כיצד לגבות ולשחזר את טלפון האנדרואיד שלך באמצעות TWRP

כשאתה שורש, מהבהב ROM מותאם אישית ומשחק אחרת עם המערכת של אנדרואיד, יש הרבה דברים שיכולים להשתבש. לפני שתתחיל, עליך לדעת כיצד לגבות ולשחזר את הטלפון שלך בסביבת התאוששות TWRP.

אם אתה כאן, כנראה שכבר קראת את המדריכים שלנו כיצד לפתוח את נעילת האתחול שלך ולהתקין את התאוששות TWRP. אם לא עשית זאת, תצטרך לבצע תחילה את שתי המשימות האלה - זהו מדריך לשימוש ב- TWRP ברגע שתפעל אותה.

TWRP עושה גיבויים "nandroid", שהם תמונות כמעט שלמות של המערכת שלך. במקום להשתמש בהם כדי לשחזר קבצים או אפליקציות בודדות, אתה משתמש בגיבויים של nandroid כדי להחזיר את הטלפון למצב בדיוק בו היה בו גיבית: גרסת ה- Android, הטפט שלך, מסך הבית שלך, עד לאילו הודעות טקסט אתה לא נקרא.

קשורים: כיצד לפתוח את נעילת האתחול של טלפון ה- Android שלך, הדרך הרשמית

כלומר גיבויים של nandroid לא יעבדו אם אתה מנסה לשחזר רק אלמנטים מסוימים. אם ברצונך לשחזר את היישומים מה- ROM הישן שלך ל- ROM החדש שלך, למשל, תצטרך להשתמש במשהו כמו Titanium Backup במקום זאת. TWRP נועד לגבות ולשחזר את המערכת כולה במלואה.

כיצד לבצע גיבוי של Nandroid ב- TWRP

בכל פעם שאתה מתחיל להתעסק עם השתרשות המערכת של אנדרואיד, מהבהב ROM מותאם אישית, וכן הלאה - אתה צריך קודם לעשות גיבוי של Nandroid ב- TWRP. בדרך זו, אם משהו משתבש, תוכל להחזיר את הטלפון למצב שבור מראש.

לשם כך, אתחל לשחזור TWRP. פעולה זו שונה במקצת בכל טלפון - לדוגמא, ייתכן שתצטרך להחזיק את לחצני ההפעלה והגברת עוצמת הקול בו זמנית, ואז להשתמש במקשי עוצמת הקול כדי לאתחל את "מצב שחזור". הוראות Google עבור המודל הספציפי שלך כדי לראות כיצד זה נעשה.

לאחר שתעשה זאת, תתקבל במסך הבית המוכר TWRP. לחץ על כפתור הגיבוי.

המסך הבא יופיע. הקש על סרגל "שם" בחלק העליון כדי לתת לגיבוי שם מוכר. בדרך כלל אני משתמש בתאריך הנוכחי ובמה שעשיתי כשגיביתי - כמו 2016-01-25--pre-root או 2016-01-25--pre-cyanogenmod. סמן את התיבות אתחול, מערכת ונתונים ולאחר מכן החלק את הסרגל בתחתית לגיבוי.

הערה: הגיבויים גדולים למדי, כך שאם נתקלת בשגיאה כי אין מספיק מקום, ייתכן שיהיה עליך למחוק כמה דברים באחסון הפנימי או בכרטיס ה- SD לפני שתמשיך.

גיבוי ייקח כמה דקות להשלמתו, אז היה סבלני. לאחר שתסיים, תוכל להקיש על "חזרה" כדי לחזור לתפריט הראשי של TWRP, או על "אתחל את המערכת" כדי לאתחל חזרה לאנדרואיד.

אם TWRP שואל אם ברצונך להשריש את הטלפון שלך, בחר "אל תתקין". עדיף להבהב את הגרסה האחרונה של SuperSU בעצמך במקום ש- TWRP יעשה זאת בשבילך.

כיצד לשחזר מגיבוי Nandroid ב- TWRP

אם אי פעם תצטרך לשחזר מגיבוי קודם, זה פשוט. אתחל חזרה ל- TWRP והקש על כפתור "שחזר" במסך הבית.

TWRP תציג בפניך רשימה של הגיבויים הקודמים שלך. הקש על המסך הרצוי ותראה את המסך הבא. ודא שכל התיבות מסומנות והחלק את הסרגל כדי לשחזר.

השחזור ייקח מספר דקות, אך לאחר סיומו, תוכל להפעיל מחדש את הטלפון שלך ל- Android.

שוב, אם הוא מבקש ממך לשרש, הקפד להקיש על "אל תתקין".

כשאתה חוזר לאנדרואיד, אתה צריך לגלות שהכל בדיוק איך השארת אותו כשגיבשת את אותו גיבוי.

ביצוע גיבויים של אנדרואיד הוא תהליך פשוט, אך הוא קריטי אם אתם מתכננים לבצע כל שינוי במערכת. תמיד, תמיד, תמיד לבצע גיבוי של nandroid לפני שאתה עושה משהו. אם משהו משתבש, אתה תמיד יכול לשחזר מבלי לדלג על פעימה.