כיצד לנקות כראוי את המחשב הנייד הגולמי שלך

כמו כל מחשב, מחשבים ניידים הם מגנטים של אבק וזוהמה. אבל מחשב נייד מלוכלך הוא לא רק סיוט קוסמטי - הוא יכול גם לגרום לביצועים גרועים ולהתחממות יתר. אז איך אתה יכול לנקות את המחשב הנייד כראוי?

ניקיון מחשב נייד הוא ללא ספק מייגע יותר מניקוי שולחן עבודה. עליכם לנקות את המקלדת, את החלק הפנימי, את המסך ואת המארז עצמו. ובכל זאת, אתה יכול בקלות לתת למחשב הנייד שלך מהפך תוך פחות משעה, בתנאי שיש לך שימורי אוויר, כ -90% -100% אלכוהול איזופרופיל, צמר גפן ובד מיקרופייבר.

התחל מבפנים

רוב הלכלוך והלכלוך שאתה רואה במחשב הנייד שלך הוא עניין קוסמטי בלבד. בעוד שכולם רוצים שהמחשב הנייד שלהם יהיה יפה מבחוץ, זה באמת החלק הפנימי שחשוב. אבל האבק, הקרום והפירורים שמצטברים בתוך המחשב הנייד שלך יכולים לסתום מאווררים, פתחי אוורור וכיורי קירור, מה שגורם להתחממות יתר ולביצועים גרועים.

נתחיל בניקוי הפנימי של המחשב הנייד שלך. בחלק מהמחשבים הניידים זה יהיה קל יותר מאשר אצל אחרים, אבל זה לרוב אותו תהליך בכל הלוח. קח את המחשב הנייד שלך למקום ידידותי לאבק (מוסך או מחוצה לו), הכין את האוויר הדחוס שלך או אוויר חסר פח ידידותי לסביבה (אל תשתמש בוואקום), והתחל לעבוד!

 • אם המחשב הנייד שלך נפתח:  כבה אותו, הסר את הסוללה (אם אתה יכול) ואז הברג את הלוח האחורי. זה עשוי לבטל את האחריות שלך, אבל זה המחיר שאתה משלם עבור יופי. השתמש בפרצי אוויר דחוסים קצרים כדי לדחוף אבק ממרכז המחשב הנייד לעבר פתחי האוורור שלו. לאחר מכן, דחף את כל האבק החוצה את פתחי האוורור בהתפרצויות עדינות (אם האוהדים מסתובבים מהר מדי, הם עלולים להישבר). זהו זה! אתה סיימת. הברג את המחשב הנייד שלך בחזרה.
 • אם המחשב הנייד שלך לא נפתח:  רוב המחשבים הניידים המודרניים אינם יכולים להיפתח, מה שהופך את הניקיון למדע פחות ולמשחק ניחושים. כבה את המחשב הנייד שלך ודחף כמה פרצי אוויר דחוסים במהירות אל פתחי האוורור שלו. היה סבלני ואל תדחף את מקל האוויר הדחוס לפתחי האוורור. אתה יכול לפגוע בחוט או לדחוף עיבוי אוויר משומר ישירות על הלוח.

זה נדיר למצוא משהו אחר מלבד אבק, שיער ופירורים בתוך המחשב הנייד שלך. אם במקרה אתה רואה כמה כתמים על הלוח או סביבו, נקה אותם עם אלכוהול איזופרופיל 90% -100% וצמר גפן. הקפד להחיל את האלכוהול על צמר גפן , ולא על הלוח, ולעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי ביתיים במחשב הנייד שלך (או אלקטרוניקה אחרת).

קשורים: כיצד לנקות את האבק מהמחשב הנייד שלך

הכה את המקלדת הנבזית ההיא

ברגע שהמחשב הנייד שלך יפה מבפנים, הגיע הזמן למהפך של יומני הנסיכה. נתחיל עם המקלדת מכיוון שהיא כנראה מכוסה שנים של כתמים קטנים ושומן באצבעות.

ניקוי מקלדת למחשב נייד הוא תהליך מוזר. בניגוד למקלדת שולחן עבודה, שלרוב ניתן לפרק אותה, מקלדות למחשבים ניידים הינן פעולה ברמה השטחית למדי. תזדקק למטלית מיקרופייבר, צמר גפן, כ -90% -100% אלכוהול איזופרופיל ואוויר דחוס. לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי ביתיים לניקוי אלקטרוניקה ואל תשתמש בחומץ במקום באלכוהול - הוא עלול לחלחל למקלדת ולאכול את מרכיביו.

 • התחל עם מטלית מיקרופייבר יבשה: השתמש בה כדי לנגב את המקלדת לפני שתיכנס לעבודה המפורטת יותר. זה ירים את רוב האבק כדי שתוכלו להתמקד בזוהמה.
 • הכה אותו באוויר דחוס: כמו בד המיקרופייבר, אוויר דחוס יכול להוריד מעט אבק מהמקלדת לפני שתיכנס לעבודה מפורטת. זכור להשתמש בהתפרצויות קצרות או כי יכול להיווצר עיבוי מתחת למפתחות.
 • הקפיצו את האלכוהול:  מרחו אלכוהול איזופרופיל 90% -100% על צמר גפן (אל תשפכו אותו על המחשב הנייד) והתחילו לשפשף את המקלדת. היכנס בין המפתחות הללו, ואל תפחד להשתמש במברשת שיניים יבשה (רצוי שאיננה בשימוש) כדי להתמודד עם כתמים צמודים.
 • אם יש פירורים מתחת למפתחות שלך:  קשה לפרק מקלדות למחשב נייד. בצע חיפוש בגוגל שלך כדי לראות אם המפתחות ניתנים להסרה. אם כן, הסר אותם בכלי קטן ושטוח (בחירת גיטרה עובדת טוב) ואז היכה במקום הבעייתי בעזרת צמר גפן של אלכוהול או פרץ אוויר דחוס קצר. אם המפתחות לא יכולים לרדת, כיוון פיצוץ מהיר של אוויר משומר מתחת למפתחות הבעייתיים שלך והתפלל לטוב. אל תעבור יתר על המידה או שתסתיים עם עיבוי מתחת למפתחות.

אם אתה מתקשה להוציא את הגס מתחת למקלדת, שקול לשלוח אותו ליצרן לצורך תיקונים או קח אותו לאיש שירות מקומי. אין טעם לקרוע את המחשב הנייד כשמישהו אחר יכול לעשות את זה בשבילך.

הפוך את המסך הזה ליפה שוב

ניקוי לא תקין הוא דרך מהירה לסיים מסך שבור למחשב נייד. מסך ה- LCD של המחשב הנייד עדין להפליא. צריך לנקות אותו כמו שצריך ובאופן קבוע למחצה.

אנחנו הולכים לשמור על זה פשוט. אל תשתמש במגבות נייר או סמרטוטים כדי לנקות את מסך המחשב הנייד שלך. הם משאירים אבק מאחור ועלולים לשרוט את המסך. אל תשתמש באלכוהול, חומץ, חומרי ניקוי זכוכית (או משקפיים), Windex או כל כימיקלים לניקוי. ואם אתה רואה מוצר שמשווק כמנקה מסך, אל תשתמש בו על גבי מסך המחשב הנייד שלך. החומר הזה הוא שמן נחש!

הדבר היחיד שצריך לגעת במסך המחשב הנייד שלך הוא בד מיקרופייבר. הם זולים, אז אל תחליף. ייתכן שתרצה גם להשתמש באוויר משומר, אך אין צורך אלא אם המסך מאובק במיוחד.

 • הכינו את המסך:  כבו את המחשב הנייד והמתינו שהמסך יגיע לטמפרטורת החדר. אם הוא מאובק במיוחד, אז תנו לו כמה פרצי אוויר דחוסים קצרים והצדדים. אם הוא לא מאובק בצורה ניכרת (רוב מסכי המחשב הנייד פשוט כתמים), אז דלג על האוויר המשומר.
 • נגב קלות את המסך:  קח את בד המיקרופייבר הנקי שלך והעביר אותו על פני המסך בתנועה אופקית או אנכית עדינה. אל תדחפו ואל תעשו תנועות מעגליות. אחרת, אתה מסתכן בהשארת כתמים או שריטות מעגליות. לחץ קל ותנועות רחבות הם אידיאליים.
 • למסכים קשוחים ושמנים:  אם המסך שלך מגעיל במיוחד, הרטיב מעט את מטלית המיקרופייבר שלך במים והשתמש באותן תנועות גורפות ולחץ קל שעליהם דיברנו. אם המסך שלך לח יותר מדי, ייבש אותו בעדינות עם מטלית מיקרופייבר נקייה.
 • לגבי כתמים בלתי אפשריים: אמרנו קודם שלא צריך להשתמש בחומץ כדי לנקות את מסך המחשב הנייד. אתה צריך רק להשתמש בחומץ כמוצא אחרון מוחלט. אם יש שטויות דביקות מגעילות על גבי המסך, הכינו תמיסה של 50% מים וחומץ לבן 50%, הרטיבו את בד המיקרופייבר, ונגבו את המסך בעדינות בתנועות גורפות רחבות.

עכשיו, כשהמסך, המקלדת והפנימיות של המחשב הנייד שלך נקיים, הגיע הזמן לטפל במקרה שלו. זהו ללא ספק החלק הקל ביותר בניקוי מחשב נייד, בתנאי שלא צברו שאריות מדבקה.

ניקוי מארז למחשב נייד

שלא כמו המקלדת והמסך העדינים של המחשב הנייד, המקרה שלה יכול להתמודד עם אהבה קשה. רק הקפד להימנע מכימיקלים קשים, ולעולם לא למרוח נוזלים ישירות על המחשב הנייד שלך. כל פתרונות הניקוי הולכים על בד המיקרופייבר שלך, לא על המחשב הנייד עצמו.

 • לניקוי מהיר:  ניתן לנקות את מארז המחשב הנייד עם מגוון פתרונות, אך אנו ממליצים להשתמש בבד מיקרופייבר (מגבות נייר משאירות אבק) עם חומץ לבן,  או אלכוהול איזופרופיל, או  מים (אל תערבבו). מרחו קלות את נוזל הניקוי על הבד ונגבו את מארז המחשב הנייד. אל תפחד להשתמש בשומני מרפק באזורי הבעיה והקפד לייבש את המחשב הנייד שלך עם מטלית נקייה לאחר שתסיים.
 • ניקוי שאריות מדבקות:  אם המחשב הנייד מכוסה בשאריות מדבקה מגעילות, זה הזמן לנקות אותו. כל שעליך לעשות הוא למרוח אלכוהול איזופרופיל 90% -100% על בד מיקרופייבר ולהתחיל לקרצף. אם זה לא יורד, נסה להשתמש במעט Goo Gone. אל תשתמש במייבש שיער לחימום הדבק מכיוון שהחום עלול לפגוע במחשב הנייד שלך.

וזה זה! כעת המחשב הנייד שלך נקי מכף רגל ועד ראש. אם עשית עבודה טובה, אז האוהדים שלה צריכים להיות קצת יותר שקטים, ואולי אפילו תבחין בעליית ביצועים קלה. הקפידו לנקות את המחשב הנייד ביסודיות אחת לכמה חודשים כדי לשמור על הביצועים והמראה שלו.