כיצד להתחבר ל- VPN באנדרואיד

אם ברצונך להוריד אפליקציה שאינה זמינה בארצך, להתחבר לרשת חברות בדרכים או פשוט להישאר בטוחה ברשת Wi-Fi ציבורית, תזדקק ל- VPN. כך להתחבר ל- VPN בטלפון אנדרואיד שלך.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

ראוי לציין שלמכשירי Nexus יש VPN מובנה לשמירה על בטיחות ב- Wi-Fi ציבורי, ותוכלו לקרוא עוד על כך כאן. אך לכל שימוש אחר, יש לך כמה אפשרויות להתחברות ל- VPN בטלפון אנדרואיד שלך.

השתמש באפליקציית VPN עצמאית (האפשרות הקלה ביותר)

כאן ב- How-To Geek יש לנו כמה שירותי VPN מועדפים, שלכולם יש אפליקציות Android ייעודיות שהופכות את ההתקנה למשב רוח.

ExpressVPN היא בהחלט הבחירה המובילה שלנו, מכיוון שלקוחותיהם לא רק קלים לשימוש, אלא שאתה יכול לשתף חשבון בכל סוג של מכשיר - אנדרואיד, אייפון, חלונות, מק, לינוקס ואפילו הנתב הביתי שלך. אנחנו אוהבים גם את StrongVPN, שהוא מעולה למשתמשים מתקדמים יותר, ואם אתה באמת זקוק לשכבה חופשית, ל- TunnelBear יש ניסיון בחינם שנותן לך 500 מגה בייט של נתונים.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

רשתות OpenVPN

אנדרואיד אינו כולל תמיכה משולבת בשרתי OpenVPN. אם אתה משתמש ברשת OpenVPN, יהיה עליך להתקין אפליקציית צד שלישי. OpenVPN Connect, האפליקציה הרשמית של OpenVPN, עובד באנדרואיד 4.0 ומעלה ואינו דורש שורש. כדי להתחבר לרשת OpenVPN במכשיר שמריץ גרסאות ישנות יותר של Android, תצטרך לשרש את המכשיר שלך.

תמיכת ה- VPN המובנית של Android

ל- Android יש תמיכה משולבת ב- PPTP ו- L2TP VPN. אתה יכול להתחבר לסוגים אלה של רשתות VPN ללא התקנת אפליקציות של צד שלישי, אך אף אחת מהן אינה אידיאלית. PPTP נחשב בדרך כלל כמיושן וחסר ביטחון, ול- L2TP יש גם כמה בעיות אבטחה (בעיקר השימוש במפתחות משותפים מראש, שספקי VPN רבים מפרסמים בפומבי). אם אתה יכול, אנו ממליצים להשתמש במקום זאת ב- OpenVPN או באפליקציה עצמאית. אבל אם אתה חייב להשתמש ב- PPTP ו- P2TP, הנה איך לעשות זאת.

פתח את אפליקציית ההגדרות והקש על "עוד" תחת רשתות אלחוטיות.

הקש על אפשרות ה- VPN במסך האלחוטי והרשתות.

הקש על כפתור + וספק את פרטי ה- VPN. הזן שם שיעזור לך לזכור איזה VPN הוא בשדה שם, בחר את סוג שרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר והזן את כתובת שרת ה- VPN (כתובת כמו vpn.example.com או כתובת IP מספרית) .

 

הקש על ה- VPN כדי להתחבר לאחר שתגדיר אותו. ניתן להגדיר מספר שרתי VPN ולעבור ביניהם ממסך ה- VPN.

תזדקק לשם המשתמש והסיסמה ש- VPN שלך דורש בעת התחברות. עם זאת, תוכל לשמור את פרטי החשבון בפעם הבאה.

כאשר אתה מחובר ל- VPN, תראה הודעת "VPN מופעלת" מתמשכת במגירת ההתראות שלך. כדי להתנתק, הקש על ההודעה והקש על ניתוק.

מצב VPN מופעל תמיד

החל מ- Android 4.2, גוגל כללה את האפשרות להפעיל מצב VPN פעיל תמיד. כאשר אפשרות זו מופעלת, אנדרואיד לעולם לא תאפשר שליחת נתונים אלא דרך ה- VPN. זה יכול להיות שימושי אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי ורוצה להבטיח תמיד שימוש ב- VPN שלך.

כדי להפעיל אפשרות זו, הקש על סמל גלגל השיניים לצד שם ה- VPN ואז החלף את המחוון "VPN פועל תמיד".

רשתות VPN אינן דבר שכולם צריכים - למעשה, רוב המשתמשים יהיו בסדר בלי לגעת בכזה. אבל אם האירוע מתרחש במקום בו נדרש אחד, כדאי לדעת כיצד להשתמש באיזה ואילו אתה יכול לסמוך עליו.