה. "Limit" מאפשר לאתרים להשמיע קטעי וידאו מושתקים, כך שלא תופתעו מהצליל. "חסום" חוסם הפעלה אוטומטית של סרטונים באתרים עד שתתקשר עם תוכן המדיה.

יש גם דרך לשלוט על הפעלה אוטומטית של מדיה על בסיס אתר. לחץ על סמל הנעילה או על "i" שמשמאל לכתובת האתר בשורת המיקום, לחץ על "נהל הרשאות" ותוכל לבחור אם אתר יכול להפעיל מדיה באופן אוטומטי.

ממשק הדפדפן Edge מקבל גם כמה תכונות שימושיות אחרות. כעת תוכל לראות את האתרים המובילים שלך ב"רשימת הקפיצה "המופיעה כאשר אתה לוחץ לחיצה ימנית על קיצור הדרך Edge בשורת המשימות שלך או בתפריט התחל. בתצוגת "כרטיסיות שהקרתם בצד", הנגישות בלחיצה על הכפתור בפינה השמאלית העליונה של חלון Edge, תוכלו להקצות תוויות לקבוצות של כרטיסיות שמורות. בחלונית ההורדות תוכלו ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הורדות כדי למצוא אפשרויות כמו "הצג בתיקיה" ו"העתיק קישור ".

תמיכה באימות אתרים הגיעה ל- Edge, שתאפשר שימוש במפתחות אבטחה FIDO U2F ובחומרת אימות אחרת בזמן הכניסה לאתרים. אני מקווה שאלה יוכלו יום אחד לחסל סיסמאות.

Edge עודכן גם בנגיעות "עיצוב שוטפות" יותר, וכעת הוא כולל סרגל כרטיסיות משופץ עם אפקט עומק חדש. כאשר אתה משתמש ב- Edge בתור מציג PDF המוגדר כברירת מחדל, תראה גם סמל חדש עבור קבצי PDF בסייר הקבצים. הסמל החדש פשוט כולל לוגו "PDF" אדום ואינו כולל לוגו אדג 'כחול, כפי שהיה הקודם.

בעוד שאתה נמצא בתצוגת קריאה, ספרים או במציג PDF, כעת אתה יכול לבחור מילה ו- Edge יציג באופן אוטומטי הגדרת מילון למילה זו. אתה יכול גם ללחוץ על סמל הרמקול כאן כדי לשמוע את המילה המדוברת בקול עם ההגייה הנכונה.

בתצוגת הקריאה, אתה יכול כעת לבחור צבעי נושא דף שונים ולבחור אילו עיניך הכי אוהבים. יש גם כלי חדש "מיקוד קו" אשר ידגיש קבוצות של שורה אחת, שלוש או חמש בזמן שאתה קורא כדי לעזור לך להתמקד.

סרגל הכלים במציג ה- PDF של Edge שופר גם כן. כעת הוא כולל תיאורי טקסט כדי להקל על ההבנה, ואפשרויות חדשות כמו "הוסף הערות" כלולות בסרגל הכלים. בעת צפייה בקובצי PDF, כעת תוכל לרחף בראש העמוד כדי לפתוח את סרגל הכלים PDF. ובעוד סרגל הכלים פתוח, אתה יכול ללחוץ על סמל הסיכה בצד ימין של סרגל הכלים כדי להצמיד אותו לראש המסך ולמנוע את הסתרתו באופן אוטומטי.

לבסוף, לדפדפן Edge יש כעת לוגו "בטא" חדש במבני Insider של Windows 10, ומפנה את תשומת הלב לעובדה שאתה משתמש בגרסה לא יציבה של Edge.

התקנת HDR קלה

יש דף חדש של "Windows HD Color" זמין תחת הגדרות> מערכת> תצוגה. דף זה מפרט אם החומרה שלך תואמת לתוכן טווח דינמי גבוה (HDR) ותוכן צבעוני רחב (WCG). תכונות אלה הופכות נפוצות יותר בתצוגות 4K מתקדמות יותר.

בנוסף לספק מידע על יכולות ה- HDR וה- WCG של המערכת שלך, דף זה מאפשר לך להגדיר תכונות HDR במערכת שלך. זה גם מראה לך תוכן HDR, כגון תמונות, קטעי וידאו, משחקים ואפליקציות, במערכת שלך.

ניתן להשתמש בתכונות אלה רק אם יש לך מחשב מחובר לתצוגה התומכת ב- HDR.

שיפורים בפס רחב נייד

מיקרוסופט עוברת למסגרת מנהלי התקנים חדשה של "מתאם נטו" ב- Windows. זה ישפר את אמינות החיבור למחשבים עם פס רחב נייד (LTE), בין אם הם משתמשים בכרטיס SIM או במודם USB.

מנהל התקן חדש זה הוא כעת מנהל ההתקן המוגדר כברירת מחדל החל מבניית 17677, ומשפר את האופן שבו Windows מטפל בחיבורי אינטרנט נתונים סלולריים.

במחשבים אישיים עם חיבור נתונים סלולרי, מסך ההגדרות> רשת ואינטרנט> שימוש בנתונים מציג כעת גם את כמות הנתונים שהשתמשת בהם בזמן הנדידה. זה לא דורש את מנהל ההתקן החדש.

גבולות חלונות נסתרים ועיצוב אקרילי נוסף

מיקרוסופט מורידה כעת את גבולות החלונות של חלונות 10. במקום גבולות חלון צבעוניים, כעת תראה גבולות חלון אפורים הנמוגים בחן לכל צללי החלון. עם זאת, אתה עדיין יכול להפעיל מחדש את גבולות החלון הצבעוניים אם אתה רוצה קצת יותר צבע.

קשורים: כיצד להתאים אישית גבולות חלונות וצללים ב- Windows 10

לתפריטים קופצים מודרניים רבים, כמו תפריט ההקשר שאתה רואה בעת לחיצה ימנית ב- Microsoft Edge, יש כעת צללים סביבם כדי להוסיף עומק.

שינויים חזותיים אלה הם חלק מהסגנון הגרפי החדש "עיצוב רהוט" של מיקרוסופט, אותו היא מיישמת באטיות ברחבי חלונות 10 מאז עדכון יוצרי הסתיו. תראה עיצוב שוטף יותר בסגנון אקרילי בכל חלונות, כולל ביישום האבטחה של Windows, בציר הזמן ובסרגל הכרטיסיות סטים.

Windows Defender הופך לאבטחת Windows

יישום מרכז האבטחה של Windows Defender נקרא כעת פשוט "אבטחת Windows". תחת הגנה מפני וירוסים ואיומים, החלק "איומים נוכחיים" מציג כעת את כל האיומים הפוטנציאליים שזקוקים לפעולה, אם בכלל.

תחת אבטחה של Windows> הגנה מפני וירוסים ואיומים> נהל הגדרות, באפשרותך להפעיל כעת אפשרות "חסום התנהגויות חשודות". מיקרוסופט אומרת כי הדבר יאפשר ל- Windows Defender Exploit Guard "טכנולוגיית צמצום משטח התקפה", שתסייע בהגנה על המחשב האישי שלך מפני מעללים.

כעת קל יותר להפעיל את Windows Defender Application Guard, שמפעיל את דפדפן Edge במיכל מבודד וירטואלי לחוויית גלישה מאובטחת יותר. עבור אל אבטחת Windows> בקרת אפליקציות ודפדפנים ולחץ על "התקן את Windows Defender Application Guard" תחת גלישה מבודדת. תוכל גם להגדיר את הגדרותיו מכאן. אם אתה נמצא במחשב מנוהל על ידי ארגון, תוכל להציג את ההגדרות שהארגון שלך הגדיר כאן.

אם אתה משתמש בתכונה 'גישה לתיקייה מבוקרת' כדי להגן על הקבצים שלך מפני תוכנות כופר, עכשיו קל יותר לאפשר לאפליקציות שנחסמו לאחרונה לנתונים שלך. עבור אל אבטחת Windows> הגנה מפני וירוסים ואיומים> ניהול הגדרות> הגנת כופר> אפשר לאפליקציה גישה לתיקיות מבוקרות> אפליקציות שנחסמו לאחרונה לראות אפליקציות שנחסמו לאחרונה ולתת להן גישה במהירות.

יש גם דף חדש שיציג אפליקציות אנטי-וירוס, אנטי-תוכנה, חומת אש ואבטחה אחרות במכשיר שלך. עבור אל אבטחת Windows> הגדרות> נהל ספקים כדי לראות אותם. מכאן תוכלו לפתוח בקלות את האפליקציות המשויכות אליהם או להציג מידע על בעיות שדווחו.

קשורים: מהי התכונה החדשה "חסום התנהגויות חשודות" ב- Windows 10?

התקנת גופנים לכולם

גרסאות ישנות יותר של Windows מאפשרות רק למשתמשים בעלי הרשאות ניהול להתקין גופנים, ואז גופנים אלה הותקנו עבור כל המשתמשים ברחבי המערכת. עדכון אוקטובר 2018 של Windows 10 משתפר בכך ונותן לכולם את היכולת להתקין גופנים. כאשר אתה לוחץ לחיצה ימנית על קובץ גופן בסייר הקבצים, אתה יכול לבחור באפשרות "התקן" כדי להתקין אותו רק עבור חשבון המשתמש שלך או "התקן עבור כל המשתמשים" כדי להתקין אותו עבור כל המשתמשים במערכת. רק האפשרות האחרונה מחייבת הרשאת מנהל מערכת.

בעת צפייה בתצוגה המקדימה של קובץ הגופן לאחר לחיצה כפולה עליו, כפתור "התקן" יתקין כעת את הגופן רק עבור המשתמש הנוכחי.

פרטי שימוש בחשמל במנהל המשימות

מנהל המשימות של Windows כולל כעת שתי עמודות חדשות בכרטיסייה התהליכים הראשית. עמודות אלה נועדו לעזור לך להבין אילו יישומים ושירותים במערכת שלך צורכים את המרב. הם לוקחים בחשבון את פעילות השימוש במעבד, GPU ודיסק בכדי להעריך כמה כוח כל תהליך משתמש, מה שיגיד לך כמה רע כל תהליך למשך חיי הסוללה שלך.

העמודה "צריכת חשמל" מציגה את צריכת החשמל הנוכחית של התהליך ברגע זה. העמודה "מגמת צריכת חשמל" מציגה את צריכת החשמל בשתי הדקות האחרונות, כך שתוכלו לראות תהליכים המשתמשים בכוח רב, גם אם הם אינם משתמשים בו כרגע. אתה יכול למיין לפי כל עמודה כדי לראות את התהליכים הכי רעבים שלך.

הפוך את הטקסט לגדול יותר

Windows 10 מאפשר לך להגדיל את גודל הטקסט בכל המערכת, כולל בתפריט התחל, סייר הקבצים ובאפליקציית ההגדרות.

לשם כך, עבור אל הגדרות> קלות גישה> תצוגה. התאם את המחוון "הגדל הכל" כדי להגדיל את הטקסט לגודל הרצוי.

Windows Update ינבא את הזמן הטוב ביותר להפעלה מחדש

Windows 10 משתמש כעת בלימוד מכונה כדי למנוע הפעלה מחדש של המחשב בזמן שאתה משתמש בו.

בגירסאות ישנות יותר של Windows 10, Windows Update לא יפעיל מחדש את המחשב שלך כדי להתקין עדכון אם אתה משתמש באופן פעיל במחשב שלך. אבל אם אתה מתרחק לקפה, Windows עשויה להחליט שאתה לא משתמש במחשב שלך ולהתחיל את ההפעלה מחדש.

Windows 10 משתמש כעת במודל למידת מכונה כדי לחזות את הזמן הנכון להפעלה מחדש של המחשב האישי שלך כאשר אינך משתמש בו באופן פעיל. במילים אחרות, Windows תנסה לחזות האם אכן התרחקת מהמחשב שלך לזמן מה, או אם רק רצית להביא קפה ותחזור מיד.

זה שימושי, אך אתה כבר יכול למנוע מ- Windows להפעיל מחדש את המחשב שלך בזמן שאתה משתמש בו עם פעיל שעות. תכונה זו מאפשרת לך להגדיר עד 18 שעות ביום כ"שעות פעילות ", ו- Windows יפעיל מחדש את המחשב שלך לצורך עדכונים מחוץ לשעות אלה. אבל גם מחוץ לשעות הפעילות שהגדרת, Windows Update ינסה כעת להיות מכובד יותר לגבי אתחול מחדש.

תכונות סרגל משחקים חדשות

בר המשחק, שעוצב מחדש בעדכון אפריל 2018, כולל כמה תכונות חדשות שימושיות. הוא מכיל פקדי שמע מובנים המאפשרים לך לבחור את התקן פלט השמע המוגדר כברירת מחדל או לשלוט בעוצמת הקול של יישומים אחרים במערכת שלך.

הוא מציע גם תכונות להדמיה של ביצועים, כך שתוכל לראות את מסגרות המשחק שלך לשנייה (FPS), שימוש במעבד, שימוש ב- GPU VRAM ושימוש בזיכרון המערכת לאורך זמן.

יש גם החלפת "משאבים ייעודיים" בסרגל המשחקים. זה מאפשר אפשרות חדשה של מצב משחק שתשפר את ביצועי המשחק במחשבים אישיים עם משימות רקע רבות הפועלות.

ניתן לפתוח את סרגל המשחק על ידי לחיצה על Windows + G בכל מקום, וקיצור דרך לבר המשחקים זמין כעת גם בתפריט התחלה.

פקדי הקרנה אלחוטיים

בזמן שאתה מקרין את המסך שלך באופן אלחוטי, כעת תראה פס בחלק העליון של המסך - בדיוק כמו בעת שימוש בשולחן עבודה מרוחק. סרגל זה מראה שאתה מחובר ומספק דרך קלה להתנתק או להתחבר מחדש.

ל- Windows יש כמה "מצבים" שתוכלו להפעיל גם בזמן הקרנה אלחוטית. במצב "משחק", חביון המסך ממוזער כדי לגרום לחוויית משחק משופרת בזמן הקרנה אלחוטית. במצב "וידאו", חביון המסך מוגבר כדי להבטיח שהסרטון יופעל בצורה חלקה. מצב "פרודוקטיביות" הוא ברירת המחדל ומספק איזון של חביון על מנת להבטיח שהקלדה נראית מגיבה ושאין יותר מדי תקלות גרפיות בזמן הפעלת סרטונים.

עוד אימוג'י

Unicode 11 כולל 157 אמוג'י חדשים, וכולם זמינים ב- Windows 10. אתה יכול להקליד אמוג'י בכל אפליקציה על ידי לחיצה ממושכת על מקש Windows ולחיצה על תקופה (Windows +.) כדי לפתוח את לוח האימוג'י.

אימוג'י חדש כולל כל דבר, החל מגיבורי על ובעלי חיים ועד דובון, שן, בייסבול, קאפקייק, מבחנה וגדיל DNA.

קשורים: מקש הקישור הסודי פותח את בורר האימוג'י החדש של Windows 10 בכל אפליקציה

בוטל: דואר מתעלם מהדפדפן שבחרת כברירת מחדל

מיקרוסופט "בדקה שינוי" שגורם לאפליקציית Mail לפתוח קישורים בדפדפן Microsoft Edge, גם אם יצרת את Chrome, Firefox או דפדפן אינטרנט אחר במקום דפדפן ברירת המחדל שתבחר.

למרבה המזל, מיקרוסופט נסוגה. במקום זאת, מיקרוסופט הודיעה כי Mail ישתמש בקצה כברירת מחדל ותצטרך להשבית אפשרות "פתח קישורים ב- Microsoft Edge" כדי להשתמש בדפדפן האינטרנט המועדף עליך.

עם זאת, אפילו שינוי זה בוטל. בדקנו את דואר בגרסה הסופית והוא פותח את דפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל ללא כל תצורה נוספת.

זה רק חלק ממגמה גדולה יותר שרואה את מיקרוסופט דוחפת את Edge ברחבי Windows. לדוגמה, קישורים שאתה לוחץ עליהם בתכונת החיפוש של תפריט התחלה כבר תמיד נפתחים ב- Microsoft Edge. עליך להשתמש בתוכנת צד שלישי כדי להטעות את Windows לפתיחת Chrome או דפדפן אחר במקום זאת. ומיקרוסופט בדקה אזהרות דפדפן כדי להפחיד אותך מהתקנת Chrome או Firefox.

קשורים: Windows 10 מנסה לדחוף את Firefox ו- Chrome מעבר לקצה

סקייפ מקבל עדכון גדול

היישום Skype עבור Windows 10 מקבל עדכון גדול, כולל ערכות נושא הניתנות להתאמה אישית, פריסה חדשה לאנשי הקשר שלך, והיכולת להתאים אישית את קריאת הקבוצה "בד", גוררת אנשים סביב לבחור את מי שאתה רוצה לראות על המסך. מיקרוסופט גם הקלה על שיתוף המסך במהלך שיחות.

פנקס רשימות תומך בקצות לינוקס ו- Mac

פנקס הרשימות תומך לבסוף בתווי סוף השורה (EOL) בסגנון UNIX. באופן ספציפי, פנקס הרשימות תומך כעת בסופי הקו של UNIX / לינוקס (LF) ובסיומות בשורות מק (CR). פירוש הדבר שתוכלו לקחת קובץ טקסט שנוצר ב- Linux או ב- Mac ולפתוח אותו בפנקס הרשימות - וזה באמת ייראה כמו שהוא אמור! בעבר, הקובץ היה נראה מקולקל במקום.

אתה יכול אפילו לערוך את הקובץ בפנקס הרשימות ולשמור אותו, ופנקס הרשימות ישתמש אוטומטית בסיומי השורות המתאימים שהיו לקובץ במקור. פנקס הרשימות עדיין ייצור קבצים כאשר קו Windows מסתיים (CRLF) כברירת מחדל. שורת המצב מראה איזה סוג של סיומות שורה משמשות לקובץ הנוכחי אם אתה מאפשר זאת על ידי לחיצה על תצוגה> שורת מצב.

קשורים: מיקרוסופט סוף סוף מתקנת פנקס רשימות לאחר 20 שנות חוסר יכולת

הרבה שיפורים בפנקס הרשימות

פנקס הרשימות מקבל עוד הרבה תכונות חדשות. לפנקס הרשימות יש כעת אפשרות "לעטוף" עבור תיבות הדו-שיח חיפוש והחלפה, ומאפשר לך למצוא ולהחליף במסמך שלם מבלי למקם תחילה את הסמן בחלק העליון או התחתון.

יש גם תכונת זום חדשה. פשוט לחץ על תצוגה> זום והשתמש באפשרויות כדי להתקרב ולהתרחק. אתה יכול גם להחזיק את מקש Ctrl לחוץ וללחוץ על סימן הפלוס (+), סימן מינוס (-) או אפס (0) כדי להתקרב, להתקרב או לאפס לרמת הזום המוגדרת כברירת מחדל. ניתן גם לסובב את גלגל העכבר תוך כדי לחיצה ממושכת על מקש Ctrl כדי להתקרב ולהתרחק.

תכונות שימושיות אחרות כוללות מספרי שורות ועמודות כאשר גלישת Word מופעלת, שורת המצב מופעלת כברירת מחדל ותמיכה במקשי הקיצור המקובלים Ctrl + Backspace למחיקת מילים קודמות. מיקרוסופט שיפרה גם את ביצועי Notepad תוך פתיחת קבצים גדולים.

פנקס הרשימות אפילו מקבל תכונה "חיפוש עם בינג" - מדוע לא? כדי להשתמש בו, בחר טקסט כלשהו במסמך פנקס רשימות, ואז לחץ על ערוך> חיפוש באמצעות בינג או לחץ על Ctrl + B.

קשורים: כל מה חדש ב- Notepad בעדכון של Windows 10 באוקטובר 2018

העתק והדבק קיצורי מקשים עבור Bash

מערכת המשנה של Windows עבור Linux מפעילה את Bash וסביבות פגז לינוקס אחרות בשורת הפקודה המבוססות על הפצות לינוקס כמו אובונטו, פדורה, openSUSE ודביאן ב- Windows. אם אתה משתמש ב- Bash ב- Windows, אתה מקבל תכונה שאנשים רבים ביקשו: קיצורי מקשים להעתקה ולהדבקה.

כעת תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על שורת הכותרת של חלון המסוף ולבחור באפשרות "מאפיינים" כדי למצוא אפשרות המאפשרת Ctrl + Shift + C ו- Ctrl + Shift + V להעתקה והדבקה. קיצורי מקשים אלה מושבתים כברירת מחדל מטעמי תאימות.

קיצורי מקשים אלה זמינים בכל סביבות המסוף, אך הם שימושיים במיוחד בסביבות מעטפת מבוססות לינוקס שבהן קיצורי הדרך Ctrl + C ו- Ctrl + V ממופים לפונקציות אחרות ואינם מתפקדים כמו העתקה והדבקה.

קשורים: כיצד לאפשר העתקה והדבקה של קיצורי מקשים במעטפת ה- Bash של Windows 10

הפעל מעטפת לינוקס מסייר הקבצים

כעת אתה יכול להפעיל ישירות מעטפת לינוקס בתיקיה ספציפית מסייר הקבצים. לשם כך, החזק את מקש Shift לחוץ ואז לחץ לחיצה ימנית על תיקיה בתוך סייר הקבצים. תראה אפשרות "פתח מעטפת לינוקס כאן" לצד האפשרות הרגילה "פתח את חלון PowerShell כאן".

שיפורים במציג נתוני אבחון

מיקרוסופט הציגה לראשונה את מציג נתוני האבחון בעדכון של Windows 10 באפריל 2018. יש להתקין אותו דרך חנות מיקרוסופט, אך מראה בדיוק אילו נתוני אבחון וטלמטריה Windows 10 שולח לשרתי מיקרוסופט.

בעדכון זה, מציג נתוני האבחון מציג כעת גם "דוחות בעיות". אלה נוצרים כאשר יישומים קורסים או נתקלים בבעיה אחרת, ומספקים למיקרוסופט - או למפתח היישום - מידע שהם עשויים להזדקק לפתרון הבעיה. באפשרותך לראות מידע על מתי נוצר דוח הבעיה, מתי נשלח ואיזו יישום גרם לבעיה.

ליישום מציג נתוני האבחון יש כעת כמה תכונות סינון נוספות בהן תוכלו להשתמש כדי למיין גם את נתוני האבחון.

קשורים: כיצד לראות אילו נתונים Windows 10 שולח למיקרוסופט

שיפורים במצב קיוסק

יש אשף הגדרת קיוסק חדש שמקל על הגדרת מחשב כקיוסק ציבורי או שלט דיגיטלי. זה משתמש בתכונה הקיימת Access Access אך מקלה על ההתקנה. עבור אל הגדרות> חשבונות> משפחה ומשתמשים אחרים וחפש את הקטע "הגדר קיוסק" כדי להשתמש בחוויית ההתקנה החדשה.

כעת Microsoft Edge תומך במצב קיוסק Access מוקצה. לדוגמא, במצב Access Access מוגדר באפליקציה אחת, תוכלו להגדיר את Edge כך שיציג תמיד אתר ספציפי במצב מסך מלא (לשימוש בשלט דיגיטלי) או להגדיר מצב גלישה ציבורית עם מינימום תכונות זמינות (לציבור קיוסק גלישה).

עיין במדריך למצב קיוסק של Microsoft Edge לקבלת מידע נוסף על הגדרת זה.

תכונות שימושיות יותר ושינויים מעניינים

כרגיל, מיקרוסופט ביצעה לא מעט שינויים, שיפורים ותיקונים קטנים יותר ב- Windows 10. להלן כמה מהמעניינים ביותר:

 • רמות סוללות Bluetooth בהגדרות : כעת תראה אחוזי סוללות Bluetooth במסך הגדרות> התקנים> Bluetooth והתקנים אחרים. זה עובד רק עם מכשירים התומכים בתכונה זו - כמו עט השטח של מיקרוסופט, למשל. תראה גם הודעה כאשר אחד מההתקנים הללו חסר צריכת חשמל בסוללה.
 • התראות פרטיות : אם הגדרות הפרטיות שלך חוסמות את הגישה למיקרופון שלך באפליקציה, תראה הודעה מוקפצת שתודיע לך על כך. הודעה זו מופיעה רק בפעם הראשונה שאפליקציה מפסיקה את הגישה למיקרופון שלך.
 • שיפורי פוקוס אסיסט : פוקוס אסיסט פועל כעת באופן אוטומטי כדי להפחית את ההפרעות שלך כשאתה משחק במשחק מסך מלא. בעבר, תכונה זו תמכה רק במשחקי DirectX במסך מלא.
 • התאם וידאו על פי תאורה : יש אפשרות חדשה "התאם וידאו על פי תאורה" תחת יישומים> הפעלת וידאו. כשהוא מופעל, Windows 10 משתמש בחיישן הבהירות של המכשיר שלך כדי להתאים באופן אוטומטי את הפעלת הווידיאו כך שהוא יהיה גלוי יותר על סמך התאורה סביבך. לדוגמה, זה עשוי להבהיר סצנות כהות אם אתה צופה בחדר מואר מאוד.

 • שיפורים בחוש האחסון : כעת Windows יכול להסיר באופן אוטומטי "קבצים לפי דרישה" של OneDrive שלא פתחת מזה זמן מהמחשב שלך כדי לפנות מקום. הם יורדו מחדש כשתנסה לפתוח אותם שוב. כדי לאפשר זאת, עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון, הפעל את Storage Sense, לחץ על "שנה את האופן שבו אנו מפנים מקום באופן אוטומטי", ובחר מתי ברצונך להסיר קבצי OneDrive תחת "תוכן ענן זמין באופן מקומי".
 • ניקוי הדיסק הוצא משימוש : כלי הניקוי הישן של הדיסק הוצא משימוש כעת. מיקרוסופט עשויה להסיר אותה יום אחד, אך היא עדיין כלולה ב- Windows 10 לעת עתה. אל דאגה, עם זאת: הכלי 'פנוי שטח' של Windows 10 יכול לעשות כל מה שניקוי הדיסק עשה ועוד.
 • הגדרות צליל : כעת במסך ההגדרות> צליל יש קישור "מאפייני מכשיר" לשם שינוי התקני הקול ולבחירת הגדרות צליל מרחביות.
 • תמיכה בעריכת HEIF : כעת תוכל לסובב תמונות HEIF ולערוך את המטא-נתונים שלהן בסייר הקבצים לאחר התקנת תמיכת HEIF דרך החנות. פשוט לחץ לחיצה ימנית על תמונה ולאחר מכן בחר "סובב ימינה" או "סובב שמאלה" כדי לסובב אותה. מטא נתונים זמינים באמצעות לחיצה ימנית על תמונה, בחירת הפקודה "מאפיינים" ואז לחיצה על הכרטיסייה פרטים.
 • הסרה בטוחה עבור GPUs חיצוניים : כעת יש "חוויית הסרה בטוחה" עבור GPUs חיצוניים המחוברים למחשב האישי שלך באמצעות Thunderbolt 3. "הסר חומרה והוצאת מדיה בבטחה" להוצאת כוננים מציג כעת גם חומרה לעיבוד גרפי חיצוני. בחר את ה- GPU כדי להוציא אותו. אם יישומים כלשהם משתמשים כרגע ב- GPU שלך ולא ניתן להשבית אותו בבטחה, תקבל הודעה אילו יישומים עליך לסגור לפני שתנסה שוב - בדיוק כמו בעת הסרת כונני USB בבטחה.

 • התקנה לאחר עדכון: לאחר העדכון, כעת תראה מסך הגדרה חדש המספק מידע על תכונות חדשות ב- Windows ואפשרויות שתרצה להגדיר.
 • הגדרות מקומיות : כעת תוכל לעבור אל הגדרות> זמן ושפה> אזור ולעקוף הגדרות אזוריות שונות כמו המטבע המועדף עליך, לוח השנה, היום הראשון בשבוע ותבנית התאריך.
 • התקנת חבילת שפה : כעת ניתן להתקין חבילות שפה מהחנות על ידי כותרת אל הגדרות> זמן ושפה> שפה> הוסף שפת תצוגה של Windows עם חבילות חוויה מקומיות.
 • חפש ביומן : כעת תוכל לחפש אירועים באפליקציית היומן. כן, משום מה, לאפליקציית לוח השנה עדיין לא הייתה תכונת חיפוש. למרבה הצער, החיפוש עובד רק עבור חשבונות Outlook, Hotmail, Live ו- Office 365. זה לא עובד עם שרת Exchange, Gmail, Yahoo או כל יומן IMAP אחר.
 • שיפורי דיו : לוח כתב היד שהוצג בעדכון באפריל 2018 הוא כעת חוויית ברירת המחדל כשאתה משתמש בעט ביישומים מודרניים של פלטפורמת חלונות אוניברסלית. פשוט הקש על אזור טקסט ותוכל לכתוב בו בעזרת העט שלך. זה עדיין זמין כחלק ממקלדת המגע לשימוש בכתב יד גם ביישומי שולחן עבודה מסורתיים.

 • הקלדת תובנות : Windows משתמש בבינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) כדי לעזור להשלים מילים אוטומטיות ולתקן איות - כשאתה מקליד עם מקלדת המגע, למשל. כעת תוכל להציג מידע על כך מתוך הגדרות> התקנים> הקלדה> הצגת תובנות הקלדה.
 • Cortana Show Me : למיקרוסופט יש אפליקציה חדשה "Cortana Show Me". זה לא מותקן כברירת מחדל כרגע, אבל אתה יכול להתקין אותו ולהגיד דברים כמו "Cortana, הראה לי איך מעדכנים את Windows" כדי ש- Cortana תראה לך כיצד לשנות הגדרות שונות. אם זה עובד טוב, מיקרוסופט עשויה לשלב תכונה זו ב- Windows.
 • שיפורי זכוכית מגדלת : כעת יש אפשרויות תחת הגדרות> קלות גישה> זכוכית מגדלת כדי לשמור על העכבר במרכז המסך. זכוכית המגדלת כוללת כמה רמות זום חדשות והוא יכול להתקרב גם ב -5% או 10%.
 • שיפורי Narrator : Narrator נשלח עם פריסת מקלדת חדשה המיועדת למשתמשי קורא מסך. הוא מכיל גם תכונות חדשות רבות, כמו היכולת לחפש טקסט על המסך שלך באמצעות תכונת ה- Find החדשה.
 • התחלה מהירה של המספר : יש מדריך "התחלה מהירה" חדש שמופיע כשאתה מפעיל את המספר. זה נועד ללמד אותך את הבסיס של Narrator במהירות.
 • שיפורים במציאות מעורבת : מיקרוסופט ביצעה שינויים רבים בפלטפורמת המציאות המדומה Mixed Reality שלה, כולל יכולת הזרמת שמע גם לאוזניות Mixed Reality וגם לרמקולי מחשב בו זמנית. יש גם תכונה חדשה של "פנס" המאפשרת לך להחליף הזנת מצלמה מהעולם האמיתי בתוך הסביבה הווירטואלית שלך, ומאפשרת לך לראות מחוץ לאוזנייה.

שינויים חנון אחרים

להלן מספר שיפורים אחרים שרק גיקים, מפתחים ומנהלי מערכת יצטרכו לדעת עליהם:

 • חומת אש לתהליכי לינוקס : חומת האש של Windows Defender יכולה כעת להגדיר כללי חומת אש לכל תהליך של תת-מערכת Windows עבור לינוקס (WSL), בדיוק כמו שאתה יכול לתהליכי Windows. לדוגמא, אם אתה מפעיל שרת SSH או שרת אינטרנט, תראה הודעת חומת אש ששואלת אם ברצונך לפתוח יציאה לחיבורים חיצוניים - בדיוק כאילו השקת אותו שרת ב- Windows.
 • תהליכים מוגנים עבור תוכנות אנטי- וירוס: כעת על תוכניות אנטי-וירוס להשתמש ב"תהליך מוגן "כדי לרשום את עצמן במרכז האבטחה של Windows. אם לא, הם לא יופיעו בממשק המשתמש של Windows Security, ו- Windows Defender יישאר מופעל זה לצד זה עם תוכנת האנטי-וירוס. זה אמור לעודד מפתחי אנטי-וירוס לאמץ תהליכים מוגנים. תהליכים מוגנים מאפשרים לטעון רק קוד מהימן ומוגנים טוב יותר מפני התקפות, ולכן הדבר ישפר את אבטחת מערכות ההפעלה.
 • השלמה אוטומטית של עורך הרישום : בעת ההקלדה בשורת הכתובת של עורך הרישום, תראה תפריט נפתח המספק הצעות שיעזרו לך להשלים את הנתיב שאתה מקליד. ניתן גם ללחוץ על Ctrl + Backspace כדי למחוק את המילה הקודמת ועל Ctrl + Delete כדי למחוק את המילה הבאה.
 • דיווח זיכרון של מנהל המשימות : במנהל המשימות, העמודה "זיכרון" בכרטיסיה תהליכים כבר אינה מציגה זיכרון המשמש יישומי UWP (Universal Windows Platform) מושעים. Windows תמיד יכולה להחזיר את הזיכרון המשמש את התהליכים המושעים הללו במידת הצורך, כך שזה מדויק יותר מראה כמה זיכרון נמצא בשימוש בפועל.
 • שיפורים ב- Windows Defender Application Guard : שופרה תכונת ה- WDAG המאפשרת למשתמשים במחשבים מקצועיים וארגוניים להריץ את Microsoft Edge במיכל מוגן. כעת הוא משגר מהר יותר. מנהלי מערכות יכולים גם לאפשר הגדרת מדיניות קבוצתית שתאפשר למשתמשים בדפדפן Edge המוגן להוריד קבצים למערכת הקבצים המארחת.
 • התקנת Microsoft WebDriver: תוכנת Microsoft WebDriver לבדיקה אוטומטית של אתרים ב- Microsoft Edge, מותקנת כעת באמצעות מערכת "תכונה לפי דרישה" של Windows 10. עבור אל הגדרות> יישומים ותכונות> נהל תכונות אופציונליות> הוסף תכונה להתקנתה. הוא מותקן אוטומטית גם כאשר אתה מפעיל את מצב המפתח. המשמעות היא ש- Windows תקל על התקנת הגרסה המתאימה למכשיר שלך, ו- Windows ישמור עליה באופן אוטומטי.
 • התקנת RSAT : כלי ניהול השרתים המרוחקים זמינים כעת גם כ"תכונה לפי דרישה ". קל להתקין אותם מאפליקציית ההגדרות והם יישמרו אוטומטית על ידי Windows.
 • Windows Hello לשולחן עבודה מרוחק : משתמשים של Azure Active Directory ו- Active Directory המשתמשים ב- Windows Hello for Business יכולים כעת להשתמש בביומטריה כמו טביעת אצבע או זיהוי פנים כדי לאמת באמצעות חיבור שולחן עבודה מרוחק. (עם זאת, אינך יכול לאמת באמצעות PIN פשוט.)
 • מדיניות קבוצתית חדשה עבור Microsoft Edge : מנהלי מערכות יכולים להגדיר מגוון מדיניות קבוצה חדשה של Microsoft Edge. מדיניות חדשה יכולה לשלוט במצב מסך מלא, הדפסה, שמירת היסטוריית הדפדפן, כפתור הבית והאם המשתמשים יכולים לעקוף את שגיאות אישורי האבטחה.
 • כניסה לאינטרנט עבור Windows 10 : התכונה החדשה "כניסה לאינטרנט" זמינה עבור מחשבים המחוברים ל- Azure Active Directory. בהנחה שהמנהל הפעיל את המדיניות הקבוצתית המתאימה, משתמשים יכולים לבחור באפשרות "כניסה לאינטרנט" במסך הכניסה של Windows ולהיכנס באמצעות ספק שאינו ADFS מאוחד (למשל, SAML).
 • כניסה מהירה למחשבים משותפים : עבור מקומות עבודה שיש להם מחשבים משותפים, יש אפשרות חדשה למנהלי מערכת "כניסה מהירה". זה מזרז את תהליך הכניסה. קרא עוד על תכונות עסקיות כמו כניסה לאינטרנט וכניסה מהירה בתיעוד של מיקרוסופט לעסקים.

שמענו שמועות שמיקרוסופט תאפשר לכל משתמש ב- Windows 10 להיכנס ולצאת ממצב S של Windows 10 בגירסה זו של Windows 10, אך תכונה זו מעולם לא הופיעה.

קשורים: מהו Windows 10 במצב S?

מיקרוסופט מפשטת את תהליך השמות עוד יותר בפעם הבאה. העדכון הבא לא יקבל שם קוד Redstone 6 במהלך פיתוחו. זה ייקרא "Windows 19H1", מה שאומר שזה העדכון הראשון לשנת 2019. עדכונים עתידיים ייקראו "19H2", "20H1", "20H2" וכן הלאה.

אשראי תמונה: מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט, מיקרוסופט