כיצד לבנות מחשב משלך, חלק רביעי: התקנת Windows וטעינה של מנהלי התקנים

בדומה להגדרת התצורה של ה- BIOS, התקנת עותק חדש של Windows הייתה בעבר קצת מטלה, אך בימינו זה התייעל בצורה מדהימה. לרוב זה פשוט עקוב אחר ההוראות שעל המסך, אך אל תהסס לשמור על דף זה פתוח אם אתה נתקע.

לפני שנתחיל: דאג לחבר כבל אתרנט ללוח האם שלך, אם אין לך מתאם Wi-Fi. Windows ירצה גישה לאינטרנט כאשר הוא יופעל.

שלב ראשון: הכן את דיסק ההתקנה או הכונן שלך

עבור מדריך זה אנו הולכים להוריד את הגרסה האחרונה של Windows 10 ולהניח אותה על כונן USB שהמחשב שלנו יאתחל להתקנת Windows. זו בדרך כלל הדרך הקלה ביותר לעשות זאת בימינו. כמובן, אתה יכול לעשות פחות או יותר את אותו הדבר עם דיסק התקנה שנמכר מחנות קמעונאית (אם התקנת כונן DVD), או לצרוב בעצמך.

ברור שאתה יכול לדלג על החלק הזה אם כבר יש לך דיסק התקנה או כונן USB מוכן.

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

עבור לאתר זה במחשב Windows אחר והורד את כלי יצירת המדיה ממיקרוסופט. חבר כונן הבזק ריק (או לא חשוב) עם שטח של 8GB לפחות. שים לב שכל דבר המאוחסן בכונן USB זה יימחק בתהליך ההתקנה, כך שאם יש לך משהו בו, העבר אותו למקום אחר עכשיו. לחץ פעמיים על התוכנית ובצע את השלבים הבאים.

לחץ על "קבל" בדף רישיון התוכנה, ואז בחר "צור מדיה התקנה". הקש "הבא.

בחר את השפה והמהדורה שלך. שמור על הגדרת "64 סיביות". הקש "הבא."

לחץ על "כונן הבזק מסוג USB" ואז על "הבא". (אם אתה שורף ל- DVD במקום זאת, אתה יכול לבחור "קובץ ISO" ולצרוב אותו לדיסק לאחר הורדתו).

בחר את כונן ה- USB הריק שהכנסת זה עתה. (אם אינך בטוח באיזה כונן מדובר, בדוק "המחשב שלי" או "מחשב זה" בסייר הקבצים כדי לברר.) לחץ על הבא.

הכלי יוריד את קבצי מערכת ההפעלה, יטען אותם בכונן ויהיה מוכן להתקנה. בהתאם לחיבור האינטרנט שלך זה ייקח בין עשר דקות לשעה. אתה יכול לעשות דברים אחרים במחשב שבו אתה משתמש בזמן שהוא עובד. או שאתה יכול ללכת לראות אתחול מחדש של הנסיך הרענן הישן  של בל-אייר  . מה שאתה רוצה, אחי.

לאחר סיום הכלי, לחץ על "סיום" ונתק את כונן ה- USB מהמחשב העובד.

שלב שני: התקן את Windows במחשב החדש שלך

חבר את הכונן ליציאת USB, ואז הפעל את המחשב ופעל לפי ההנחיה שעל המסך להפעלת ה- UEFI או ה- BIOS (בדיוק כמו שעשינו בחלק השלישי).

מצא את החלק ב- UEFI / BIOS שלך השולט על סדר האתחול - זהו הסדר הממוספר של הכוננים הקשיחים, כונני ה- SSD וכונני ה- DVD השונים במחשב שלך, בסדר שבו ה- BIOS יחפש מחיצה אתחול. מכיוון שבמחשב ההדגמה שלנו מותקן רק SSD, אנו יכולים לראות את ה- SSD הריק, בתוספת כונן ה- USB להתקנת Windows שיצרנו והכנסנו זה עתה.

הגדר את כונן האתחול הראשון לכונן ה- USB. (או, אם אתה משתמש ב- DVD קמעונאי של Windows, בחר בכונן ה- DVD.) שמור את ההגדרות ב- UEFI / BIOS והפעל מחדש את המחשב.

עם סדר האתחול שנקבע ב- BIOS, אתה אמור לראות את תוכנית ההתקנה של Windows 10 מופעלת אוטומטית לאחר אתחול מחדש. בחר את השפה ואפשרויות הקלט המתאימים ולחץ על "הבא". לחץ על "התקן עכשיו" במסך הבא.

אם יש לך מפתח Windows, הזן אותו במסך זה ולחץ על "הבא". אם לא, אין זיעה: פשוט לחץ על "אין לי מפתח מוצר", ואז בחר את גרסת Windows שבה אתה רוצה להשתמש (או "בית" או "Pro" עבור רוב האנשים). אתה יכול להזין את המפתח שלך ב- Windows עצמו מאוחר יותר, או לקנות אחד ממיקרוסופט בשעות הפנאי שלך - טכנית, אתה אפילו לא צריך מפתח כדי להשתמש ב- Windows 10.

במסך הבא, לחץ על "מותאם אישית" להתקנה ידנית. אתה מתכוון להגדיר את מחיצת Windows במחשב שלך בעצמך.

בהנחה שאתה משתמש בכונן קשיח יחיד חדש או בכונן מצב מוצק, המסך שלך צריך להראות בערך כזה. אם מותקנים מספר כוננים, יהיו מספר פריטים עם "שטח לא מוקצה", ברשימה לפי כונן 0, כונן 1, כונן 2 וכן הלאה. סדר הכוננים הללו לא משנה, הוא מבוסס על סדר יציאות ה- SATA בלוח האם.

הערה: אם אתה משתמש בכונן ישן יותר ששימש במחשב קודם, תרצה להדגיש כל מחיצה ולחץ על "מחק" כדי להסיר אותה, והקצה מחדש את הנתונים למאגר החלל הלא מוקצה. זה יהרוס את הנתונים במחיצה, כך שאם יש שם משהו חשוב, היית צריך להסיר אותם כבר.

בחר את הכונן עליו ברצונך להתקין את Windows ולחץ על "חדש" כדי ליצור מחיצה חדשה בכונן. בחר את כמות הנתונים המרבית הזמינה עבור הכונן שלך כשתתבקש לעשות זאת. לחץ על "החל" כדי ליצור את המחיצה, ואז על "אוקיי" כאשר Windows מעניק לך הודעת התראה על מספר מחיצות. זה ייצור כמה מחיצות חדשות, בהן Windows משתמש עבור כלים שונים לפני אתחול ושחזור.

לחץ על המחיצה החדשה הגדולה ביותר, אשר אמורה להיות הגדולה ביותר בגודלה ובשוק "ראשי" בעמודה "סוג". הקש "הבא.

כעת Windows מעתיק קבצים מכונן ה- USB או ה- DVD לכונן האחסון שלך, מתקין את מערכת ההפעלה ובדרך כלל מגדיר את הדברים בשבילך. הוא עשוי להפעיל מחדש את המחשב מספר פעמים; זה בסדר. התהליך יימשך בין מספר דקות לשעה בהתבסס על משתנים כמו סוג האחסון שלך, מהירות המעבד, מהירות כונן ה- USB וכו '. לך צפה בפרק נוסף של  הנסיך הטרי .

כאשר אתה רואה את המסך הבא, Windows מותקן ואתה מוכן להגדיר אותו. פשוט עקוב אחר ההוראות וצור את חשבונך. ביצוע תהליך ההתקנה לא אמור לארוך יותר מ- 15 דקות, ותועבר לשולחן העבודה המוכר של Windows.

לאחר שתסיים ותראה את מסך הכניסה, יש עוד דבר שעליך לעשות. כבה את המחשב, נתק את כונן ה- USB להתקנת Windows, הפעל מחדש את המחשב ונכנס שוב ל- BIOS. חזור להגדרת סדר אתחול הכונן, ואז בחר באפשרות "מנהל האתחול של Windows" כאופציית האתחול הראשונה. זה ימנע מהמחשב שלך להסתכל על כל כונני USB או DVD עבור מערכת הפעלה הניתנת לאתחול - תוכל לשנות הגדרה זו בחזרה אם ברצונך להתקין מחדש את Windows או משהו אחר בהמשך.

זהו זה. עכשיו אתה יכול להפעיל מחדש את המחשב כדי לאתחל ל- Windows ולהתכונן להגדיר אותו!

שלב שלישי: התקן מנהלי התקנים עבור כל החומרה שלך

בניגוד לגירסאות ישנות יותר של Windows, Windows 10 מותקן מראש עם אלפי מנהלי התקנים כלליים וספציפיים, כך שחלק מהחומרה שלך - כמו רשת, שמע, אלחוטי ווידאו - צריכה לכלול פונקציונליות בסיסית לפחות.

עם זאת, ישנם עדיין כמה מנהלי התקנים שכנראה תרצה להתקין:

  • מנהלי ההתקנים של ערכת השבבים, שמע, LAN, USB ו- SATA של לוח האם שלך : כנראה שמנהלי ההתקנים של Windows הם בסדר, אך ייתכן שליצרן לוח האם שלך יש מנהלי התקנים חדשים יותר, מותאמים יותר או יותר. עבור אל דף התמיכה של לוח האם שלך ומצא את קטע ההורדות - שם תמצא את כל מנהלי ההתקן האלה. אתה לא בהכרח צריך להתקין הכל בדף זה, אך בדרך כלל כדאי להשתמש במנהלי ההתקנים של ערכת השבבים, השמע, LAN, USB ו- SATA.
  • מנהלי התקנים לכרטיסי מסך של NVIDIA ו- AMD : באופן דומה, ה- GPU הדיסקי שלך כנראה יעבוד מצוין עם מנהלי ההתקן הבסיסיים של Windows, אך הוא לא יהיה מותאם לחלוטין ללא מנהל ההתקן העדכני ביותר של היצרן. אתה בהחלט רוצה את זה אם התקנת כרטיס גרפי ליישומי משחק או מדיה. (הערה: הורד את מנהל ההתקן ישירות מ- NVIDIA או AMD, לא מיצרן הכרטיס כמו EVGA או GIGABYTE).
  • התקני קלט כמו עכברים מתקדמים, מקלדות ומצלמות רשת : יצרני ציוד היקפי כמו Logitech זקוקים לרוב להתקנת תוכנית כדי לנצל את התכונות המתקדמות, כמו קיצורי דרך מותאמים אישית או התאמות חיישנים. שוב, זה חשוב במיוחד עבור ציוד ממותג למשחק.
  • חומרה מתקדמת וייחודית : אם יש לך משהו לא שגרתי, למשל נניח טאבלט גרפי של Wacom או מתאם PCI ליציאות ישנות יותר, תרצה להתחקות אחר מנהלי התקנים ספציפיים ולהתקין אותם באופן ידני.

שוב, פחות או יותר כל מנהלי ההתקנים הנוספים הללו ניתן למצוא באתר היצרן שלהם, להוריד ולהתקין אותם כמו תוכנית רגילה דרך דפדפן האינטרנט לבחירתך.

בואו נתקין את מנהל ההתקן של AMD לכרטיס המסך של המחשב האישי שלנו כדוגמה. בתיבה כתוב שכרטיס המסך הוא AMD Radeon RX 460, ואין לי שום סיבה לחשוד שמספר הדגם משקר לי. ממש בעמוד הראשון של אתר AMD נמצא קישור לנהגים ותמיכה.

יש לזה גם תוכנית זיהוי להורדה וכלי חיפוש מהיר של מנהלי התקנים. אני מעדיף לא להתקין יותר ממה שאני צריך, אז אני משתמש האחרון כדי לבחור את הדגם שלי:

אז אתה יכול לבחור את הגרסה המלאה של ההורדה האחרונה.

לחיצה על "הורד" שומרת את חבילת מנהל ההתקן האחרונה כקובץ EXE במחשב שלי. (הערה: מנהלי התקנים של כרטיסי גרפיקה נוטים להיות גדולים, כמה מאות מגה. תנו לו דקה או שתיים).

לחץ פעמיים על התוכנית, עקוב אחר ההוראות שעל המסך, והנהג שלך יותקן תוך מספר דקות. יתכן שתצטרך להפעיל מחדש את המחשב כדי להפעיל אותו, זה בסדר.

חזור על תהליך זה עבור כל חומרה שאינה מזוהה אוטומטית על ידי המחשב האישי שלך. כאשר אתה בטוח שכל החומרה עובדת, המשך למאמר האחרון בסדרה זו.

לחלופין, אם אתה רוצה לקפוץ לחלק אחר במדריך, הנה כל העניין:

  • בניית מחשב חדש, חלק ראשון: בחירת חומרה
  • בניית מחשב חדש, חלק שני: הרכבתו ביחד
  • בניית מחשב חדש, חלק שלישי: הכנת ה- BIOS
  • בניית מחשב חדש, חלק רביעי: התקנת חלונות וטעינה של מנהלי התקנים
  • בניית מחשב חדש, חלק חמישי: התאמת המחשב החדש שלך