כיצד לראות מהו המעבד במחשב האישי שלך (וכמה הוא מהיר)

כל מחשב מכיל לפחות מעבד אחד, המכונה גם מעבד או יחידת עיבוד מרכזית. המעבד של המחשב שלך עשוי כנראה על ידי אינטל או AMD. כך תוכל לראות איזה מעבד יש לך וכמה מהר הוא.

אינך זקוק לכלי שירות למערכת כדי למצוא מידע זה. Windows מציג את זה בכמה מקומות שונים.

כדי למצוא מידע זה באפליקציית ההגדרות של Windows 10, נווט אל הגדרות> מערכת> אודות. עיין בקטע "מפרט מכשיר". שם מעבד המחשב ומהירותו מוצגים מימין ל"מעבד ".

אתה יכול ללחוץ על Windows + i כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות במהירות. באפשרותך גם ללחוץ על מקש Windows, להקליד "אודות" כדי לחפש בתפריט התחל במסך הגדרות זה ולחץ על קיצור הדרך "אודות מחשב זה" המופיע.

מנהל המשימות של Windows 10 מציג גם מידע מפורט על המעבד. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות שלך ובחר "מנהל המשימות" או לחץ על Ctrl + Shift + Esc כדי להפעיל אותו. לחץ על הכרטיסייה "ביצועים" ובחר "מעבד". השם והמהירות של מעבד המחשב מופיעים כאן. (אם אינך רואה את הכרטיסייה ביצועים, לחץ על "פרטים נוספים".)

תראה גם נתוני שימוש במעבד בזמן אמת ופרטים אחרים, כולל מספר הליבות שיש למעבד המחשב שלך.

משתמשי Windows 7 - או Windows 10 - יכולים למצוא מידע זה בלוח הבקרה. באופן ספציפי, זה נמצא בחלונית המערכת. עבור אל לוח הבקרה> מערכת ואבטחה> מערכת כדי לפתוח אותו. אתה יכול גם ללחוץ על Windows + Pause במקלדת שלך כדי לפתוח מיד חלון זה.

דגם המעבד והמהירות של המחשב שלך מוצגים מימין ל"מעבד "תחת כותרת המערכת.

אם Windows אינו אתחול במערכת שלך, אתה עדיין יכול למצוא מידע זה בכמה דרכים אחרות. תיעוד המחשב שלך כולל ככל הנראה פרטי מפרט מערכת כאלה. ייתכן שתמצא מידע זה גם במסך הגדרות הקושחה של ה- BIOS או של UEFI.

קשורים: מה עושה ה- BIOS של המחשב, ומתי עלי להשתמש בו?