כיצד להגדיר שרת פרוקסי באנדרואיד

אנדרואיד מאפשר לך להגדיר הגדרות proxy לכל רשת Wi-Fi. לעיתים זה נדרש בכדי לגשת לאינטרנט ברשת עסקית או בבית ספר, למשל. תעבורת הדפדפן שלך תישלח דרך ה- proxy שאתה מגדיר.

קשורים: מה ההבדל בין VPN ל- Proxy?

ה- proxy שתגדיר ישמש את Chrome ודפדפני אינטרנט אחרים, אך ייתכן שלא ישמש יישומים אחרים. כל מפתח אפליקציות יכול לבחור אם הוא משתמש ב- proxy של Android או לא. זו עוד סיבה טובה מדוע כדאי להשתמש ב- VPN במקום ב- proxy. עם VPN, אתה יכול לכפות את כל תעבורת הרשת של האפליקציה דרך חיבור ה- VPN. זוהי דרך טובה יותר להסתיר את כתובת ה- IP שלך או לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים שאינם זמינים בארצך.

תהליך זה זהה לכל הגרסאות המודרניות של Android, מאנדרואיד 4.0 עד 7.1. יצרני מכשירים מסוימים משנים את האופן שבו מסך ההגדרות של Android נראה ומתפקד, כך שתוכל למצוא את הגדרות ה- Wi-Fi או ה- proxy שלך במיקום שונה במקצת.

פתח את אפליקציית ההגדרות של Android והקש על "Wi-Fi" כדי להציג רשימה של רשתות Wi-Fi.

לחץ לחיצה ארוכה על שם רשת ה- Wi-Fi שאליה ברצונך לשנות את הגדרות ה- proxy. הקש על "שנה רשת" כאשר מופיע תפריט.

אם עדיין לא התחברת לרשת ה- Wi-Fi, יהיה עליך להתחבר לרשת ה- Wi-Fi ולהזין את משפט הסיסמה שלה לפני שתוכל לגשת לאפשרויות "שנה רשת".

הרחב את הקטע "אפשרויות מתקדמות" במסך זה. הקש על האפשרות "Proxy" ובחר באפשרות "None" ללא proxy, "Manual" להזנה ידנית של הגדרות שרת ה- proxy או "Proxy Auto-Config" כדי לזהות באופן אוטומטי את ההגדרות המתאימות לרשת שלך.

ייתכן שהאפשרות "תצורה אוטומטית של Proxy" לא תהיה זמינה בגרסאות ישנות יותר של Android.

אם תבחר באפשרות "תצורה אוטומטית של פרוקסי", אנדרואיד תבקש ממך להזין את הכתובת של סקריפט תצורה אוטומטי של פרוקסי, המכונה גם קובץ .PAC. אם הארגון שלך או ספק שירותי ה- proxy שלך זקוק לקובץ .PAC, מנהל הרשת שלך או ספק השירות שלך יספקו לך את הכתובת של קובץ ה- .PAC שאתה צריך להזין כאן.

בניגוד למערכות הפעלה אחרות - Windows, MacOS, iOS ואפילו מערכת ההפעלה של Chrome עצמה של גוגל - אנדרואיד אינה תומכת בפרוטוקול גילוי אוטומטי של Web Proxy, או ב- WPAD. לעתים משתמשים בזה ברשתות עסקיות או בתי ספר להפצה אוטומטית של הגדרות proxy למכשירים ברשת. אם תפעיל "הגדרת תצורה אוטומטית של פרוקסי", שום דבר לא יקרה אלא אם כן תספק את הכתובת של קובץ .PAC שבו אנדרואיד יכולה לרכוש את הגדרות ה- proxy.

ברשת המשתמשת ב- WPAD יהיה עליך לכוון את אנדרואיד לסקריפט תצורת ה- proxy האוטומטי המתאים או להזין ידנית את הגדרות שרת ה- proxy.

אם תבחר באפשרות "ידני", תוכל להזין את פרטי שרת ה- proxy באופן ידני. הזן את כתובת ה- proxy בתיבה "שם מארח Proxy". למרות שם התיבה, תוכל להזין כאן את שמות המארח כמו "proxy.example.com" וכתובות IP כמו "192.168.1.100". ספק איזה סוג כתובת יש לך. הזן את היציאה ש- proxy דורש בתיבה "יציאת ה- Proxy".

אם ברצונך ש- Android יעקוף את ה- proxy עבור כתובות כלשהן, הזן אותן בתיבה "עקוף proxy עבור", מופרדת בפסיקים. לדוגמה, אם היית רוצה שאנדרואיד תיכנס ישירות ל- howtogeek.com ו- example.com מבלי להשתמש ב- proxy, הזן את הטקסט הבא בתיבה:

howtogeek.com, example.com

הקש על "שמור" כדי לשמור את ההגדרות שלך בסיום.

לכל רשת Wi-Fi יש הגדרות שרת proxy משלה. גם לאחר שתפעיל שרת proxy עבור רשת Wi-Fi אחת, רשתות Wi-Fi אחרות ימשיכו שלא להשתמש בשרת proxy כברירת מחדל. חזור על תהליך זה אם עליך לשנות את הגדרות שרת ה- proxy עבור רשת Wi-Fi אחרת.